سوالات متداول آزمون TOEFL

Frequently Asked Questions

شما می توانید در اینجا بخوانید!

آزمون TOEFL iBT به صورت اینترنتی برگزار شده و در آن چهار مهارت Reading , Listening , Writing  و

Speaking مورد ارزیابی قرار گرفته می شود. این آزمون حداقل 50 بار در سال در سایت های آزمون تافل در سرتاسر جهان برگزار می شود.

در آزمون TOEFL PBT که دیگر برگزار نمی شود، باید با استفاده از مداد و پاک کن به چهار مهارت Writing، Listening، Reading و Speaking جواب می داد. این آزمون تنها در مکان هایی که آزمون دادن به صورت اینترنتی میسر نبود برگزار می شد.

آزمون  revised TOEFL Paper-deliveredکه جایگزین  آزمون TOEFL PBT شده است تنها مهارت های Writing , Reading  و Listening شما را مورد ارزیابی می دهد. در این آزمون به دلیل مشکل بودن تهیه بخش Speaking، این مهارت مورد ارزیابی قرار نمی گیرد.

هر ساله چیزی حدود 50 آزمون در سرتاسر جهان برگزار می شود. شما می توانید از اینجا زمان مورد نظرتون را انتخاب کنید.

شما می توانید از اینجا زمان و محل مورد نظرتون را انتخاب کنید. فقط کافی است توسط ایمیل و یا شماره تلفن در این سایت ثبت نام کنید

بله. آزمون تنها 4 ساعت طول می کشد که البته با زمان حضور در محل آزمون، شما به چیزی حدود 4 ساعت و نیم زمان نیاز دارید.

بله، تعداد دفعات شرکت در آزمون هیچ محدودیتی ندارد اما شما نمی توانید در بازه زمانی 12 روزه 2 بار آزمون بدهید و اگر شما زمان آزمون خود را مشخص کرده اید نمی توانید تا 12 روز بعد آن در آزمون دیگری شرکت کنید.

این خط مشی اجرا خواهد شد حتی اگر یک نقض بلافاصله شناسایی نشود. (به عنوان مثال، به علت نقض در اطلاعات ثبت نام).

اگر نقض بعد از ثبت نام شناسایی شود (قبل از تاریخ آزمون)، آزمون شما لغو خواهد شد و هزینه آزمون به شما بازپرداخت نخواهد شد.

اگر نقض زمانی که نمره شما مشخص شده باشد شناسایی شود، نمرات شما لغو خواهد شد. شما و هر گیرنده ی نمره از طریق یک نامه (به نام “نامه ی لغو”) مطلع خواهید شد. درضمن، هزینه آزمون به شما بازپرداخت نخواهد شد.

آزمون TOEFL متعهد به ارائه خدمات آزمون به  افراد با معلولیت یا نیازهای اینچنینی هست، و به آن ها خدمات و امکانات مناسب ارائه می کند. برای درخواست اقامت، به اینجا مراجعه کنید تا مراحل مورد نیاز برای ثبت نام را مشاهده فرمایید.

بیشتر افراد در سرتاسر جهان در این آزمون شرکت می کنند.

این آزمون به طور گسترده در سرتاسر کره خاکی گسترده شده است.

عملکرد متقاضیان بسیار بسیار دقیق سنجیده می شود.

این آزمون کاملا عادلانه است.

این آزمون نسبتاً راحت تر از بقیه آزمون های دیگر است.

هزینه آزمون بستگی به محل اقامت شما دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ثبت نام، هزینه ها، مکان ها و تاریخ های آزمون، به اینجا مراجعه کنید.

یک عدد گزارش آنلاین نمره برای شما و یک عدد کپی کاغذی از آن که اگر قبل از انجام آزمایش درخواست کرده اید. نمرات شما فقط به صورت الکترونیکی ارسال می شود، مگر اینکه شما درخواست نسخه ای از کاغذ را با انتخاب آن گزینه در هنگام ثبت نام داشته باشید. شما می توانید این گزینه را در هر زمان تا روز قبل از آزمون ساعت 3 بعدازظهر تغییر دهید. برای تغییر گزارش نمره خود به حساب آنلاین خود در وبسایت TOEFL بروید.

شما همچنین می توانید یک نمره گزارش پی دی اف PDF برای سوابق خود را دانلود و چاپ کنید.

