جشنواره قربان تا غدیر! از دستش ندی! ۳.۰۰۰.۰۰۰ تومان به جای ۵.۴۳۲.۰۰۰ تومان! جشنواره
 ورود / ثبت نام
جشنواره قربان تا غدیر! از دستش ندی! ۳.۰۰۰.۰۰۰ تومان به جای ۵.۴۳۲.۰۰۰ تومان! جشنواره
0
0

تقویت زبان با مهارت Reading – چطور با خواندن زبانمان را تقویت کنیم؟

760 بازدید

تقویت زبان با مهارت Reading | تقویت زبان با خواندن

 

در مقاله ی نکات طلایی برای تقویت مهارت ریدینگ گفتیم که چطور باید این مهارت را بال و پر داد و مهارت Reading خود را تقویت کرد. در این مقاله به شما یاد می دهیم که چطور با مهارت خواندن، زبان عمومی و آکادمیک مان را بهبود بخشیم.

هنگامی که شما شروع به مطالعه مطالب انگلیسی می‌کنید، در حال تقویت توانایی ذهن و مغز خود هستید. یاد گرفتن زبان با خواندن یکی از از روش‌های یادگیری زبان انگلیسی است. خواندن یک عملکرد بسیار فعالانه برای مغز شما به حساب می‌آید. تقویت زبان با مهارت reading یکی از راه‌های یادگیری زبان انگلیسی است. نوشتن همیشه کاری سخت است؛ اما به نظر شما خواندن و مطالعه کردن کار آسانیست؟ خیر! چرا؟

مطالعه و خواندن هم سختی‌های خود را دارد. زمانیکه شما در حال مطالعه‌ی یک متن، داستان یا فیلمنامه هستید، باید توانایی تصویرسازی خود را افزایش دهید. همچنین باید به راحتی و کاملا” واضح متوجه شوید که نویسنده چه منظوری دارد و در آخر نقاط اشتراک با نویسنده را پیدا کنید و خود را در این چالش قرار دهید که آیا با نویسنده موافق هستید یا خیر.

 

دستاوردهای یادگیری زبان با خواندن یا Reading

برای افزایش مهارت خواندن، بهترین راهکاری است که پیش روی شما قرار گرفته‌ است. زمانیکه شما قصد دارید یک زبان را یاد بگیرید. باید گوش دادن، صحبت کردن و نوشتن آن زبان را به دقت فرا بگیرید. در این مرحله مطالعه و reading بسیار حائز اهمیت است. دستاوردهای بسیار زیادی هنگام خواندن و مطالعه کردن کسب خواهید کرد. دستاوردهایی مانند یادگیری لغات در محتوا، مدل نوشتن، دیدن ساختار صحیح زبان انگلیسی و غیره را یاد خواهید گرفت. در ادامه با ما همراه باشید تا بیشتر درباره‌ی تقویت زبان با مهارت reading با شما صحبت کنیم.

 

یادگیری زبان با خواندن لغات جدید با Reading

یادگیری زبان با خواندن، به شما در آموزش زبان انگلیسی، ریدینگ و تقویت زبان و همچنین فرا گرفتن کلمات جدید کمک به سزایی می‌کند. با مطالعه مطالب جدید شما تعداد کلمات بسیار زیادی را یاد خواهید گرفت. اگر مطلبی که در حال مطالعه آن هستید برایتان بسیار ناآشنا و سخت است، بهتر است از مطالب آسان‌تر شروع کنید. اگر در هر صفحه شما 5 لغت جدید را یاد بگیرید، به راحتی می‌توانید آن‌ها را به حافظه بسپارید. همچنین شما نیازی به استفاده از دیکشنری نخواهید داشت و می‌توانید معنی بسیاری از کلمات را حدس بزنید. در این حالت نه تنها کلمات جدید را یاد می‌گیرید، بلکه کاربرد آن‌ها و نحوه‌ی استفاده از این کلمات را نیز یاد خواهید گرفت.

 

آشنایی با سبک نوشتن یکی دیگر از دستاوردهای آموزش زبان با خواندن

از جمله فواید و دستاوردهای تقویت زبان با مهارت Reading، آشنایی با نوع و سبک نگارش‌های متفاوت است. شما با اصطلاحات و همچنین ساختار صحیح نوشتاری و گرامری نیز آشنا خواهید شد.

 

آشنایی با ساختار صحیح زبان انگلیسی

هنگامیکه نویسندگان شروع به نوشتن مطالب، مقالات و داستان‌ها می‌کنند. معمولا” از گرامر انگلیسی و دستور زبان صحیح پیروی می‌کنند. شما با مطالعه و خواندن این مطالب و نوشته‌ها، با دستور زبان صحیح و انواع اصطلاحات آشنا خواهید شد و توانایی writing خود را نیز افزایش می‌دهید.

