سبد خرید 0 021 26 70 99 17

پاسخگویی از 12:30 الی 19:00

 ورود / ثبت نام
0

تماس تلفنی از ۱۲:۰۰ الی ۲0:۰۰

0

تماس تلفنی از ۱۲:۰۰ الی ۲0:۰۰

انواع سوالات رایتینگ تسک 2 آیلتس

10700 بازدید
انواع سوالات رایتینگ تسک 2 آیلتس

انواع سوالات رایتینگ تسک 2 آیلتس

Different IELTS Essays Rubrics

انواع سوالات رایتینگ تسک 2 آیلتس را به چند مدل مختلف طبقه بندی می کنند. طبقه بندی اکسیر آیلتس نیز منحصربه فرد است. این تقسیم بندی و معرفی انواع سوالات مقالات آیلتس به ساده ترین شکل ممکن برای متقاضیان عزیز آیلتس فراهم شده است.

در این مقاله اکسیری قرار است انواع سوالات رایتینگ تسک 2 آیلتس را برای شما توضیح بدهیم. در زبان انگلیسی به این سوالات IELTS essay rubric یاIELTS essay prompt  گفته می شود.

اکسیر رایتینگ آیلتس را بنوشید.

 

انواع سوالات بخش دوم یا تسک دو رایتینگ آیلتس IELTS Writing چیست؟

در کل می توان گفت هیچ مقاله Essay ای نیست که جزء یکی از این دو دسته نباشد:

همانطور که در سمت چپ جدول زیر مشاهده می کنید، دو نفر یا بهتر است بگوییم دو جبهه، در مقابل هم قرار دارند. بهتر است با فعل Argue شروع کنیم. Argue به معنی بحث و جدل است. وقتی شما در حال Argue هستید یعنی دارید با چیزی مخالفت یا موافقت می کنید در حالی که شخص یا جبهه رو به رو ی شما با شما مخالف است.

دسته اول را Argumentative Essay یا Opinion Essay می نامیم. در این دسته، در رابطه با یک موضوع خاص، نظر و عقیده نویسنده را می خواهند. نظر خواستن از او، به این معنی نیست که باید نظر خود را اعلام کند؛ در واقع از متقاضی می خواهند تا بگوید به نظرش موضوع سوال درست است یا غلط؛ در اصل باید موافقت یا مخالفت کند. از همین رو، این دسته را مقالات Agree Disagree نیز می نامند. پس از اعلان موافقت یا مخالفت، متقاضی می بایست به توضیح دلایل مخالفت یا موافقت خود با موضوع بپردازد.

این نوع Essay در واقع یک Argumentative Essay است که در آن Disagreement یا مخالفت وجود دارد. طبعا به دنبال Disagreement، وقتی شما با چیزی مخالفت یا موافقت می کنید، قاعدتا دارید ادعایی را تکذیب یا تایید می کنید. در این حالت باید ادعای خود را توضیح بدهید و مخاطب خود را Persuade یا قانع کنید. در مدل Essay های Argumentative ما با یک جبهه موافقت یا مخالفت می کنیم و در ادامه علت مخالفت یا موافقت خود را توضیح می دهیم و سعی بر این داریم که مخاطبمان رو توجیه کنیم که چرا یک ادعا به نظر ما درست یا غلط است.

Non-Argumentative / Discussion Essays

Argumentative Essays: agree / disagree

Benefits and drawbacks | Problems and Solutions | Causes and Effects | Important Factors

Disagreement & Persuasion

دسته دوم را Non-Argumentative Essay می نامیم. در این دسته، آنچه که مشخص است این است که از متقاضی نظر، موافقت یا مخالفتی نمی خواهند. سوال آن است که پس چه می خواهند؟ همانطور که قبلا نیز اشاره شد، آنچه می خواهند عبارت است از:

Advantages, Disadvantages, Problems, Solutions, Causes, Effects, Important Factors, Needed Skills.

