Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

سوالات متداول رایتینگ تسک یک

سوالات متداول رایتینگ تسک یک

سوالات متداول رایتینگ تسک یک 150 150 آکادمی اکسیر

Table of Contents - محتوای این مطلب

سوالات متداول رایتینگ تسک یک آیلتس

IELTS Writing Task 1 FAQs

 

این مقاله به کوشش بخش آموزش آکادمی آیلتس اکسیر، درباره سوالات متداول رایتینگ تسک یک گردآوری شده. شما در این مقاله می توانید پاسخ کلیه سوالات خود درباره تسک یک رایتینگ آزمون آیلتس را بیابید.

 • در این Task در رایتینگ IELTS، باید حداقل 150 کلمه در 20 دقیقه نوشته شود.

  در ماژول آکادمیک Writing آیلتس، از متقاضی آیلتس خواسته می شود تا یک نمودار تصویری (visual/diagram/infographic) را به صورت خلاصه وار به متن تبدیل کند (گزارش-report). این نمودار می تواند یک گراف خطی، نمودار میله ای، نمودار دایره ای، جدول، نقشه و یا یک فرآیند باشد. انواع نمودارهای رایتینگ تسک یک آیلتس آکادمیک را ببینید.

  در ماژول جنرال ترینینگ Writing آیلتس، یک نامه (letter) نوشته می شود. انواع این نامه ها عبارتند از نامه ی شکایت، اطلاعیه، تشکر و قدردانی، تسلیت، استعلام و توضیحی. همچنین نامه های غیر رسمی نیز می توانند احوالپرسی کلی، درخواست، دعوت و غیره باشند. توضیحات بیشتر را در انواع نامه های رایتینگ تسک یک آیلتس جنرال ببینید.

 • یک سوم نمره ی مهارت Writing آیلتس متعلق به Task 1 می باشد، یعنی 3 نمره از 9 نمره. زمان آن هم تقریبا یک سوم زمان کل رایتینگ آیلتس می باشد، یعنی بیست دقیقه از 60 دقیقه.

 • در صورت سوال قید شده است:

  You should spend about 20 minutes on this task.

  استفاده از فعل کمکی وجهی should برای پیشنهاد دادن است. همچنین، واژه ی about نشانگر آن است که ممکن است کمی بیشتر یا کمتر روی آن وقت بگذارید. اما توصیه ی اکید می شود که در همین بیست دقیقه نوشته ی خود را به پایان برسانید.

 • به بخشِ دومِ توضیحیِ صورت سوال توجه کنید:

  Summarize the information by selecting and reporting the main features, and make comparison where relevant.

  از متقاضی آیلتس خواسته شده است تا خلاصه ای از اطلاعات نمودار تهیه کند. این خلاصه با انتخاب کردن و گزارش کردن ویژگی های اصلی نمودار باید ارایه شود و در آن مقایسه های لازم در بین آیتم های مرتبط انجام گیرد.

  بطور واضح تر، شما می بایست دو کار انجام دهید:

  • مقایسه و رتبه دهی item های داده شده. رتبه دهی آیتم ها در رایتینگ تسک یک آیلتس آکادمیک را ببینید. (Ranking: Comparing and contrasting Items)
  • توصیف روند تک تک آیلتم ها در طول زمان. توصیف روندها در رایتینگ تسک یک آیلتس آکادمیک را ببینید. (Describing Trends)
 • گزارشات آیلتس دو قسمت ضروری دارند: مقدمه (Introduction) و بدنه (Body). این در حالیست که نوشتن پاراگرافی دیگر در انتهای نوشته از طرف برخی پیشنهاد می گردد. پاراگراف آخر، پاراگراف نتیجه گیری نمی باشد اما می توان اسم آن را پاراگراف خلاصه یا summary گذاشت.

