بهترین منابع آیلتس – منابع خودخوان IELTS

IELTS Best Resources for Self Study and Class

 

مقدمه‌ی منابع آیلتس

منابعی که برای آمادگی آیلتس نیاز داریم تا بتوانیم دانش و مهارت خود را بالا برده و سپس در آزمون شرکت کنیم دو دسته هستند:

  • دسته اول: منابع آموزشی آیلتس
  • دسته دوم: منابع آزمون (تست کامل برای ارزیابی)

 

هر دو دسته برای اینکه خودمان را برای IELTS آماده کنیم لازم هستند و شکل های مختلفی دارند. این منابع می توانند به صورت منابع خودخوان آیلتس استفاده شوند یا برای آمادگی آیلتس در کلاس.

 

منابع آموزشی آیلتس

برای اینکه یک متقاضی خودش را برای شرکت در آزمون آیلتس آماده کند، سه راه دارد: شرکت در دوره های آمادگی آیلتس، آمادگی خودخوان سلف استادی آیلتس، آمادگی ایلتس با پکیج IELTS.

 

شرکت در کلاس های آیلتس واضح است چه داستانی دارد. آموزشگاه های آیلتس سیستم های آموزشی خودشان را دارند و برخی از کتب و منابعی که در همین مقاله آمده است استفاده می کنند.

 

پکیج آموزشی آیلتس نیز متفاوت است و افراد و گروه های آموزشی مختلف نسخه خودشان را دارند.

 

در این مقاله می خواهیم راجع به منابعی صحبت کنیم که متقاضیان می توانند با تهیه آن ها در منزل خودشان را برای آیلتس آماده کنند. این منابع دو دسته دارند: کتب آیلتس، ویدیوهای آموزشی آیلتس و نرم افزارهای خودآموز آیلتس. کتاب های زیادی از دیرباز برای آموز آیلتس نوشته شده اند. در این مقاله به بهترین کتب آیلتس اشاره می کنیم.

 

رتبه اول بهترین منابع آمادگی آیلتس: کتب IELTS Elixir

شکی نیست که مجموعه کتب آموزشی اکسیر آیلتس، به ساده ترین شکل و با جریانی روان و زیبا، آیلتس را آموزش می دهند. اکسیر، چکیده ی تمام آن چیزی است که یک متقاضی آیلتس احتیاج دارد. این مجموعه می تواند شما را به نمره 8 آیلتس برساند. اکسیر آیلتس می تواند برای سلف استادی آیلتس یا کلاس آیلتس مناسب باشد.

 

پکیج: کتب اکسیر آیلتس + DVD آموزشی

 

پکیج رایتینگ آیلتسپکیج اسپیکینگ آیلتس
بهترین منابع آیلتسبهترین منابع آیلتس
پکیج ریدینگ آیلتسپکیج لیسنینگ آیلتس
بهترین منابع آیلتسبهترین منابع آیلتس

 

رتبه دوم بهترین منابع آمادگی آیلتس: کتب Mindset for IELTS

این مجموعه 4 جلدی جدیدا چاپ شده و برای آمادگی آیلتس تمام کلیشه آموزی ها و اشتباهات متداول را عنوان کرده و به انواع سوالات هر بخش و نکات ریزش می پردازد. کتب مایندستِ آیلتس برای فضای کلاس آیلتس مناسب تر بوده و برای سلف استادی یا خودخوان نشدنی نیست ولی سخت است. مولفان Mindset می گویند که کتاب آخر این مجموعه برای اخد نمره 7.5 کافی است. مشکل عمده این کتب جسته گریخته بودن آن است و نقطه قوت آن نیز پیشروی موضوعی ست.

بهترین منابع آیلتس

 

رتبه سوم بهترین منابع آمادگی آیلتس: کتاب The Official Cambridge Guide to IELTS

قطعا راهنمای رسمی خودِ کمبریج برای آمادگی آزمون آیلتس منبعی معتبر و دارای نکات خیلی خوبی است. اگرچه The Official Cambridge Guide to IELTS  برای استفاده خودخوان نگارش شده است، برای استفاده کلاسی نیز فوق العاده است. علاوه بر آموزش ها، این کتاب داری 8 تست کامل آیلتس است که این کتاب را دو منظوره می کند: هم آموزشی هم تمرینی.

