سبد خرید 0 021 26 70 99 17

پاسخگویی از 12:30 الی 19:00

 ورود / ثبت نام
0
0

بهترین اپلیکیشن های تلفظ انگلیسی اندروید

4114 بازدید

بهترین  اپلیکیشن های تلفظ انگلیسی اندروید

مقدمه  اپلیکیشن های تلفظ انگلیسی اندروید

برای شروع آشنایی شما با بهترین  اپلیکیشن های تلفظ انگلیسی اندروید، می­خواهیم از یک تشبیه بهره ببریم. نحوه تلفظ انگلیسی، مانند رقصیدن است و شما در آن یک ریتم بخصوص را دنبال می­کنید.

بنابراین شما باید جریان زبان را نیز به نوعی احساس کنید. به عبارتی شما می­بایست تلاش کنید تا قسمت­های مختلف دهان خود را هماهنگ کرده تا صداهای مناسب تولید شود. درست مانند یادگیری رقصیدن، یادگیری تلفظ انگلیسی نیز در ابتدا سخت است. اما همین که اصول را بدانید، کاملا سرگرم­کننده خواهد شد و اگر تلفظ کردن مانند رقصیدن است، قطعا یک گفتگو مانند یک مهمانی احساس می­شود.

در این مقاله ما تصمیم داریم بفهمیم، که چگونه زبان­آموزان انگلیسی می­توانند جلسات تمرین تلفظ خود را، به یک مهمانی سرگرم­کننده تبدیل کنند. پس بیایید تصور کنیم اگر شما یک مهمانی تلفظ برگزار کنید، چه کسی را دعوت می­کنید؟ پیشنهاد می­کنم دوستانه­ترین و مفیدترین  اپلیکیشن های تلفظ انگلیسی اندروید را، حتما به مهمانی تلفظ خود دعوت کنید.

 

 

تعیین سطح زبان

 

Small Talk Strangers:  اپلیکیشن های تلفظ انگلیسی اندروید برای تمرین تلفظ عمومی

همه ما کم و بیش این احساس را تجربه کرده­ایم، وقتی که وارد یک مهمانی می­شویم و کسی در آنجا برایمان آشنا نیست. احتمالا شما هم در گوشه­ای می­ایستادید، به امید آنکه شخصی شما را بشناسد. اما پس از آن غریبه­ای به شما سلام می­کند و مکالمه­­ای شکل می­گیرد. بعد از حدود پنج دقیقه صحبت، احتمالا احساس اعتماد به نفس بیشتری پیدا می­کنید. حتی ممکن است افراد بیشتری به مکالمه شما بپیوندند و دوستان جدیدی نیز پیدا کنید.

اپلیکیشن های موجود در این لیست، مانند آن غریبه­ها هستند. در واقع آنها به شما کمک می­کنند تا احساس راحتی نمایید. ممکن است فقط چند دقیقه با آنها صحبت کنید، اما خواهید دید که برای شروع روند یادگیری، به شما کمک شایانی می­کنند. بدین ترتیب حتی قبل از اینکه متوجه شوید، تمرین تلفظ به عادتی پایدار در شما تبدیل می­شود و شما ساعت­ها برای اینکه مهارت انگلیسی زبان خود را ارتقا دهید، تلاش می­کنید.

حتی اگر مبتدی هم نیستید، بهتر است تمرین اولیه خود را با این  اپلیکیشن های تلفظ انگلیسی اندرویدی آغاز کنید، تا بتوانید صداهای اساسی استفاده شده در زبان انگلیسی را بررسی نمایید.

 

Sounds: Pronunciation

هزینه این اپلیکیشن، رایگان است و برای تلفن­های همراه یک اپلیکیشن زیبا و در عین حال بسیار ساده است. این برنامه به زبان­آموزان کمک می­کند تا صداهای اساسی مورد استفاده در زبان انگلیسی را به خاطر بسپارند. این اپلیکیشن برای انگلیسی بریتانیایی و آمریکایی مفید است.

این برنامه، یک نمودار واجی شامل لیستی از نمادها است که هر کدام به یک صدای منحصر به فرد مرتبط می­شوند. برخلاف حروف الفبا، هر نماد فقط برای یک صدای خاص استفاده می­شود. به این ترتیب، اپلیکیشن می­تواند هجی و اسپل واجی را به شما ارائه دهد. بنابراین با این برنامه دقیقا خواهید دانست که برای هر کلمه­ای، از چه صداهایی استفاده کنید، نه اینکه حدس بزنید که هر حرف چه صدایی می­تواند ایجاد کند.