 

هنگام تقویت زبان با مهارت Reading سرعت خود را کنترل کنید

با هر سرعتی که دوست دارید مطالب را بخوانید. یکی از روش‌های آموزش زبان همانطور که گفتیم یادگیری زبان با خواندن است. شما می‌توانید یک صفحه را در 30 دقیقه، در 10 دقیقه و یا حتی در یک ساعت مطالعه کنید. هیچ اهمیتی ندارد که در چه زمانی مطلب مورد نظر خود را مطالعه کنید. انتخاب کاملا” بستگی به خود شما دارد. تفاوت تقویت زبان با مهارت Reading در همین نکته است. اگر قصد داشته باشید مهارت زبان خود را با writing و listening تقویت کنید. ممکن است این شرایط کاملا” متفاوت باشد. مبحث مطالعه آزاد یا Extensive Reading را مطالعه کرده و با WPM یا تعداد کلماتی که در دقیقه می خوانید آشنا شوید. 

 

علایق شخصی در تقویت زبان با خواندن

اگر شما قصد داشته باشید مهارت زبان خود را از طریق Reading بهبود ببخشید، یکی دیگر از نکات و دستاوردهای آن، دخیل کردن علایق شخصی شماست. اگر مطلبی را انتخاب کنید که به آن علاقه دارید، این کار بسیار لذتبخش خواهد بود. به طور مثال اگر به فوتبال علاقه دارید، چرا مطالب فوتبالی را به زبان خودتان مطالعه کنید؟ آیا بهتر نیست برای تقویت مهارت زبان، نوشته‌های زبان انگلیسی بخوانید؟ در اینجا هم درباره‌ی فوتبال اطلاعات جدید و مفیدی کسب خواهید کرد و هم مهارت زبان خود را تقویت می‌کنید.

 

پنج راهنمایی برای مهارت خواندن

  1. تلاش کنید تا مطالب و نوشته‌های در سطح خودتان را مطالعه کنید. از نوشته‌ها، داستان‌ها و مقالاتی شروع کنید که کم و بیش متوجه شوید. اگر هر 3 کلمه بخواهید به دیکشنری مراجعه کنید، این کار بسیار خسته کننده و سخت خواهد بود و به زودی ناامید خواهید شد. پس اولین قدم پیدا کردن نوشته‌ها و مطالب هم سطح با خودتان است.
  2. لغات جدید را یادداشت برداری کنید و معنای آن‌ را بنویسید. اگر در هر صفحه 4 یا 5 کلمه‌ی جدید هم یاد بگیرید بسیار مفید خواهد بود. این کلمات را در دفترچه لغات خود یادداشت کنید. مجبور نیستید این کار را همان لحظه‌ی مطالعه انجام دهید. آن‌ها را علامت گذاری کنید و در پایان این کلمات جدید را جداگانه یادداشت کنید. شما با این کار به زودی تعداد بسیار زیادی کلمه‌ی جدید یاد خواهید گرفت و همچنین کاربرد آن‌ها در متون متفاوت را درک خواهید کرد.
  3. با قاعده و قانون و برنامه ریزی مطالعه کنید. به طور مثال، هر روز مدت زمان کوتاهی این کار را انجام دهید. به یا داشته باشید مطالعه 10 تا 15 دقیقه در روز خیلی بهتر از مطالعه 3 ساعت در هر جمعه است. یک زمان مناسب را برنامه ریزی کنید و هر روز در آن زمان خود را موظف به خواندن کنید. هنگام خواب، زمان ناهار و استراحت و … از بهترین زمان‌های مطالعه هستند.
  4. مرتب و دقیق باشید. هنگام مطالعه تمام لوازم مورد نیاز خود را محیا کنید. یک قلم و خودکار برای علامت گذاری لغات دشوار، دیکشنری، دفترچه لغات و مارکر از جمله لوازمی هستند که باید کنار دست خود داشته باشید.
  5. مطلبی را بخوانید که شما را سرگرم و جذب کند. از مطالب کسل کننده که علاقه‌ای به آن حوزه ندارید، دوری کنید.

