Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

نکات ریدینگ آیلتس

نکات ریدینگ آیلتس

نکات ریدینگ آیلتس 1350 600 آکادمی اکسیر


نکته اول ریدینگ آیلتس

نکته اول ریدینگ آیلتس IELTS Reading اینست که هیچ ترتیب ثابتی در بخش ها یا متن های ریدینگ آیلتس وجود ندارد. هر کس ممکن است با توجه به دانش خودش بخواهد ترتیب را بهم بزند.

یک استراتژی در پاسخگویی به سوالات ریدینگ آیلتس به نام استراتژی موضوعی Thematic Strategy وجود دارد که در آن، متقاضی با متنی شروع می کند که موضوع آشناتری داشته باشد. موضوع آشناتر زمان کمتری می برد تا به سوالاتش پاسخ داده شود.

پس:

اول با متنی شروع کنید که موضوع آشناتری دارد.


نکته دوم ریدینگ آیلتس

نکته دوم ریدینگ آیلتس IELTS Reading این که سوالات ریدینگ دسته بندی خاصی دارند. بعضی پاسخشان مشخص است کجا پیدا می شود و بعضی خیر. همانطور که در مطلب ترتیب سوالات ریدینگ آیلتس گفتیم، با استفاده درست از این استراتژی، که سوالات را به دو دسته ی گلوبال و لوکال تقسیم بندی می کند، می توانید کلی در زمان صرفه جویی کرده و نتیجه بهتری کسب کرد.

پس:

به سوالات لوکال و گلوبال ریدینگ آیلتس دقت کنید.


نکته سوم ریدینگ آیلتس

نکته سوم ریدینگ آیلتس IELTS Reading مرتبط به انتقال پاسخ ها به برگه پاسخ نامه است. برعکس لیسنینگ آیلتس، در ریدینگ وقت اضافی برای اینکار وجود ندارد! پس در همان مدت زمان ۶۰ دقیقه ای که در اختیار دارید برای انتقال سوالات استفاده کنید.

پس:

۶۰ دقیقه ریدینگ آیلتس برای پاسخگویی و انتقال پاسخ ها می باشد. وقت اضافی وجود ندارد.


نکته چهارم ریدینگ آیلتس

نکته چهارم ریدینگ آیلتس IELTS Reading مشکل بسیاری از متقاضیان آیلتس است. بعضی متقاضیان روی پاسخ یک سوال گیر کرده و سعی می کنند تا به پاسخ آن فکر کرده تا به یاد بیاورند و در همین حین، از سوالات دیگر غافل شده و قطعا وقت زیادی از دست می دهند. همچنین، سوالات دیگری وجود دارند که خیلی ساده ترند و انقدر نیازمند تفکر نیستند. درضمن، نمره ی تمام سوالات یکسان است؛ پس بهتر است از وقتتان برای پاسخ دادن به سوالات ساده تر استفاده کنید.

پس:

روی هیچ سوالی گیر نکنید و وقت هدر ندهید. اگر خیلی سخت است از آن ها بگذرید.


نکته پنجم ریدینگ آیلتس

نکته پنجم ریدینگ آیلتس IELTS Reading دوباره مرتبط به انتقال داده پاسخ ها به برگه پاسخ نامه است. از آنجا که وقت اضافه ای وجود ندارد، متقاضیان حدودا دو دقیقه آخر را برای اینکار اختصاص می دهند. به کرات دیده شده است که به خاطر عجله ای انجام دادن این کار، اشتباهات زیادی به وجود آمده که باعث می شوند نمره شان به شدت کاهش یابد. مثلا، پاسخ ۴۰ را وارد کرده اما می بینند در ۳۹ وارد کردند! برای اینکه این اتفاق نیافتد، پاسخ هر دسته را همان موقع به برگه پاسخ نامه انتقال دهید.

پس:

پاسخ هر دسته سوال را بلافاصله به برگه پاسخ نامه انتقال دهید، نه در انتهای آزمون.


نکته ششم ریدینگ آیلتس

نکته ششم ریدینگ آیلتس IELTS Reading مرتب با سوال هاییست که باید جای خالی را پر کرد. کلمه ای که پیدا می کنید باید دقیقا در متن باشد و عین آن را کپی کنید. قرار نیست هیچ گونه دخل و تصرفی انجام دهید؛ فقط کپی کنید.

