برنامه دوره های آمادگی آیلتس – کلاس IELTS – کلاس ایلتس – دوره IELTS – اموزش ایلتس – دوره تخصصی ایلتس

IELTS Preparation Courses Schedule in Exir Academy

آخرین آپدیت: ۲۹ آذرماه ۱۳۹۹

دوره های آمادگی آیلتس IELTS در آکادمی اکسیر از سطح Upper-intermediate آغاز می شوند و تا سطح Advance/Proficiency ادامه دارند. این کلاس های ایلتس IELTS کاملا تالیفی بوده و درواقع اکسیر ده ها کتاب آموزشی آیلتس، نتیجه تحلیل صدها آزمون آزمایشی آیلتس، و ترکیب تجربه ی ده ها استاد خبره آیلتس در آکادمی زبان اکسیر است. دوره ایلتس کلاس IELTS

 

برنامه کلی دوره های آمادگی IELTS در آکادمی اکسیر

اطلاعات برگزاری دوره های آیلتس IELTS را می توانید در جدول زیر ببینید.

عنوان دوره IELTS عنوان دوره IELTS عنوان دوره IELTS
IELTS 3 IELTS 2 IELTS 1
مدت و مجموع ساعات دوره مدت و مجموع ساعات دوره مدت و مجموع ساعات دوره
 ۵ هفته، ۱۰ جلسه ۲ ساعته + آزمون آزمایشی آیلتس رایگان  ۵ هفته، ۱۰ جلسه ۲ ساعته + آزمون آزمایشی آیلتس رایگان  ۵ هفته، ۱۰ جلسه ۲ ساعته + آزمون آزمایشی آیلتس رایگان

 

 

هزینه دوره های آیلتس (حضوری و آنلاین) ترمیک

در حال حاضر، دوره جدید اکسیر آیلتس در دو ترم برگزار شده، و شرح هزینه به شکل زیر می باشد.

 

سطح

دوره حضوری IELTS

دوره آنلاین IELTS

Material

محتوا

نسخه فیزیکی:

محتوای فیزیکی اکسیر آیلتس:

677.000 تومان

نسخه فیزیکی:

محتوای دانلودی اکسیر آیلتس:

477.000 تومان 

IELTS 1

656.000

636.000

IELTS 2

656.000

636.000

IELTS 3

656.000

636.000

 

توجه: کلاس ایلتس به صورت آنلاین / مجازی / غیرحضوری به خاطر شیوع کرونا

با توجه به اینکه ادامه فعالیت به صورت حضوری مشخص شد، دوره های آیلتس آکادمی اکسیر از هفته اول تیرماه به صورت حضوری برگزار خواهد شد اما کلاس های انلاین نیز برنامه خود را ادامه می دهند. هم اکنون هم کلاس های حضوری ایلتس و هم کلاس های انلاین ایلتس در اکادمی اکسیر برگزار می شود.

آپدیت: تا اطلاع ثانوی از یکم آذرماه 99 همه کلاس ها تا اطلاع ثانوی به صورت آنلاین برگزار می شوند.

 

محتوای آموزشی این اکسیر آیلتس معروف و روال دوره ایلتس آن چیست؟

محتوای اکسیر آیلتس، کتب تالیفی اکسیر به علاوه محتوای دیجیتالی، یعنی اسلاید، ویدیو، پادکست، جزوات آیلتس، فعالیت های خاص، بازی، فیلم و غیره است که تجربه و اکسیر ۱۵ سال فعالیت، مطالعه، تحقیق و بررسی نتایج عملکرد متقاضیان آموزش آیلتس است. روال برگزاری دوره آیلتس در زیر آمده است:

 • آشنایی با کلیت آزمون آیلتس، در هر چهار مهارت، نکات، وضعیت برگزاری، زمان، مراحل، ثبت نام، و غیره
 • شناخت تک تک مهارت ها و روال برگزاری آن ها
 • آشنایی با استراتژی های پاسخگویی به هر مدل سوال در هر مهارت
 • تمرین های هدفمند و استاندارد برای ایجاد مامنتوم و رسیدن به بهترین آمادگی
 • آشنایی با مباحث با ترتیب درست و اصولی برای یادگیری بهتر و اثربخشی بیشتر (تخصص اکسیر)
 • شرکت در آزمون های آزمایشی آیلتس به صورت منظم برای ایجاد تغییرات لازم در وضعیت شخصی
 • ادامه یادگیری استراتژی ها و تکنینک ها، ایجاد مامنتوم های تمرینی
 • حفظ و یاداوری مباحث قبلی (چرا که همه یکجا در انتها لازم هستند)
 • توجه ویژه به زبان عمومی در کل طول مسیر و اشاره به نقاط ضعف و قوت
 • آزمون های آزمایشی تحلیلی برای رفع ضعف ها و تمرکز روی قوت ها
 • رسیدن به وضعیت آمادگی لازم و ثبت نام در آزمون اصلی
 • دریافت نتیجه لازم

 

یک نمونه ویدیوی آموزشی اکسیر آیلتس – دوره تخصصی ایلتس

نمونه اسلایدهای آموزشی و پادکست های صوتی اکسیر آیلتس چیزی دقیقا شبیه محتوایی هست که در ویدیوی بالا مشاهده می کنید.