مقابل این نقطه، عکس سمت راست جدول است. در این تصویر هیچکس با فرد دیگری مخالف نیست. چند نفر دور هم جمع شده اند و در حال بحث کردن یا Discuss در خصوص مسئله ای هستند. به این مدل Essay ها، Discussion Essays یا Non-Argumentative Essays گفته می شود. Essay های Non-Argumentative انواع مختلفی دارند، مثلا مزایا و معایب چیزی را توصیف می کنند. (Benefits and drawbacks) یا در مورد مشکلات حرف می زنند و از شما در خصوص راه حل های مناسب سوال می کنند. (Problems and Solutions) یا ممکن است به  علت ها و معلول ها اشاره کنند. (Causes and Effects) و یا اینکه از یک سری آیتم و فاکتورهای مهم (Important Factors) سوال بپرسند.

نمونه سوالات Argumentative Essays

در ادامه چند نمونه از سوالات Essay های Argumentative را با هم بررسی می کنیم.

مثال:

 • Some people believe that schools should teach students how to fight and physically defend themselves while others think it causes many problems for the youth. What is your opinion?

 

در این سوال، کلمه Opinion نشان دهنده ی این است که این پرسش یک Essay Argumentative است. وقتی از کلمه Opinion استفاده شده است یعنی شما باید در خصوص مسئله یا موضوعی جبهه گیری کنید.

مثال بعدی:

 • Creative artists should always be given the freedom to express their own ideas (in words, pictures, music or film) in whichever way they wish. There should be no government restrictions on what they do. To what extent do you agree?

 

در این سوال کلماتی از جمله Extent وAgree   آمده است. این واژه ها هم مثل کلمه Opinion نشان دهنده Argumentative بودن Essay شما هستند.

دو نمونه سوال Argumentative دیگر:

 • Popular events like the football World Cup and other international sporting occasions are essential in easing international tensions and releasing patriotic emotions in a safe way. To what extent do you agree or disagree

 

 • When a country develops its technology, the traditional skills and ways of life die out. It is pointless to try and keep them alive. To what extent do you agree or disagree with this opinion?

بنابراین می توانیم بگوییم نشانه های Essay های Argumentative، کلماتی مثل Agree، Disagree، Extent ، Opinion و به طور کلی Yes and no question هاست. چون در جواب این سوال ها شما باید پاسخ بدهید که موافق هستید(I agree) یا مخالف هستید (Disagree  (I

نمونه سوالات Non-Argumentative Essays در انواع سوالات رایتینگ تسک 2 آیلتس

طبعا اگر نشانه هایی که توضیح دادیم در سوال شما وجود نداشته باشد،Essay شما Argumentative نیست، بلکه Non-Argumentative است. به مثال زیر توجه کنید:

 • What are the advantages of early marriage?
 • What are the benefits of mixed education?
 • The average year people live is reduced compared to the past. Why do you think it has happened?

 

در این سوالات نشانه‌هایی از Essay Argumentative نیست. سوالی که پیش می آید این است که چه کلماتی نشانه ی یک Non-Argumentative Essays هستند؟ همانطور که می بینید در سوال اول Advantages ، در سوال دوم Benefits و در سوال سوم  whyآمده است.

به مثال زیر توجه کنید‌‌:

 • The history has proved how destructive wars are among different nations. What solutions can you think of so the world can prevent forthcoming combats?
 • Why do people have a great tendency to live alone?

 در این مثال کلماتی از جمله Solutions و Why دیده می شود. به عبارتی می توان گفت Non-Argumentative Essay ها می توانند Problems، Solutions، Benefits،Causes ،Effects ،Drawbacks  و مفاهیمی شبیه به این کلمات را از شما بپرسند.

حال که با این دو دسته آشنا شدیم، به تقسیم بندی کلی می پردازیم:

مقالات یک سوالی آیلتس:

 1. مقالات نظرخواهی و استدلالی یا موافقت مخالفت (Argumentative/Opinion)

مثال از کمبریج آیلتس ۸، تست یک:

When a country develops its technology, the traditional skills and ways of life die out. It is pointless to try and keep them alive.
To what extent do you agree or disagree with this opinion?

مقالات دو سوالی آیلتس:

 1. مقالات ترکیبی دو سوال غیراستدلالی (x2 Non-Argumentative) مثلا ترکیب علت و راه حل یا مزایا و معایب

مثال از کمبریج آیلتس 10، تست جنرال ترینینگ B:

Some parents buy their children a large number of toys to play with.
What are the advantages and disadvantages for the child of having a large number of toys?

