دریافت مشاوره آیلتس

IELTS Counseling

از زمانی که متوجه شدید نیاز به شرکت، دریافت و اخذ مدرک آیلتس دارید، تصمیمات شما کاملا در کیفیت و سرعت رسیدن به نمره مورد نظر تاثیرگذار است. قطعا دریافت یک مشاوره از یک متخصص می تواند به شما کمک شایانی برای مشخص کردن مسیرتان کند.

 

مراقب باشید در دام نیافتید!

متاسفانه بارها مشاهده شده است برخی افراد و آموزشگاه های آیلتس مشاوره های اشتباهی به متقاضیان آیلتس می دهند که یا مسیر را برای آن ها دور می کند، و یا به خاطر حرفه ای نبودن، باعث ایجاد تفکرهای کلیشه ای و اشتباه در آن ها شده که منجر به ایجاد پدیده Fossilization می شوند و آن اشتباهات دیگر از ذهن آن ها پاک نمی شود؛ در نتیجه، گرفتن نمره ی مورد نظر بسیار سخت تر از روز اول با روال عادی اش می شود. به دو نکته مهم توجه کنید:

  1. مشاور شما، علاوه بر اینکه باید تدریس بداند و سابقه آموزشی داشته باشد، باید یک منتور باشد؛ یعنی خودش قبلا امتحان داده باشد. پس اگر کسی صرف داشتن مدرک دکتری آموزش زبان انگلیسی به شما مشاوره می دهد، یا Native است، مشاوره خوبی دریافت نکرده اید.
  2. اساتید، مراکز و کسانی هستند که اعتقاد دارند آیلتس یک قالب مشخص و کلیشه ای است. و در بخش های مختلف باید از اصطلاحات، عبارات و کلمات خاصی استفاده کرد. متاسفانه مشاهده است مراکز بسیاری که صدای بسیاری هم کرده اند سال هاست در حال آموزش این کلیشه ها هستند؛ به همین خاطر است که متقاضیان آیلتس معمولا در دریافت نمراتشان دشواری های بسیاری دارند. آیلتس فرارتر از حفظ کردن قالب ها، جملات، کلمات و اصطلاحات خاص موجود در فعلان کتاب است.

 

مراقب باشید اشتباه نکنید!

متاسفانه بارها مشاهده شده است بعضی متقاضیان آیلتس، به خاطر اینکه مراکز آموزشی ممکن است با اهداف کسب و کاری بخواهند آن ها را گمراه کنند، یا فکر می کنند خودشان بهتر می دانند که چه کنند، یا چند ویدیو در یوتوب دیده اند و اعتقاد دارند خودشان می توانند هندلش کنند، تصمیم می گیرند به صورت خودخوان برای آیلتس آماده شوند.

البته این افراد از مشاوره های رایگان دوستان و اقوام خود، پسرخاله ی آلمان رفته، دختر عمه ی دکترادار، بقال سرکوچه ی پکیج آیلتس فروش، کانال یوتوب آیلتس باز، و یا کانال تلگرام آیلتس ساز استفاده کرده و کار خود را شروع می کنند :). این دسته از دوستان در تاریکی عمیقی گرفتارند! البته شاید بتوانند به این طرق تا نمره 5.5 خودشان را آماده کنند.

 

برای دریافت مشاوره آیلتس از کجا شروع کنم؟

قاعدتا برای دریافت یک مشاوره عالی، باید چند فاکتور را دقیق بررسی کرد:

  • سطح زبان عمومی متقاضی در بدو شروع دوره؛
  • سطح مهارت های متقاضی در بدو شروع دوره؛
  • مدت زمانی که متقاضی برای تمرین در خانه وقت دارد؛
  • نمره و ماژولی که در آیلتس نیاز دارد.

برای مشخص شدن این فاکتورها، نیاز به انجام تعیین سطح اولیه و دریافت مشاوره می باشد.

در آکادمی اکسیر، مرحله اول تعیین سطح، به صورت آنلاین و در پرتال اکسیر انجام می شود. مرحله بعدی به صورت شفاهی بوده و می تواند حضوری یا آنلاین باشد. در صورت نیاز و تشخیص کارشناسان ما، ممکن است نیاز باشد در آزمون آزمایشی آیلتس شرکت کنید. پس،

 

زمان مصاحبه با مشاور آیلتس

مشاوره های حضوری عموما بعدازظهرها در آکادمی اکسیر انجام می شود. در صورتی که نمی توانید در این زمان مشاوره دریافت کنید، می توانید با هماهنگی، زمانی را قبل از ظهر پیدا کنید.

 

هزینه دریافت مشاوره آیلتس

از آنجایی که آکادمی زبان اکسیر اعتقاد دارد که دانش باید رایگان باشد و راهنمایی و مشاوره بسیار عامل مهمی در پیشرفت می باشد، هرکس جویا و تشنه علم باشد شایسته است مشاوره ای رایگان و اصولی از متخصصین و مشاوران ارشد اکسیر دریافت کند. شایان ذکر است که این نظارت و مشاوره، حتی پس از ثبت نام در دوره های آموزشی آیلتس به صورت مستمر ادامه دارد.