 

در دوره های ایلتس شرکت کنم یا در کارگاه های آیلتس؟

اگر چیزی از آیلتس نمی دانید و می خواهید تازه شروع کنید، دوره آیلتس کامل، با توجه به طرح درس اصولی تنظیم شده اکسیر برای شما بسیار مفید و کاربردی است.

اگر قبلا در دوره های آمادگی IELTS شرکت کرده اید و الان فقط در یک مهارت ضعف دارید و می خواهید آن را تقویت کنید، می توانید در همان کارگاه آیلتس خاص شرکت کنید.

به تشخیص کارشناس، ممکن است کارگاه هم برای شما مناسب نباشد و مساله شما با چند جلسه کلاس خصوصی آیلتس، یا مثلا چند مرحله تصحیح رایتینگ برطرف شود.

اما قطعا، شروع مسیر آیلتس با شرکت در کارگاه های تک مهارتی IELTS کار اشتباهی است.

 

بهترین کلاس ایلتس – کلاس IELTS

مجموعه آکادمی اکسیر، در ایران، شهرت خوبی در برگزاری کلاس آیلتس دارد چرا که سیستم آموزشی ما، تحت عنوان اکسیر آیلتس، توانسته است به متقاضیان آیلتس کمک شایانی کرده و مسیر را برایشان کوتاه کند. مزیت کلاس IELTS اکسیر تنها کوتاهی مسیر نیست؛ بلکه این یک مسیر کامل و جامع است که نه تنها رسیدن به نمره دلخواه را تضمین می کند، بلکه در طولِ مسیر، شما به آن آدم لازم برای ادامه زندگی، چه تحصیل، چه کار و چه زندگی در آن کشور مقصد تبدیل می شوید. اکسیرآیلتس یک سبک زندگی ست.:)

 

بهترین دوره آیلتس – دوره IELTS

دوره هایی که در آکادمی اکسیر برای آموزش آیلتس برگزار می شوند، دوره ایلتس منحصربفرد اند.

اکسیر آیلتس، یک دوره 4 الی 6 ماهه است که بازه ای بین نمره 5 تا 8 را برای هر دو ماژول Academic و General Training پوشش می دهد.

قطعا، با توجه به میزان تلاش، تمرین، وقت و معیار حرف گوش کنی متقاضی، این نمره می تواند متفاوت باشد. دوره آیلتس آکادمی اکسیر به صورت کلاس های حضوری و کلاس های آنلاین IELTS برگزار می شود. درضمن، یک سرویس جدید برای برگزاری دوره های آنلاین آیلتس نیز راه اندازی شده است. تمام نیازهای شما در این دوره IELTS که توسط تیم فوق العاده اکسیر تهیه شده است برطرف می شود.

دوره های اکسیر آیلتس، هم به صورت حضوری و هم به صورت آنلاین برگزار می شوند. توضیحات دوره های آنلاین آیلتس پایین تر داده شده است.

 

دوره پیش آیلتس – Pre IELTS

قبل از اینکه وارد مباحث جدی تری در آموزش آیلتس بشویم، مباحث پایه ای تری وجود دارد که در دوره های پیش آیلتس برگزار می شود. دوره پیش آیلتس یا پری آیلتس تلاش می کند بستر فعالیت های زبانی آکادمیک را در چهار مهارت برای شرکت در آزمون IELTS در متقاضی ایجاد کند. در آکادمی اکسیر سه ترم Pre IELTS وجود دارد که در واقع همان دوره زبان عمومی سطح Intermediate است.

 

دوره های اموزشی آنلاین ایلتس – IELTS Online Courses

کلاس خصوصی آنلاین آیلتس

دوره آنلاین آیلتس روی پلتفرم تلکس

درست مثل کلاس خصوصی آیلتس که به صورت حضوری برگزار می شود، در کلاس خصوصی آنلاین آیلتس، یک تماس اسکایپی یا واتسپی گرفته شده و کلاس به صور Live برگزار می شود. تعرفه، طرح درس و مدت زمان رسیدن به هدف با کلاس حضوری تفاوتی ندارد. در این دوره آیلتس، آموزش ها به صورت ویدیویی از روی اسلایدهای آیلتس که توسط اکسیر تولید شده اند ارایه می شود. پادکست های صوتی هم برای گوش دادن در وقت هایی که نمی توانید ویدیوهارا تماشا کنید در اختیار شما قرار می گیرند. همچنین شما دسترسی کامل به اسلایدهای آموزشی اکسیر آیلتس دارید. با خرید هر دوره، می توانید از آن استفاده کرده و پشتیبان اکسیر نیز همواره پاسخگوی مشکلات احتمالی شماست. طرح درس دوره آنلاین تماما مثل حضوری بوده و نمره ۸ نیز با گذراندن این دوره آیلتس امکان پذیر است.
ورود به صفحه کلاس خصوصی آیلتس ورود به صفحه توضیحات دوره های آنلاین آیلتس

