سبد خرید 0 021 26 70 99 17

پاسخگویی از 12:30 الی 19:00

 ورود / ثبت نام
0
0

آموزش رایگان رایتینگ آیلتس تسک دو 2

16839 بازدید

آموزش رایگان رایتینگ آیلتس تسک دو 2: مقالات آیلتس

Introducing IELTS Writing Task 2: IELTS Essays

 

در این مقاله اکسیری قصد داریم رایتینگ تسک دو آیلتس را به شما معرفی کنیم. همان طور که در مقاله «معرفی رایتینگ آیلتس» توضیح دادیم، در رایتینگ تسک دو باید یک Essay بنویسیم که در فارسی به آن مقاله گفته می شود. اما چون مقاله معادل واژه Article هم هست، بهتر است از کلمه Essay استفاده شود. فراموش نکنید رایتینگ تسک دو برای ماژول های جنرال ترینینگ و آکادمیک هر دو یکیست و در هر دو شما باید یک Essay بنویسید. انواع مختلف Essay را در مقالات بعدی توضیح خواهیم داد.

 

اگر به خاطر داشته باشید گفتیم زمان شما در رایتینگ آیلتس حدودا 40 دقیقه است و Essay شما باید حداقل 250 کلمه باشد. اما این Essay اصلا چه هست!؟

 

یک مقاله آیلتس چیست؟

یک Essay مسائل علمی را به جامعه ربط می دهد. کلاس IELTS. به این شکل که مثلا مسائلی مانند تکنولوژی، استخدام، مشاغل، محیط زیست، مسائل والدین با فرزندانشان، صنعت، مشکلات اجتماعی، مسائل مرتبط با دولت ها و حکومت ها، اقتصاد و غیره را به نوعی با جامعه پیوند می دهد و از شما یک سوال می پرسد. بنابراین topic یا موضوع قطعا به ما داده خواهد شد.

An essay connects a scientific matter to society:

 • Technology
 • Employment
 • Environment
 • Parent/Children issues
 • Industry
 • Social issues
 • Gender problems
 • Government issues
 • Finance
 • etc.

 

به چند نکته مهم توجه کنید!

 

 • اول اینکه شما باید Essay را با توجه به topic یا موضوعی که به شما داده می شود بنویسید.
 • نکته دوم اینکه نوشته شما حداقل باید 250 کلمه باشد.
 • نکته سوم اینکه در مورد تعداد کلمات Essay ماکزیمم یا حداکثری مشخص نشده است اما در انتهای این مقاله اکسیری به شما گفته خواهد شد که بهتر است ماکزیزمم تعداد کلمات Essay شما چقدر باشد.
 • نکته بعدی اینکه برای کاور کردن این تسک حدودا 40 دقیقه زمان دارید.

 

به صورت سوال رایتینگ تسک دو توجه کنید:

WRITING TASK 2

You should spend about 40 minutes on this task.

Write about the following topic:

The average year people live is reduced compared to the past. Why do you think it has happened and what solutions you can think of?

Give reasons for your answer and include any relevant examples from your own knowledge or experience.

You should write at least 250 words.

توجه داشته باشید که با توجه به قسمت پایینی سوال باید از ایده ها، دانش و تجربه های شخصی تان برای پشتیبانی کردن از ادعا هایتان در رایتینگ آیلتس استفاده کنید.

 

برای نوشتن رایتینگ تسک 2 آیلتس به چه چیزهایی احتیاج دارید؟

زمانی که شما قصد شرکت در آزمون آیلتس را دارید قاعدتا باید دانش زبان انگلیسی داشته باشید. اما صرف داشتن دانش کافی نیست. برای مثال ممکن است از شما سوال پرسیده شود که مشکلات فضا نوردان به شکل حل می شود؟! در اینجا متوجه می شوید که هر قدر هم زبان شما خوب باشد برای اینکه بتوانید یک Essay بنویسید باید اطلاعات عمومی بالایی داشته باشید و بدانید در دنیا چه خبر است، چه علومی در دنیا وجود دارد، چه مشکلاتی در جهان حال حاضر پیش روی ماست. حتی بعضا باید بتوانید نگاه انتقادی به این مسائل داشته باشید. دوره IELTS. علاوه بر این ها باید توانایی تولید جمله های مختلف را داشته باشید، انواع و اقسام پاراگراف ها، سوالات و مقالات را بشناسید.