در این اپلیکیشن هر نماد در نمودار آوایی، دارای صوتی با کیفیت بالا و ضبط شده از صدای مربوط به آن است. علاوه بر آن، کلماتی را که از آن صدای خاص استفاده شده است، به شما نشان می­دهد.

لازم به ذکر است که نسخه پولی این اپلیکیشن، دارای امکاناتی از قبیل آزمون­های بسیار، نکات، لیست واژگان و گزینه­ای برای چک کردن تلفظ شماست.

 

LearnEnglish Sounds Right

این اپلیکیشن تلفظ نیز، رایگان بوده و توسط شورای بریتانیا به گونه­ای طراحی شده، که به خاطر دوره­های یادگیری زبان انگلیسی، در سراسر جهان شناخته شده است. این برنامه همچنین دارای یک نمودار واجی است، که برای شنیدن نحوه تلفظ آنها می­توانید روی هر نمادی در نمودار کلیک کنید. علاوه بر آن، سه کلمه مثال برای هر صدا نیز نشان داده خواهد شد.

نمودار موجود در این اپلیکیشن، مطابق با شکلی است که دهان ما برای هر ادای هر صدای خاص ایجاد می­کند. به عنوان مثال، در اینجا اصوات بی­صدا از چپ به راست مرتب شده­اند. صداهای سمت چپ با استفاده از قسمت جلوی دهان و صداهای سمت راست از بخش پشت دهان، ساخته و ادا می­شوند.

برای تمرین تلفظ با استفاده از این نمودارها، بهتر است یک کلمه مثال بزنید و روی انواع مختلف صداها در این یک کلمه، تمرکز نمایید. مقایسه تلفظ شما با صداهای ضبط شده در اپلیکیشن نیز، یک روش بسیار موثر برای بهبود تلفظ انگلیسی شماست.

 

Speak English Pro

این مورد از  اپلیکیشن های تلفظ انگلیسی اندروید نیز، رایگان است. شایان ذکر است که این اپلیکیشن، بطور خاص برای انگلیسی آمریکایی طراحی شده است. برخلاف  اپلیکیشن های قبلی، این برنامه صداها را با توجه به انواع مختلف مصوت­ها و صامت­های استفاده شده در انگلیسی آمریکایی، طبقه­بندی می­کند. در این برنامه هیچ نمودار واجی وجود ندارد.

گفته شد که اصوات بر اساس دسته­بندی مرتب می­شوند، به عنوان مثال در اینجا دسته­ای به نام مصوت­های کوتاه داریم. در زیر هر دسته، اپلیکیشن نحوه حرکت دهان و زبان را برای تولید دقیق صداها، شرح می­دهد.

در توصیفات ارائه شده، از کلمات فنی بخصوصی، برای اشاره به قسمت­های مختلف دهان و گلو، استفاده شده است. بنابراین شاید بد نباشد که یک تصویر را، برای نشان دادن اینکه هر قسمت در کجای دهان واقع شده است، بصورت آنلاین جستجو نمایید.

این اپلیکیشن، لیستی از کلمات متداول در زبان انگلیسی آمریکایی را نیز تدارک دیده است. همچنین به شما امکان می­دهد تا کلمات مهم را ذخیره کرده، صدای خود را ضبط نمایید و فیلم­ها را برای تمرینات بیشتر تلفظ، تماشا کنید.

 

Speak English Pronunciation

این برنامه، از  اپلیکیشن های تلفظ انگلیسی اندروید رایگان بوده، که صداهای انگلیسی را در هر دو نمودار و دسته­های مختلف مصوت­ها و صامت­ها، نشان می­دهد. در این برنامه، هر صدا دارای نموداری با دستورالعمل­های مربوط به نحوه تولید آن صدا است. همچنین شما می­توانید ابتدا به هر صدا گوش کرده و سپس کلماتی را که از آن صدا استفاده می­کنند، مشاهده نمایید.

در صورتی که به دنبال کلمه خاصی هستید، می­توانید مستقیما آن را جستجو کنید. این امر در صورتی که نیاز به تلفظ یک کلمه خاص دارید، واقعا مفید جلوه می­کند. همچنین شما می­توانید از این اپلیکیشن برای تمرین ریدینگ انگلیسی نیز استفاده نمایید.

