جشنواره قربان تا غدیر! از دستش ندی! ۳.۰۰۰.۰۰۰ تومان به جای ۵.۴۳۲.۰۰۰ تومان! جشنواره
 ورود / ثبت نام
جشنواره قربان تا غدیر! از دستش ندی! ۳.۰۰۰.۰۰۰ تومان به جای ۵.۴۳۲.۰۰۰ تومان! جشنواره
0
0

کلاس زبان آنلاین – کلاس مکالمه انگلیسی – کلاس زبان عمومی حضوری

15939 بازدید
کلاس زبان انگلیسی اکسیر

کلاس زبان آنلاین – کلاس مکالمه انگلیسی – کلاس زبان عمومی آنلاین/حضوری

Conversation and General English Courses Schedule in Exir Academy

توضیحات و برنامه کلاس زبان کلاس مکالمه انگلیسی کلاس زبان عمومی اکادمی اکسیر

برنامه کلی دوره های مکالمه انگلیسی و کلاس زبان

 

مکالمه زبان انگلیسی در آکادمی اکسیر از سطوح ابتدایی تا پیشرفته زبان انگلیسی برگزار می شوند. هر ترم آموزشی کلاس زبان در آکادمی اکسیر، مباحث مختلف گرامری، واژگان و تلفظ را مورد بررسی و ارزیابی قرار داده و در نهایت روی چهار مهارت ارتباطی لیسنینگ، اسپیکینگ، ریدینگ و رایتینگ کار می کند.

اطلاعات برگزاری کلاس های زبان انگلیسی آنلاین / حضوری را می توانید در جدول زیر مشاهده کنید.

 

نام دوره نام دوره نام دوره
1 Elementary 2 Pre Intermediate 3 Intermediate
مواد آموزشی مواد آموزشی مواد آموزشی
English File Elementary English File Pre Intermediate English File Intermediate
elementary Pre-Intermediate Intermediate
تعداد ترم تعداد ترم تعداد ترم
۳ ۳ ۳

 

از اینجا به بعد، می توانید یا در دوره های زبان عمومی سطح Upper Intermediate و Advanced شرکت کنید و یا وارد دوره های آمادگی آزمون ها مثل آیلتس شوید.

نکته مهم، برای ورود به دوره آیلتس، کافیست تا انتهای دوره Intermediate پیشروی کنید و نیاز به دو دوره بعدی ندارید

نام دوره نام دوره نام دوره
4 Upper Intermediate 5 Advanced 4 و 5 ) دوره آمادگی آیلتس
مواد آموزشی مواد آموزشی مواد آموزشی
English File Upper Intermediate English File Advanced اکسیر آیلتس (تالیفی)
Upper-Intermediate Advance
تعداد ترم تعداد ترم تعداد ترم
۴ ۴ ۳

*عزیزانی که می خواهید وارد دوره های تخصصی آیلتس بشوید، توضیحات را در دوره های آیلتس ببینید.

 

محتوای آموزشی کلاس زبان آکادمی اکسیر

کتاب اصلی کلاس های انگلیسی آکادمی زبان اکسیر، نسخه انگلیسی English File ویرایش چهارم است. به همراه کتاب English File، چند کتاب دیگر برای تمرین بیشتر و تقویت گرامر انگلیسی، لغات انگلیسی، تلفظ انگلیسی و چهار مهارت زبان یعنی لیسنینگ، ریدینگ، رایتینگ و اسپیکینگ است.

 

این کتب از سطح ابتدایی یا Beginner که طبق مرجع چهارچوب مشترک اروپایی A1 است شروع شده و تا C1 یا پیشرفته ادامه دارد. آموزش با بهترین متد ممکن انجام می شود، یعنی مباحث به صورت موضوعی (Thematic) و درهم آمیخته (Integrated) ارائه می شوند.

 

یک مثال از آموزش گرامر در کلاس زبان اکسیر

هر درس، با یک موضوع مشخص، اهداف آموزشی در بالای صفحه عنوان مشخص شده و در طی مسیر، با ترکیب مهارت ها آموزش داده می شوند. مثلا، در صفحه 38 کتاب Elementary قرمز رنگ، برای آموزش گرامر حال استمراری، یک عکس از یک آپارتمان وجود دارد که نشان دهنده تعدادی همسایه پر سروصداست.

زبان آموزان اول با لغات لازم و مرتبط به موضوع آشنا شده و یاد می گیرند چطور راجع به همسایه ها، طبقه بالا، همسایه کناری، و انواع سروصداهای مزاحمشان صحبت کنند: بچه گریه می کند، صدای تلویزیون بلند است، صدای ساز می آید، سگ واق واق می کند، مهمانی های پرسروصدا دارند و غیره. بعد، با یادگرفتن لغات، آشنایی با موضوع و درگیری ذهنی زبان آموز، بحث ساختار پیش می آید که با استفاده از چه گرامری، می توانیم اتفاقات در حال انجام یک عکس را توصیف کنیم: حال استمراری؛ مثلا یاد می گیرند که بگویند “بچه هه داره گریه می کنه The baby is crying”. سپس، تمرین هایی برای فعال سازی آموخته ها آورده شده و از زبان آموز خواسته می شود یادگرفته اش را تولید کند: شفاهی و کتبی.

 

 

کلاس زبان

 

متد ESA در آموزش زبان انگلیسی در کلاس های زبان اکسیر (حضوری/آنلاین)

در اکسیر، روال آموزشی انگلیش فایل درست اجرا شده و در مواقع لازم و در صورت هرگونه کمبود در دروس، یا عدم تطبیق آن با فرهنگ ایرانی و زبان آموز ایرانی، با استفاده از متد آموزش زبان انگلیسی ESA، مباحث طرح ریزی شده و آموزش داده می شود.

 

این متد آموزشی به روز ترین متد است و مخفف عبارت Engagement, Study, Activation است. در این متد، زبان آموز ابتدا با محتوایی که قرار است یاد بگیرد درگیر شده (Engagement)، سپس مطلب را دریافت می کند (Study) و در انتها، باید آموخته اش را تولید کند (Activation). به این ترتیب، می توان مطمئن شد که آموزش موفقیت آمیز بوده و زبان آموز مطلب را یاد گرفته است.

 

با استفاده از این متد آموزشی زبان، زبان آموزان دغدغه های روزانه شان را فراموش کرده و فقط در کلاس حضور فیزیکی ندارند.

