سبد خرید 0 021 26 70 99 17

پاسخگویی از 12:30 الی 19:00

 ورود / ثبت نام
0
0

دوره آموزشی و کلاس گرامر انگلیسی – متد iGram – ضروری برای شرکت در آزمون آیلتس

5842 بازدید

دوره گرامر انگلیسی بر متد iGramضروری برای آیلتس
کلاس آموزش حضوری، آنلاین و آفلاین گرامر انگلیسی

 ExirAcademy’s English Grammar Conceptual Approach Courses

 

دوره گرامر انگلیسی آکادمی اکسیر بر اساس متد iGram به دو صورت کُمبو (محتوا + کلاس/پشتیبانی) برگزار می شود. اگر گرامر انگلیسی شما ضعیف است اما به شدت به آن احتیاج دارید، دوره ی اکسیر گرامر انگلیسی (iGram) مناسب شماست. این دوره همچنین از ضروریات شرکت در آزمون آیلتس است. 

دوره گرامر انگلیسی

درک گرامر انگلیسی و استفاده از آن سخت است! اما چرا؟

در دو دهه‌ی اخیر آموزش زبان انگلیسی، ما در آکادمی اکسیر زبان آموزان بسیاری را دیده ایم که درکِ گرامر انگلیسی برایشان سخت بوده است. تنها دلیل این مساله، رویکرد اشتباه است. رویکرد ما در سیستم آموزشی رسمی ایران (مدرسه و دانشگاه)، رویکرد، ساختاری و نکته ای است و به دنبال فرمول و پاسخ به سوالات امتحانی، و نه کاربرد و استفاده در شرایط واقعی. در موسسات آموزشی رویکرد تا حدودی بهتر است اما همچنان چون به درستی اجرا نمیشود، و تمرکز بیشتر بر روی اهداف کسب و کاری و درآمد زایی است، همچنان مساله حل نشده باقی می ماند. در آموزش های شخصی نیز (مثل صفحات اساتید اینستاگرامی) همچنان این مساله حل نمیشود چرا که فضای آموزش دهنده های اینستاگرامی (البته به جز عده ای محدود)، بیشتر به حاشیه هایی مثل زیبایی، ریتم و موسیقی، کوتاهی محتوا، دکور زیبا، افراد خوش بر و رو، دوباره بحث درآمدزایی و غیره میپردازد. در نتیجه، با وجود صدها موسسه و دانشگاه، و هزاران صفحه و استاد در فضای مجازی، همچنان وضعیت گرامر زبان آموزان ایرانی جالب نیست. البته، موضوع صرفا مرتبط به گرامر انگلیسی نیست و در همه ابعاد تعمیم میابد.

 

گرامر آیلتس حتی از گرامر انگلیسی سخت تر است!! وا مصیبتا!

همانطور که گفته شد، گرامر باید کاربردی باشد و وقتی به شرکت در آزمون آیلتس میرسیم، دقیقا با کاربرد آن ها سروکار داریم، در نتیجه، درست مثل حضور در خط مقدم جبهه ایست که گرامر، اسلحه و مهمات آن است. آیا می توانید به خوبی با این ماشین گان آتش را بکار گیرید؟ اینجا انتهای خط است! پس این دوره گرامر اکسیر آیلتس را جدی بگیرید!

 

اکسیر گرامر انگلیسی (iGram) این مسئله را ساده کرده است!

همانطور که از عنوان این محصول آموزشی برمی‌­آید، در این دوره و کتابش رویکردی مفهومی به گرامر داریم. به این معنی که زبان آموزان در معرض کاربردهای زبانی و طرز استفاده ­آن‌ها قرار گرفته و یاد می­‌گیرند چطور آنچه را که در ذهن دارند دقیق و شفاف به مخاطبشان انتقال دهند. بعد از یادگرفتن مفاهیم و کاربردها، یادگیری ساختارهای گرامری ساده می شود.

علاوه بر رویکرد مفهومی، مفاهیم هر دستورزبانی به صورت جزئی با یک عبارت فوق­ العاده کوتاه (به همراه عکس و مثال های متعدد) عنوان شده ­اند. یادگیری به این شکل با دوره گرامر انگلیسی اکسیر (iGram)، بسیار ساده ­تر شده است.

جزئی و با یک عبارت کوتاه یعنی چه؟

همه ما در یادگیری بسیاری از مفاهیم مشکل داریم. برای مثال وقتی از ما می پرسند Present Perfect چیست، معمولا چیزی شبیه به این می گوییم:

” یه ساختاره که با have و قسمت سوم هست مثلا I have seen the movie و مرتبط میشه به یه چیزی که در گذشته بوده و اثرش در حال هست اما باید حواسمون باشه که اگر …”

در متد iGram، ما اکسیر گرامر را با جملات طولانی و گیج کننده به شما نمی آموزیم. برای همین مثال فوق، یعنی Present Perfect به شما می گوییم که

 • اول ساختار را از کاربرد ها مجزا کنید.
 • ساختار را یاد گرفته و تمرین کنید.
 • بدانید که این گرامر چهار کاربرد دارد.
 • هر کاربرد با یک کلمه یا عبارت معرفی میشود.
 • برای مثال، کاربرد اول آن، بیان تجربیات گذشته است.