در زبان انگلیسی، هجی کلمه اغلب با نحوه تلفظ آن متفاوت است. بنابراین گوش دادن به نحوه تلفظ کلمات هنگام خواندن، به شما کمک می­کند تا از سردرگمی­های احتمالی جلوگیری نمایید.

این اپلیکیشن ویژه، خصوصا برای زبان­آموزان و سخنرانان ویتنامی بسیار مناسب است، زیرا در آن فرهنگ لغت انگلیسی-ویتنامی تعبیه شده است.

 

Quick Pronunciation Tool

این اپلیکیشن با وجود اینکه رایگان است، اما امکان خریدهای درون برنامه­ای زیادی در آن مهیاست. این برنامه در واقع یک اپلیکیشن تلفظ عمومی، تدارک دیده شده برای چندین زبان است. شما می­توانید انگلیسی آمریکایی و انگلیسی بریتانیایی را در این برنامه یاد بگیرید. این اپلیکیشن به جای تمرکز روی تمام اصوات منفرد انگلیسی، برای آموزش نحوه تلفظ کلمات طراحی شده است.

با یک کلیک ساده و با استفاده از گزینه جستجو، می­توانید به نحوه صحیح تلفظ یک کلمه گوش دهید. همچنین می­توانید هر متنی از هر منبع دیگر مانند مرورگر وب، برنامه­های ریدینگ یا کتاب الکترونیکی را به اشتراک گذاشته و به تلفظ آنها گوش دهید.

براستی این اپلیکیشن برای تمرین ریدینگ انگلیسی مناسب است. این اپلیکیشن برای اینکه در جلسات تمرینی، به هیچ عنوان حواس شما پرت نشود، هیچ گونه تبلیغی را نیز نشان نمی­دهد. از آنجا که برای استفاده از این برنامه، نیازی به اتصال اینترنت نیست، می­توانید از هر کجا به تمرین تلفظ بپردازید.

زبان­آموزان همچنین می­توانند نحوه تلفظ زبان­های مختلف را نیز با یکدیگر مقایسه نمایند، زیرا علاوه بر انگلیسی، دارای تلفظ­های اسپانیایی، ایتالیایی، آلمانی، فرانسوی، ژاپنی، هندی، کره­ای، یونانی، پرتغالی و روسی نیز است.

در حقیقت بسیاری از کلمات از این زبان­ها، دارای صداهای مرتبط بوده و می­توانند به زبان­آموزان کمک کنند تا یک کلمه انگلیسی را، به زبانی که از قبل با آن آشنایی دارند، مرتبط نمایند.

 

English Pronunciation

این مورد از  اپلیکیشن های تلفظ انگلیسی اندروید نیز رایگان است. این برنامه دارای ویژگی­های منحصر به فرد خاصی است، که به شما کمک می­کند کلمات انگلیسی را با دقت بیشتری تلفظ نمایید. به عنوان مثال، در اینجا یک بخش برای قوانین استرس کلمات وجود دارد که به شما کمک می­کند، تا تلفظ خود را با توجه به طول کلمات تمرین نمایید.

همچنین این اپلیکیشن تمرکز بیشتری بر روی اصوات منفرد کلمات دارد. بخش دیگری نیز وجود دارد، که در آن شما باید واج­ها یا بطور دقیق­تر نمادهای موجود در نمودار واج­ها را، در یک کلمه مشخص بنویسید.

این برنامه همچنین به شما کمک می­کند تا صداهای صحیح را از طریق بازی­ها و آزمون­های مختلف شناسایی کنید. به عنوان مثال در یک بازی، این اپلیکیشن به شما صدایی ارائه می­دهد و شما می­بایست کلماتی را که همان صدا را دارند، انتخاب نمایید.

این اپلیکیشن برای زبان­آموزانی که می­خواهند عمیقا روی تلفظ کلمات و اصوات انگلیسی تمرکز کنند، بسیار مناسب است. برنامه مذکور برای هر صدایی، نمودار و فیلم­ داشته و علاوه بر آن، دارای یک آزمون تلفظ است که صدای شما را ضبط کرده و به شما نشان می­دهد که تلفظ شما صحیح است یا خیر.

