Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

کلاس زبان و کلاس انگلیسی، زبان عمومی

کلاس زبان و کلاس انگلیسی، زبان عمومی

کلاس زبان و کلاس انگلیسی، زبان عمومی 1350 600 آکادمی اکسیر

کلاس زبان و کلاس انگلیسی، زبان عمومی

Conversation and General English Courses Schedule

in Exir Academy

برنامه کلی دوره های مکالمه انگلیسی و کلاس زبان

مکالمه زبان انگلیسی در آکادمی اکسیر از سطوح ابتدایی تا پیشرفته زبان انگلیسی برگزار می شوند. هر ترم آموزشی کلاس زبان در آکادمی اکسیر، مباحث مختلف گرامری، واژگان و تلفظ را مورد بررسی و ارزیابی قرار داده و در نهایت روی چهار مهارت ارتباطی لیسنینگ، اسپیکینگ، ریدینگ و رایتینگ کار می کند.

اطلاعات برگزاری دوره های آموزشی زبان انگلیسی را می توانید در جدول زیر مشاهده کنید.

نام دورهنام دورهنام دورهنام دورهنام دورهنام دوره
BeginnerElementaryPre IntermediateIntermediateUpper IntermediateAdvanced
مواد آموزشیمواد آموزشیمواد آموزشیمواد آموزشیمواد آموزشیمواد آموزشی
English File BeginnerEnglish File ElementaryEnglish File Pre IntermediateEnglish File IntermediateEnglish File Upper IntermediateEnglish File Advanced
BeginnerelementaryPre-IntermediateIntermediateUpper-IntermediateAdvance
تعداد ترمتعداد ترمتعداد ترمتعداد ترمتعداد ترمتعداد ترم
۲۳۳۳۴۴
هزینه ی هر ترم (تومان)هزینه ی هر ترم (تومان)هزینه ی هر ترم (تومان)هزینه ی هر ترم (تومان)هزینه ی هر ترم (تومان)هزینه ی هر ترم (تومان)
۲۱۵.۰۰۰۲۱۵.۰۰۰۲۱۵.۰۰۰۲۱۵.۰۰۰۲۱۵.۰۰۰۲۱۵.۰۰۰

 

محتوای آموزشی کلاس زبان آکادمی اکسیر

کتاب اصلی کلاس های انگلیسی آکادمی زبان اکسیر، نسخه انگلیسی English File ویرایش سوم است. به همراه کتاب English File، چند کتاب دیگر برای تمرین بیشتر و تقویت گرامر انگلیسی، لغات انگلیسی، و تلفظ انگلیسی، و چهار مهارت زبان یعنی لیسنینگ، ریدینگ، رایتینگ و اسپیکینگ می باشد.

این کتب از سطح ابتدایی یا Beginner که طبق مرجع چهارچوب مشترک اروپایی A1 است شروع شده و تا C1 یا پیشرفته ادامه دارد. آموزش با بهترین متد ممکن انجام می شود، یعنی مباحث به صورت موضوعی (Thematic) و درهم آمیخته (Integrated) ارایه می شوند.

هر درس، با یک موضوع مشخص، اهداف آموزشی در بالای صفحه عنوان مشخص شده و در طی مسیر، با ترکیب مهارت ها آموزش داده می شوند. مثلا، در صفحه 38 کتاب Elementary قرمز رنگ، برای آموزش گرامر حال استمراری، یک عکس از یک آپارتمان وجود دارد که نشان دهنده تعدادی همسایه پر سروصدا ست. زبان آموزان اول با لغات لازم و مرتبط به موضوع آشنا شده و یاد می گیرند چطور راجع به همسایه ها، طبقه بالا، همسایه کناری، و انواع سروصداهای مزاحمشان صحبت کنند: بچه گریه می کند، صدای تلویزیون بلند است، صدای ساز می آید، سگ واق واق می کند، مهمانی های پرسروصدا دارند و غیره. بعد، با یادگرفتن لغات، آشنایی با موضوع و درگیری ذهنی زبان آموز، بحث ساختار پیش می آید که با استفاده از چه گرامری، می توانیم اتفاقات در حال انجام یک عکس را توصیف کنیم: حال استمراری؛ مثلا یاد می گیرند که بگویند “بچه عه داره گریه می کنه The baby is crying”. سپس، تمرین هایی برای فعال سازی آموخته ها آورده شده و از زبان آموز خواسته می شود یادگرفته اش را تولید کند: شفاهی و کتبی.