 

بهترین منابع آیلتس

 

رتبه چهارم بهترین کتب آمادگی آیلتس: کتب Complete IELTS

قبل از حضور مجموعه های فوق، یعنی رتبه اول تا سوم، تقریبا همه کتبِ Complete IELTS را می خواندند و تلاش می کردند خود را برای آیلتس آماده کنند. این کتاب سه جلد دارد. جلد اول برای نمره 4 تا 5، جلد دوم برای نمره 5 تا 6.5 و کتاب سوم برای نمره 6.5 تا 7.5 نگارش شده است. مشکل عمده این مجموعه جسته گریخته بودن آن است و قوت آن پیشروی موضوعی ست.

 

بهترین منابع آیلتس

 

بهترین منابع آیلتس: وبسایت های آموزشی آیلتس (پکیج ویدیویی آیلتس + مقالات آیلتس + محتوا)

اساتید نامدار بسیاری در سراسر دنیا (انگلستان، کانادا، امریکا، استرالیا، …) وب‌سایت ها و مجموعه های ویدیویی تهیه کرده اند که بسیار جذاب و قابل تامل است. شاید خواندن کتاب سخت باشد و متقاضی باید بسیار متعهد باشد تا بتواند با استفاده از کتب خودش را آماده کند. قطعا یک مجموعه ویدیویی هم جذاب تر است هم راحت تر.

 

رتبه اول بهترین وبسایت های آموزشی آیلتس: مجموعه IELTS Elixir

اکسیر آیلتس برترین پکیج آموزشی آیلتس است چرا که عناصر مختلفی را کنار یکدیگر آورده است. آموزش های ویدیویی آیلتس اکسیر از روی اسلایدهای جذاب، رنگی، گرافیکی و دارای انیمیشن است و مباحث به تفصیل توضیح داده شده و در انتهای هر درس تمرین های بسیاری برای فعالی سازی آموخته ها داده شده است. اطلاعات بیشتر در IELTS Elixir

 

رتبه دوم بهترین وبسایت های آموزشی آیلتس: مجموعه IELTS Ryan

آقای رایان هیگینز چندین سال پیش شروع به تولید تعداد زیادی ویدیوی آموزشی آیلتس کرد و با انتشار آن ها روی YouTube شهرت یافت. ویدیوهای ایشان، توضیحاتی است که بر روی فایل مایکروسافت ورد می هد. بعد از چند سال، دو کتاب برای رایتینگ تسک یک و تسک دو نوشت و آن ها را برای فروش ارائه کرد. ایشان دوره های امادگی خود را به صورت آنلاین ارائه می کنند و در سراسر جهان متقاضیان بسیاری در دوره های او شرکت کرده اند. رایان هم اکنون ساکن قطر است و در آنجا دوره های حضوری آیلتس برگزار می کند. اطلاعات بیشتر در IELTS Ryan

 

رتبه سوم بهترین وبسایت های آموزشی آیلتس: مجموعه IELTS Liz

خانم لیز یک مجموعه کامل از آمادگی آیلتس دارد. ویدیوهای ایشان تصویری و به صورت سنتی با وایت برد است. خانم لیز برای هر چهار مهارت آزمون آیلتس ویدیوهای آموزشی دارد و درس هایی نیز برای لغات آیلتس و گرامر آیلتس تهیه کرده است. البته آموزش های ویدیویی ایشان فقط برای رایتینگ آیلتس بوده و برای بخش های دیگر آزمون، ویدیوهایی رایگان یا محتوای غیر ویدیویی دارد. اطلاعات بیشتر در IELTS Liz

 

رتبه چهارم بهترین وبسایت های آموزشی آیلتس: مجموعه IELTS Simon

آقای سایمِن که خود را ممتحن قبلی آزمون آیلتس IELTS ex-examiner معرفی می کند، وب‌سایت جامعی دارد که در آن محتوای بسیاری از بخش های مختلف آیلتس گذاشته شده و آموزش داده شده است. ایشان همچنین ویدیوهایی برای فروش تهیه کرده اند که بعضی مهارت ها مخصوصا رایتینگ آیلتس را آموزش می دهد. اطلاعات بیشتر در IELTS Simon

 

رتبه پنجم بهترین وبسایت های آموزشی آیلتس: مجموعه IELTS E2Language

این وب‌سایت فقط بر روی آیلتس فعالیت ندارد و آزمون های دیگر را نیز آموزش می دهد. آموزش های ایشان متنی، ویدیویی و بسیار جذاب است. E2lan دوره های آنلاین آیلتس نیز برگزار می کند. مدرسین دوره های این مجموعه اساتید فوق العاده ای هستند که باعث می شود آموزش ها بسیار جذاب شده و موفقیت ایلتس را تضمین می کند. اطلاعات بیشتر در IELTS e2

 

بهترین منابع آیلتس: منابع کمک آموزشی آیلتس

ممکن است برای امادگی آیلتس، شما به منابع دیگری احتیاج پیدا کنید. در ادامه این منابع برای شما نوشته شده است.

