کلاس زبان آنلاین – کلاس مکالمه انگلیسی – کلاس زبان عمومی حضوری

Conversation and General English Courses Schedule in Exir Academy

توضیحات و برنامه کلاس زبان کلاس مکالمه انگلیسی کلاس زبان عمومی اکادمی اکسیر

برنامه کلی دوره های مکالمه انگلیسی و کلاس زبان

 

مکالمه زبان انگلیسی در آکادمی اکسیر از سطوح ابتدایی تا پیشرفته زبان انگلیسی برگزار می شوند. هر ترم آموزشی کلاس زبان در آکادمی اکسیر، مباحث مختلف گرامری، واژگان و تلفظ را مورد بررسی و ارزیابی قرار داده و در نهایت روی چهار مهارت ارتباطی لیسنینگ، اسپیکینگ، ریدینگ و رایتینگ کار می کند.

اطلاعات برگزاری کلاس های زبان انگلیسی آنلاین / حضوری را می توانید در جدول زیر مشاهده کنید.

 

نام دوره نام دوره نام دوره نام دوره نام دوره
Elementary Pre Intermediate Intermediate Upper Intermediate Advanced
مواد آموزشی مواد آموزشی مواد آموزشی مواد آموزشی مواد آموزشی
English File Elementary English File Pre Intermediate English File Intermediate English File Upper Intermediate English File Advanced
elementary Pre-Intermediate Intermediate Upper-Intermediate Advance
تعداد ترم تعداد ترم تعداد ترم تعداد ترم تعداد ترم
۳ ۳ ۳ ۴ ۴

 

*عزیزانی که می خواهند وارد دوره های تخصصی مثل آیلتس بشوند از اینجا وارد دوره های آیلتس می شوند.

 

محتوای آموزشی کلاس زبان آکادمی اکسیر

کتاب اصلی کلاس های انگلیسی آکادمی زبان اکسیر، نسخه انگلیسی English File ویرایش سوم است. به همراه کتاب English File، چند کتاب دیگر برای تمرین بیشتر و تقویت گرامر انگلیسی، لغات انگلیسی، تلفظ انگلیسی و چهار مهارت زبان یعنی لیسنینگ، ریدینگ، رایتینگ و اسپیکینگ است.

 

این کتب از سطح ابتدایی یا Beginner که طبق مرجع چهارچوب مشترک اروپایی A1 است شروع شده و تا C1 یا پیشرفته ادامه دارد. آموزش با بهترین متد ممکن انجام می شود، یعنی مباحث به صورت موضوعی (Thematic) و درهم آمیخته (Integrated) ارائه می شوند.

 

یک مثال از آموزش گرامر در کلاس زبان اکسیر

هر درس، با یک موضوع مشخص، اهداف آموزشی در بالای صفحه عنوان مشخص شده و در طی مسیر، با ترکیب مهارت ها آموزش داده می شوند. مثلا، در صفحه 38 کتاب Elementary قرمز رنگ، برای آموزش گرامر حال استمراری، یک عکس از یک آپارتمان وجود دارد که نشان دهنده تعدادی همسایه پر سروصداست.

زبان آموزان اول با لغات لازم و مرتبط به موضوع آشنا شده و یاد می گیرند چطور راجع به همسایه ها، طبقه بالا، همسایه کناری، و انواع سروصداهای مزاحمشان صحبت کنند: بچه گریه می کند، صدای تلویزیون بلند است، صدای ساز می آید، سگ واق واق می کند، مهمانی های پرسروصدا دارند و غیره. بعد، با یادگرفتن لغات، آشنایی با موضوع و درگیری ذهنی زبان آموز، بحث ساختار پیش می آید که با استفاده از چه گرامری، می توانیم اتفاقات در حال انجام یک عکس را توصیف کنیم: حال استمراری؛ مثلا یاد می گیرند که بگویند “بچه هه داره گریه می کنه The baby is crying”. سپس، تمرین هایی برای فعال سازی آموخته ها آورده شده و از زبان آموز خواسته می شود یادگرفته اش را تولید کند: شفاهی و کتبی.

 

 

کلاس زبان

 

متد ESA در آموزش زبان انگلیسی در کلاس های زبان اکسیر (حضوری/آنلاین)

در اکسیر، روال آموزشی انگلیش فایل درست اجرا شده و در مواقع لازم و در صورت هرگونه کمبود در دروس، یا عدم تطبیق آن با فرهنگ ایرانی و زبان آموز ایرانی، با استفاده از متد آموزش زبان انگلیسی ESA، مباحث طرح ریزی شده و آموزش داده می شود.

