ورود / ثبت نام
0
0

نکات ریدینگ آیلتس

1743 بازدید
نکات ریدینگ آیلتس

 

IELTS Reading Tips

 

ریدینگ آیلتس نکات مهمی دارد که در این مقاله اکسیری به معرفی و شرح تک تک آن‌ها پرداخته ایم.

 

نکته اول از نکات ریدینگ آیلتس !

نکته اول ریدینگ آیلتس IELTS Reading این است که هیچ ترتیب ثابتی در بخش ها یا متن های ریدینگ آیلتس وجود ندارد. هر کس ممکن است با توجه به دانش خودش بخواهد ترتیب را بهم بزند.

یک استراتژی در پاسخگویی به سوالات ریدینگ آیلتس به نام استراتژی موضوعی Thematic Strategy وجود دارد که در آن، متقاضی با متنی شروع می کند که موضوع آشناتری داشته باشد. موضوع آشناتر زمان کمتری می برد تا به سوالاتش پاسخ داده شود.

پس: اول با متنی شروع کنید که موضوع آشناتری دارد.

 

نکته دوم 

نکته دوم ریدینگ آیلتس IELTS Reading این که سوالات ریدینگ دسته بندی خاصی دارند. بعضی پاسخشان مشخص است کجا پیدا می شود و بعضی خیر. همانطور که در مطلب ترتیب سوالات ریدینگ آیلتس گفتیم، با استفاده درست از این استراتژی، که سوالات را به دو دسته ی گلوبال و لوکال تقسیم بندی می کند، می توانید کلی در زمان صرفه جویی کرده و نتیجه بهتری کسب کرد.

پس:

به سوالات لوکال و گلوبال ریدینگ آیلتس دقت کنید.

 

نکته سوم 

 

نکته سوم ریدینگ آیلتس IELTS Reading مرتبط به انتقال پاسخ ها به برگه پاسخ نامه است. برعکس لیسنینگ آیلتس، در ریدینگ وقت اضافی برای اینکار وجود ندارد! پس در همان مدت زمان ۶۰ دقیقه ای که در اختیار دارید برای انتقال سوالات استفاده کنید. نکات ریدینگ آیلتس

پس:

۶۰ دقیقه ریدینگ آیلتس برای پاسخگویی و انتقال پاسخ ها می باشد. وقت اضافی وجود ندارد.

 

نکته چهارم 

 

نکته چهارم ریدینگ آیلتس IELTS Reading مشکل بسیاری از متقاضیان آیلتس است. بعضی متقاضیان روی پاسخ یک سوال گیر کرده و سعی می کنند تا به پاسخ آن فکر کرده تا به یاد بیاورند و در همین حین، از سوالات دیگر غافل شده و قطعا وقت زیادی از دست می دهند. همچنین، سوالات دیگری وجود دارند که خیلی ساده ترند و انقدر نیازمند تفکر نیستند. درضمن، نمره ی تمام سوالات یکسان است؛ پس بهتر است از وقتتان برای پاسخ دادن به سوالات ساده تر استفاده کنید.

پس:

روی هیچ سوالی گیر نکنید و وقت هدر ندهید. اگر خیلی سخت است از آن ها بگذرید.

 

نکته پنجم 

 

نکته پنجم ریدینگ آیلتس IELTS Reading دوباره مرتبط به انتقال داده پاسخ ها به برگه پاسخ نامه است. از آنجا که وقت اضافه ای وجود ندارد، متقاضیان حدودا دو دقیقه آخر را برای اینکار اختصاص می دهند. نکات ریدینگ آیلتس به کرات دیده شده است که به خاطر عجله ای انجام دادن این کار، اشتباهات زیادی به وجود آمده که باعث می شوند نمره شان به شدت کاهش یابد. مثلا، پاسخ ۴۰ را وارد کرده اما می بینند در ۳۹ وارد کردند! برای اینکه این اتفاق نیافتد، پاسخ هر دسته را همان موقع به برگه پاسخ نامه انتقال دهید.

پس:

پاسخ هر دسته سوال را بلافاصله به برگه پاسخ نامه انتقال دهید، نه در انتهای آزمون.

 

نکته ششم 

 

نکته ششم ریدینگ آیلتس IELTS Reading مرتب با سوال هاییست که باید جای خالی را پر کرد. کلمه ای که پیدا می کنید باید دقیقا در متن باشد و عین آن را کپی کنید. قرار نیست هیچ گونه دخل و تصرفی انجام دهید؛ فقط کپی کنید.

پس:

پاسخ سوالات جای خالی عینا در متن پیدا می شوند.

 

نکته هفتم 

 

نکته هفتم ریدینگ آیلتس IELTS Reading در رابطه با املا یا Spelling کلمات است. می دانید که برخی کلمات دو املای متفاوت دارند، یکی امریکایی دیگری انگلیسی. در آیلتس هر دو spelling پذیرفته اند. اما شما باید دقیقا کلمه ای که در متن می بینید را کپی کنید.

درضمن، همانطور که در نکته ششم گفته شد، Spelling صحیح لازم بوده و چنانچه درحین کپی کردن کلمه از متن به پاسخ نامه اشتباهی رخ دهد، نمره را نمی گیرید!

پس:

املای درست کلمات مهم است! درست کپی کنید.

 

نکته هشتم 

 

نکته هشتم ریدینگ آیلتس IELTS Reading به پاسخ های چندتایی بر می گردد.

در برخی سوالات مثل Multiple Choice multiple Answer از متقاضیان آیلتس می خواهند برای مثلا سوالات 12 و 13، دو گزینه را از بین گزینه های A تا F انتخاب کرده و بنویسند. پاسخ ها به هر ترتیبی درست است و می توان مثلا به این دو شکل نوشت و هردو صحیح هستند:

  1. B | 13. E
  2. E | 13. B

پس:

ترتیب در انتخاب های چندتایی حائز اهمیت نیست.

 

نکته نهم 

 

نکته نهم ریدینگ آیلتس IELTS Reading در مورد تعداد مجاز کلمات و اعداد در سوالات جای خالی است. مراقب محدودیت تعداد کلمات باشد. اگر از تعداد کلمات مشخص شده بیشتر بنویسید، علی رغم پاسخ صحیح، نمره خود را نمی گیرید. برای مثال، اگر در صورت سوال ذکر شده باشد NO MORE THAN TWO WORDS، پاسخ شما اگر بیشتر از دو کلمه باشد صحیح نخواهد بود.

پس:

به محدودیت تعداد کلمات دقت کنید. در کنارشان، یک علامت بزرگ بگذارید تا فراموش نکنید!

 

نکته دهم 

 

نکته دهم ریدینگ آیلتس IELTS Reading به دانش و اطلاعات بر می گردد. متقاضیان آیلتس به هیچ عنوان نباید از دانش خودشان در پاسخ دهی به سوالات استفاده کنند. پاسخ ها فقط و فقط باید با توجه به اطلاعات درون متن باشد. مثلا اگر در متن نوشته است سیگار کشیدن برای ریه ها مفید است، جمله ی زیر True می باشد:

Smoking is good for your lungs.

پس:

از دانش خود استفاده نکنید؛ پاسخ را در متن پیدا کنید.

 

 

https://exiracademy.org/?p=20885
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
برچسب ها:

نظرات

2 نظر در مورد نکات ریدینگ آیلتس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  1. ممنونم بخاطر مطالبی که در اختیار ما گذاشتید ، واقعا مفید هستند 🙏🌹 من اول مطالعه ام ، نکاتی که در سایت گذاشتید و میخونم بعد شروع میکنم .
    این کار شما ارزشمند هست 🌷🌟

    1