آموزش زبان در اکسیر مثمرثمر است!

 

اهمیت تمرین برای پیشرفت و ارتقای دانش و مهارت های زبانی

همانطور که یکی از شعارهای آموزشی اکسیر،توانا بُود هرکه تمرین کند است، تمرین های بسیاری پس از شرکت در کلاس داده می شود تا مطمئن شویم مطالب را به خوبی یاد گرفته اند. کتب گرامر، لغت، لیسنینگ و غیره برای هر سطح متفاوت بوده و حسب مورد اعلام می شود.

 

توانا بُود هرکه تمرین کند

 

 چرا کلاس های زبان اکسیر می تواند فرقی ایجاد کند؟

ما در آموزش Demanding هستیم؛ یعنی از شما کار می خواهیم و تکالیف و تمرین های شما را چک می کنیم. تکالیف 20 نمره، رایتینگ 20 نمره، اسپیکیمگ 20 نمره، امتحان فاینال 20 نمره، و فعالیت و حضور در کلاس زبان 20 نمره دارد و در مجموع، گرفتن نمره از 100 در آکادمی اکسیر کار ساده ای نیست. باید یاد بگیرید!

 

انواع کلاس زبان در آکادمی اکسیر

کلاس های زبان در اکسیر چند دسته هستند: کلاس زبان آنلاین به صورت آنلاین یا Live و کلاس زبان حضوری که البته در دوران کرونا برگزار نمی شود. بسته های ویدیویی خودآموز با پشتیبانی نیز وجود دارد.

 

دسته اول کلاس زبان) کلاس های مکالمه انگلیسی و زبان عمومی

از آنجا که آکادمی اکسیر برنامه های آموزشی اش را به صورت کاملا هدفمند پیش می برد، و در انتهای دوره های آموزشی، زبان آموزان وارد دوره های تخصصی مثل آمادگی IELTS می شوند، در کلاس های زبان عمومی اکسیر همه مطالب و مهارت ها آموزش داده و تمرین می شود. گرامر، لغات، تلفظ، لیسنینگ، ریدینگ، رایتینگ و اسپیکینگ.

 

 

دسته دوم کلاس زبان) کلاس های بحث آزاد انگلیسی

در کلاس های بحث آزاد زبان Free Discussion در اکسیر، فضایی فراهم شده تا زبان آموزان بتوانند دانش اندوخته خود را در مهارت گفتاری فعال سازی کرده و در گروه و جلوی جمع، تمرین کنند به انگلیسی حرف بزنند.

 

 

دسته سوم کلاس زبان) دوره های آفلاین (پکیج های ویدیویی)

این دوره ها همان مطالب کلاس هاست که در استودیو برای شما ضبط شده است و می توانید در هر زمان و مکانی که می خواهید، و با هر ریتمی که می خواهید پیشروی کنید. صفحه پکیج زبان را ببینید. 

 

 

دسته چهارم کلاس زبان) کلاس های گرامر انگلیسی (بر پایه اکسیر گرامر iGram)

با توجه به اینکه پکیج پکیج گرامر انکلیسی یک بار برای همیشه مشکل گرامر شما را برطرف می کند، دوره ای نیز هر چند وقت یکبار برگذار می شود تا زبان آموزان بتوانند به صورت حضوری نیز با کمک اساتید اکسیر و پکیج گرامر انگلیسی دانش و مهارت های دستوری خود را تقویت کنند.

 

چرا اکسیر را برای کلاس زبان انگلیسی انتخاب کنم؟

آکادمی زبان اکسیر تنها مرکز آموزشی ایران است که کیفیت و آموزش استاندارد برایش در صدر امور است. ما، فقط به کیفیت روال آموزشی شما فکر می کنیم. ما به دنبال آن هستیم که وقت و انرژی گران بهای زبان آموزان، با مسیرها و متدهای اشتباه، و به واسطه افراد نامناسب تلف نشود. آموزشگاه زبان های کشور معمولا با اهداف کسب درآمد تاسیس می شوند و یک فضای کسب و کاری دارند، نه یک فضای فرهنگی آموزشی. دغدغه اکسیر اما، افزایش روزافزون کیفیت آموزش و تاثیرگزاری آن است:)

 

به علاوه، از آنجا که آموزش های آکادمی اکسیر هدف محور هستند، یعنی قرار است در نهایت، زبان آموز عزیز وارد دوره های آیلتس و آزمون های دیگر بشود، وقت، انرژی و هزینه ای برای از دست دادن و بازی کردن وجود ندارد و اکسیر دائما در فکر آن است که پایه، در کلاس های زبان عمومی طوری گذاشته شود که، علاوه ایجاد مهارت های محاوره مثل لیسنینگ و اسپیکینگ، زبان آموزان بتوانند با قدرت وارد دوره های آکادمیک و آزمون آیلتس شوند. پس همه چیز به صورت اصولی آموزش داده می شود. زبان آموزان کلاس های زبان عمومی یاد می گیرند رایتینگ بنویسند، سخنرانی کنند، متون آکادمیک بخوانند و از گرامر های پیچیده استفاده کنند.

 

نظرات تعدادی از زبان آموزان اکسیر

.

.

 

 

سوالات متداول شرکت در کلاس های زبان انگلیسی در آکادمی زبان اکسیر

 

1) من سطح زبانم مبتدی هست. کلاس های زبان مبتدی از کی شروع می شن؟

آکادمی اکسیر ماهیانه ده ها شروع کلاس زبان آنلاین و حضوری در سطوح مختلف دارد. “سطح من مبتدی است” تصویر درستی از وضعیت درست شما به ما نمی دهد. ما، از آنجا که خود را مسئول می دانیم، باید با آگاهی تام شما را در کلاس زبان مناسب قرار دهیم. سطح درست باعث افزایش بهره وری، یادگیری بیشتر و موثر تر و با سرعت بیشتر می شود. درضمن، تمامی هم کلاس های شما تقریبا در یک سطح هستند و در نتیجه فعالیت های گروهی کلاس نه کسی را خسته می کند و نه باعث عقب افتادن می شود.

 

2) می تونم با واریز مبلغ مستقیم سر کلاسی که خودم دوست دارم بشینم؟

خیر. حتما باید در تعیین سطح زبان اکسیر شرکت کنید و با نظر کارشناس در کلاس حضور پیدا کنید.