 

این متد آموزشی به روز ترین متد است و مخفف عبارت Engagement, Study, Activation است. در این متد، زبان آموز ابتدا با محتوایی که قرار است یاد بگیرد درگیر شده (Engagement)، سپس مطلب را دریافت می کند (Study) و در انتها، باید آموخته اش را تولید کند (Activation). به این ترتیب، می توان مطمئن شد که آموزش موفقیت آمیز بوده و زبان آموز مطلب را یاد گرفته است.

 

با استفاده از این متد آموزشی زبان، زبان آموزان دغدغه های روزانه شان را فراموش کرده و فقط در کلاس حضور فیزیکی ندارند.

آموزش زبان در اکسیر مثمرثمر است!

 

اهمیت تمرین برای پیشرفت و ارتقای دانش و مهارت های زبانی

همانطور که یکی از شعارهای آموزشی اکسیر،توانا بُود هرکه تمرین کند است، تمرین های بسیاری پس از شرکت در کلاس داده می شود تا مطمئن شویم مطالب را به خوبی یاد گرفته اند. کتب گرامر، لغت، لیسنینگ و غیره برای هر سطح متفاوت بوده و حسب مورد اعلام می شود.

 

توانا بُود هرکه تمرین کند

 

 چرا کلاس های زبان اکسیر می تواند فرقی ایجاد کند؟

ما در آموزش Demanding هستیم؛ یعنی از شما کار می خواهیم و تکالیف و تمرین های شما را چک می کنیم. تکالیف 20 نمره، رایتینگ 20 نمره، اسپیکیمگ 20 نمره، امتحان فاینال 20 نمره، و فعالیت و حضور در کلاس زبان 20 نمره دارد و در مجموع، گرفتن نمره از 100 در آکادمی اکسیر کار ساده ای نیست. باید یاد بگیرید!

 

انواع کلاس زبان در آکادمی اکسیر

کلاس های زبان در اکسیر چند دسته هستند: کلاس زبان آنلاین به صورت آنلاین یا Live و کلاس زبان حضوری.

 

دسته اول کلاس زبان) کلاس های مکالمه انگلیسی و زبان عمومی

از آنجا که آکادمی اکسیر برنامه های آموزشی اش را به صورت کاملا هدفمند پیش می برد، و در انتهای دوره های آموزشی، زبان آموزان وارد دوره های تخصصی مثل آمادگی IELTS می شوند، در کلاس های زبان عمومی اکسیر همه مطالب و مهارت ها آموزش داده و تمرین می شود. گرامر، لغات، تلفظ، لیسنینگ، ریدینگ، رایتینگ و اسپیکینگ.

 

 

دسته دوم کلاس زبان) کلاس های بحث آزاد انگلیسی

در کلاس های بحث آزاد زبان Free Discussion در اکسیر، فضایی فراهم شده تا زبان آموزان بتوانند دانش اندوخته خود را در مهارت گفتاری فعال سازی کرده و در گروه و جلوی جمع، تمرین کنند به انگلیسی حرف بزنند.

 

 

دسته سوم کلاس زبان) کلاس های گرامر انگلیسی (بر پایه اکسیر گرامر iGram)

با توجه به اینکه پکیج کتاب و DVD گرامر iGram یک بار برای همیشه مشکل گرامر شما را برطرف می کند، دوره ای نیز هر چند وقت یکبار برگذار می شود تا زبان آموزان بتوانند به صورت حضوری نیز با کمک اساتید اکسیر و دوره گرامر انگلیسی دانش و مهارت های دستوری خود را تقویت کنند.

 

 

چرا اکسیر را برای کلاس زبان انگلیسی انتخاب کنم؟

آکادمی زبان اکسیر تنها مرکز آموزشی ایران است که کیفیت و آموزش استاندارد برایش در صدر امور است. ما، فقط به کیفیت روال آموزشی شما فکر می کنیم. ما به دنبال آن هستیم که وقت و انرژی گران بهای زبان آموزان، با مسیرها و متدهای اشتباه، و به واسطه افراد نامناسب تلف نشود. آموزشگاه زبان های کشور معمولا با اهداف کسب درآمد تاسیس می شوند و یک فضای کسب و کاری دارند، نه یک فضای فرهنگی آموزشی. دغدغه اکسیر اما، افزایش روزافزون کیفیت آموزش و تاثیرگزاری آن است:)

 

به علاوه، از آنجا که آموزش های آکادمی اکسیر هدف محور هستند، یعنی قرار است در نهایت، زبان آموز عزیز وارد دوره های آیلتس و آزمون های دیگر بشود، وقت، انرژی و هزینه ای برای از دست دادن و بازی کردن وجود ندارد و اکسیر دائما در فکر آن است که پایه، در کلاس های زبان عمومی طوری گذاشته شود که، علاوه ایجاد مهارت های محاوره مثل لیسنینگ و اسپیکینگ، زبان آموزان بتوانند با قدرت وارد دوره های آکادمیک و آزمون آیلتس شوند. پس همه چیز به صورت اصولی آموزش داده می شود. زبان آموزان کلاس های زبان عمومی یاد می گیرند رایتینگ بنویسند، سخنرانی کنند، متون آکادمیک بخوانند و از گرامر های پیچیده استفاده کنند.