این مطلب رو هم بخوانید  کلاس خصوصی آیلتس (آنلاین و حضوری)

در اکسیر، روال آموزشی انگلیش فایل درست اجرا شده و در مواقع لازم و در صورت هرگونه کمبود در دروس، یا عدم تطبیق آن با فرهنگ ایرانی و زبان آموز ایرانی، با استفاده از متد آموزش زبان انگلیسی ESA، مباحث طرح ریزی شده و آموزش داده می شود.

همانطور که یکی از شعارهای آموزشی اکسیر، “توانا بُود هرکه تمرین کند” است، تمرین های بسیاری پس از شرکت در کلاس داده می شود تا مطمئن شویم مطالب را به خوبی یاد گرفته اند. کتب گرامر، لغت، لیسنینگ و غیره برای هر سطح متفاوت بوده و حسب مورد اعلام می شود.

 

چرا اکسیر را برای کلاس زبان انگلیسی انتخاب کنم؟

آکادمی زبان اکسیر تنها مرکز آموزشی ایران است که کیفیت و آموزش استاندارد برایش در صدر امور است. ما، فقط به کیفیت روال آموزشی شما فکر می کنیم. ما به دنبال آن هستیم که وقت و انرژی گران بهای زبان آموزان، با مسیرها و متدهای اشتباه، و به واسطه افراد نامناسب تلف نشود. آموزشگاه زبان های کشور معمولا با اهداف کسب درآمد تاسیس می شوند و یک فضای کسب و کاری دارند، نه یک فضای فرهنگی آموزشی. دغدغه اکسیر، اما، افزایش روزافزون کیفیت آموزش و تاثیرگزاری آن است.

به علاوه، از آنجا که آموزش های آکادمی اکسیر هدف محور هستند، یعنی قرار است در نهایت، زبان آموز عزیز وارد دوره های آیلتس و آزمون های دیگر بشود، وقت، انرژی و هزینه ای برای از دست دادن و بازی کردن وجود ندارد و اکسیر دائما در فکر آن است که پایه، در کلاس های زبان عمومی طوری گذاشته شود که، علاوه ایجاد مهارت های محاوره مثل لیسنینگ و اسپیکینگ، زبان آموزان بتوانند با قدرت وارد دوره های آکادمیک و آزمون آیلتس شوند. پس همه چیز به صورت اصولی آموزش داده می شود. زبان آموزان کلاس های زبان عمومی یاد می گیرند رایتینگ بنویسند، سخنرانی کنند، متون آکادمیک بخوانند و از گرامر های پیچیده استفاده کنند.

 

سوالات متداول شرکت در کلاس های زبان انگلیسی در آکادمی زبان اکسیر

 1. من سطح زبانم مبتدی هست. کلاس های مبتدی از کی شروع می شن؟

آکادمی اکسیر ماهیانه ده ها شروع کلاس زبان هایی در سطوح مختلف دارد. “سطح من مبتدی است” تصویر درستی از وضعیت درست شما به ما نمی دهد. ما، از آنجا که خود را مسئول می دانیم، باید با آگاهی تام شما را در کلاس زبان مناسب قرار دهیم. سطح درست باعث افزایش بهره وری، یادگیری بیشتر و موثر تر و با سرعت بیشتر می شود. درضمن، تمامی هم کلاس های شما تقریبا در یک سطح هستند و در نتیجه فعالیت های گروهی کلاس نه کسی را خسته می کند و نه باعث عقب افتادن می شود.

 1. می تونم با واریز مبلغ مستقیم سر کلاسی که خودم دوست دارم بشینم؟

خیر. حتما باید در تعیین سطح زبان اکسیر شرکت کنید و با نظر کارشناس در کلاس حضور پیدا کنید.

 1. من وقت ندارم کلاس زبان ترمیک بیام. مستقیم می خوام وارد دوره آیلتس بشم. لطفا راهنمایی کنید.

وقت نداشتن یک مبحث است، شرکت در کلاس های ترمیک یک مبحث و اینکه بخواهیم زبان عمومی را اصلا نادیده گرفته و مستقیما وارد دوره آیلتس شویم مبحث دیگری ست.

نکته 1) برای اینکه مشخص شود از سطح کنونی شما تا هدف مورد نظر چقدر زمان احتیاج است، نیاز به مشاوره زبان یا مشاوره آیلتس داریم.