  در پاراگراف مقدمه ی گزارشات آیلتس، صورت سوال دوباره نویسی (Paraphrase) شده و سپس یک ویژگی اصلی عنوان می گردد. این ویژگی اصلی می تواند در پاراگراف خلاصه قرار گرفته و در پاراگراف مقدمه به دوباره نویسی rubric/prompt بسنده شود.

  در پاراگراف های بدنه (یک الی سه پاراگراف) به مقایسه کردن آیتم ها و توصیف تغییرات آیتم ها در طول زمان پرداخته می شود.

 • الزامی نیست! شما ممکن است overview یا big picture را در پاراگراف مقدمه یا و در پاراگراف خلاصه بیاورید. اما توصیه ی اکسیر آیلتس نوشتن آن در پاراگراف مقدمه، پس از دوباره نویسی صورت سوال یا rubric می باشد.

 • نتیجه گیری خیر! شما یک گزارش می نویسید و گزارش بخشی به اسم نتیجه گیری ندارد! شما ممکن است پاراگرافی به عنوان “خلاصه” در انتهای گزارش خود بنویسید که نوشتن آن نیز الزامی نبوده و اختیاری است (در صورت کم بودن کمیت نوشته ی شما و یا شایان ذکر بودن ویژگی اصلی دیگری).

 • Summarize the information by selecting and reporting the main features, and make comparison where relevant.

  قرار است شما در جایی که آیتم ها یا روند ها به نحوی با یکدیگر مرتبط هستند مقایسه انجام دهید. مطلب تجزیه تحلیل نمودارهای رایتینگ تسک یک آیلتس آکادمیک را ببینید.

 • تمامی روندها را خیر!

  شما روندهایی را توصیف می کنید که در تصویر highlight باشند. برای اینکه بدانید چه روندهایی را توصیف کنید، مطلب تجزیه تحلیل نمودارهای رایتینگ تسک یک آیلتس آکادمیک را ببینید.

 • سه نوع. رسمی، نیمه رسمی و غیر رسمی.

 • Dear Sir or Madam,

  Yours faithfully,

  Jack Nicolson

 • Dear Mr./Ms. Robinson,

  Yours sincerely,

  Nicolas Cage

 • Dear Suzan,

  Love,

  James

 • مطلب انواع نامه های رایتینگ تسک یک آیلتس جنرال را ببینید.

 • نامه های غیر رسمی درست مثل یک گفتگوی محاوره ایست. پس در آن، از عبارات و اصطلاحات غیررسمی و محاوره ای استفاده می شود. همچنین، ساختار مخفف ترکیبی عبارات Contracted forms در نامه های غیر رسمی استفاده می شود. این در حالیست که در بقیه موارد رایتینگ آیلتس، فُرم کامل عبارات نگارش شده و به هیچ عنوان نباید فُرم مخفف نوشته شود.

  Complete form: She does not go out.

  Contracted form: She doesn’t go out.

  دنیایتان را تکان می دهیم

  تا دیگران را شکست دهید

  شاهکار و هنر دست برای فوق العادگی

  آکادمی اکسیر، تنها مرکز تخصصی آمادگی آزمون های IELTS, TOEFL and PTE

  لبه ی چاقو هرچقدر ظریف تر باشد برنده تر است چرا که تمرکز زیادی روی ظرافت و دقت آن گذاشته شده است.
  آکادمی اکسیر تمام تمرکزش روی آمادگی آزمون های IELTS، TOEFL و PTE می باشد.

  تلفن پاسخگو: ۶۶۹۸۰۰۸۲ – ۶۶۹۸۰۰۷۲
  ساعت کاری مجموعه: ۲۱:۰۰ – ۹:۳۰
  روزهای کاری مجموعه: شنبه تا پنجشنبه
  نشانی: تهران – ضلع جنوبی خیابان انقلاب، بین خیابان دانشگاه و خیابان ابوریحان، رو به روی سینما سپیده، ساختمان فروردین، طبقه شش
  کانال تلگرام‌ اکسیرآکادمی: t.me/ExirAcademyOrg