 1. مقالات ترکیبی یک سوال استدلالی و غیراستدلالی (Argumentative + Non-Argumentative) مثلا خواستن علت یک مشکل و نظر در مورد یک راه حل

مثال از کمبریج آیلتس ۸، تست سه:

Increasing the price of petrol is the best way to solve growing traffic and pollution problems.
To what extent do you agree or disagree?
What other measures do you think might be effective?

مقالات سه سوالی آیلتس:

 1. مقالات بحث دو ایده ی مختلف و موافقت با یک دسته (Discuss both Views + Opinion)

مثال از کمبریج آیلتس 9، تست سه

Some people say that the best way to improve public health is by increasing the number of sports facilities. Others, however, say that this would have little effect on public health and that other measures are required.
Discuss both these views and give your own opinion.

 1. مقالات بحث معایب و مزایای یک مساله و نظر در رابطه با سنگینی یکی بر دیگری (Advantages and Disadvantages + Opinion)

مثال از کمبریج آیلتس 9، تست یک:

Some experts believe that it is better for children to begin learning a foreign language at primary school rather than secondary school.
Do the advantages of this outweigh the disadvantages?

پس می توان به طور کلی، با 5 نوع سوال مختلف در انواع سوالات رایتینگ تسک 2 آیلتس رو به رو شد.

استراتژی کلی پاسخگویی به انواع Essay های فوق تقریبا یکی است اما در هر مورد خاص نکات ریزی نیز وجود دارد که باید اکسیر آن را نوشید 🙂 .

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۸ رای
4.7/5 - (9 امتیاز)
https://exiracademy.org/?p=18570
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
برچسب ها:

نظرات

8 نظر در مورد انواع سوالات رایتینگ تسک 2 آیلتس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 1. با سلام بنده در جایی که با یکی از اساتید صحبت میکردم فرمودند که در تسک ۲ نباید از I you we استفاده کنیم ولی در پیج شما من دیدم در مورد موافق یا مخالف بودن از I استفاده شده لطفا راهنمایی بفرمایید

  41

  1. آقا علیرضای عزیز سلام،
   در یک نوشته آکادمیک توصیه میشه از ضمایر شخصی استفاده نشه در صورتی که حتی در ماژول آکادمیک آزمون آیلتس، نوشته اونقدر رسمی نیست که همچین چیزی حتما اجرا بشه.

   درضمن، در نمونه هایی که خودِ ممتحن های آیلتس نوشتن در انتهای کتب کمبریج آیلتس، می بینیم که ضمایر شخصی استفاده شده و این یعنی استفاده ازشون هیچ مشکلی نداره. دقت کنید از چه منبعی آموزش می بینید و سراغ هر منبع و استادی نرید. خیلی از اساتید بیشتر با آیلتس آشنا هستن تا واقعا استاد و مسلط باشند.
   بازم سوال داشتین بپرسین.

   43

   1. بنده آزمون جنرال میخوام بدم ایا این مورد استفاده نکردن از ضمیر تو جنرال هم هست یا نه استادم میگفت استفاده نکنید نیم نمره بیشتر میدن صحبت داره

    43

    1. اصلا همچین چیزی صحت نداره.
     میتونید از ضمایر شخصی استفاده کنید.
     به نمونه های جنرال نوشته شده در انتهای کتب کمبریج آیلتس مراجعه کنین.

     48

 2. این همه کتاب خوندم ویدیو دیدم وکلاس رفتم ولی اون چیزی که میخواستم رو خیلی واضح و شفاف توی این سایت پیدا کردم .دمتون گرم واقعا ممنون

  46

  1. ملیح عزیز سلام. چقدر خوب که استفاده کردین. اکادمی اکسیر رو به دوستانتون معرفی کنین.

   45

 3. ازین بهتر ندیده بودم تاحالا. من همه ی ویدیوهای IELTS Ryan و IELTS Simon و IELTS Liz‌ رو دیدم اما تقسیم بندی اکسیر رو که الان خوندم متوجه شدم خیلی بهتره. مرسی

  38