نکته 2) اگر زبان عمومی شما نیاز به تقویت داشته باشد، و مثلا الان در سطح Pre inter باشید و بخواهید نمره 7 آیلتس را بگیرید، قطعا نیاز به دوره داشته و حالا می توانید انتخاب کنید که در دوره های گروهی شرکت کنید یا خصوصی. هر دو، حالت عادی، فشرده و فوق فشرده دارند.

نکته 3) در کلاس آیلتس، ما آموزش می دهیم که چطور از داشته های زبان عمومی تان، با استراتژی ها، تکنینک ها و شناختی که نسبت به آیلتس پیدا می کنید استفاده کنید. زبان عمومی ای که شاید الان ندارید! پس چطور ممکن است بتوانید موفق شوید؟

نکته آخر) اگر زبان عمومی خوبی دارید (تقریبا Upper Intermediate)، شاید بتوانید مستقیما وارد دوره های آیلتس بشوید. فقط کافیست تایید کارشناس اکسیر را بگیرید.

 1. من فقط مکالمه می خوام و نیاز به گرامر و اینا ندارم! کلاس های فقط مکالمه انگلیسی دارین؟

مکالمه یعنی بتوانیم در یک سری موضوعات خاص گفتگو کنیم، مثلا وقتی به کشورهای انگلیسی زبان مسافرت می کنیم، یا در یک محیط کاری، در جلسات و ملاقات ها انگلیسی گفتگو کنیم. منتهی سوال اینجاست که این گفتگو، با هر موضوع خاصی، عبارت است تعدادی جمله که این جملات با دانستن لغات و گرامر های خاصی ساخته می شوند. حالا وقتی می گویید فقط مکالمه می خواهم و گرامر نمی خواهم، ما درک نمی کنیم چه می خواهید! اگر قرار است که تعدادی جمله و عبارت را حفظ کنید و تحویل مخاطب بدهید و اصطلاحا گلیمتان را از آب بیرون بکشید، می توانید کتاب انگلیسی در سفر را بخرید و نیاز به کلاس زبان هم ندارید. البته قطعا فقط می توانید تعدادی جمله را طوطی وار بگویید و حرف های مخاطبتان را نمی فهمید چرا که ایشان احتمالا کلاس های فقط مکالمه نرفته اند!

پس باید این تفکر فقط مکالمه را دور بریزید و زبان عمومی خود را تقویت کنید. برای هدف مکالمه، شما حداقل باید لغات و گرامر انگلیسی را تا سطح Pre intermediate یاد گرفته و همچنین بتوانید دو مهارت اسپیکینگ و لیسنینگ خود را به این سطح برسانید. نیازی به مهارت های ریدینگ و رایتینگ ندارید اما چه بهتر که در آن مسیر، تمرینی روی این دو هم داشته باشید که با خواندن و نوشتن، زبان عمومی شما بهتر تقویت می شود.

 1. در پایان دوره های زبان عمومی کلاس زبان، مدرک هم می دهید؟

بله مدرک به درخواست شما صادر می شود اما اگر می خواهید مدرک معتبر بگیرید، مدارک آموزشگاهی آن اعتبار را نداشته و باید به سراغ آزمون های بین المللی مثل آیلتس، تافل، PTE یا CAE بروید.

 1. اگر در یک ترم قبول نشوم چه می شود؟

می توانید به صورت مشروط در ترم بعدی حضور پیدا کنید. ترم بعد باید نمره ای بالاتر از 80 بگیرید. البته به صلاحدید ممتحن آزمون فاینال شما، شاید از شرکت در سطح بعدی جلوگیری شده و نیاز باشد شما روال تعیین سطح را مجدد طی کنید.

 1. من وقت ندارم. کلاس فشرده انگلیسی هر روز می خوام.

برای کلاس های دو جلسه در هفته ما، شما روزی به سه ساعت تمرین مفید احتیاج دارید. برای کلاس های فشرده 4 جلسه در هفته، روزی 5 الی 6 ساعت تمرین مفید. آیا این همه زمان دارید؟

تصور اشتباه عوام این است که اگر هر روز کلاس بروند، سریع تر به مقصد می رسند غافل از آنکه میزان تمرین شما پس از حضور در کلاس است که در میزان پیشروی شما تاثیرگذار است. کلاس هر روز می خواهید چه کنید؟!

 1. از من امتحان نگیرید؛ بگذارید با مسئولیت خودم بروم ترم بعد.

