Table of Contents - محتوای این مطلب

سوالات متداول رایتینگ آیلتس

IELTS Writing FAQs

این مقاله به کوشش بخش آموزش آکادمی زبان اکسیر جهت پاسخگویی به سوالات متداول متقاضیان شرکت در آزمون آیلتس، درباره بخش رایتینگ آزمون آیلتس، می باشد.

برای هر دو ماژول، دو تسک وجود دارد.

رایتینگ تسک دو برای ماژول های آکادمیک و جنرال ترینینگ آزمون آیلتس یکی می باشد و هر دو یک مقاله یا Essay می نویسند که چهل دقیقه زمان به آن اختصاص داده شده و حداقل باید 250 کلمه باشد.

رایتینگ تسک یک در ماژول آکادمیک آزمون آیلتس، یک گزارش یا Report می باشد که 20 دقیقه زمان به آن اختصاص داده شده و حداقل باید 150 کلمه باشد.

این مطلب رو هم بخوانید  سوالات متداول اسپیکینگ آیلتس

رایتینگ تسک یک در ماژول جنرال آزمون آیلتس، یک نامه یا Letter می باشد که 20 دقیقه زمان به آن اختصاص داده شده و حداقل باید 150 کلمه باشد.

اگر متقاضی آیلتس در رایتینگ آیلتس کمتر از تعداد کلمات مشخص شده بنویسد، از نمره ی نهایی اش حداقل نیم نمره (از 9 نمره) کم خواهد شد. پس حتما از اینکه بیشتر از این تعداد می نویسید اطمینان حاصل کنید.

درست است که حداکثری برای تعداد کلماتی که نگارش می شود در رایتینگ آیلتس مشخص نشده است اما بیشتر نوشتن

اولا زمان بیشتری می گیرد؛

دوما نمره ی اضافی ندارد؛

سوما اشتباهات خود را بیشتر نشان می دهید؛

چهارما ممتحن همان مقدار ثابت را برای تصحیح نوشته ی شما می گیرد، چه 25 کلمه بنویسید که 800 کلمه!

پس توصیه می شود در تمارین خود یاد بگیرید فقط کمی بیشتر از حد مشخص شده بنویسید.

برای تسک دو، 250 تا 285 کلمه و برای تسک یک، 150 تا 185 کلمه به نظر معقول می آید.

خیر! این وظیفه ی examiner آیلتس است که این تعداد کلمات نوشته شده در رایتینگ آیلتس را بشمارد اما قطعا شما باید به نحوی مطمئن شوید که بیشتر از حد کمینه ی کلمات نوشته اید. برای این کار، اولا تمارین خود را قبل از شرکت در آزمون، حتما روی برگه ی پاسخ نامه ی رایتینگ بنویسید تا بدانید که کجای کدام صفحه، با توجه به دست خط خودتان، شما حد 250 یا 150 کلمه را رد می کنید. در ضمن، با شمردن تعداد کلمات هر خط و ضرب کردن آن در تعداد خطوط، می توانید به رقمی نسبی دست بیابید.

این مطلب رو هم بخوانید  معرفی ریدینگ آیلتس

این سوال بسیاری از متقاضیان آیلتس در سراسر دنیاست. رایتینگ آیلتس طبق چهار معیار هر کدام با ارزش 25% تصحیح می شود. در همین راستا، مطلبی برای شما تهیه گشته است که بسیار روشن گرانه می باشد: رایتینگ تسک دو آیلتس چطور تصحیح می شود؟ رایتینگ تسک دو آیلتس چطور تصحیح می شود؟

در کل در رایتینگ آیلتس از ادبیات رسمی استفاده می شود و عبارات با فُرم کامل نوشته شده و به صورت مخفف (Doesn’t-isn’t-couldn’t-etc.) نوشته نمی شود. تنها استثنای این قضیه، نامه های غیررسمی تسک یک رایتینگ آیلتس در ماژول General Training می باشد.

به هیچ وجه! همانطور که می دانید، رایتینگ آیلتس طبق چهار فاکتور با ارزش هر کدام 25% تصحیح می شود که فقط یکی از این ها، مربوط به دانش واژگان، و قطعا صحت و بُرد آن می باشد. در کل، حفظ کردن لغت برای موفقیت در آزمون های استاندارد مثل IELTS یک کار بیهوده و فرسایشی می باشد.

ممکن است بپرسید چطور می توانم در رایتینگ آیلتس 7 بگیرم؟

ممکن است بپرسید چطور می توانم در رایتینگ آیلتس 8 بگیرم؟

ممکن است بپرسید چطور می توانم در رایتینگ آیلتس 9 بگیرم؟

پاسخ شما در این مطلب وجود دارد: فاکتورهای لازم و پیشنهادی اکسیر برای گرفتن بالاترین نمره در رایتینگ آیلتس

یک سوم نمره متعلق به تسک یک و دو سوم متعلق به تسک دو می باشد. یعنی سه نمره برای تسک یک و شش نمره برای تسک دو.

این مطلب رو هم بخوانید  آزمون آیلتس برای کار

شما می توانید این کار را انجام دهید اما اکسیر این کار را اکیدا نهی می کند. اما چرا؟

شما انقدر زمان ندارید که بخواهید یک بار چرک نویس تهیه کرده و سپس پاک نویس کنید! موفقیت در آزمون IELTS، جنگ علیه زمان است؛ پس شما می بایست یاد بگیرید چطور در ابتدا برای خود یک فُرم کلی یا outline کشیده و سپس شروع به نوشتن کنید. اکسیر آیلتس بهترین راه را به شما نشان می دهد.

بستگی به مهارت شما دارد. اکسیر آیلتس توصیه می کند اول تسک دو را انجام دهید چرا که دو سوم نمره ی رایتینگ آیلتس به تسک دو اختصاص داده شده است. اما باز هم این بستگی به خود شما دارد. انتخاب با شماست.

بله! املا یا spelling صحیح کلمات در رایتینگ آیلتس در criterion گرامر توسط examiner مورد سنجش قرار می گیرد.

قطعا! استفاده ی درست از علایم نگارشی به نمره ی شما افزوده و همچنین استفاده ی نادرست از نمره ی متقاضی می کاهد. مطلب علائم نگارشی و نشانه گذاری را ببینید.

قطعا! اگر برگه های شما تمام شد، دست خود را بالا ببرید تا سوپروایزر آزمون آیلتس که در جلسه حضور دارد به درخواست شما رسیدگی کند.

اکسیر رایتینگ آیلتس را سر بکشید!

اکسیر آیلتس یک برنامه ی جامع است که به شما کمک می کند زبان انگلیسی عمومی خود را تقویت کرده و همچنین خود را برای چهار مهارت آزمون آیلتس آماده کنید.