 

آمادگی آیلتس با استفاده از بسته جامع کتاب و DVD پکیج آیلتس

همان محتوای دوره آیلتس آکادمی اکسیر را می توانید به صورت هاردکپی و به صورت چاپ شده و رایت شده روی کتاب و DVD درب منزل تحویل بگیرید و با استفاده از پشتیبانی شش ماهه اکسیر، شروع به آمادگی کنید. آموزش ها به صورت آموزش ویدیویی آیلتس بوده و نکات و یادداشت ها را روی کتب اکسیر آیلتس یادداشت کنید. به این شکل، آموزش منسجم و منظم پیش می رود و نتیجه ای که می گیرید سریع تر و بهتر خواهد بود.

طرح درس کارگاه آیلتس – کارگاه IELTS

اطلاعات برگزاری کارگاه های IELTS را می توانید در جدول زیر ببینید. این دوره های تک مهارتی به صورت آنلاین یا پکیجی برگزار شده و پشتیبانی شش ماهه به صورت خصوصی دارند. این دوره ها خوداموز ایلتس و ایلتس انلاین هستند.

عنوان کارگاه تک مهارتی آیلتس
عنوان کارگاه تک مهارتی آیلتس عنوان کارگاه تک مهارتی آیلتس عنوان کارگاه تک مهارتی آیلتس
IELTS

Speaking Elixirshop

IELTS

Writing Elixirshop

IELTS

Reading Elixirshop

IELTS

Listening Elixirshop

 

کارگاه آیلتس باید چطور باشد؟

مدتی ست که برگزاری و شرکت در کارگاه های IELTS متداول شده است و هیچ تعیین سطح و توصیه خاصی پشت این فعالیت ها نیست. به نکات زیر دقت کنید تا اگر هم می خواهید در یک کارگاه آیلتس شرکت کنید، بتوانید بهترین نتیجه را از این دوره ایلتس یکروزه بگیرید:

 • کارگاه باید تک مهارتی بوده و به صورت گروهی، با فعالیت چند نفر به صورت گروه گروه انجام شود. پس اگر فعالیت یک کارگاه شخصی باشد، یا صرفا متکلم وحده بوده و مدرس آموزش دهد دیگر کارگاه نیست.
 • آزمون آیلتس امتحانیست که به صورت فردی برگزار شده و تیم ورک نیست. پس تمرین اینکه یک رایتینگ را گروهی بنویسیم یا یک قطعه لیسنینگ را با هم جواب بدیم فایده ای ندارد. شاید برای ابتدای کار و آشنایی با آن تسک مناسب باشد، اما در ادامه باید تمرکز آن روی فعالیت فردی باشد.
 • همانطور که می دانید، در آزمون آیلتس، عملکرد متقاضی در چهار مهارت مختلف مورد ارزیابی قرار می گیرد و مهارت چیزی نیست که دو روزه ایجاد شود. اخیرا، برخی موسسات آیلتس، کارگاه های یک روزه یا دو روزه مثلا رایتینگ آیلتس برگزار می کنند! چطور می شود یک روزه مهارت رایتینگ را ایجاد کرد؟ حتی اگر قرار بر رفع اشکال هم باشد، در یک فعالیت ۸ ساعته در فقط یک روز نمی توان کاری کرد! متقاضیان ربات نیستند، آدم هستند!
 • زمان مناسب یک کارگاه آیلتس حداقل یک ماه است و درکل، بهتر است که در دوره های آیلتس شرکت شود، و نه در کارگاه IELTS.

 

آکادمی اکسیر هم اکنون سیاستی برای برگزاری کارگاه های یکروزه و دوروزه آیلتس ندارد چرا که بازدهی ندارد. 

