[movedo_title align=”center” animation=”grve-zoom-in”]

PTE Academic Part 1 Speaking Introduction

معرفی مهارت اسپیکینگ پی تی ای

[/movedo_title]

بخش دوم از قسمت اول آزمون (گفتاری و نوشتاری)، مهارت گفتاری Speaking متقاضیان را در زبان انگلیسی آکادمیک می سنجد.

 

قسمت اول: گفتاری و نوشتاری PTE

بخشطبیعت فعالیتمحدودیت زمانی
اولمعرفی متقاضییک دقیقه
دومروخوانی۳۰ الی ۳۵ دقیقه
تکرار جمله
توصیف عکس
بازگویی سخنرانی
پاسخ کوتاه
سوم و چهارمخلاصه سازی متن نوشتاری۲۰ دقیقه
پنجمخلاصه سازی متن نوشتاری یا نگارش مقاله Essay۱۰ یا ۲۰ دقیقه
ششمنگارش مقاله Essay۲۰ دقیقه

 

 

مهارت اسپیکینگ پی تی ای آکادمیک PTE Academic Speaking، دومین بخش آزمون می باشد و آن را Section 2 نامگذاری کرده اند. این مهارت پنج بخش دارد.

این مطلب رو هم بخوانید  ساختار آزمون پی تی ای آکادمیک

وقتی اسپیکینگ پی تی ای آکادمیک PTE Academic Speaking شروع می شود، یک صفحه تحت عنوان Speaking Instruction یا توضیحات اسپیکینگ دیده می شود. این صفحه به متقاضی PTE نشان می دهد علائم و جعبه های آزمون اسپیکینگ پی تی ای آکادمیک PTE Academic Speaking چه انواع و اشکالی داشته و هر کدام به چه معناست.

برای مثال، عبارت Current Status نشان می دهد که یک صوت چه وضعیتی دارد؛ در حال پخش است، تمام شده است، و یا اینکه میکروفون در حال ضبط صدای شماست.

بخش Speaking Instruction از دو قسمت شنیداری Listening و گفتاری Speaking تشکیل شده است. یکی نشانگر صوت و یا ویدیوهایی که برای متقاضی PTE پخش می شود و دیگری نشان دهنده روند ضبط صدای وی در طول امتحان است.

این مطلب رو هم بخوانید  چهارمین فعالیت اسپیکینگ پی تی ای: بازگویی سخنرانی

مربع یا باکسی که وضعیت ضبط Recording Status را نشان می دهد به متقاضی PTE می گوید که چه زمانی میکروفون شروع به ضبط می کند و زمانش کِی به اتمام می رسد. متقاضی PTE نمی تواند دوباره صدایش را ضبط کند و فقط یک بار فرصت دارد. درضمن، اگر متقاضی PTE بیشتر از 3 ثانیه مکث کرده و صدایی تولید نکند، میکروفون دیگر ضبط نخواهد کرد و آن بخش تمام می شود.

در مهارت اسپیکینگ پی تی ای آکادمیک PTE Academic Speaking، متقاضی PTE می بایست در پاسخ به سوالات کاملا روان Fluent بوده، افت و خیر Intonation صحیح داشته، و تلفظ و تکیه stress را کاملا درست اجرا کند طوری که یک هر کسی که به زبان انگلیسی صحبت می کند بتواند بفهمد متقاضی PTE چه می گوید. آزمون پی تی ای آکادمیک PTE Academic  می تواند تلفظ های ملی و منطقه ای انگلیسی را درست مثل یک انگلیسی زبان تشخیص بدهد.

این مطلب رو هم بخوانید  IELTS یا PTE

مهارت اسپیکینگ PTE آکادمیک PTE Academic Speaking پنج نوع سوال دارد. طول زمان این مهارت ۳۰ الی ۳۵ دقیقه بوده و به ترکیب آیتم های آن آزمون خاص دارد. بعضی از این فعالیت ها ترکیبی Integrated‌ بوده و همزمان با مهارت اسپیکینگ Speaking، مهارت های خواندن Reading و شنیداری Listening را مورد ارزیابی قرار می دهد.

 

مطالب مرتبط

 

انواع فعالیت های اسپیکینگ پی تی ای

اسپیکینگ PTE – روخوانی

اسپیکینگ PTE – تکرار جمله

اسپیکینگ PTE – توصیف عکس

اسپیکینگ PTE – بازگویی سخنرانی

اسپیکینگ PTE – پاسخ کوتاه