 

کلاس زبان

 

Supportive Friends:  اپلیکیشن هاییی برای بررسی تلفظ شما

دوستان نزدیک، اغلب مجبورند تا نقش یک معلم را بازی کنند. آنها سوالات زیادی می پرسند و اطمینان حاصل می­کنند که ما همه چیز را یاد گرفته باشیم. همچنین سعی می­کنند در مهمانی­ها و سایر رویدادها مراقب ما باشند.

اپلیکیشن های موجود در این بخش، بر آزمایش مهارت تلفظ انگلیسی شما متمرکز هستند و برخلاف  اپلیکیشن های تلفظ انگلیسی اندروید در بخش­های قبلی، این برنامه­ها به شما کمک می­کنند تا آنچه را که قبلا آموخته­اید، به خاطر بسپارید و شما را به مسیر درست هدایت می­کنند.

 

Say It: English Pronunciation

این اپلیکیشن دارای نسخه رایگان محدود بوده و نیز دارای ورژن­های خریدنی نیز است، که هزینه­ای از 0.99 تا 3.49 دلار برایش در نظر گرفته شده است. این برنامه که توسط دانشگاه آکسفورد توسعه یافته است، بلافاصله به شما امکان می­دهد تا تلفظ خود را با یک انگلیسی زبان بومی مقایسه نمایید.

این اپلیکیشن ابتدا یک فایل ضبط شده صدا از یک کلمه را پخش می­کند، سپس از شما می­خواهد که همان کلمه را تکرار کنید. بدین صورت که تلفظ شما بلافاصله ضبط شده و پخش می­شود و شما می­توانید میزان دقت آن را بسنجید.

اپلیکیشن مذکور همچنین با تجسم صدای شما به عنوان موج صوتی، این امر را برای شما راحت­تر می­کند که به اشتباه خود پی ببرید. حتی می­توانید این موج صوتی را با موج صوتی افراد انگلیسی زبان بومی مقایسه کرده و دقیقا تفاوت تلفظ خود با تلفظ آنها را مشاهده نمایید.

این اپلیکیشن فقط دارای لهجه انگلیسی است و در نسخه رایگان می­توانید به 100 مثال، چهار تست و 12 صدا دسترسی داشته باشید. شما امکان این را دارید که صداها و تست­های اضافی را نیز در داخل برنامه خریداری نمایید. البته در نسخه پولی، برخی از لهجه­های آمریکایی نیز موجود است.

این برنامه همچنین به شما امکان می­دهد، تا فایل رکورد صدا را در بخش­های خاصی، کند نمایید. این مورد برای وقتی که کلمه­ای تلفظ سختی دارد، بسیار سودمند خواهد بود.

ناگفته نماند که زبان­آموزان سطح متوسط ​​و پیشرفته نیز می­توانند از سه مرحله دشواری، بهره­مند شوند. شما می­توانید میزان پیشرفت خود را پیگیری کرده و کلمات خاصی را در اپلیکیشن ذخیره نمایید.

 

Speakit: از هم­اکنون یک انگلیسی زبان بومی باشید.

هزینه این اپلیکیشن، مانند دیگر  اپلیکیشن های تلفظ انگلیسی اندروید رایگان است، اما خریدهای درون برنامه­ای در آن امکان­پذیر است. این اپلیکیشن چک­کننده تلفظ، برای زبان­آموزان انگلیسی آمریکایی ساخته شده است. این اپلیکیشن دارای ویژگی­های بسیاری برای تمرین تلفظ است. به عبارتی شما می­توانید روی اصوات خاص، کلمات ویژه، موضوعات بخصوص و حتی انواع جملات تمرکز کنید.

درست مانند اپلیکیشن قبلی، هر کلمه همراه با فایل ضبط صدا همراه است. پس از پخش فایل رکورد، شما می­بایست کلمه را تکرار نمایید و سپس برنامه به شما می­گوید که تلفظ شما چقدر دقیق بوده است.

برای هر صدا، آموزش­های ویدیویی نیز تدارک دیده شده است. این آموزش­ها به شما می­گویند که چگونه هنگام تولید آن صداها، دهان خود را به درستی حرکت دهید. این امکان در اصلاح سریع تلفظ شما، بسیار کمک­کننده است. همچنین می­توانید هنگام تکرار این کلمات، از آینه استفاده کنید تا بتوانید حرکات دهان خود را با فیلم مقایسه کرده و تطبیق دهید.