 

منابع کمک آموزشی برای گرامر آیلتس

بهترین منبعی که می توانید برای گرامر زبان انگلیسی و گرامر آیلتس استفاده کنید، مجموعه گرامری iGram است که تمام نیازهای شما را برآورده می کند. توضیحات بیشتر را در دوره گرامر انگلیسی آیگرم ببینید.

 

علاوه بر این مجموعه، می توانید از کتب و وب‌سایت های زیر نیز استفاده کنید:

 

Grammar books:

Cambridge Grammar for IELTS

Cambridge Grammar in Use Series

Oxford Living Grammar

Longman English Grammar By Betty Azar

Grammar websites:

Grammar Bytes

5 Minute English

FluentU

British Council

Grammar Girl

English Grammar 101

Alison English Grammar Courses

Education First’s English Grammar Guide

Oxford English Grammar Course

Daily Grammar

EnglishClub

Grammarly Tips

English Page

YouTube

منابع کمک آموزشی برای لغات آیلتس

می توانید از بخش لغات آیلتس و لغات انگلیسی آکادمی اکسیر به صورت رایگان استفاده کنید. در این بخش ها، ما آموزش داده ایم که راه درست یادگیری لغات چیست.

 

علاوه بر آن، می توانید از کتب و وب‌سایت های زیر نیز استفاده کنید:

 

Vocabulary words:

Cambridge Vocabulary for IELTS

Cambridge Vocabulary in Use Series

Oxford Word Skills

Vocabulary websites

https://vocabulary.com

https://www.oxfordevt.com/

https://www.fluentu.com/blog/english/best-way-to-learn-english-vocabulary/

http://dev.vocabulary.co.il/

https://www.flocabulary.com/

 

بهترین منابع آیلتس: منابع آزمون (تست کامل برای ارزیابی)

بعد و در حین آمادگی برای آزمون IELTS، متقاضی آیلتس نیازمند ارزیابی مداوم وضعیت چهار مهارتش در آزمون آیلتس است. بهتر است در تمام طول دوره آمادگی، از این منابع استفاده کند تا برای آزمون آماده شود. به علاوه، هر چند وقت یک بار نیز باید در آزمون ماک آیلتس شرکت کند تا وضعیتش را در شرایط واقعی بسنجد.

 

بهترین نمونه سوالات آیلتس، کتب آیلتس کمبریج Cambridge IELTS

دانشگاه کمبریج یکی از سه شریک سازنده و اجرا کننده آزمون آیلتس، هر چندوقت یک‌بار یک کتاب به اسم “برگه های امتحانی آزمون های واقعی آیلتس” منتشر می کند. تاکنون، 14 عدد از این کتب منتشر شده اند و استاندارد ترین تست ها، همین کتب تست های کمبریج آیلتس هستند.

 

دیگر کتب نمونه سوالات آیلتس

دیگر کتب تست آیلتس دراینجا برای شما لیست شده اند:

 

The Official Cambridge Guide to IELTS

Cambridge IELTS Trainer

Macmillan IELTS Test Builder 1

Macmillan IELTS Test Builder 2

Barron’s IELTS Practice Tests

McGraw-Hill’s IELTS Practice Tests

Kaplan IELTS Premier

Longman IELTS Tests Plus 1

Longman IELTS Tests Plus 2

Longman IELTS Tests Plus 3

 

در نهایت، علاوه بر بهترین منابع آیلتس شرکت در آزمون آزمایشی IELTS را فراموش نکنید چرا که اکثر متقاضیان آیلتس در منزل نمره 8 را به خود می دهند اما از آنجا که نکات ریز را نمی دانند، در آزمون اصلی نمره ی بسیار پایین تری کسب می کنند. آزمون ماک آیلتس این مسئله را حل می کند.

 

موفق باشید.

 

محتوای این مطلب