 

چه چیزهایی را برای تقویت زبان با مهارت Reading می‌توانیم بخوانیم

روزنامه:

شما در کجای دنیا می‌توانید روزنامه‌های چاپ شده به زبان انگلیسی را پیدا کنید و بخوانید. روزنامه‌ها به دلیل آنکه درباره‌ی زندگی واقعی و وقایع روزانه می‌نویسند، بسیار جذاب و تاثیرگزار هستند و برای تقویت مهارت زبان باخواندن نیز مفید هستند. خواندن روزنامه برای کسانی که به تازگی قصد دارند تا مهارت خود را با reading افزایش دهند، کمی سخت و دشوار است. اگر کمی بالاتر از متوسط هستید، خواندن روزنامه انتخاب مناسبی است.

روزنامه‌های telegraph، The Times، The Independent، The Guardian، The Sunday Times از جمله روزنامه‌های بریتانیایی و روزنامه‌های The International Herald Tribune، The New York Times، ،The Wall Streer Journal نیز از روزنامه‌های آمریکایی هستند.

 

مجلات:

یک انتخاب دیگر پیش روی شما برای تقویت زبان با مهارت Reading ، مطالعه‌ی مجلات زبان انگلیسی است.  بعضی مجلات هفتگی و بعضی دیگر ماهانه هستند. مجلات انگلیسی نیز مانند روزنامه‌های انگلیسی در بیشتر مناطق توزیع می‌شوند و شما به راحتی می‎توانید آن‌ها را پیدا کنید و خریداری نمایید. بسیار از مجلات دارای عکس‌ها و مطالب بسیار جذای هستند که می‌توانند علاوه بر تقویت زبان شما، باعث سرگرمی نیز شوند. سطح مناسب برای مطالعه مجلات، کمی بالاتر از متوسط است، هر چند بسیاری از مجلات را افراد با سطح دانش زبان کمتر نیز می‌توانند به راحتی مطالعه کنند و لذت ببرند.

مجلاتی مانند Politics، Sport، The House، Cars، Music، Romance، Travel، Language و … از جمله مجلات جذاب و معروف انگلیسی زبان هستند.

 

کتب:

مطالعه و خواندن کتاب را جهت درک مطلب انگلیسی فراموش نکنید. کتاب‌ها به موضوعات مختلی مانند تاریخ، زندگینامه، سفر، آشپزی، داستان و رمان می‌پردازند. کتاب‌ها وابسته به نوع نگارش نویسنده درجه‌ی سختی برای مطالعه دارند. آگاتا کریستی نویسنده‌ای است که بسیار روان می‌نویسد و از کلمات بسیار ساده برای بیان داستان خود استفاده می‌کند. اما استفن کینگ گاهی از کلماتی سخت‌تر در رمان‌ها و داستان‌های خود استفاده می‌کند. برای تهیه‌ی کتاب‌های زبان انگلیسی نیز می‌توانید به کتابخانه‌ها و کتاب فروشی‌ها مراجعه کنید. بیشتر کتابفروشی‌ها چند قفسه‌ی خود را کتاب‌های زبان انگلیسی اختصاص داده‌اند.

 

داستان کوتاه:

داستان‌های کوتاه یک انتخاب فوق العاده برای توقیت زبان با مهارت Reading هستند. مهم‌ترین نکته‌ی این داستان‌ها، کوتاه بودن آن‌ها است. شما به سرعت می‌توانید این کتاب‌ها را بخوانید و داستان‌های جذابی با 5000 تا 10000 کلمه را به پایان برسانید. در این نوع داستان‌ها کلمات معمولا” ساده هستند و شما با هر سطح از زبان می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید.

 

Readers:

کتاب‌هایی هستند که برای خوانندگان مبتدی نوشته شده‌اند  و به راحتی می‌توانید آن‌ها را بخوانید. مشخصه‌ی آن‌ها کوتاه بودن و استفاده از کلمات ساده است. این داستان‌ها معمولا” در سطوح مختلف نوشته می‌شوند و شما باید داستان وابسته به سطح زبان خود را انتخاب کنید تا به راحتی بتوانید آن‌ها را مطالعه کنید و کلمات جدید نیز یاد بگیرید. در خیلی از کلاس زبان ها نیز از این کتب استفاده می شود.

 

شعر:

اگر اهل شعر و ادب هستید، شعرهای انگلیسی بخوانید. این اشعار ممکن است کمی گیج کننده باشند و به راحتی نتوانید آن‌ها را متوجه شوید. به دلیل سبک و کلماتی که در اشعار به کار می‌رود، فهم آن‌ها کمی دشوارتر از کتاب‌ها و مجلات است. اما اگر تلاش کنید خواهید توانست متوجه شوید و شعرها را احساس کنید.

 

تقویت زبان با Reading

https://exiracademy.org/?p=28181
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد تقویت زبان با مهارت Reading – چطور با خواندن زبانمان را تقویت کنیم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.