اپلیکیشن مذکور، همچنین دارای جملات ضبط شده برای موضوعات مختلف مانند غذا، خانواده، درخواست راهنمایی یا سلام و احوالپرسی با مردم است. برای هر صدا در این اپلیکیشن، حدود 30 کلمه مثال وجود دارد. علاوه بر آن، یک فرهنگ لغت آفلاین تعبیه شده، که به شما امکان می­دهد هر کلمه­ای را که می­خواهید جستجو کرده و تلفظ آن را گوش دهید.

 

ELSA

این برنامه دارای نسخه رایگان آزمایشی بوده و ورژن پولی آن مانند دیگر  اپلیکیشن های تلفظ انگلیسی اندروید، موجود بوده و به این قرار است: 8.99 دلار برای سه ماه، 29.99 دلار برای یک سال، 79.99 دلار برای کل عمر!

این اپلیکیشن با استفاده از فناوری هوش مصنوعی، به دنبال این است که ببیند تلفظ شما صحیح است یا خیر. این برنامه حتی می­تواند در گفتار شما، اشتباهات و الگوهای خاص را شناسایی کرده و به شما در اصلاح آنها کمک نماید.

ویژگی اصلی اپلیکیشن السا این است که، به صدای شما در هنگام تلفظ یک کلمه انگلیسی گوش می­دهد و سپس صحت تلفظ شما را چک می­نماید. البته این قابلیت، عمدتا روی گویش انگلیسی آمریکایی متمرکز است.

همچنین شما می­توانید با انتخاب موضوعی که به آن علاقه­مند هستید، بطور منظم تمرین کنید. یعنی این اپلیکیشن تمام کلمات مرتبط با آن موضوع را به شما نشان می­دهد و به شما در تلفظ کامل آنها کمک می­نماید. برای تمرینات عمومی، ELSA همچنین می­تواند شما را با عبارات رایج انگلیسی که در زندگی روزمره استفاده می­شود، آموزش دهد.

علاوه بر آن، این برنامه میزان پیشرفت شما را ردیابی کرده و سطح مهارت شما در تلفظ و مکالمه انگلیسی را نشان می­دهد. یادتان باشد که اگر کلمه خاصی شما را به چالش کشید، قادر هستید آن را ذخیره کرده و تلفظ آن را بطور منظم تمرین نمایید.

 

Chat Buddies:  اپلیکیشن های تلفظ انگلیسی اندروید برای تمرین بیشتر تلفظ

آیا تا به حال با یکی از دوستان خود مکالمه­ای را شروع کرده­اید و ناگهان متوجه شده باشید که ساعت­ها از شروع آن مکالمه گذشته است؟ این اشخاص معمولا کسانی هستند که در آخر کار، مهمانی را ترک می­کنند و اغلب مکالمه با آنها، عمیق و معنی­دار است.

اپلیکیشن های موجود در این بخش، بسیار به یکدیگر شبیه هستند. آنها فراگیران زبان را تشویق می­کنند که وقت بیشتری را برای تمرین کردن بگذرانند. برنامه­های مذکور به جای تمرکز بر روی اصوات منفرد، شما را به مکالمه و تعامل بیشتر و عمیق­تر، تشویق می­نمایند.

 

FluentU

هزینه دوره آزمایشی این اپلیکیشن رایگان بوده و نسخه پولی آن نیز با 20 دلار در ماه در دسترس است. اگر می­خواهید در زبان انگلیسی، مانند یک فرد بومی­زبان واقعی به نظر برسید، FluentU یکی از بهترین امکانات در دسترس است. به این دلیل که، FluentU فارغ از اینکه در کجا زندگی می­کنید، شما را با تلفظ واقعی کلمات انگلیسی، به اصطلاح احاطه می­کند.

FluentU، فیلم­های معتبر انگلیسی مانند پیش پرده­های فیلم­ها، موزیک ویدیوها­، گزارش­های خبری، تبلیغات خنده­دار، گفتگوهای محبوب، سخنرانی­های الهام­بخش و موارد دیگر را ارائه می­دهد. وبسایت مذکور تمام این ویدیوها را به دروس زبان شخصی­سازی­شده تبدیل کرده، به گونه­ای که هر کس با دیدن فیلم­هایی یکسان، کماکان بتواند تجربه یادگیری متفاوتی نسبت به دیگری داشته باشد.