 

3) من وقت ندارم کلاس زبان ترمیک بیام. مستقیم می خوام وارد دوره آیلتس بشم. لطفا راهنمایی کنید.

وقت نداشتن یک مبحث است، شرکت در کلاس های ترمیک یک مبحث و اینکه بخواهیم زبان عمومی را اصلا نادیده گرفته و مستقیما وارد دوره آیلتس شویم مبحث دیگری ست.

نکته اول: برای اینکه مشخص شود از سطح کنونی شما تا هدف مورد نظر چقدر زمان احتیاج است، نیاز به مشاوره زبان یا مشاوره آیلتس داریم.

نکته دوم: اگر زبان عمومی شما نیاز به تقویت داشته باشد، و مثلا الان در سطح Pre inter باشید و بخواهید نمره 7 آیلتس را بگیرید، قطعا نیاز به دوره داشته و حالا می توانید انتخاب کنید که در دوره های گروهی شرکت کنید یا خصوصی. هر دو، حالت عادی، فشرده و فوق فشرده دارند.

نکته سوم: در کلاس آیلتس، ما آموزش می دهیم که چطور از داشته های زبان عمومی تان، با استراتژی ها، تکنینک ها و شناختی که نسبت به آیلتس پیدا می کنید استفاده کنید. زبان عمومی ای که شاید الان ندارید! پس چطور ممکن است بتوانید موفق شوید؟

نکته آخر: اگر زبان عمومی خوبی دارید (تقریبا Upper Intermediate)، شاید بتوانید مستقیما وارد دوره های آیلتس بشوید. فقط کافیست تایید کارشناس اکسیر را بگیرید.

 

4) من فقط مکالمه می خوام و نیاز به گرامر و اینا ندارم! کلاس های فقط مکالمه انگلیسی دارین؟

مکالمه یعنی بتوانیم در یک سری موضوعات خاص گفتگو کنیم، مثلا وقتی به کشورهای انگلیسی زبان مسافرت می کنیم، یا در یک محیط کاری، در جلسات و ملاقات ها انگلیسی گفتگو کنیم. منتهی سوال اینجاست که این گفتگو، با هر موضوع خاصی، عبارت است تعدادی جمله که این جملات با دانستن لغات و گرامر های خاصی ساخته می شوند. حالا وقتی می گویید فقط مکالمه می خواهم و گرامر نمی خواهم، ما درک نمی کنیم چه می خواهید!

اگر قرار است که تعدادی جمله و عبارت را حفظ کنید و تحویل مخاطب بدهید و اصطلاحا گلیمتان را از آب بیرون بکشید، می توانید کتاب انگلیسی در سفر را بخرید و نیاز به کلاس زبان هم ندارید. البته قطعا فقط می توانید تعدادی جمله را طوطی وار بگویید و حرف های مخاطبتان را نمی فهمید چرا که ایشان احتمالا کلاس های فقط مکالمه نرفته اند!

پس باید این تفکر فقط مکالمه را دور بریزید و زبان عمومی خود را تقویت کنید. برای هدف مکالمه، شما حداقل باید لغات و گرامر انگلیسی را تا سطح Pre intermediate یاد گرفته و همچنین بتوانید دو مهارت اسپیکینگ و لیسنینگ خود را به این سطح برسانید. نیازی به مهارت های ریدینگ و رایتینگ ندارید اما چه بهتر که در آن مسیر، تمرینی روی این دو هم داشته باشید که با خواندن و نوشتن، زبان عمومی شما بهتر تقویت می شود.

 

5) در پایان دوره های زبان عمومی کلاس زبان، مدرک هم می دهید؟

بله مدرک به درخواست شما صادر می شود اما اگر می خواهید مدرک معتبر بگیرید، مدارک آموزشگاهی آن اعتبار را نداشته و باید به سراغ آزمون های بین المللی مثل آیلتس، تافل، PTE یا CAE بروید.

 

6) اگر در یک ترم قبول نشوم چه می شود؟

می توانید به صورت مشروط در ترم بعدی حضور پیدا کنید. ترم بعد باید نمره ای بالاتر از 80 بگیرید. البته به صلاحدید ممتحن آزمون فاینال شما، شاید از شرکت در سطح بعدی جلوگیری شده و نیاز باشد شما روال تعیین سطح را مجدد طی کنید.

 

7) من وقت ندارم. کلاس فشرده انگلیسی هر روز می خوام.

برای کلاس های دو جلسه در هفته ما، شما روزی به سه ساعت تمرین مفید احتیاج دارید. برای کلاس های فشرده 4 جلسه در هفته، روزی 5 الی 6 ساعت تمرین مفید. آیا این همه زمان دارید؟

تصور اشتباه عوام این است که اگر هر روز کلاس بروند، سریع تر به مقصد می رسند غافل از آنکه میزان تمرین شما پس از حضور در کلاس است که در میزان پیشروی شما تاثیرگذار است. کلاس هر روز می خواهید چه کنید؟!

البته، به لطف تیم آموزشی اکسیر، طرح درس کلاس فوق فشرده زبان انگلیسی هر روز (شنبه تا چهارشنبه) نیز اخیرا نوشته شده است و در این دوره، علاوه بر درس، تمرین نیز سر کلاس انجام می شود. با اینکار، زبان آموزان نتیجه فوق العاده بهتری نسبت به قبل گرفته و یادگیری هایشان کاربردی می شود. برای اطلاعات بیشتر، کلاس فشرده زبان و کلاس فشرده آیلتس را ببینید. 

 

8) از من امتحان نگیرید؛ بگذارید با مسئولیت خودم بروم ترم بعد.

کجا می خواهید بروید؟ هدف شما چیست؟ صرفا در کلاس بنشینید؟ حس می کنید دارید رشد می کنید؟

چیزی که اندازه گیری نشود قابل اعتماد نیست. ما نمی توانیم به حس و حالمان استناد کنیم. حتما باید معیار مشخص و دقیق برای اندازه گیری وجود داشته باشد. باید در امتحان شرکت کنید.

 

9) من ضعف لغت دارم و به پیشنهاد دوستم که آیلتس 7 داره این کتابارو خریدم. چجوری بخونم؟

این مساله یادگیری لغات انگلیسی به طوری شایع و مشکل ساز است که در یک مقاله اکسیری تحت عنوان چطور لغات انگلیسی را یاد بگیریم به تفصیل راجع به آن صحبت کردیم.

