سبد خرید 0 021 26 70 99 17

پاسخگویی از 12:30 الی 19:00

 ورود / ثبت نام
0
0

مهارت های لازم برای لیسنینگ آیلتس

4281 بازدید
مهارت های لازم برای لیسنینگ آیلتس

مهارت های لازم برای لیسنینگ آیلتس – شنیداری آیلتس

IELTS Listening Skills

 

اولین مهارت از مهارت های لازم برای لیسنینگ آیلتس – پیش بینی کردن

 

در لیسنینگ آیلتس IELTS Listening با توجه به اینکه متقاضیان آیلتس تنها یکبار صوت یا Recording را می شنوند، و به جای شنیدن صوت دفعه اول برای Main Ideas، فرصتی برای خواندن سوالات دارند، باید از این وقت استفاده کنند تا با موضوع لیسنینگ هر بخش آشنا شده و قبل از پخش صوت، پاسخ سوال ها را پیش بینی کنند.

 

پیش بینی پاسخ سوال های لیسنینگ آیلتس IELTS Listening با توجه به کلمات قبل و بعد آن ها انجام می شود. به این مثال دقت کنید:

 

Flight number is (1)…………….. and the plane arrives at (2)..…………. pm.

در اینجا می توان پیش بینی کرد که جای خالی اول یک شماره یا ترکیب شماره و عدد است چرا که پاسخ باید شماره یا کُد یک پرواز باشد (مثلا TDF2340K). پاسخ جای خالی دوم هم یک زمان است و باید مثلا به شکل 6:30 نوشته شود.

 

 

دومین مهارت لازم برای موفقیت در لیسنینگ آیلتس – اعداد و حروف

در لیسنینگ آیلتس IELTS Listening بلخص در سکشن اول، اعداد و حروف برای متقاضی هجی می شوند و متقاضیان باید تمرین های فراوانی برای نوشتن سریع حروف و اعداد شاید عجیب و قریب کنار یکدیگر بکنند.

 

باید برای تقویت این مهارت، در ابتدا تسلط کافی روی حروف زبان انگلیسی پیدا کنید. سپس با تلفظ آن ها با لهجه های امریکایی و بریتانیایی آشنا شوید. برای مثال حرف H را اکثرا اشتباه تلفظ می کنند. همچنین، حرف R تلفظش کمی در امریکایی و بریتیش متفاوت است.

 

برای تمرین بیشتر، کسی را پیدا کنید که بتواند تمامی این حروف را سریعا پشت یکدیگر و به درستی تلفظ کند. آنگاه، گوگل کنید “Oxford professors” و از پارتنر خود بخواهید آن اسامی را برای شما هجی کرده و شما تند تند همه را بنویسید. با این تمرین شما کم کم این مهارت را به دست خواهید آورد.

 

برای اعداد نیز همین کار را انجام دهید. پس از پیدا کردن تسلط روی تلفظ آن ها، بلخص در word stress و اعداد بزرگ، از کسی که بلدتر است بخواهید چندین شماره تلفن برای شما بخواند.

 

در نهایت، باید به سراغ ترکیب اعداد و حروف بروید. لیستی از شماره بلیط های سفری را پیدا کنید و به تمرین ترکیبی ادامه داده تا بر تمامی موارد چیره شوید.

 

سومین مهارت لازم برای موفقیت در لیسنینگ آیلتس – شنیدن سرعتی و حفظ اطلاعات

در لیسنینگ آیلتس IELTS Listening گاهی باید بتوانید چیزی را که خیلی سریع گفته شده بشنوید و آن را در حافظه ثبت کرده و نگه دارید. برای بدست آوردن این مهارت، می توانید یک صوت لیسنینگ را برداشته و یک تکه کاغذ و خودکار آماده کنید. سپس، یک جمله کامل را پخش کرده و گوش دهید. سپس رکوردینگ را pause کرده و آن جملات را تک تک بنویسید. هرچقدر بتوانید اطلاعات را بیشتر در حافظه نگاه داشته و سپس به روی برگه انتقال دهید، مهارت لیسنینگ شما قوی تر خواهد شد.

 

 

چهارمین مهارت لازم برای موفقیت در لیسنینگ آیلتس – املای صحیح کلمات

در لیسنینگ آیلتس IELTS Listening بسیاری از کلمات را شنیده و در جاهای خالی می نویسید. شاید فکر کنید همین که پاسخ را متوجه شده اید کافی است و نمره خود را می گیرید اما اینطور نیست. پاسخ شما حتما باید املایش صحیح باشد. برای مثال، اگر recommendation را با دو C و یا با یک M بنویسید، نمره آن سوال را نخواهید گرفت!

 

پنجمین مهارت از مهارت های لازم برای لیسنینگ آیلتس – شناخت سوال ها

در لیسنینگ آیلتس IELTS Listening درست همچون هر آزمون دیگری، باید با روند پیشروی آزمون آشنا باشید و بخشی از آن، شناخت بر روی انواع سوال های آن آزمون است. لیسنینگ آیلتس IELTS Listening نیز از این داستان مستثنی نیست. شما، کسی که متقاضی شرکت در آزمون آیلتس هست، بلخص کسی که می خواهد نمره 7 و بالاتر بگیرد، کاملا باید به انواع سوالات لیسنینگ آیلتس IELTS Listening اشراف کامل داشته باشید. تمرین بسیار بر روی تک تک آن ها با صورت مجزا، و سپس به صورت کلی بسیار توصیه می شود.

انواع سوالات لیسنینگ آیلتس را ببینید.

 

ششم و مهم ترین مهارت های لازم برای لیسنینگ آیلتس – مدیریت عملکرد و مدیریت روانی خود

در لیسنینگ آیلتس IELTS Listening اغلب متقاضیان چند باری گم می کنند که رکوردینگ در حال پاسخ دادن به کدام سوال هست. آن ها همچنین چند بار روی یک سوال مشخص گیر می دهند چرا که حس می کنند پاسخ را شنیده و اگر جواب را ننویسند چیزی از کف رفته است و روی آن سوال مانده و گیر می کنند!

 

وضعیت فوق، مثالی از عدم موفقیت در مدیریت عملکرد در آزمون، و همچنین عدم مدیریت روحیه متقاضی در حین شرکت در لیسنینگ آیلتس IELTS Listening است. بخش نکات لیسنینگ آیلتس را مطالعه بفرمایید.

 

 

 

   دوره‌ های آنلاین زبان

آموزش آیلتس | آموزشگاه زبان | خودآموز آیلتس | منابع آیلتس | آموزش انگلیسی

4.5/5 - (4 امتیاز)
https://exiracademy.org/?p=18493
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد مهارت های لازم برای لیسنینگ آیلتس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.