در اینجا هر ویدیو دارای قابلیت زیرنویس­های تعاملی است. یعنی شما می­توانید روی هر کلمه­ای که برایتان دشوار است، کلیک نمایید، سپس خواهید دید که ویدیو بطور خودکار مکث شده، تا تلفظ بومی آن کلمه برایتان پخش شود. همچنین برای راهنمایی بیشتر، یک تعریف برای آن کلمه نیز دریافت خواهید کرد.

بعلاوه FluentU ویژگی بیشتری نسبت به دیگر  اپلیکیشن های تلفظ انگلیسی اندروید دارد و آن هم ارائه فیلم­های بیشتر شامل آن کلمه است. اپلیکیشن مذکور، این امکان را جهت اطمینان بیشتر از یادگیری شما تعبیه کرده است.

با استفاده از این برنامه، شما حتی می­توانید نحوه تلفظ طیف گسترده­ای از افراد انگلیسی­زبان بومی را، برای کلمات مورد نظرتان بشنوید.

در اینجا وقتی تماشای یک ویدیو تمام شد، فلش­کارت­ها، آزمون­ها و بازی­های سرگرم­کننده­ای وجود دارد، تا مطمئن شوید همه چیزهایی را که به تازگی یاد گرفته­اید، می­توانید به سادگی به خاطر بیاورید. به عبارتی کلمات مهم را دوباره خواهید شنید و شما می­بایست ثابت کنید، که معنای آنها را می­دانید.

در این اپلیکیشن، فیلم­های متنوعی در مورد موضوعاتی مانند غذا، ورزش و تعطیلات وجود دارد و براساس ژانر و سطح نیز سازمان یافته­اند، در اینصورت یافتن مواردی که برای شما مناسب باشند، کار سختی نیست. همچنین شما می­توانید یک لیست شخصی از واژگانی تهیه کنید، که تلفظ کردن یا یادآوری آنها برای شما دشوار است.

همانطور که قبلا گفتیم، هزاران فیلم انگلیسی معتبر در این برنامه در دسترس است و FluentU بطور مداوم براساس آنچه قبلا یاد گرفته­اید، ویدیوهای جدیدی را به شما پیشنهاد می­کند. با تمام این ویژگی­ها، FluentU یکی از بهترین دوست شما در مهمانی تلفظ خواهد بود!

 

English Listening and Speaking

هزینه این برنامه نیز، مانند بسیاری از  اپلیکیشن های تلفظ انگلیسی اندروید، رایگان است. در واقع این یک اپلیکیشن عمومی برای یادگیری زبان انگلیسی است. از آنجا که تلفظ بخشی از صحبت کردن، خواندن و مکالمه است، این برنامه به شما امکان می­دهد تا همه این مهارت­ها را یک باره تمرین نمایید.

این اپلیکیشن دارای ویژگی­های برجسته­ای مرتبط با تشخیص صداست، که به شما می­گوید تلفظ شما صحیح است یا خیر. این برنامه همچنین دارای امکاناتی از قبیل داستان­های کوتاه، اصطلاحات رایج، مکالمه روزانه و جملات کوتاه، به دو صورت صوتی و متن است.

بنابراین رونوشت­ها را بخوانید، تا بتوانید با تمرین و بهبود تلفظ خود، در دنیای واقعی به خوبی صحبت کنید. همچنین با استفاده از این اپلیکیشن، می­توانید گرامر و مهارت ریدینگ خود را نیز ارتقا دهید.

 

Nativox

این اپلیکیشن رایگان است و عمدتا از ویدیوها برای بهبود طیف گسترده­ای از مهارت­های تلفظ انگلیسی استفاده می­کند. این برنامه بر تلفظ، تن صدا، لحن، الگو و ملودی متمرکز است.

 

این اپلیکیشن، پکیج­های مختلفی را برای موضوعات متنوع مانند انگلیسی روزانه، انگلیسی تجاری و دیگر موارد تدارک دیده است. هر پکیج هم شامل حدود 50 تا 70 فیلم است. این فیلم­ها حاوی جملاتی با سطح دشواری­های مختلف هستند و از لحن و ریتم مورد استفاده توسط افراد بومی­زبان، برای کمک به شما استفاده می­کند.