 

10) من گرامر دوست ندارم. میان بُر نداره؟

اینکه گرامر انگلیسی را دوست ندارید به این خاطر است که به درستی آموزش ندیده اید یا معلم های بداخلاقی در گذشته داشته اید. معمولا وقتی از مبحثی بدمان می آیند، خاطرات و گذشته تلخی با آن گره خورده است. گرامر انگلیسی بسیار ساده و جذاب است، فقط باید بدانید روش درست مطالعه گرامر چیست. در مطلب گرامر انگلیسی، بخشی داریم که به آن اشاره کرده ایم. در کلاس زبان آکادمی اکسیر، گرامر با روش های درست و اصولی و به صورت جذاب آموزش داده می شود.

شرح دوره های زبان عمومی آکادمی زبان اکسیر

شرح دوره های زبان عمومی

در این مطلب به شرح دوره های زبان عمومی آکادمی زبان اکسیر پرداخته ایم و طول هر ترم و مواد آموزشی آن‌را برای شما توضیح داده ایم. در شرح دوره های زبان عمومی از سطح Elementary تا سطح Intermediate، تلاش کرده ایم اهداف آموزشی هر دوره را نیز بیان کنیم. به این معنا که در پایان هر دوره، شما باید چه توانایی ها و قابلیت هایی در زبان انگلیسی پیدا کرده باشید. البته برای اینکه بدانید دقیقا باید در کدام سطح ثبت نام کنید، ابتدا باید تعیین سطح شوید.

.

شرکت در تعیین سطح

ورود به پرتال

سطح Elementary زبان انگلیسی

طول دوره: ۳ ترم (هر ترم ۱۱ جلسه معادل ۵ هفته، هر هفته ۲ جلسه ی دو ساعته)

مواد آموزشی: کتاب English file: Elementary به عنوان منبع اصلی + Essential Grammar in use برای مطالعه و تمرین ساختارها و نکات دستوری + Tactics for listening (Developing) برای مطالعه و تمرین مهارت شنیداری، و یادگیری تلفظ، و لغات جدیدی به صورت موضوعی

زمان لازم برای تمرین و مطالعه در طول هر ترم: 9۵ ساعت مفید

.

اهداف کلی آموزشی:

طبق استاندارد CEFR اروپا انتظار می رود زبان آموز در پایان این سطح بتواند:

 • جملات و عبارات پرکاربردی که با نیازهای ضروری در ارتباطند را درک کند (برای مثال، اطلاعات خیلی اولیه شخصی و خانوادگی، خرید کردن، جغرافیای محلی و کار)
 • در مورد وظایف ساده و معمول که به یک تبادل ساده و مستقیم اطلاعات نیاز دارد تبادل نظر کند.
 • جنبه های ساده گذشته زندگی خود، محیط اطراف خود و مسائلی در مورد نیازهای اولیه خود را شرح دهد.

.

سطح Pre-intermediate زبان انگلیسی

طول دوره: ۳ ترم (هر ترم ۱۱ جلسه معادل ۵ هفته، هر هفته ۲ جلسه ی دو ساعته)

مواد آموزشی: کتاب English file: Pre-intermediate به عنوان منبع اصلی + Essential Grammar in use برای مطالعه و تمرین ساختارها و نکات دستوری + Tactics for listening (Expanding) برای مطالعه و تمرین مهارت شنیداری، و یادگیری تلفظ، و لغات جدیدی به صورت موضوعی

زمان لازم برای تمرین و مطالعه در طول هر ترم: ۱۲۴ ساعت مفید

.

اهداف کلی آموزشی:

طبق استاندارد CEFR اروپا انتظار می رود زبان آموز در پایان این سطح بتواند:

 • مفاهیم کلی را در ورودی های استاندارد اطلاعات بفهمد. (مفاهیمی که در محل کار، مدرسه، محل تفریح و … به طور منظم اتفاق می افتد.)
 • از موقعیت هایی برآید که با سفر به کشورها و مناطق انگلیسی زبان ممکن است اتفاق بیفتد.
 • متن های ساده ای در مورد موضوعاتی که با آنها آشناست یا علایق شخصی اش تولید کند.
 • تجارب، موقعیت ها، علایق، رویاها و امیدهایش را به صورت مختصر و با دلیل و توضیح برای برنامه هایش شرح دهد.

.

سطح Intermediate زبان انگلیسی

طول دوره: ۳ ترم (هر ترم ۱۱ جلسه معادل ۵ هفته، هر هفته ۲ جلسه ی دو ساعته)

مواد آموزشی: کتاب English file: Intermediate به عنوان منبع اصلی + English Grammar in use برای مطالعه و تمرین ساختارها و نکات دستوری + کتاب Listen Here برای مطالعه و تمرین مهارت شنیداری، و یادگیری تلفظ، و لغات جدیدی به صورت موضوعی.

زمان لازم برای تمرین و مطالعه در طول هر ترم: ۱۶۰ ساعت مفید

.

اهداف کلی آموزشی:

طبق استاندارد CEFR اروپا انتظار می رود زبان آموز در پایان این سطح بتواند:

 • مفاهیم کلی را در یک متن پیچیده در مورد یک مفهول واقعی یا انتزاعی شامل مباحث فنی در حوزه تخصصش درک کند.
 • با سطحی از تسلط با دیگران تعامل کند؛ طوری که بتواند بدون مشکل و نیاز به فرد دیگری با یک فرد بومی صحبت کند.
 • برای طیف وسیعی از موضوعات متن هایی دقیق و واضح تولید کند و دیدگاه خود را در مورد موضوع توضیح داده و نقاط ضعف و قوت آن را مشخص کند.

.

هدف اصلی برنامه آموزشی آکادمی اکسیر تقویت هر چهار مهارت زبانی و همچنین دانش زبان آموزان در تمامی سطوح بوده و حتی سطح مبتدی هم از این قاعده مستثنی نیست؛ چرا که کارشناسان آموزشگاه زبان اکسیر معتقدند پایین بودن سطح زبان آموز دلیلی بر عدم توانایی استفاده از زبان او نیست. برای رسیدن به این هدف، زبان آموزان سطوح مختلف به دو عامل مهم نیاز دارند: انگیزه و پشتیبانی. پکیج اکسیری ما هر دوی این عوامل را پوشش می دهد. ابتدا باید ببینیم یک زبان آموز در هر سطحی به چه مقدار و کیفیتی از زبان نیاز دارد. به همین منظور کارشناسان آموزش آکادمی اکسیر طبق استانداردهای جهانی آموزش زبان انگلیسی اقدام به تعیین سطح زبان کرده و حسبِ نیاز هر فرد، برای او برنامه ها و پکیج های آموزشی استانداردی را نوشته و اجرا می کنند. این نیازسنجی تمام نیازهای زبان آموز را پوشش می هد:

.