 

مسئله مهم دیگر این است که شما چطور آزمون خود را مدیریت می کنید. مثلا اینکه بتوانید ایده های خود جمع بندی کنید، برنامه ریزی داشته باشید، طبق برنامه پیش بروید و زمان محدود خود را مدیریت کنید.همه این ابعاد بسیار مهم است. هر چقدر هم که شما اطلاعات عمومی خوبی داشته باشید و دانش زبان انگلیسی شما بالا باشد، اگر نتوانید آزمون تان را به خوبی مدیریت بکنید، عملکرد خوبی نخواهید داشت. پس به همه این ها به طور همسان احتیاج دارید.

 

تقلب ممنوع!

یک نکته بسیار مهم در خصوص رایتینگ آیلتس، این مسئله است که متاسفانه در طی سال های اخیر نه تنها در ایران بلکه در بسیاری از نقاط دنیا، برای آموزش آیلتس یک سری کلیشه تهیه شد و متقاضیان بسیاری طبق همین کلیشه ها آموزش دیدند و در آزمون آیلتس شرکت کردند. اما در حوالی سال 2016،  اداره مهاجرت کانادا واسترالیا طی نامه ای به IELTS.org اطلاع دادند که بسیاری از متقاضیان علی رغم داشتن نمره های 6، 6.5 و 7 اصلا رایتینگ بلد نیستند!

 

این متقاضی ها در واقع رایتینگ خود از یک سری قالب یا کلیشه از پیش آماده کپی کرده بودند.

 

پس به عنوان یک متقاضی آزمون آیلتس این نکته مهم را بدانید که باید تقلید و کلیشه ای نوشتن را فراموش کنید. کلیشه ای نوشتن کار شما را از بیخ و بن خراب می کند. متاسفانه بارها شنیده و گفته می شود که آزمون آیلتس به شکل یک قالب مشخص است که طبق همین قالب می توان رایتینگ نوشت و نمره بالا کسب کرد! در حالی که چنین چیزی اصلا صحت ندارد.

 

البته این نکته را به خاطر داشته باشید که قاعدتا شروع کار شما با تقلید کردن است. طبیعتا اگر بخواهید مهارتی را یاد بگیرید در ابتدا باید پشت سر هم از نمونه های صحیح آن تقلید کنید تا کم کم آن مهارت را بیاموزید. اما نه به این معنی که یک سری مهارت، ساختار و جمله را حفظ و آن ها را در آزمون اصلی کپی کنید! ما می خواهیم شما یک رایتینگ خلاقانه و original بنویسید که فقط متعلق به خود شما و با توجه به دانش و خلاقیتتان باشد. پس با توجه به مطالعات خود فکر کنید و بعد از آن تولید کنید. این اتفاقی است که باید در نوشته شما رخ بدهد.

 

Plagiarism چیست؟!

عموما کسی که در آزمون آیلتس شرکت می کند اهل یک کشور جهان سوم است که میخواهد به یک کشور جهان اول مهاجرت کند. در کشورهای توسعه یافته قانونی وجود دارد به اسم قانون کپی رایت. به این معنی که هیچ کس نباید اطلاعات کپی شده شخص دیگری را کپی کند و به اسم خودش ارائه بدهد. چنین چیزی Plagiarism یا سرقت ادبی نام دارد. بنابراین اگر نوشته شما کپی پیست شده باشد چیزی شبیه Plagiarism اتفاق افتاده است. آزمون آیلتس میخواهد به شما یاد بدهد برای اینکه موفق شوید در قدم اول باید یاد بگیرید سرقت ادبی انجام ندهید.

 

فراموش نکنید اگر شما Rubric یا صورت سوال را کپی کنید قطعا از نمره شما کسر خواهد شد و در بهترین حالت می توانید نمره ای نزدیک به 5 یا 5.5 در رایتینگ آیلتس کسب کنید.

 

Structure یا ساختار یا یک Essay آیلتس

اساسا نوشته شما از سه بخش تشکیل شده است: یک Introduction، یک Body و یک Conclusion.