تا 4 گزارش نمره رسمی به موسسات یا سازمان هایی که قبل از آزمون تان انتخاب می کنید ارسال می شود. ETS گزارش های رسمی خود را به طور مستقیم به گیرندگان نمره ارسال می کند. در نظر داشته باشید که اگر شما هر موسسه یا سازمان را برای دریافت نمرات خود تعیین کنید، نمی توانید بخش نوشتاری و / یا سخنرانی خود را از طریق خدمات نقدی بررسی کنید.

بله، شما می توانید گزارش نمرات اضافی خود را، تقریبا 10 روز پس از تاریخ آزمون خود سفارش دهید.

گزارش های اضافی را می توان از طریق سیستم ثبت نام آنلاین TOEFL یا با تکمیل فرم درخواست گزارش پیشرفته (PDF) سفارش داد.

گزارش ها تقریبا 3 تا 5 روز پس از درخواست و پرداخت شما ارسال می شوند.

مبلغ این گزارش ها 20 دلار آمریکا است.

اگر قبل از مهلت پیشرفته 4 روزه ثبت نام خود را لغو کنید، نصف پولی را که پرداخت کرده اید را پس خواهید گرفت. توجه کنید که بازپرداخت به صورت دلار آمریکا است.

[movedo_empty_space]

قبل از ثبت نام، تصمیم بگیرید که در کجا می خواهید آزمون بدهید. به اینجا بروید.

قبل از اینکه بتوانید برای آزمون ثبت نام کنید، لازم است اطلاعات مربوط به شناسنامه را وارد کنید. مطمئن شوید که اطلاعاتتان صحیح است.

صندلی ها می توانند به سرعت پر شوند، بنابراین زود ثبت نام کنید! ما توصیه میکنیم که 3 تا 4 ماه قبل از تاریخ آزمون برای خود صندلی رزرو کنید.

شما می توانید با استفاده از هر 4 روش ثبت نام کنید: آنلاین، به صورت حضوری، از طریق تلفن یا پست. ثبت نام آنلاین سریعترین و ساده ترین روش است. شما می توانید انتخاب کنید که در آن شما می خواهید برای تست و چه تاریخی در دسترس هستند.

مهم: هنگام ثبت نام آنلاین، برای اینکه ثبت نام شما به بهترین شکل صورت پذیرد، مطمئن شوید که مرورگر شما به آخرین نسخه به روز می شود. از Internet Explorer®، Google Chrome ™  یا Mozilla Firefox® با سیستم عامل ویندوز®7 یا بالاتر استفاده کنید. صفحه ی طریقه ثبت نام تافل را ببینید. برای پرداخت هزینه آزمون تافل، صفحه ی پرداخت آزمون تافل را ببینید.

هنگام ثبت نام، به یاد داشته باشید که:

 • کارت شناسایی خود را به همراه داشته باشید. نام شما باید دقیقا همانطور که در کارت شناسایی (ID) شما در روز آزمون نشان می دهد، وارد شود و قبل از اینکه بتوانید برای تاریخ آزمون ثبت نام کنید، شما باید اطلاعات شناسایی را وارد کنید. الزامات کارت شناسایی شما به کشور شهروندی شما و کشوری که می خواهید در آن امتخان دهید بستگی دارد. برای جزییات بیشتر، الزامات شناسایی ثبت نام تافل را ببینید.
 • عابر بانک یا کارت اعتباری، چک الکترونیکی و یا اطلاعات حساب PayPal® برای پرداخت داشته باشید.
 • زمان و مکان شرکت در آزمون خود را از قبل انتخاب کرده باشید. اگر نمی دانید کجا و چه زمانی می خواهید آزمون بدهید، اینجا را ببینید.
 • اسامی چهار مؤسسه یا سازمان هایی را که می خواهید نمرات شما را دریافت کنند، ارائه کنید. شما می توانید آنها را اینجا انتخاب کنید. این مراکز را می توانید اینجا انتخاب کنید. اگر شما از طریق پست ثبت نام می کنید، شما نیاز به ارائه کد های TOEFL برای هر موسسه دارید. اگر شما آنلاین ثبت نام کرده اید و هنوز نمی دانید چه مراکز و سازمان هایی می بایست نمرات شما را دریافت کنند، می توانید دست نگاه داشته و نهایتا تا ساعت 10 صبح، ساعت محلیِ مرکز امتحانی خود، درست در روز قبل از آزمون خود با ورود به حساب آنلاین خود انجام دهید. لطفا در نظر داشته باشید که اگر شما هر موسسه یا سازمان را برای دریافت نمرات خود تعیین کنید، نمی توانید درخواست دهید بخش های Writing و/یا Speaking خود از طریق خدمات تصحیح دوباره دوباره تصحیح شوند. (بخش How to Request a Score Review را ببینید.)