نیازهای گرامری یا دستور زبانی (Grammar) زبان آموزان:

نیازهای آموزشی زبان آموزان در مورد دانش و مهارت گرامر انگلیسی به شرح زیر است:

 • ارائه ­ی واضح و قابل درک ساختارهای ساده. (Beginner)
 • تمرین های کاربردی متعدد و متنوع در موقعیت های جذاب و طبیعی روزمره. (Beginner – Elementary)
 • مرور و توسعه دانش گرامری. (Intermediate – Pre Intermediate)
 • تمرین استفاده از زمان ها و ساختارهای متنوع به صورت مرکب. (intermediate+)
 • منابع زبان آموزپسند. (طوری که علاوه بر خسته کننده نبودن، جذابیت داشته باشند). (all levels)

.

نیازهای لغت یا لغوی (Vocabulary) زبان آموزان:

نیازهای آموزشی زبان آموزان در مورد دانش و مهارت لغات انگلیسی به شرح زیر است:

 • آشنایی با لغات و عبارات پرکاربرد زبان انگلیسی. (هر سطح برای خودش)
 • استفاده از لغات جدید در موقعیت های مختلف.
 • منابع لغت با دسترسی آسان برای کمک به تمرین، مرور و جمع بندی دانش لغوی زبان آموزان. (All Levels)
 • ارتقای دانش لغات و عبارت پرکاربرد. (Pre-intermediate+)
 • تمرین هایی که زبان آموزان را به استفاده از لغات جدید ترغیب نماید.
 • استفاده از تعداد لغات سطح بالای هر چه بیشتر در گفتار و نوشتار. (intermediate+)
 • تمرین سیستماتیک لغات به صورت موضوع محور. (All Levels)
 • تمرین ساخت کلمه بوسیله پیشوندها و پسوندهای رایج. (intermediate+)

.

نیازهای تلفظی (Pronunciation) زبان آموزان:

نیازهای آموزشی زبان آموزان در مورد دانش و مهارت تلفظ انگلیسی به شرح زیر است:

.

نیازهای مهارت گفتاری (Speaking) زبان آموزان:

نیازهای آموزشی زبان آموزان از لحاظ مکالمه و صحبت کردن به شرح زیر است:

 • داشتن فرصت های کافی برای صحبت کردن. (All Levels)
 • موضوع های جذاب برای ایجاد انگیزه در زبان آموزان برای ترغیب و تشویق به صحبت کردن. (All Levels)
 • تمرین های کاربردی که انجامشان توسط زبان آموزان باعث انگیزش هرچه بیشتر می شود. (All Levels)
 • ایجاد حس درونی شیرین پیشرفت در مکالمه انگلیسی. (Pre-Intermediate)
 • تمرین های خاص برای مکالمه سریع تر و کارآمد تر. (Intermediate)
 • ایجاد احساس رضایت از تلفظ صحیح و زیبا با لهجه مناسب. (Pre-Intermediate+)
 • ایجاد مهارت بداهه گویی (Improvisation)، مهارتی لازم برای هر سخنران حرفه ای. (Upper Intermediate+)

.

نیازهای شنیداری (Listening) زبان آموزان:

نیازهای آموزشی زبان آموزان از لحاظ توانایی درک مطلب شنیداری به شرح زیر است:

 • آشنایی با موقعیت ها و مکالمات شنیداری روزانه. (Beginner)
 • ایجاد تمایل به گوش دادن و نترسیدن. (Beginner – Elementary)
 • تقویت اعتماد به نفس و تمایل زبان آموزان با انجام تمرین های جذاب و قابل فهم. (Beginner – Elementary)
 • توانایی برداشت خلاصه مطلب با تمرکز بر کلمات کلیدی در تمرین های شنیداری. (Pre-Intermediate)
 • تمرکز بر صحبت کردن روان و پیوسته. (Pre-Intermediate+)
 • تمرین استخراج جزئیات و خلاصه مطلب از تمرین های شنیداری. (Intermediate+)
 • آشنایی با لهجه های متنوع. (Intermediate+)

.

نیازهای مهارت خواندن (Reading) زبان آموزان:

نیازهای آموزشی زبان آموزان از لحاظ توانایی خواندن و درک مطلب متون انگلیسی به شرح زیر است:

 • ایجاد عادت خواندن متون انگلیسی. (Beginner)
 • ایجاد مهارت درک مطلب متون با سرعت بالا. (Beginner – Elementary)
 • تمرین های استاندارد و کنترل شده برای کمک به ارتقای توانایی خواندن. (All Levels)
 • آموزش چگونگی برخورد با کلمات جدید در متون. (Pre-Intermediate+)
 • تمرین های چالشی برای کمک به ارتقای مهارت های خواندن و درک مطلب. (Intermediate+)

 .

نیازهای نوشتاری (Writing) زبان آموزان:

نیازهای آموزشی زبان آموزان از لحاظ توانایی نوشتاری یا نگارش متون انگلیسی به شرح زیر است:

 • توانایی نگارش ابتدایی ترین بخش زبان، جمله. (Beginner)
 • توانایی تولید پاراگراف، چند جمله و ربط آن ها به هم. (Elementary)
 • توانایی ایجاد متن در چند پاراگراف و استفاده از ساختارهای متنوع تر و دایره لغات بیشتر. (Pre-Intermediate+)
 • آشنایی با ساختارها و عبارت های رایج در نوشتارهای رسمی و غیر رسمی. (Intermediate)
 • آشنایی و تمرین با مهارت های نوشتاری آکادمیک پایه. (Intermediate+)

.

اگر سوال دیگری دارید، در زیر کامنت کنید تا به لیست سوالات متداول

بالا اضافه شود و پاسخگوی شما عزیزان باشیم.

 

اگر نیاز به مشاوره دارید، مشاوره زبان را ببینید.