روند کار ساده است، شما باید جمله را بعد از پایان هر فیلم تکرار نمایید و هر اندازه شما از الگوها پیروی کنید، اپلیکیشن مذکور آن را اندازه­گیری می­کند. برای قبولی و صعود به مراحل بالاتر، باید گفتارتان تقریبا 70٪ شبیه به افراد بومی­زبان باشد. شما می­توانید میزان پیشرفت خود را در برنامه ردیابی کنید و پس از موفقیت در عبور از یک سطح، نشانی نیز دریافت نمایید.

 

Howjsay

برخلاف بسیاری دیگر از  اپلیکیشن های تلفظ انگلیسی اندروید در این مقاله، هزینه­ای حدود 2.49 دلار برای این برنامه در نظر گرفته شده است. Howjsay یک فرهنگ لغت تلفظ، با بیش از 175000 کلمه است. هر کلمه نیز توسط یک بومی­زبان انگلیسی تلفظ می­شود و این اپلیکیشن دارای ویژگی ترجمه در برنامه نیز است.

جدا از کلمات رایج، این اپلیکیشن دارای واژگان تخصصی مربوط به رشته­هایی مانند پزشکی، حقوق، علوم و حتی امور روز و نام افراد مشهور نیز است.

آنها همچنین فایل­های رکورد شده مختلفی برای هتروونیم (کلماتی که به یک صورت هجی می­شوند اما در زمینه­های مختلف، معانی متفاوتی می­دهند) دارند. برای مثال غالبا نام­های خانوادگی انگلیسی، بر اساس معانی مختلف تلفظ می­شوند و همین موضوع می­تواند برای زبان­آموزان بسیار گیج­کننده باشد.

در حالیکه این اپلیکیشن دارای بسیاری از ویژگی­های برجسته است، اما متاسفانه برخی نقاط منفی نیز دارد. به عنوان مثال برای گوش دادن به تلفظ­ها، حتما می­بایست به اینترنت متصل باشید. همچنین هیچ نسخه رایگانی از این برنامه در اینترنت موجود نیست.

البته هنوز هم می­توانید 1000 کلمه­ای را که به تازگی جستجو کرده­اید، بدون اتصال به اینترنت مشاهده نمایید. یک مزیت دیگر این است که کلمات جدید، بطور منظم به فرهنگ لغت آن اضافه می­شوند. اگر بر حسب اتفاق، معادل انگلیسی کلمه­ای را به زبان مادری خود نمی­دانستید، می­توانید از ویژگی ترجمه و جستجو (translate-and-search) در اپلیکیشن استفاده نمایید.

 

حرف آخر  اپلیکیشن های تلفظ انگلیسی اندروید

غالبا سخت­ترین قسمت در یادگیری تلفظ انگلیسی، یادآوری اصوات خاص یا تلفظ­های ویژه کلمات است. فراگیران زبان اکثرا از طریق متون، تلفظ­ها را بهتر به یاد می­آورند.

بنابراین اگر از اپلیکیشنی استفاده می­کنید که فقط روی کلمات یا صداهای خاصی متمرکز است، حتما جملاتی را که از آن کلمات یا اصوات استفاده می­کنند، جستجو نمایید.

همانطور که دیدید در این مطلب، ما با 13 مورد از بهترین  اپلیکیشن های تلفظ انگلیسی اندروید، برای میزبانی یک مهمانی تلفظ آماده شدیم!

ناگفته نماند که دقیقا مانند سایر ابزارهای یادگیری زبان انگلیسی، لازم است بیشتر این اپلیکیشن­ها را، برای پیدا کردن مناسب­ترین برنامه برای خود، امتحان نمایید.

یادتان باشد تکرار و تمرین پیوسته نیز، در یادگیری تلفظ صحیح کلمات نقش بسزایی دارد. بنابراین اکنون وقت آن است که مهمانی تلفظ خود را شروع کنید!

جای بسی خشنودیست که اگر مقاله پیش رو، توانسته رضایت­مندی شما را جلب نماید، آن را با ارسال نظرات خویش، به ما اطلاع دهید.

 

 

پکیج زبان

 

پکیج آیلتس

 

5/5 - (1 امتیاز)
https://exiracademy.org/?p=34045
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
برچسب ها:

نظرات

2 نظر در مورد بهترین اپلیکیشن های تلفظ انگلیسی اندروید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *