سبد خرید 0 021 26 70 99 17

پاسخگویی از 12:30 الی 19:00

 ورود / ثبت نام
0
0

17 کلمه انگلیسی که اشتباه تلفظ می ­شوند، به همراه تلفظ صحیح شان👊

5242 بازدید

تلفظ اشتباه انگلیسی

 

زبان انگلیسی می ­تواند خیلی عجیب باشد. زیرا در آن کلمات بسیاری وجود دارد که به شکل کاملا متفاوت از آنچه که نوشته می­ شوند، تلفظ می­ شوند. در واقع تلفظ برخی واژگان انگلیسی می­ تواند آنقدر پیچیده باشد که حتی بومیان انگلیسی­ زبان نیز در کل زندگی خود آن ها را اشتباه تلفظ کنند. اکنون که می­دانید موضوع مطلب ما درباره کلمات انگلیسی که اشتباه تلفظ می ­شوند است، می­ توانید از خود انتظار داشته باشید که در پایان مقاله، مهارت تلفظ شما بطور چشمگیری بهبود یابد.

 

بدین منظور ما 17 مورد از کلمات انگلیسی که معمولا اشتباه تلفظ می ­شوند را به شما معرفی خواهیم کرد. ناگفته نماند که در این لیست، برخی از کلمات آنقدر متداول هستند که شما قطعا در زندگی روزمره خود با آنها سروکار داشته­ اید. برای یادگیری سریع، به تلفظ آنها دقت کافی داشته باشید و فراموش نکنید که حتی ممکن است بعضی از آنها را، یک انگلیسی­ زبان بومی نیز به خوبی تلفظ نکند.

 

تلفظ اشتباه انگلیسی در 17 مورد مختلف از کلمات (به همراه یک پیشنهاد خوب)

در لیست زیر، تلفظ نادرست رایج و همچنین تلفظ صحیح هر کلمه را بیان خواهیم کرد و شما باید به هجاها نیز دقت کنید. همچنین اگر به دنبال یک روش سریع برای بهبود تلفظ انگلیسی خود هستید، برای شما پیشنهاد خوبی داریم و آن استفاده از وبسایت FluentU است.

 

FluentU از ویدیوهای واقعی مانند پیش پرده­ های فیلم­ ها، موزیک ویدیوها، تبلیغات خنده ­دار، گفتگوهای محبوب، گزارش­های خبری و سخنرانی ­های انگیزشی و الهام­بخش استفاده کرده و آنها را به دروس شخصی ­سازی­ شده زبان، برای زبان­ آموزان تبدیل کرده است. شما می ­توانید هنگام تماشای فیلم­ ها بر روی هر کلمه ­ای که برایتان دشوار است، در زیرنویس­ های تعاملی کلیک کنید تا یک تعریف فوری، نکته گرامری، مثال و تلفظ طبیعی هر کلمه به شما ارائه شود.

 

وقتی تماشای ویدیویی به اتمام رسید، فلش­ کارت­ هایی که با تصاویر و تلفظ همراه هستند و نیز بازی­ ها و آزمون­ های سرگرم­ کننده ­ای به شما ارائه می­شود، تا مطمئن شوید تمام چیزهایی را که تاکنون دیده ­اید، به خاطر سپرده ­اید. از همه بهتر آنکه، شما می ­توانید در هر زمان و هر مکان، با اپلیکیشن  FluentU که برای iOS و Android موجود است، کماکان به تمرین تلفظ ادامه دهید.

 

آکادمی زبان

1. Açaí (آلگرا)

از کلمات انگلیسی که اشتباه تلفظ می­ شوند، می­توان Açaí را نام برد. فرم­ هایی که تلفظ غلط این واژه را نشان می­ دهند، عبارت است از Uh-kai و Ah-Kai، اما شکل صحیح تلفظ آن بصورت Abb-sai-ee است. جمله مثال:

Açai berries are a type of South American fruit.

توت Acai نوعی میوه آمریکای جنوبی است.

جالب است حتی زمانی که کاسه acai برای اولین بار در ایالات متحده محبوب شد، حتی انگلیسی­ زبانان بومی نیز این کلمه را برای مدتی درست تلفظ نمی­کردند. برای مثال:

Let’s all go out for açaí bowls, I’m starving!

بیایید همه برای کاسه­ های acai بیرون برویم، من گرسنه ­ام!