کجا می خواهید بروید؟ هدف شما چیست؟ صرفا در کلاس بنشینید؟ حس می کنید دارید رشد می کنید؟

چیزی که اندازه گیری نشود قابل اعتماد نیست. ما نمی توانیم به حس و حالمان استناد کنیم. حتما باید معیار مشخص و دقیق برای اندازه گیری وجود داشته باشد. باید در امتحان شرکت کنید.

 1. من ضعف لغت دارم و به پیشنهاد دوستم که آیلتس 7 داره این کتابارو خریدم. چجوری بخونم؟

این مساله یادگیری لغات انگلیسی به طوری شایع و مشکل ساز است که در یک مقاله اکسیری تحت عنوان چطور لغات انگلیسی را یاد بگیریم به تفصیل راجع به آن صحبت کردیم.

 1. من گرامر دوست ندارم. میان بُر نداره؟

اینکه گرامر انگلیسی را دوست ندارید به این خاطر است که به درستی آموزش ندیده اید. معمولا وقتی از مبحثی بدمان می آیند، خاطرات و گذشته تلخی با آن گره خورده است. گرامر انگلیسی بسیار ساده و جذاب است، فقط باید بدانید روش درست مطالعه گرامر چیست. در مطلب گرامر انگلیسی، بخشی داریم که به آن اشاره کرده ایم. در کلاس زبان آکادمی اکسیر، گرامر با روش های درست و اصولی و به صورت جذاب آموزش داده می شود.

 

این مطلب رو هم بخوانید  پکیج های آموزشی آیلتس = خودآموز آیلتس

اگر سوال دیگری دارید، در زیر کامنت کنید تا به لیست سوالات متداول بالا اضافه شود و پاسخگوی شما عزیزان باشیم.

توضیحات و شرح دوره های زبان عمومی را اینجا بخوانید.

اگر نیاز به مشاوره دارید، مشاوره زبان را ببینید.

6 دیدگاه
 • شما کلاس زبان مکالمه محض هم دارید؟

 • نرگس آبیاری 03-09-2019 در 18:08

  سلام. کل دوره مکالمه انگلیسی شما چقدر طول می کشه؟ مرسی

  • پشتیبان آنلاین آکادمی اکسیر 04-09-2019 در 07:39

   نرگس عزیز سلام، 🙂
   بستگی داره سطح شما و هدف شما چی باشن و برای افراد مختلف متفاوته. اما در کل، بصورت ترمیک، 17 ترم داریم که 2 سال طول می کشه و بصورت فشرده هم داریم که کلا 8 ماه طول می کشه از مبتدی تا آیلتس 7. این دوره فشرده درواقع کلاس زبان و دوره فوق فشرده آیلتس هست.

 • سلام. من listening انگلیسیم ضعیف هست. شما توی کلاس زباناتون lisning هم کار می کنید ؟ .

  • پشتیبان آنلاین آکادمی اکسیر 05-09-2019 در 11:46

   خانم/آقای شریفی عزیز سلام،
   بله قطعا در کلاس زبان آکادمی اکسیر، تمامی مهارت ها من جمله لیسنینگ، ریدینگ، رایتینگ و اسپیکینگ کار میشه.
   تشریف بیارید و به جامعه اکسیر بپیوندین. 🙂

  دنیایتان را تکان می دهیم

  تا دیگران را شکست دهید

  شاهکار و هنر دست برای فوق العادگی

  آکادمی اکسیر، تنها مرکز تخصصی آمادگی آزمون های IELTS, TOEFL and PTE

  لبه ی چاقو هرچقدر ظریف تر باشد برنده تر است چرا که تمرکز زیادی روی ظرافت و دقت آن گذاشته شده است.
  آکادمی اکسیر تمام تمرکزش روی آمادگی آزمون های IELTS، TOEFL و PTE می باشد.

  تلفن پاسخگو: ۶۶۹۸۰۰۸۲ – ۶۶۹۸۰۰۷۲
  ساعت کاری مجموعه: ۲۱:۰۰ – ۹:۳۰
  روزهای کاری مجموعه: شنبه تا پنجشنبه
  نشانی: تهران – ضلع جنوبی خیابان انقلاب، بین خیابان دانشگاه و خیابان ابوریحان، رو به روی سینما سپیده، ساختمان فروردین، طبقه شش
  کانال تلگرام‌ اکسیرآکادمی: t.me/ExirAcademyOrg