پس:

پاسخ سوالات جای خالی عینا در متن پیدا می شوند.


نکته هفتم ریدینگ آیلتس

نکته هفتم ریدینگ آیلتس IELTS Reading در رابطه با املا یا Spelling کلمات است. می دانید که برخی کلمات دو املای متفاوت دارند، یکی امریکایی دیگری انگلیسی. در آیلتس هر دو spelling پذیرفته اند. اما شما باید دقیقا کلمه ای که در متن می بینید را کپی کنید.

درضمن، همانطور که در نکته ششم گفته شد، Spelling صحیح لازم بوده و چنانچه درحین کپی کردن کلمه از متن به پاسخ نامه اشتباهی رخ دهد، نمره را نمی گیرید!

پس:

املای درست کلمات مهم است! درست کپی کنید.


نکته هشتم ریدینگ آیلتس

نکته هشتم ریدینگ آیلتس IELTS Reading به پاسخ های چندتایی بر می گردد.

در برخی سوالات مثل Multiple Choice multiple Answer از متقاضیان آیلتس می خواهند برای مثلا سوالات 12 و 13، دو گزینه را از بین گزینه های A تا F انتخاب کرده و بنویسند. پاسخ ها به هر ترتیبی درست است و می توان مثلا به این دو شکل نوشت و هردو صحیح هستند:

 1. B | 13. E
 2. E | 13. B

پس:

ترتیب در انتخاب های چندتایی حائز اهمیت نیست.


نکته نهم ریدینگ آیلتس

نکته نهم ریدینگ آیلتس IELTS Reading در مورد تعداد مجاز کلمات و اعداد در سوالات جای خالی است. مراقب محدودیت تعداد کلمات باشد. اگر از تعداد کلمات مشخص شده بیشتر بنویسید، علی رغم پاسخ صحیح، نمره خود را نمی گیرید. برای مثال، اگر در صورت سوال ذکر شده باشد NO MORE THAN TWO WORDS، پاسخ شما اگر بیشتر از دو کلمه باشد صحیح نخواهد بود.

پس:

به محدودیت تعداد کلمات دقت کنید. در کنارشان، یک علامت بزرگ بگذارید تا فراموش نکنید!


نکته دهم ریدینگ آیلتس

نکته دهم ریدینگ آیلتس IELTS Reading به دانش و اطلاعات بر می گردد. متقاضیان آیلتس به هیچ عنوان نباید از دانش خودشان در پاسخ دهی به سوالات استفاده کنند. پاسخ ها فقط و فقط باید با توجه به اطلاعات درون متن باشد. مثلا اگر در متن نوشته است سیگار کشیدن برای ریه ها مفید است، جمله ی زیر True می باشد:

Smoking is good for your lungs.

پس:

از دانش خود استفاده نکنید؛ پاسخ را در متن پیدا کنید.

 

شاید از این مطلب هم خوشتون اومد!  انواع پاراگراف های بدنه در سوالات رایتینگ تسک 2 آیلتس

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of

  دنیایتان را تکان می دهیم

  تا دیگران را شکست دهید

  شاهکار و هنر دست برای فوق العادگی

  آکادمی اکسیر، تنها مرکز تخصصی آمادگی آزمون های IELTS, TOEFL and PTE

  لبه ی چاقو هرچقدر ظریف تر باشد برنده تر است چرا که تمرکز زیادی روی ظرافت و دقت آن گذاشته شده است.
  آکادمی اکسیر تمام تمرکزش روی آمادگی آزمون های IELTS، TOEFL و PTE می باشد.

  تلفن پاسخگو: ۶۶۹۸۰۰۸۲ – ۶۶۹۸۰۰۷۲
  ساعت کاری مجموعه: ۲۱:۰۰ – ۹:۳۰
  روزهای کاری مجموعه: شنبه تا پنجشنبه
  نشانی: تهران – ضلع جنوبی خیابان انقلاب، بین خیابان دانشگاه و خیابان ابوریحان، رو به روی سینما سپیده، ساختمان فروردین، طبقه شش
  کانال تلگرام‌ اکسیرآکادمی: t.me/ExirAcademyOrg