دوره های انلاین زبان

2. Flautist (نوازنده)

فرم اشتباه تلفظ کلمه به صورت floor-tist بوده و شکل صحیح آن در ایالات ­متحده به صورت Flah-tist و در انگلیس به صورت Floh-tist است. flautist در حقیقت نوازنده ­ای است که فلوت می ­نوازد. Flutist (به صورت floo-tist تلفظ می ­شود) کلمه ­ای قدیمی بوده، که به طور معمول در ایالات­ متحده برای توصیف نوازنده فلوت به کار برده می­ شود. در حالی که بقیه انگلیسی ­زبانان جهان، از کلمه flautist استفاده می­ کنند. جمله مثال:

Tyler is an accomplished and talented flautist.

تایلر یک نوازنده فلوت برجسته و بااستعداد است.

 

3. Definitely (قطعا)

فرم­های اشتباه تلفظ آن به صورت Dee-fee-ant-lee یا def-in-it-lee بوده و چیزی که در واقع باید تلفظ شود، بصورت def-in-it-lee است.

جالب است که این کلمه نه تنها گاهی توسط افراد غیربومی اشتباه تلفظ می­ شود، بلکه نحوه صحیح هجی آن نیز تقریبا توسط افراد زیادی به غلط بیان می­شود. کی می دونه چرا؟ به نوعی به نظر می­ رسد که ساده­ است، اما زبان­ آموزان آن را گاهی definitely می­ گویند و گاهی definately یا defiantly هجی می­کنند. جمله مثال:

I’m definitely going to study my English lessons tonight.

قطعا امشب دروس انگلیسی خود را می­ خوانم.

بهترین موسسات مهاجرتی

4. Library (کتابخانه)

از کلمات انگلیسی که اشتباه تلفظ می­ شوند و بسیار با آنها آشنا هستیم، می ­توان Library را نام برد. فرم اشتباه تلفظ این کلمه به صورت Lie-Bear-ee بوده و شکل درست آن به صورت Lie-Brair-ee است.

درک صداهای r موجود در این کلمه، برای بسیاری از افراد غیربومی سخت است. اگر چه واضح است که حرف r در کنار b قرار دارد، اما بومی ­زبانان نیز تمایل دارند آن را به نوعی کنار بگذارند. جمله مثال:

We went to the local library to check out some books.

برای بررسی چند کتاب به کتابخانه محلی رفتیم.

 

5. Itinerary (برنامه سفر)

تلفظ اشتباه انگلیسی این کلمه به فرم ­های Eye-tin-air-ee یا eye-ten-ee-air-ee است. اما شکل صحیح آن به صورت Eye-tin-er-air-ee است. وقتی قصد دارید برای تعطیلات به جایی سفر کنید، احتمالا لیستی از کارهایی که قصد دارید در آنجا انجام دهید را پیشاپیش تهیه می ­کنید. با اینکه این واژه به مفهوم برنامه سفر شناخته می­ شود، اما شاید گفتن این کلمه اندکی نادر به نظر برسد. اما حتی اگر عجیب هم به نظر برسد، یادتان باشد که آن را باید درست هجی کرده و تلفظ کنید. جمله مثال:

Sophia wrote up an itinerary for our trip to the Bahamas.

صوفیا برای سفر ما به باهاما برنامه سفر نوشت.

کلاس خصوصی ایلتس

6. Pronunciation (تلفظ)

فرم اشتباه تلفظ آن به صورت Pro-nun-say-shun بوده ولی در واقع باید به صورت pro-nun-see-ay-shun تلفظ شود. می­ دانید که این واژه یک نوع جناس بوده و به دلیل هجاهایی که دارد پیچیده است و متاسفانه، اشتباه تلفظ کردن آن نیز بسیار رایج است. جمله مثال:

The correct pronunciation will be listed in your textbook.

 تلفظ صحیح در کتاب درسی شما ذکر شده است.

ازمون ماک ایلتس

7. Pseudonym (نام مستعار)

Pseudonym نیز از کلمات انگلیسی که اشتباه تلفظ می­ شوند است. تلفظ اشتباه انگلیسی آن به صورت puh-soo-doh-mm یا Soo-DOH-name بوده و فرم صحیح آن نیز So-doh-nim است.

 

Pseudonym در واقع نامی جعلی است، که توسط نویسندگان یا هنرمندان استفاده می­ شود. این واژه یک نمونه عالی برای تلفظ صدای p بوده، که به طور مکرر در انگلیسی به کار گرفته می­ شود. جمله مثال:

J.K. Rowling used a pseudonym when she started writing crime fiction.

جی.کی. رولینگ هنگامی که شروع به نوشتن داستان­ های جنایی نمود، از نام مستعار استفاده کرد.

