[movedo_title heading_tag=”h1″ align=”center” animation=”grve-zoom-in”]

IELTS Listening Overall Strategy

استراتژی کلی لیسنینگ آیلتس – شنیداری آیلتس

[/movedo_title]

یک استراتژی کلی یعنی قدم به قدم آنچه می بایست در یک پروسه انجام شود. در این مطلب می خواهیم استراتژی کلی لیسنینگ آیلتس IELTS Listening را برای شما به نگارش درآوریم.

  1. برگه پاسخ نامه را کنار بگذارید و فقط روی دفترچه سوال متمرکز شوید.
  2. از آنجا که قبلا خود را با آزمون آشنا کرده اید، به توضیحات و مثالی که در ابتدای این آزمون پخش می شود گوش نداده و در عوض شروع به خواندن سوالات و پیش بینی پاسخ ها کنید.
  3. دو استراتژی برای پیخوانی سوالات وجود دارد.
    استراتژی اول: در ابتدا، سوالات سکشن های سوم و چهارم را بخوانید و پاسخ سوالات را تا حدودی پیش بینی کنید. به محض تمام شدن پخش مثال سکشن اول، به سراغ سکشن اول بروید.
    استراتژی دوم. از فرصتی که حین پخش شدن مثال دارید برای خواندن سوالات سکشن اول و دوم کرده و دو سی ثانیه انتهای سکشن اول و دوم را برای سکشن سوم و چهارم خرج کنید.
  4. تصور کنید لیسنینگ آیلتس یک مسیر اتوبوس است. به جای اینکه در یک ایستگاه (یک سوال خاص) نشسته و منتظر اتوبوس (پاسخ آن سوال) باشید، از همان ابتدا سوار اتوبوس شده و همزمان با آن، تمامی ایستگاه ها را ببینید. یعنی سر هیچ سوالی نایستید و از همان ابتدا با recording پیش بروید.
  5. وقتی هرچهار سکشن به اتمام رسید، ده دقیقه وقت اضافی برای انتقال پاسخ ها به برگه پاسخ نامه دارید. از این فرصت استفاده کرده و به مرتب ترین و تمیز ترین شکل ممکن پاسخ هایتان را به پاسخ نامه انتقال دهید.
این مطلب رو هم بخوانید  الگوی Cause and Effect در پاراگراف نویسی