مرکز TOEFL IBT Resource محلی است که شما می توانید با مراجعه به آن اطلاعات بیشتر راجب آزمون و ثبت نام کسب کنید. در برخی از این مراکز شما می توانید با کارت اعتباری خود به صورت آنلاین در آزمون ثبت نام کنید و در بقیه مراکز شما می توانید به صورت نقدی ثبت نام کنید.
برنامه ی TOEFL® Test Prep Planner به شما کمک می کند تا برای این آزمون آماده شوید.

نام شما و املای آن باید با اسم چاپ شده در شناسنامه معتبر که در مرکز آزمون ارائه می شود، مطابقت داشته باشد. اگر این اطلاعات مطابقت نداشته باشد، شما مجاز به آزمون دادن نیستید و هزینه آزمون شما بازپرداخت نخواهد شد.

توجه کنید که حتما باید فیلد نام خانوادگی را پر کنید زیرا پر کردن این فیلد اجباری است. اگر فیلد “اسم کوچک” را خالی بگذارید مشکلی پیش نخواهد آمد.

هنگامی که شما تاریح و محل زندگی خود را در سیستم ثبت نام آنلاین انتخاب می کنید، لیستی از مراکز آزمون دهی را مشاهده خواهید کرد.

هنگامی که شما به صورت آنلاین ثبت نام می کنید، شما دارای یک حساب کاربری TOEFL iBT می شوید؛ همچنین شما دارای یک نام کاربری و یک رمز عبور برای ورود به حساب خود می شوید و شما می توانید هرگاه که خواستید حساب خود را باز کرده و:

 • ایمیل یا آدرس پستی خود را به روز کنید.
 • اطلاعات شناسایی خود را به روز کنید.
 • ثبت نام خود را در “View Orders” مشاهده کنید.
 • TOEFL® Value Pack را به سفارش خود اضافه کنید.
 • ثبت نام خود را لغو کرده و یا زمانش را تغییر دهید.
 • اولویت گزارش نمره خود را تغییر دهید.
 • نمرات خود را مشاهده کنید.
 • جدول گزارش نمرات تافل را که مخصوص متقاضیان است به صورت PDF دانلود کنید.
 • کارنامه اضافی درخواست کنید.
 • وضعیت سفارشات قبلی را بررسی کنید.
 • هزینه ها را پرداخت کنید.

هنگامی که نام و تاریخ تولد خود را وارد می کنید، نمی توانید دیگر این فیلدها را تغییر دهید. اگر نیاز به تغییر نام یا تاریخ تولد خود دارید، با خدمات TOEFL (TOEFL Services) تماس بگیرید:

ایمیل: toefl@ets.org

تلفن: 1-609-771-7100 یا 1-877-863-3546 (دوشنبه تا جمعه، 8 صبح تا 7: 45 بعد از ظهر، U.S. ET، به جز تعطیلات U.S.)

در ایران با مرکز برگزاری آزمونتان تماس بگیرید.

بله. شما می توانید تاییدیه خود را با انتخاب “چاپ و مشاهده تایید ثبت نام – Print and View Your Registration Confirmation” در صفحه ای با عنوان “با تشکر از شما برای سفارشتان – Thank You for Your Order” چاپ کنید. تاریخ آزمون شما، زمان شروع و آدرس مرکز آزمون در تاییدیه شما ذکر شده است. در روز قبل از آزمون، در صورتی  که تغییری در جزئیات ثبت نام خود (به عنوان مثال، زمان یا ساختمان متفاوت از آنچه که در ابتدا قرار بود بروید برنامه ریزی شده)، به حساب آنلاین خود بازگردید. شما همچنین یک ایمیل تاییدیه دریافت خواهید کرد.

پس از وارد شدن به سیستم و رفتن به صفحه اصلی ، روی پیوند “به روزرسانی اطلاعات تماس – Update Contact Information” کلیک کنید. دکمه «اصلاح – modify» را انتخاب کنید تا بتوانید ایمیل یا آدرس پستی خود را تغییر دهید.

 • شما باید حداقل 4 روز قبل از تاریخ آزمون ثبت نام کنید. به عنوان مثال، مهلت ثبت نام برای شنبه، سه شنبه قبل از آن است.
 • اگر تاریخ آزمون مورد نظر شما در فهرست موجود نباشد، مهلت ثبت نام ممکن است گذشته و یا تمام صندلی ها پر شده باشد.