 

محتوای این مطلب

https://exiracademy.org/?p=18463
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
برچسب ها:

نظرات

113 نظر در مورد کلاس زبان آنلاین – کلاس مکالمه انگلیسی – کلاس زبان عمومی حضوری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  1. اقا مجید عزیز سلام،
   در حال حاضر همه ی فعالیت های اکسیر به صورت آنلاین هست و شما دوست عزیز از یزد هم میتونید در این دوره ها شرکت کنین و از خدمات استفاده کنید.

   لایک

  1. آقا میلاد عزیز سلام،
   بله برای آیلتس بیشتر باید لهجه بریتیش کار کرد. اگرچه لهجه امریکن هم با کتاب Tactics for Listening کار میشه.

   لایک

 1. سلام وقتتون بخیر
  بنده دو سال وقت دارم که ایلتس یا تافل رو بگیرم. و زبانم مبتدی هست.
  میخواستم ببینم از نظر شما واقعا رفتن به دانشگاه علمی کاربردی بدون کنکور مناسب تر هست یا شرکت در کلاس های حضوری اکسیر؟ البته دانشگاه فقط برای یادگیری در حد زبان عمومی.
  توی منابع دوره زبان عمومی نوشتین از روی کتاب های انگلیش فایل تدریس میکنین و بنده این کتاب ها رو به همراه پکیج اموزشیشون از قبل تهیه کردم، ایا نیازه به اموزشگاه یا دانشگاه برم یا خودم از طریق پکیج ها یاد بگیرم هم خوبه؟
  ممنون میشم همینجا راهنمایی کنید
  باتشکر

  لایک

  1. اقا/خانم محمدی عزیز سلام،
   قطعا دانشگاه رفتن برای زبان یاد گرفتن کاری نیست که توصیه کنیم.
   پکیج های ما از پری اینترمدیت شروع میشن. باید تعیین سطح بشید و هدف گذاری کنید تا بتونیم راهنماییتون کنیم.

   لایک

   1. سلام بنده میخام کنکور ارشد بدم و زبان ارشد وزارت بهداشت بیشتر عمومی هست و جدا از خوندن منابع بنده میخام شروع کنم ب کلاس رفتن از سطح ابتدایی تا پیشرفته و طبق توضیح تو سایت میشه هر سه سطح 3 ترم
    ینی هر ترم 5 هفته
    و سه ترم میشه 15 هفته!
    ینی حول و هوش 15 هفته یا حدودا 4 ماه بنده میتونم ب سطح پیشرفته برسم؟ ممنون میشم اینو توضیح بدید ک تو 4 ماه میشه اون 9 ترم رو تموم کرد؟؟؟
    بعدش وارد چ سطحی میشم؟
    توی یک سال میتونم بخونم؟

    لایک

    1. فاطیما خانم عزیز سلام،
     به صورت فشرده هر سطح میشه 1.5 ماه، ینی از المنتری تا انتهای اینترمدیت میشه حدود 5 ماه. اگر ترمیک بخونید، میشه یک سال.
     باید وضعیتتون رو دقیق بررسی کنیم. با ما تماس بگیرید.

     لایک

  1. اقا محسن عزیز سلام،
   در حال حاضر (دی ماه 1399) کلاس های زبان عمومی از 350.000 تومان تا 450.000 تومان هست در 9 ترم، و آمادگی آیلتس 636.000 تومان در سه ترم.

   لایک

  1. ملینا خانم عزیز سلام،
   اگر سطح شما بگینر باشه، فعلا در آکادمی اکسیر برگزار نمیشه اما اگر المنتری باشید، میتونید شروع کنید. هم ترمیک داریم که یکسال و نیم طول میکشه، و هم فشرده داریم که تقریبا 8 ماه روی کاغذ طول می کشه. با تعیین سطح زبان شروع کنین.

   لایک

  1. سانا خانم عزیز سلام،
   با ما تماس بگیرید تا توضیحات رو خدمتتون بدیم. اول باید بدونیم قراره از چه سطحی شروع کنید. بعد میتونیم اعلام هزینه کنیم.

   لایک

 2. سلام
  توی ایران لهجه و نگارشی که از دوران مدرسه تا دانشگاه بهمون تدریس شده امریکن هستش ، در واقع صدها لغت و تلفظی که از بچه گی تا الان یاد گرفتیم امریکنه ، الان که موسسه کتاب English File نسخه British رو مد نظر قرار دادن ، واقعا سخته تلفظ و نگارشی که چندیدن ساله یاد گرفتیم رو تغییر بدیم !!

  لایک

  1. اقا یوسف عزیز سلام،
   مدرسه و دانشگاه لهجه فارسی بیشتر آموزش داده تا هر لهجه ی دیگه ای، اگرچه که کتب زبان مدرسه بر اساس لهجه بریتانیایی هست اما هیچ وقت اجرا نمی شه.
   در هر صورت فراموش نکنید که باید با هر دو لهجه آشنا باشید و متوجه بشید اما برای صحبت کردن یکی رو انتخاب کنید.
   تقریبا همه ی ازمون های زبان الان بخش عمده بخش شنیداریشون با لهجه بریتانیایی هست (حتی تافل) و چون تمرکز آکادمی اکسیر بیشتر روی آزمون آیلتس هست، کتب زبان عمومی با لهجه بریتانیایی انتخاب شدن.

   لایک

  1. فاطمه خانم عزیز سلام،
   ما American English File کار نمی کنیم اما شماره 4 میشه Upper Intermediate.
   ما در اکسیر از English File استفاده می کنیم.

   لایک

 3. سلام. میخواستم بدونم شما تخفیف هم دارید؟ به من اعلام شد به خاطر کمبود زمان باید خصوصی بگیرم. خصوصی حضوری هم دارید؟ (تعیین سطح شده ام)

  لایک

 4. سلام
  من ایرانمهر میرفتم ده تا کتاب به زور بهمون میفروختن میگفتن همه رو استاد درس میده و درکل همش دروغ می گفتن. شما چنتا کتاب برای هر ترم دارین؟ ایا همشون کار میشه؟

  لایک

  1. ثریا خانم عزیز سلام،
   ما کتاب کمک آموزشی برای ترم ها داریم اما وظیفه استاد نیست که سر کلاس درس بدن. استاد فقط کتاب اصلی رو درس می دن و بقیش برای تمرین بیشتر شما هست.

   لایک

  1. سحر خانم عزیز سلام،
   نه مدت زمان دوره ها یکی هست و طرح درس و اساتید هم یکی هستند. آخرین تایم کلاس های ما 6.30 تا 8.30 هست.

   لایک

  1. فائقه عزیز سلام،
   اکسیر الان فقط یک شعبه در تهران داره.
   شما میتونین در کلاس های آنلاین ما شرکت کنین.

   لایک

   1. سولماز خانم عزیز سلام،
    سقف کلاس ها در حال حاضر 8 نفر هست، هم در کلاس های حضوری و هم در کلاس ها آنلاین.
    با ادوبی کانکت و اسکایپ.

    لایک

 5. سلام کلاس زبان باید فان باشه و خوش بگذره وگرنه تو مدرسه و دانشگاه هم بهمون زیاد زبان یاد دادن ولی همیشه حوصلمون سر می رفت. بعضی اموزشگاهای زبان هم همینطوری ان مثل مدرسه هستن شما چطوری اید

  لایک

  1. علی آقای عزیز سلام،
   ما نسخه انگلیسی این متد یعنی English File رو در دوره های زبان عمومی اکسیر استفاده می کنیم. برای ثبت نام با ما تماس بگیرید.

   لایک

 6. سلام
  ببخشید در ستون مربوط به دوره های آیلتس دقیق مشخص نکرده اید هرکدام شامل کدام مهارتهاست. و اینگه هزینه حدودی کسی که دانشجوی ارشد برب دانشگاه تهران است و که زبان متوسط به پایین دارد حدوپا چقدر میشود و آموزش چندماه میشود حدودی

  لایک

  1. اقا رضای عزیز سلام،
   دوره های آیلتس ترمیک ما (PreExir/iExir) هر 4 مهارت رو پوشش می ده. هر ترم، هر مهارت یه مقدار رشد می کنه و در نهایت به نمره 7 الی 7.5 می رسید.
   بعد این نوشته برای کلاس زبان هست. لطفا کلاس ایلتس رو ببینین.
   اگر به صورت تک مهارتی می خواین، که فقط به صورت دوره های مولتی مدیا هست، دوره انلاین ایلتس رو ببینین.
   بازم هر سوالی داشتین، تماس بگیرین یا به پشتیبان واتسپ پیام بدین.

   لایک

 7. معلم های شما هم مثل سفیر و ایرانمهر کم سواد هستن؟ ما چنتا معلم داشتیم همشون اونجا یاد گرفهبودن هیچی بلد نبودن خودشون
  ما میخوایم پول میدیم جایی باشه زبان یاد بگیریم

  لایک

  1. حسنای عزیز سلام،
   تقریبا می شه گفت فرق زیادی ندارن چرا که کیفیت آموزشی، طرح درس و اساتید همه یکی هستن. فقط نمی تونید لُپ همکلاسیتون رو بکشین! 🙂

   لایک

 8. توضیحات فوق العاده بود. آدم پرزنت کردن شمارو میبینه متوجه میشه بین دلالی سفیر و کیش و شمای دغدغه مند چقدر فرق هست. قول میدم بهتون به زودی پرچم دار آموزش زبان در ایران شما هستید. فاتحه این موسسه دوزاریای هزار شعبه ای خوندست. دست مریزاد…

  لایک

 9. من خیلی تعریف اکسیر رو شنیده بودم و بعد کلاسشون رو ثبت نام کردم. اگر فقط یک تفاوت رو بخوام بگم اینه که حرف آدم رو گوش می دن و پیگیری میکنن این خیلی برام مهمه. من یه اموزشگاه میرفتم که هزارتا شعبه داره اصلا هیچکی حرف ادمو گوش نمیداد و پیگیری نمیشد مگر اینکه مرتبط به مسائل مالی بود. موقع پول گرفتن خیلی خوب پیگیر بودن ولی بحث کیفیت میشد هیچی. ممنونم واقعا از اکسیر

  لایک

  1. همای عزیز سلام،
   ممنون که تجربه تون رو با بقیه به اشتراک گذاشتین. اکسیر برای خدمت گذاری تاسیس شد. 🙂

   لایک

  1. سعیده عزیز سلام،
   بله. دوستانی که تصمیم دارن برای آیلتس آماده بشن، می تونن بعد از سطح متوسط وارد دوره های آمادگی آیلتس بشن.

   لایک

   1. امیراقای عزیز سلام،
    آکادمی اکسیر در حال حاضر فقط برای رنج بزرگسال کلاس برگزار می کنه (18+).

    لایک

 10. سلام. من عجله ای برای ایلتس ندارم و میخوام تا سطح advance تو آموزشگاه شما بخونم . ایا در آموزشگاه شما سطح های upper و advance هم ترم تشکیل میشه براش ؟

  لایک

  1. علی پورملای عزیز سلام،
   معمولا این کلاس ها کمتر به صورت گروهی تشکیل می شن چرا که تعداد متقاضی ها کم هست. اما می تونید به صورت خصوصی در این دوره ها شرکت کنین.

   لایک

 11. من کلاس زبان زیاد رفتم و لی خسته شدم از درس دادن گرارم استادا و خودم گرامر خوندن شما راهکاری دارین توکلا ساتون که مشکل گرامر ریشه کن بشه دیگه خسته شدم همش اشتباه میگم

  1

 12. ممنون از توضیحات شفاف شما در مورد کلاس زبان اکسیر و من کسی رو میخوام که ازم کار بکشه. کلاس زبان شما اینطوریه؟ مچکرم

  لایک

  1. حسن عزیز سلام،
   بله قطعا توضیحاتی که داده شد در کلاس زبان اکسیر اجرا میشه.
   در خدمتتون هستیم.

   لایک

 13. سلام و عرض ادب
  میخواستم راجبه دوره های عمومی یه مطلبیرو عرض کنم
  در کلاس وقتی که نیاز به بیان جملاته جدید باشه کاملا مشهوده که همه به شدت در اسپیکینگ ضعف داریم ؛ واقعا هر کدوم از ما به هر حال کلی لغاتو گرامر بلدیم، که از همون لغات و گرامری هم که بلدیم نمیتونیم استفاده کنیم!!
  اینکه در هر ترم باید 4 درس از کتاب داده بشه واقعا کیفیته کلاس رو پایین میاره چون ما فقط داریم تند تند جای خالی های کتابو پر میکنیم 🙁 وقت کافی برای جمله بندی و اسپیکینگ کوتاه راجبه مبحث همون روز را نداریم

  باتوجه به اینکه همه قادر به شرکت در دوره های هرروزه (فشرده) نیستند ؛ دوستانه دارم میگم کاش لااقل تعداده دروس در هر ترمِ غیرفشرده، مثلا یک درس کمتر بود…
  اگر در جمع کلاسه زبان جمله بندی و صحبت مرتبط با مبحث درسی تند تند و کم باشه ، چطور پیشرفت داشته باشیم؟
  ببخشید طولانی شد

  لایک

  1. prosperous عزیز سلام،
   ممنون از وقتی که برای مطح کردن این مساله گذاشتید.
   تفکر وسیعی پشتِ تقسیم بندی و اجرای آموزش در اکادمی اکسیر هست. اگر شما زبان آموز ما هستید، حتما این مساله رو با دفتر آموزش به صورت حضوری درمیون بذارید تا توضیحات برای شما گفته بشه. اگر هم تازه می خواین به آکادمی اکسیر بپیوندین، یک وقت مشاوره بگیرید تا براتون توضیح داده بشه.
   فراموش نکنیم که همیشه موقع تعیین سطح، به متقاضیای عزیز اعلام می کنیم که تقریبا نیاز به 3 ساعت تمرین روزانه دارن و پشت این برنامه تفکر و تجربه هست.
   در مورد ریتم کلاس (تند تند) هم حتما از مسئولان آموزش سوال بپرسید.
   موفق باشید.

   لایک

  1. مرجان عزیز سلام،
   بله داریم. الان پنجشنبه ها برگزار میشه. برای اطلاعات بیشتر لطفا با ما تماس بگیرید.

   1

  1. فرجاد عزیز سلام،
   ما در کلاس های زبان عمومی تمامی مهارت های ارتباطی و دانش زبان عمومی از جمله گرامر انگلیسی، لغات انگلیسی و تلفظ انگلیسی رو کار می کنیم. همه شون باید باشه.

   لایک

  1. پرندیس عزیز سلام،
   شما می تونید در جلسه مشاوره ما شرکت کنید، با زبان آموزان سابق ما صحبت کنید، وبسایت ما رو بیشتر بررسی کنید، و از دوستان و اطرافیانتون راجع به اکسیر بپرسید تا با دریافت اطلاعات کافی، بتونید تصمیم محکمی بگیرید.

   لایک

 14. سلام
  ببخشید یه سوال؛ حجم کتابی که آموزش داده میشه؛ در دوره ی فشرده با دوره ی غیر فشرده هیچ فرقی نداره؟
  در کلاس گروهی، چقدر اسپیکینگ باهامون کار میشه؟ آیا اسپیکینگمونم تقویت میشه؟

  لایک

  1. Neda عزیز سلام،
   حجم مواد برای یادگیری یکسان هست اما چیزی که فرق داره، طول دوره هست. برای دوره های عادی، دو جلسه دو ساعته در هفته وقت گذاشته میشه اما دوره های فشرده شنبه تا چهارشنبه روزی 4 ساعت کلاس برگزار می شه.
   همه مهارت ها از جمله انگلیسی کار میشه. دوره های اکسیر جامع هست و روی زبان عمومی و همه مهارت ها کار میشه.
   موفق باشید.

   لایک

  1. تینای عزیز سلام،
   ترمیک عادی 2 جلسه 2 ساعته در هفته 5 هفته طول می کشه.
   فوق فشرده شنبه تا چهارشنبه هر جلسه 4 ساعت 2 هفته.
   برای اطلاعات بیشتر لطفا با ما تماس بگیرید.

   1

  1. نیما عزیز سلام،
   شما ممکنه این سطح رو در اکادمی خود ما خونده باشید اما اکر بخواین تغییر وضعیت بدین، زمانی بینش افتاده باشه، یا اتفاقات این چنینی، به هر حال نیاز هست روال تهیین سطح مارو از نو طی کنید. لطفا صفحه مشاوره زبان رو ببینید.

   لایک

 15. سلام.لهجه فایل صوتی کتب English file بریتیشه؟ اخه به ذهنم خطور کرد که بعدها اگه خواستم مجددا برم کلاس زبان گزینه مدنظرم شمایید ولی از لهجه بریتیش واقعا خوشم نمیاد و اینجوری لیسنینگ برام عذاب اور میشه

  لایک

  1. زهرا عزیز سلام،
   اولا که شما باید با همه لهجه ها آشنا بشید و متوجه بشید چی میگن. مثلا در فارسی، شما همه لهجه ها رو متوجه می شید و عذابی هم نداره. بعد، ما به همراه کتاب English File، کتاب لیسنینگ Tactics for Listening استفاده می شه که زبان آموزان با لهجه امریکایی هم آشنا بشن. پس در هر صورت، باید سعی کنید با هر لهجه ای که صحبت می شه شما کامل متوجه بشید.
   موفق باشید.

   لایک

  1. خانم/آقای شریفی عزیز سلام،
   بله قطعا در کلاس زبان آکادمی اکسیر، تمامی مهارت ها من جمله لیسنینگ، ریدینگ، رایتینگ و اسپیکینگ کار میشه.
   تشریف بیارید و به جامعه اکسیر بپیوندین. 🙂

   لایک

  1. نرگس عزیز سلام، 🙂
   بستگی داره سطح شما و هدف شما چی باشن و برای افراد مختلف متفاوته. اما در کل، بصورت ترمیک، 17 ترم داریم که 2 سال طول می کشه و بصورت فشرده هم داریم که کلا 8 ماه طول می کشه از مبتدی تا آیلتس 7. این دوره فشرده درواقع کلاس زبان و دوره فوق فشرده آیلتس هست.

   لایک

   1. سلام ببخشید فرمودید برای لسینینگ کتاب taktis for listening که امریکن است اموزش می دهید این خود با کتاب که بریتیش هست باعث گیج شدن نمی شود. اخه من میخوام بریتیش یاد بگیرم

    لایک

    1. حسن اقای فرزین عزیز سلام،
     زبان آموز باید هر دو لهجه رو بشناسه و درک کنه. خیلی مهمه که بتونه متوجه بشه هردو چی می گن، مثل ما که در فارسی همه ی لهجه هارو متوجه میشیم، مشهدی، اصفهانی، گیلکی، مازنی، و غیره. پس زبان انگلیسی رو هم باید حداقل با دو تا لهجه استاندارد بدونیم.
     برای صحبت کردن اما مختار هستید یک الگو رو انتخاب کنید: یا با لهجه امریکایی حرف بزنید یا با لهجه بریتانیایی.

     لایک