ایلتس فشرده

8. Salmon (ماهی قزل ­آلا)

فرم­  های تلفظ به صورت Saul-mon یا Saul-man صحیح نبوده و شکل درست به صورت Sam-in است. بنابراین بسیاری از کلمات در انگلیسی هستند که دارای صدای l بوده، اما l در آنها به اصطلاح خاموش بوده و تلفظ نمی­ شود. به کلماتی از این دست مانند half (نصفه)، calf (گوساله)، talk (صحبت کردن)، walk (راه رفتن) و would (تمایل) فکر کنید. جمله مثال:

I had salmon for lunch yesterday.

من دیروز ناهار ماهی سالمون داشتم.

 

9. Subtle (ظریف)

فرم تلفظ غلط آن به صورت Sub-tell بوده، اما باید به شکل Suh-tell تلفظ شود. همانطور که متوجه شده ­اید ما در این مقاله، کلمات زیادی را با حروف به اصطلاح خاموش پوشش داده ­ایم و واژه subtle واقعا یک استثناست. جمله مثال:

The metaphors in this novel are quite subtle.

استعاره ­های این رمان کاملا ظریف هستند.

 

10. GIF (یک نوع قالب عکس در کامپیوتر)

یک نمونه جالب از تلفظ اشتباه انگلیسی واژه GIF است. فرم نادرست تلفظ این واژه به صورت Jiff بوده، اما شکل صحیح آن Giff است. شما قطعا GIF که مخفف Graphics Interchange Format است را بارها به صورت آنلاین مشاهده کرده­ اید. این واژه به یک فایل تصویری کوچک اشاره دارد که غالبا دارای یک انیمیشن یا تصویر متحرک است.

نحوه تلفظ این کلمه در طول سال ­ها، موضوع بسیاری از الگوهای رفتاری بوده است. حتی استیو ویلهایت، مخترع قالب فایل GIF، ادعا می­ کند که این کلمه jiff تلفظ شود. اما به راحتی می­توانید استدلال کنید که jiff صحیح نیست، زیرا GIF مخفف است. Graphics دارای حرف g به اصطلاح سخت است، بنابراین فقط منطقی است که GIF نیز با g سخت تلفظ شود. جمله مثال:

Did you see that GIF of a cat eating food?

آیا آن (عکس) GIF گربه را دیدید که در حال غذا خوردن بود؟

 

11. Chimera (کیمرا)

این واژه به شکل­های Chim-air-uh یا Kim-air-uh اشتباه تلفظ شده و فرم صحیح آن Kie-uh-mear است. حقیقتش را بخواهید، این کلمه در زبان انگلیسی زیاد استفاده نمی­ شود. خودتان قضاوت کنید که در چند مکالمه روتین انگلیسی، نیاز به استفاده از کلمه ­ای به معنای جانور افسانه­ ای آتشین با طرحی از شیر​​، بز و مار است؟ با این حال این واژه، هنوز هم در بین افراد بومی و غیربومی تلفظ می­ شود. جمله مثال:

How cool would it be to see a real-life chimera?

دیدن یک کیمرا در زندگی واقعی چقدر باحال است؟

 

12. Gyro (یک ساندویچ یونانی است)

از دیگر کلمات انگلیسی که اشتباه تلفظ می­ شوند می­ توان Gyro را نام برد. فرم­ های Guy-ro یا Gee-ro یا Hee-ro، تلفظ­ های نادرست این واژه را نشان می­دهند، در حالیکه شما باید آن را بصورت Yee-ro تلفظ نمایید.

Gyro نوعی ساندویج یونانی است، که با گوشت خرد­شده و روی یک چرخ دوار جهت کباب کردن، پخته می­شود. با اینکه انگلیسی زبانان در ایالات­ متحده و انگلیس، این غذا را بسیار دوست دارند، اما بنظر می ­رسد بیشترشان آن را اشتباه تلفظ می ­کنند.

اگر منصف باشیم شما در زبان انگلیسی، کلمات همراه با حرف g خاموش را زیاد نمی ­بینید. تلفظ صحیح این واژه نیز از کلمه اصلی یونانی می آید. جمله مثال:

I usually order a lamb gyro with a side of hummus when I eat at the Greek restaurant down the street.

من معمولا هنگام رفتن به رستوران یونانی در انتهای خیابان، یک ساندویچ با گوشت بره همراه با هوموس سفارش می­ دهم.

