معرفی آزمون آیلتس IELTS Introduction

 

 

معرفی آزمون آیلتس IELTS

آزمون آیلتس (IELTS: International English Language Testing System) آزمونی است که میزان آمادگی داوطلبان برای ادامه تحصیل، فراگیـری مهارتهـای تخصصـی، کار و اقامـت در سازمان ها و شرکت های مختلف سرتاسر جهان را به زبان انگلیسی مورد سنجش و ارزیابی قرار می دهد.

این آزمون می خواهد مهارت های ارتباطی زبان انگلیسی اشخاص را برای ادامه زندگی در یک کشور انگلیسی زبان ارزیابی کند و در مقیاسی 9 نمره ای از یک تا نه تقسیم بندی شده است که در آن نمره یک به معنای مبتدی و نمره 9 به معنای حرفه ایست.

آزمون بین المللی آیلتس به صورت مشترک تـوسط دانشگاه کمبریج،‌ کنسول بریتانیـا (British Council) و مرکز آیلتس استرالیا(idp) در بیش از 500 مرکز در 120 کشور جهان برگزار می شود و به طور متوسط سالانه چیزی حدود یک و نیم میلیون نفر در آن شرکت می کنند.

آزمون IELTS دو ماژول مختلف دارد:

آکادمیک (Academic) و عمومی (General Training). 

همچنین نوع دیگری برای مقاصد خاص تهیه و اجرا می شود. این نوع، آیلتس لایف اسکیلز IELTS Life Skills نام دارد.

 

این مطلب رو هم بخونید!
ساختارهای توصیف روندها

افرادی که قصد ادامه تحصیل در دانشگاههای انگلیسی زبان را دارند (کارشناسی به بالا) باید در نوع آکادمیک این آزمون، و افرادی که به منظور گذراندن دوره های کوتاه مدت فنی و حرفه ای، اخذ دیپلم، کار و یا برای اخذ اقامت به کشورهـای انگلیسی زبان (معمولا استرالیا، کانادا یا انگلستان) به آن احتیاج دارند، می بایست در نوع عمومی این آزمون شرکت کنند. هردوی این ماژول ها، ارزیابی دقیق و معتبری روی چهار مهارت ارتباطی زبان دارند، یعنی شنیداری یا Listening، خواندن یا Reading، نوشتاری یا Writing و گفتاری یا Speaking.

 

اگر چه دو بخش شنیداری و گفتاری در هر دو نوع آکادمیک و عمومی کاملاً یکسان است، دو بخش دیگر (خواندن و نوشتاری) تا حدودی متفاوت طراحی و برگزار می شوند. در این آزمون هیچ حد نصابی برای قبولی وجود ندارد، بلکه مؤسسات و دانشگاه های مختلف حد نصاب مورد قبول خود را دارند؛ اما بطور کلی، 9 نمره یا Band در نظر گرفته شده است که در آن نمره ی 9 عالی، نمره 7 خوب، نمره 5 متوسط و نمره 4 به پایین ضعیف محسوب می شود.

 

این مطلب رو هم بخونید!
الگوی Listing در پاراگراف نویسی

 آیلتس لایف اسکیلز فقط مهارت های Listening و Speaking را می سنجد. اطلاعات دقیق تر را در IELTS Life Skills ببینید.

 

منصفانه برای همه

بدون هیچ گونه تبعیض فرهنگی، و با پذیرش انواع تنوع زبان انگلیسی و کسانی که زبان مادریشان انگلیسی است یعنی شمال امریکا، بریتانیا، استرالیا و نیوزلند، آیلتس با تمامی کسانی که می خواهند در آن شرکت کنند با انصاف کامل برخورد می کند.

 

در دسترس همگان

در سرتاسر دنیا، آیلتس در بیشتر از هزارو صد مرکز برگزار می شود. سالیانه حدود 48 آزمون آیلتس در دنیا برگزار شده و تنها ایران حدود 8 مرکز برگزاری آیلتس دارد. آمریکا نیز دارای 50 مرکز برگزاری آزمون است.

 

این مطلب رو هم بخونید!
معرفی رایتینگ آیلتس

مطالب مرتبط:

معرفی آزمون آیلتس لایف اسکیلز

جدول و محاسبه گر نمرات آیلتس

چرا در آیلتس موفق نمی شوم؟

معرفی آزمون آیلتس و سوالات متداول آن

 

سوالات متداول اسپیکینگ آیلتس

سوالات متداول لیسنینگ آیلتس

سوالات متداول رایتینگ آیلتس

سوالات متداول رایتینگ تسک یک

سوالات متداول رایتینگ تسک دو

سوالات متداول آزمون آیلتس لایف اسکیلز