 

خب پس چه کار کنیم؟

آکادمی اکسیر، به جای برگزاری کارگاه آیلتس، دوره های تک مهارتی ای نوشته و تالیف کرده است که با قیمت بسیار مناسب در حال حاضر، به صورت پکیج های آموزشی آیلتس و دوره های آنلاین ایلتس اجرا می کند که می تواند 100% پاسخگوی نیاز شما باشد و برخلاف یک ورکشاپ که یک روزه تمام می شود، این ویدیوهای آموزشی ضبط شده بود و می توانید هر زمان، هر جا، صبح یا نصف شب، آن ها را تماشا کرده و یاد بگیرید. پشتیبانی پکیج ها هم زمان و مکان خاصی لازم ندارد. این فوق العاده نیست؟ 🙂

 

یک مشت محکم، سرویس تصحیح و ارزیابی رایتینگ و اسپیکینگ آیلتس

خیلی از متقاضیان آیلتس ما می پرسند که عملکرد متقاضی را در دوره های آنلاین و پکیج های مهارت های رایتینگ و اسپیکینگ چطور ارزیابی می کنید. دو سرویس تصحیح رایتینگ آیلتس و ارزیابی اسپیکینگ آیلتس را ببینید. این سرویس های آکادمی اکسیر حتی برای متقاضیان دوره های حضوری آکادمی اکسیر نیز بینظیرند.

 

مشت نهایی، آزمون آزمایشی آیلتس

همانطور که می دانید، هزینه آزمون آیلتس در حال حاضر در ایران حدود پنج میلیون تومان است. چه ساکن ایران هستید چه خیر، به هرحال پرداخت همچین هزینه ای بیشتر از یک بار منطقی نیست.

متاسفانه، بسیاری از متقاضیان آیلتس، چند مرحله در آزمون آیلتس اصلی شرکت می کنند غافل از اینکه با پرداخت مبلغی بسیار کمتر، می توانند در آزمون آزمایشی آیلتس (همچنین آیلتس ماک IELTS Mock) شرکت کرده و شرایط را عینا تجربه کنند. البته، باز هم متاسفانه، خیلی از آموزشگاه های آیلتس، این آزمون آزمایشی را با رعایت استانداردهای لازم انجام نمی دهند. به همین جهت، حتما در انتخاب مرکز برگزاری آزمون آزمایشی IELTS دقت کنید. با استانداردترین آزمون آزمایشی را اکسیر برگزار می کند.

هنوز تمام نشده! اوضاع از چه قرار است؟

الزاما اگر در آزمون آزمایشی IELTS نمره دلخواه خود را گرفتید، نمی توان مطمئن بود که در آزمون اصلی نیز همان نمره را می گیرید. پس چکار کنیم؟

شما باید حداقل در سه مرحله از آزمون های آزمایشی آیلتس شرکت کرده و میانگین نمره خود را در نظر بگیرید. مثلا اگر نتیجه سه آزمون شما به ترتیب 5.5، 6 و 6.5 می باشد، قطعا در آزمون اصلی IELTS، نمره ای بین 5.5 تا 6.5 می گیرید. معدل این سه نمره 6 بوده و یک تلورانس نیم نمره ای ممکن است. البته فقط به آن شرط که عملکرد Candidate دقیقا متشابه با عملکردش در آزمون ماک آیلتس باشد.

 

قبل از دوره آیلتس در آزمون ماک اکسیر آیلتس شرکت کنم؟ یا بعد از آن؟

بسته به تشخیص کارشناس، ممکن است لازم باشد قبل از برگزاری دوره اموزش IELTS، بعد از آن یا حین آن در ماک آیلتس شرکت کنید. باید وضعیت متقاضی بررسی گردد.

 • ممکن است وقت زیادی نداشته باشید و سریعا بخواهید نمره ای نزدیک به 5 بگیرید.
 • ممکن است وقت زیادی داشته باشید و بخواهید 5.5 بگیرید.
 • ممکن است وقت نداشته و 7 در هر مهارت بخواهید.
 • ممکن است 2 سال وقت داشته و 8 معدل بخواهید.
 • ممکن است بخواهید در آزمون آیلتس لایف اسکیلز شرکت کنید.
 • ممکن است زبان عمومی شما در سطح Elementary باشد.
 • و ده ها شرایط دیگر.

به همین دلیل، همیشه معتقدیم شما همیشه نیاز به مشاوره یادگیری زبان و/یا مشاوره آیلتس دارید.

 

اکسیر برای شما کافیست!

بعضی متقاضیان اموزش IELTS گاهی سوالات عجیبی می پرسند. مثلا می پرسند آیا باید لیسنینگ را خودم بخوانم و شما فقط رایتینگ کار می کنید؟ گرامر آیلتس چطور؟ دوره ایلتس استاد فلانی را بروم؟

اکسیر آیلتس یک مجموعه جامع است که تمام نیازهای شما را، حتی برای گرفتن نمرات بالا مثل 8 پاسخگوست. پس نگران نباشید، شما فقط توی مسیر بیوفتید. :)[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

 

دوره‌ های آنلاین زبان

آموزش آیلتس | آموزشگاه زبان | پکیج خودآموز آیلتس | بهترین منابع آیلتس | آموزش زبان انگلیسی

محتوای این مطلب