گفتار متصل در تلفظ انگلیسی

گفتار متصل در تلفظ انگلیسی

گفتار متصل در تلفظ انگلیسی 150 150 آکادمی اکسیر

گفتار متصل در تلفظ انگلیسی

Connected Speech in English Pronunciation

 

تعریف: در معرفی تلفظ انگلیسی به گفتارمتصل اشاره کردیم. وقتی انگلیسی سریع صحبت می شود، درست مثل زبان های دیگر، انتها و ابتدای کلمات به یکدیگر متصل می شوند و تلفظ های جمعی، با تلفظ های تک تک کلمات گاها یکسان نخواهد بود. برای درک بهتر انگلیسی در لیسنینگ، و همچنین برای اینکه یک گوینده ی طبیعی تر باشیم، باید حتما با گفتار متصل آشنا شویم و آن را اجرا کنیم.

با اکسیر همراه شوید.

 

انواع گفتار متصل

همانطور که گفتیم، وقتی دو کلمه انگلیسی کنار یکدیگر قرار می گیرند، با توجه به وضعیت حروف ابتدا و انتهایشان، در یکدیگر آمیخته شده و ترکیبی تلفظ می شوند. این اتفاق نه همیشه اما در اکثر مواقع می افتد.

این ترکیب می تواند سه حالت داشته باشد.

 

حالت اول اتصال دو کلمه به یکدیگر: صامت + مصوت (Vowel + Consonant)

مهم نیست که انتهای کلمه اول صامت باشد یا مصوت و دیگری برعکس؛ هرگاه ایندو به یکدیگر برسند، به شکلی تلفظ می شوند که انگار یک کلمه اند:

شاید از این مطلب هم خوشتون اومد!  استرس یا تکیه در تلفظ کلمات انگلیسی

Have a part of it.

/ hæv ə pɑrt ʌv ɪt /

حالت دوم اتصال دو کلمه به یکدیگر: صامت + صامت (Consonant + Consonant)

این حالت معمولا زمانی اتفاق می افتد که حرف آخر کلمه اول و حرف اول کلمه دوم یک صامت یکسان بوده یا حداقل خروجی یکسانی داشته باشند؛ هرگاه ایندو به یکدیگر برسند، به به شکلی تلفظ می شوند که انگار یک کلمه اند:

I want to go out.

/ aɪ wɒnt tuː gəʊ aʊt /

حالت سوم اتصال دو کلمه به یکدیگر: مصوت + مصوت (Vowel + Vowel)

این حالت معمولا زمانی اتفاق می افتد که حرف آخر کلمه اول و حرف اول کلمه دوم یک مصوت یکسان بوده یا حداقل خروجی یکسانی داشته باشند؛ هرگاه ایندو به یکدیگر برسند، به به شکلی تلفظ می شوند که انگار یک کلمه اند:

You drink that too often!

/ juː drɪŋk ðæt tuːˈɒf(ə)n /

 

چطور گفتار متصل را درک و دریافت کنم؟

هر Native Speaker ای این ویژگی تلفظی را اجرا می کند. شما می توانید فیلم ببینید، توانه گوش بدهید یا برنامه های آموزشی را تماشا کنید. همیشه این محتوا در دسترس شماست؛ فقط باید توجه کنید.

راه دیگری که وجود دارد، استفاده از وبسایت فوق العاده خوبِ tophonetics.com است. هر عبارتی را که دوست دارید در باکس موجود پِیست کنید، فونتیکس آن را ببینید و اجرای آن به دو لهجه ی امریکایی و بریتانیایی را بشنوید و اکسیر را دعا کنید.

شاید از این مطلب هم خوشتون اومد!  کلمات هم آوا

 

تمرین گفتار متصل

بارها قسمت های مختلف این متن را تکرار کنید تا بتوانید عبارات را همچون کلمات تلفظ کنید. سپس، کل جمله، و سپس کل پاراگراف را روخوانی کنید.

The artist Maria Arroyo is having her first one-woman show in New York. Born in Oaxaca, Mexico, Maria attended art school first in Mexico City and then in Madrid, Spain, where she studied with well-known artists such as Orozco, Velasco, and Murillo.

In the 1980s, she moved to New York and had several shows at smaller downtown galleries. Then in 1985, she went to live in Brazil with her husband, a journalist. Her work in those years included many beautiful landscapes. They showed tropical forests, animals, and mountains in very bright Brazilian colors.

 

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of

دنیایتان را تکان می دهیم

تا دیگران را شکست دهید

شاهکار و هنر دست برای فوق العادگی

آکادمی اکسیر، تنها مرکز تخصصی آمادگی آزمون های IELTS, TOEFL and PTE

لبه ی چاقو هرچقدر ظریف تر باشد برنده تر است چرا که تمرکز زیادی روی ظرافت و دقت آن گذاشته شده است.
آکادمی اکسیر تمام تمرکزش روی آمادگی آزمون های IELTS، TOEFL و PTE می باشد.

تلفن پاسخگو: ۶۶۹۸۰۰۸۲ – ۶۶۹۸۰۰۷۲
ساعت کاری مجموعه: ۲۱:۰۰ – ۹:۳۰
روزهای کاری مجموعه: شنبه تا پنجشنبه
نشانی: تهران – ضلع جنوبی خیابان انقلاب، بین خیابان دانشگاه و خیابان ابوریحان، رو به روی سینما سپیده، ساختمان فروردین، طبقه شش
کانال تلگرام‌ اکسیرآکادمی: t.me/ExirAcademyOrg

Get access to FREE
Resources +
EXCLUSIVE freebies!
Subscribe Now!
No spam ever, unsubscribe anytime.
گول آیلتس تقلبی را نخورید!
مشاهده
[your-shortcode]
[your-shortcode]