 

13. Ask (سوال کردن)

اگر شما این واژه را به صورت Axe تلفظ می ­کنید، باید بگویم کاملا اشتباه می­ کنید، زیرا شکل صحیح تلفظ آن به صورت Ah-SK است. تلفظ این واژه بسیار ساده است، اما با این وجود بسیاری از افراد، به غلط آن را بصورت Axe به معنای تبر، بیان می­ کنند. ولی توجه داشته باشید که در جوامع سیاه پوستان در ایالات متحده، تلفظ axe را می­توان تلفظ مناسبی برای این کلمه دانست. جمله مثال:

I must ask John where he left the library books.

من باید از جان سوال کنم که کتاب­ های کتابخانه را کجا رها کرده است.

 

14. Wednesday (چهار­شنبه)

فرم نادرست تلفظ آن به صورت Sun-day-nez بوده، در حالی که شکل صحیح آن Wenz-day است. اما واقعا چرا این واژه اینگونه تلفظ می­ شود؟ ظاهرا به دلیل ریشه آلمانی است که این کلمه دارد. Wednesday در زبان آلمانی قدیم، بیشتر شبیه Wodan’s Day تلفظ می­شد و ادای احترامی به Anglo-Saxon بود. جمله مثال:

On Wednesdays we wear pink.

چهارشنبه­ ها، صورتی می­ پوشیم.

 

15. Stomach (معده)

از کلمات انگلیسی که اشتباه تلفظ می­ شوند می­ توان Stomach را نام برد. فرم­ های نادرست تلفظ آن به صورت Stohr-mahk یا Stohr-match بوده، اما شما باید آن را به شکل صحیح Stum-ick تلفظ کنید.

تلفظ ach به صورت ick اندکی عجیب به نظر می ­رسد، اما تنها به این ترتیب است که واژه Stomach درست تلفظ می ­شود. جمله مثال:

My stomach is killing me, I need some food.

معده ام دارد من را می­ کشد، من به مقداری غذا نیاز دارم.

 

16. Meme (میمه)

فرم ­های Mehm یا Mee-mee، تلفظ اشتباه انگلیسی این کلمات را نشان می ­دهند و تنها شکل صحیح آن Meem است. Meme به معنای ایده، رفتار، سبک یا سایر عناصر فرهنگی که در ذهن انسان وجود دارد و از طریق حافظه و تکرار از ذهنی به ذهن دیگر سرایت می­ کند، است. اگر شما جز کسانی هستید که این کلمه را اشتباه تلفظ می­ کردید نگران نباشید، زیرا این کلمه تقریبا هرگز تا ظهور میم­ه ای اینترنتی، استفاده نشده بود. بنابراین منطقی است که تلفظ آن، بعضی از افراد را گیج کند. جمله مثال:

Did you see that meme about the moth and the lamp?

آیا آن میم را در مورد حشره و چراغ دیدید؟

 

17. Bury (دفن کردن)

فرم غلط تلفظ آن به صورت buh-ree بوده، در حالی که شکل صحیح آن به صورت Bare-ee است. احتمالا شما هم متوجه این نکته شده­ اید که کلمات Bury و berry همخوان یا هموفون هستند، بدان معنی که تلفظ آن ها یکسان است. جمله مثال:

Let’s bury the evidence, nobody will ever know.

بیایید شواهد را دفن کنیم، هیچکس هرگز متوجه نمی ­شود.

 

حرف آخر درباره تلفظ اشتباه انگلیسی

در مطلبی که خواندید، ما درباره 17 مورد از انواع تلفظ اشتباه انگلیسی به همراه الگوهای صحیح تلفظ آن ها، صحبت کردیم. همان طور که مشاهده کردید، کلمات انگلیسی می ­توانند در هنگام تلفظ، کاملا پیچیده باشند. اما با کمی تلاش، هر زبان ­آموز انگلیسی قطعا می­ تواند آنها را به درستی ادا کند.

جای بسی خشنودی ست که کیفیت مقاله پیش رو توانسته باشد رضایت حداکثری شما را جلب کند. لطفا با ارسال نظرات ارزشمند خویش این موضوع را به ما اطلاع دهید. 

آموزش رایگان لغات انگلیسی

 

آموزش رایگان تلفظ انگلیسی

 

آموزش رایگان گرامر انگلیسی

 

آموزش رایگان انگلیسی

 

5/5 - (3 امتیاز)
https://exiracademy.org/?p=31209
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد 17 کلمه انگلیسی که اشتباه تلفظ می ­شوند، به همراه تلفظ صحیح شان👊

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.