 

 

سوالات متداول شرکت در کلاس های زبان انگلیسی در آکادمی زبان اکسیر

 

1) من سطح زبانم مبتدی هست. کلاس های زبان مبتدی از کی شروع می شن؟

آکادمی اکسیر ماهیانه ده ها شروع کلاس زبان آنلاین و حضوری در سطوح مختلف دارد. “سطح من مبتدی است” تصویر درستی از وضعیت درست شما به ما نمی دهد. ما، از آنجا که خود را مسئول می دانیم، باید با آگاهی تام شما را در کلاس زبان مناسب قرار دهیم. سطح درست باعث افزایش بهره وری، یادگیری بیشتر و موثر تر و با سرعت بیشتر می شود. درضمن، تمامی هم کلاس های شما تقریبا در یک سطح هستند و در نتیجه فعالیت های گروهی کلاس نه کسی را خسته می کند و نه باعث عقب افتادن می شود.

 

2) می تونم با واریز مبلغ مستقیم سر کلاسی که خودم دوست دارم بشینم؟

خیر. حتما باید در تعیین سطح زبان اکسیر شرکت کنید و با نظر کارشناس در کلاس حضور پیدا کنید.

 

3) من وقت ندارم کلاس زبان ترمیک بیام. مستقیم می خوام وارد دوره آیلتس بشم. لطفا راهنمایی کنید.

وقت نداشتن یک مبحث است، شرکت در کلاس های ترمیک یک مبحث و اینکه بخواهیم زبان عمومی را اصلا نادیده گرفته و مستقیما وارد دوره آیلتس شویم مبحث دیگری ست.

نکته اول: برای اینکه مشخص شود از سطح کنونی شما تا هدف مورد نظر چقدر زمان احتیاج است، نیاز به مشاوره زبان یا مشاوره آیلتس داریم.

نکته دوم: اگر زبان عمومی شما نیاز به تقویت داشته باشد، و مثلا الان در سطح Pre inter باشید و بخواهید نمره 7 آیلتس را بگیرید، قطعا نیاز به دوره داشته و حالا می توانید انتخاب کنید که در دوره های گروهی شرکت کنید یا خصوصی. هر دو، حالت عادی، فشرده و فوق فشرده دارند.

نکته سوم: در کلاس آیلتس، ما آموزش می دهیم که چطور از داشته های زبان عمومی تان، با استراتژی ها، تکنینک ها و شناختی که نسبت به آیلتس پیدا می کنید استفاده کنید. زبان عمومی ای که شاید الان ندارید! پس چطور ممکن است بتوانید موفق شوید؟

نکته آخر: اگر زبان عمومی خوبی دارید (تقریبا Upper Intermediate)، شاید بتوانید مستقیما وارد دوره های آیلتس بشوید. فقط کافیست تایید کارشناس اکسیر را بگیرید.

 

4) من فقط مکالمه می خوام و نیاز به گرامر و اینا ندارم! کلاس های فقط مکالمه انگلیسی دارین؟

مکالمه یعنی بتوانیم در یک سری موضوعات خاص گفتگو کنیم، مثلا وقتی به کشورهای انگلیسی زبان مسافرت می کنیم، یا در یک محیط کاری، در جلسات و ملاقات ها انگلیسی گفتگو کنیم. منتهی سوال اینجاست که این گفتگو، با هر موضوع خاصی، عبارت است تعدادی جمله که این جملات با دانستن لغات و گرامر های خاصی ساخته می شوند. حالا وقتی می گویید فقط مکالمه می خواهم و گرامر نمی خواهم، ما درک نمی کنیم چه می خواهید!

اگر قرار است که تعدادی جمله و عبارت را حفظ کنید و تحویل مخاطب بدهید و اصطلاحا گلیمتان را از آب بیرون بکشید، می توانید کتاب انگلیسی در سفر را بخرید و نیاز به کلاس زبان هم ندارید. البته قطعا فقط می توانید تعدادی جمله را طوطی وار بگویید و حرف های مخاطبتان را نمی فهمید چرا که ایشان احتمالا کلاس های فقط مکالمه نرفته اند!

پس باید این تفکر فقط مکالمه را دور بریزید و زبان عمومی خود را تقویت کنید. برای هدف مکالمه، شما حداقل باید لغات و گرامر انگلیسی را تا سطح Pre intermediate یاد گرفته و همچنین بتوانید دو مهارت اسپیکینگ و لیسنینگ خود را به این سطح برسانید. نیازی به مهارت های ریدینگ و رایتینگ ندارید اما چه بهتر که در آن مسیر، تمرینی روی این دو هم داشته باشید که با خواندن و نوشتن، زبان عمومی شما بهتر تقویت می شود.

 

5) در پایان دوره های زبان عمومی کلاس زبان، مدرک هم می دهید؟

بله مدرک به درخواست شما صادر می شود اما اگر می خواهید مدرک معتبر بگیرید، مدارک آموزشگاهی آن اعتبار را نداشته و باید به سراغ آزمون های بین المللی مثل آیلتس، تافل، PTE یا CAE بروید.

 

 

6) اگر در یک ترم قبول نشوم چه می شود؟

می توانید به صورت مشروط در ترم بعدی حضور پیدا کنید. ترم بعد باید نمره ای بالاتر از 80 بگیرید. البته به صلاحدید ممتحن آزمون فاینال شما، شاید از شرکت در سطح بعدی جلوگیری شده و نیاز باشد شما روال تعیین سطح را مجدد طی کنید.

 

7) من وقت ندارم. کلاس فشرده انگلیسی هر روز می خوام.

برای کلاس های دو جلسه در هفته ما، شما روزی به سه ساعت تمرین مفید احتیاج دارید. برای کلاس های فشرده 4 جلسه در هفته، روزی 5 الی 6 ساعت تمرین مفید. آیا این همه زمان دارید؟

تصور اشتباه عوام این است که اگر هر روز کلاس بروند، سریع تر به مقصد می رسند غافل از آنکه میزان تمرین شما پس از حضور در کلاس است که در میزان پیشروی شما تاثیرگذار است. کلاس هر روز می خواهید چه کنید؟!

البته، به لطف تیم آموزشی اکسیر، طرح درس کلاس فوق فشرده زبان انگلیسی هر روز (شنبه تا چهارشنبه) نیز اخیرا نوشته شده است و در این دوره، علاوه بر درس، تمرین نیز سر کلاس انجام می شود. با اینکار، زبان آموزان نتیجه فوق العاده بهتری نسبت به قبل گرفته و یادگیری هایشان کاربردی می شود. برای اطلاعات بیشتر، کلاس فشرده زبان و کلاس فشرده آیلتس را ببینید. 

 

8) از من امتحان نگیرید؛ بگذارید با مسئولیت خودم بروم ترم بعد.

کجا می خواهید بروید؟ هدف شما چیست؟ صرفا در کلاس بنشینید؟ حس می کنید دارید رشد می کنید؟

چیزی که اندازه گیری نشود قابل اعتماد نیست. ما نمی توانیم به حس و حالمان استناد کنیم. حتما باید معیار مشخص و دقیق برای اندازه گیری وجود داشته باشد. باید در امتحان شرکت کنید.

 

9) من ضعف لغت دارم و به پیشنهاد دوستم که آیلتس 7 داره این کتابارو خریدم. چجوری بخونم؟

این مساله یادگیری لغات انگلیسی به طوری شایع و مشکل ساز است که در یک مقاله اکسیری تحت عنوان چطور لغات انگلیسی را یاد بگیریم به تفصیل راجع به آن صحبت کردیم.

 

10) من گرامر دوست ندارم. میان بُر نداره؟

اینکه گرامر انگلیسی را دوست ندارید به این خاطر است که به درستی آموزش ندیده اید یا معلم های بداخلاقی در گذشته داشته اید. معمولا وقتی از مبحثی بدمان می آیند، خاطرات و گذشته تلخی با آن گره خورده است. گرامر انگلیسی بسیار ساده و جذاب است، فقط باید بدانید روش درست مطالعه گرامر چیست. در مطلب گرامر انگلیسی، بخشی داریم که به آن اشاره کرده ایم. در کلاس زبان آکادمی اکسیر، گرامر با روش های درست و اصولی و به صورت جذاب آموزش داده می شود.

 

 

اگر سوال دیگری دارید، در زیر کامنت کنید تا به لیست سوالات متداول بالا اضافه شود و پاسخگوی شما عزیزان باشیم.

 

توضیحات و شرح دوره های زبان عمومی را اینجا بخوانید.

اگر نیاز به مشاوره دارید، مشاوره زبان را ببینید.

 

محتوای این مطلب