 

The Introductory Paragraph

Body Paragraphs

The Concluding Paragraph

 

در قسمت Introduction شما باید معرفی کنید که قرار است در این Essay چه «اتفاقی» بیفتد و در مورد چه چیزی باشد. در قسمت Body شما باید در مورد این اتفاق و موضوع رایتینگ توضیح بدهید که می تواند دو الی سه پاراگراف باشد، و در Conclusion باید بگویید که تمام نوشته شما روی هم رفته چه خروجی و نتیجه ای می دهد.

نوشتن تک تک این بخش ها بسیار مهم است و شما باید بسیار اصولی جلو بروید. در مقالات اکسیری دیگر در مورد تک تک این بخش ها توضیحات مفصلی خدمت شما ارائه شده است. مقالات مرتبط را در بخش های مرتبط پیدا کنید.

 

 

پاراگراف مقدمه رایتینگ تسک 2 آیلتس IELTS Writing چه اجزایی دارد؟

پاراگراف مقدمه Introduction مقاله های آیلتس IELTS Essays دو بخش اصلی دارد: دوباره نویسی صورت سوال و پاسخ به سوال. دوباره نویسی صورت سوال رایتینگ Paraphrasing the Rubric یعنی همان مطلب را به صورت دیگری بیان کنیم. سپس، برای بخش دوم مقدمه یعنی پاسخ به سوال به شکل زیر عمل می کنیم.

 

اگر سوال از نوع Argumentative یا Opinion بود، یعنی نظر نویسنده را خواسته و از او موافقت و مخالفت بخواهد، بخش پاسخ سوال را Thesis نامیده و موافقت یا مخالفت خود را بیان می کنیم.

 

اگر سوال از نوع Non-argumentative باشد، یعنی موافقت و مخالفت نخواهد، باید دید که چه می خواهد. معمولا در این نوع، یکی یا چند مورد زیر را می خواهند:

 

Advantages, Disadvantages, Problems, Solutions, Causes, Effects, Important Factors, Needed Skills.

 

مثلا اگر از ما مزایا و معایب را بخواهند، در پاسخ به این سوال دیگر Thesis نداشته و در عوض Outline داریم که در آن به صورت تلگرافی، به مزایا و معیاب اشاره می کنیم.

 

پاراگراف های بدنه رایتینگ تسک 2 آیلتس IELTS Writing چه اجزایی دارد؟

یک پاراگراف بدنه Body در مقاله های آیلتس IELTS Essays سه جزء اصلی دارد. در ابتدا موضوع آن پاراگراف گفته می شود که به آن Topic Sentence می گوییم. سپس، آن موضوع را شرح و بسط می دهیم (Development). در نهایت باید ادعای خود را پشتیبانی Support کنیم.

 

هر پاراگراف بدنه می تواند در ابتدایش یک اصطلاح متصل کننده Linking Expression نیز بیاید و در انتها نیز یک جمله خلاصه Summary داشته باشد.

 

 

پاراگراف نتیجه گیری در رایتینگ تسک 2 آیلتس IELTS Writing چه اجزایی دارد؟

پاراگراف نتیجه گیری Conclusion دو جزء اصلی دارد. جمله اول آن، خلاصه ای از کل مقاله را گفته و در جمله دوم تاثیر نهایی Clincher را روی خواننده می گذاریم. جمله “تاثیر نهایی” می تواند یکی از این موارد باشد:

Positive Outlook, Warning, Recommendation for Further Consideration, Opinion, etc.

 

کمیت مقالات آیلتس – رایتینگ تسک 2 آیلتس چند کلمه باشد؟

پیشتر گفته شد نوشته شما باید حداقل 250 کلمه باشد. ما به شما توصیه می کنیم که بیشتر از 300 کلمه ننویسید. اما به چه دلیل؟ به چند علت بسیار مهم! اول اینکه دیتای اضافه تولید کردن در آزمون آیلتس برای شما نمره بیشتر به همراه نخواهد داشت. دوم اینکه وقت شما درآزمون آیلتس محدود است. سومین نکته این است که اگر شما در قسمت Grammar، Vocabulary و … دچار ضعف و اشکال باشید، هر قدر بیشتر بنویسید اشتباهات بیشتری در متن شما پدیدار خواهند شد. به همین دلایل به هیچ وجه منطقی نیست که Essay شما بیشتر از 300 کلمه باشد.

 

وقت تمرین است!

 

1) شما Essay تان را با توجه به چیزهایی و به چه شکل می نویسید؟

2) حداکثر و حداقلی که باید در یک Essay بنویسید چقدر است؟

3) برای نوشتن رایتینگ تسک 2 چقدر زمان دارید؟ و اطلاعاتی را که می نویسید چطور باید پشتیبانی کنید؟

4) برای نوشتن یک Essay خوب به چه چیزهایی احتیاج داریم؟ (4 آیتم)

5) گفتیم که در نوشتن Essay چه چیزی را فراموش کنید!؟

6) Plagiarism یا سرقت ادبی چیست؟

7) با کپی کردن صورت سوال در Essay شما، چه اتفاقی میفتد؟

8) Structure یا ساختمان Essay شما چند بخش دارد؟ هر بخش چیست؟

9) چند تا پاراگراف در یک Essay آیلتس نوشته می شود؟

10) Essay شما حداکثر باید چند کلمه باشد و چرا؟

 

این مقاله اکسیری به پایان رسید. اگر جواب همه سوالات بالا را می دانید، حتما به سراغ مقالات بعدی اکسیر بروید! در غیر این صورت دوباره مقاله «معرفی رایتینگ تسک دو آیلتس» را مطالعه کنید.

مطالب مرتبط رایتینگ تسک 2 آیلتس

انواع سوالات رایتینگ تسک دو IELTS

انواع پاراگراف های مقدمه

انواع پاراگراف های بدنه

انواع پاراگراف های نتیجه گیری

مقالات یک سوالی رایتینگ تسک دو

مقالات دو سوالی رایتینگ تسک دو

مقالات سه سوال رایتینگ تسک دو

معیارهای تصحیح و نمره دهی IELTS

{“@context”:”https://schema.org”,”@type”:”FAQPage”,”mainEntity”:[{“@type”:”Question”,”name”:”یک مقاله آیلتس چی هست؟”,”acceptedAnswer”:{“@type”:”Answer”,”text”:”یک Essay مسائل علمی را به جامعه ربط می دهد. کلاس IELTS. به این شکل که مثلا مسائلی مانند تکنولوژی، استخدام، مشاغل، محیط زیست، مسائل والدین با فرزندانشان، صنعت، مشکلات اجتماعی، مسائل مرتبط با دولت ها و حکومت ها، اقتصاد و غیره را به نوعی با جامعه پیوند می دهد و از شما یک سوال می پرسد. بنابراین topic یا موضوع قطعا به ما داده خواهد شد.”}}]}

 

هدایای اکسیر

 

تعیین سطح زبان

 

کلاس زبان

 

کلاس آیلتس

 

4.7/5 - (19 امتیاز)
https://exiracademy.org/?p=18566
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
برچسب ها:

نظرات

10 نظر در مورد آموزش رایگان رایتینگ آیلتس تسک دو 2

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  1. صمدآقای عزیز سلام،
   خداروشکر خوب بود. اکسیر رو حمایت و به دوستانتون معرفی کنین.

   63

 1. سلام خسته نباشید. میشه درمورد اینکه چطور پاراگراف ها رو را در آخر پشتیبانی کنیم یکم توضیح بدین؟؟؟

  59

 2. سلام و ممنون از مطالب خوبتون. اگر رایتینگ 2 کمتر از 250 کلمه باشه. مثلا 200 کلمه. نمره کم میشه؟ چقدر کم میشه؟

  60

  1. مرتضی عزیز سلام،
   همونطور که تو مقاله چرا رایتینگ آیلتس 7 و بالاتر نمی دن گفتیم، یکی از دلایل نمره پنالتی گرفتن، زیر 250 کلمه نوشتن هست. مقاله معیارهای تصحیح و ارزیابی رایتینگ تسک دو آیلتس رو هم مطالعه بفرمایید. اینطوری، به معیار TR شما پنالتی میخوره و نیم تا یک نمره ازش کم میشه.

   65

 3. سلام وقت بخیر.شما مهارتهای آیلتس رو به صورت workshop هم برگزار می کنید؟چطور میشه در این کلاس ها شرکت کرد؟

  69

  1. باسلام و درود فراوان
   من بشدت استفاده کردم از این‌مقاله و ویدیوش حداوخیرتون بده مرسی ک کمک میکنید خداقوت

   64

   1. اقا حمیدرضای عزیز سلام،
    خداروشکر براتون مفید بود. اکسیر رو حمایت کنید.

    57