 

برای مثال، اگر تجربه ی زندگی در فرانسه داریم، باید بگوییم، “.I have lived in France“. با این رویکرد، میتوان مفاهیم را تفکیک کرد و دیگر گیج نشد. یکبار برای همیشه، مشکل گرامر انگلیسی را حل می کنیم.

 

چطور این مفاهیم کاربردی میشوند؟

اول آنکه چون آموزش بر اساس مفاهیم است، یادگیری به درستی صورت میپذیرد.

دوم آنکه محتوای آموخته شده با planner مخصوص اکسیر فعال سازی می شود.

یادگیری درست + فعال سازی باعث میشود زبان آموز بتواند به صورت کاربردی از گرامر انگلیسی در هر فضایی استفاده کند.

گرامر زبان عمومی یا گرامر انگلیسی آکادمیک؟

هر دو! در این کلاس گرامر که بر مبنای مجموعه‌­ی گرامر انگلیسی iGram برگزار میشه، هردو گرامر انگلیسی زبان عمومی و انگلیسی آکادمیک با رویکردی مفهومی و کاربردی تالیف شده­ است. زبان آموزان می ­توانند از این کتاب به عنوان مرجعی برای هردو نیازشان استفاده کنند.

همچنین، تمامی مباحث گفته شده گرامر آیلتس، گرامر تافل، گرامر PTE، گرامر CAE، گرامر OET و تمامی آزمون های زبان انگلیسی را تا درصد بسیار بالایی پوشش میدهد.

 

در چه سطحی باشم تا در کلاس گرامر اکسیر شرکت کنم؟

توصیه ما این است که حداقل در سطح Pre intermediate باشید. این دوره بیشتر برای اهداف آکادمیک مناسب است و برای زبان آموزی که زیر این سطح باشد تا حدودی دشوار است. اگر سطح خود را نمیدانید، در تعیین سطح زبان اکسیر شرکت کنید.

اگر فقط پکیج گرامر انگلیسی را تهیه می کنید و می خواهید گرامر را خودخوان بخوانید، برای سطوح پایین­ تر از متوسط، توصیه می­‌شود این کتاب حتما با نظارت یک منتور استفاده شود. 

کتاب گرامر اکسیر برای استفاده کلاسی است یا گرامر خودخوان؟

علی­‌رغم اینکه استفاده این کتاب بسیار ساده بوده و مرجعی فوق­ العاده برای مطالعه خودخوان به شکل خوداموز گرامر انگلیسی (iGram) است، تجربه نشان داده است استفاده از آن در کلاس و به صورت گروهی نیز بسیار شگفت­ انگیز است. تمرین ­های این کتاب می­‌تواند برای فعالیت­ های گروهی عالی باشد. به همین جهت، کلاس های گرامر انگلیسی در آکادمی اکسیر برگزار می شود و می تواند پایه دستورزبانی شما را به شدت تقویت کند.

 

یک نمونه از آموزش های اکسیر گرامر مفهومی انگلیسی

 

مولف مجموعه آموزشی iGram یا اکسیر گرامر انگلیسی با رویکرد مفهومی (ضروری برای آیلتس) کیست؟

پس از سال ها کلنجار با سیستم های مختلف آموزشی گرامر، متد گرامرمحوری مثل GTM، ترجمه به فارسی، زبان آموزان فرمول خواه، سیستم مدرسه و دانشگاه ایران، و بررسی نتایج واقعی عملکرد زبان آموزان در آزمون های استانداردی مثل آیلتس، سرانجام در اسفند 1396، سجاد حسینی و محمود مهرعلیان چاره ای برای این وضع اندیشیده و درست مثل دوره های زبان عمومی اکسیر و اکسیر آیلتس، دوره ای تالیف کردند تا این کابوس برای همیشه به پایان رسد. محصول iGram در شهریورماه 1399 رونمایی شد و استفاده از آن کار بسیاری از زبان آموزان را ساده و اصولی کرده است.

پس از آن، به خاطر درخواست های بسیار، در زمستان 1400، این محصول در قالب دوره آموزشی نیز ارتقا یافته و با تهیه یک Activator و Planner شست روزه و صدوبیست روزه، از فروردین ماه 1401، شروع به اجرای کلاس کرده و هم اکنون متقاضیان آیلتس و دیگر آزمون های آکادمیک می توانند به سادگی از بابت گرامر آسوده خاطر شوند.

 

توضیحات کتاب و دوره گرامر انگلیسی iGram

گرامر به فارسی یا انگلیسی؟ 

همان‌طور که توضیح داده شد این کتاب به صورت مفهومی تهیه شده است و مفاهیم آن به هردو زبان فارسی و انگلیسی توضیح داده شده است. بعضی از مفاهیم و کاربردها کاملا یکسان بوده و برخی نیز که به شکلی متفاوت هستند، به فارسی معادل سازی شده تا کاملا قابل لمس و کاربردی شود. گاهی اوقات استفاده از فارسی می­‌تواند به شما کمک کند (به­ شرط آنکه فارسی شما خوب باشد) و گاهی نیز می­‌تواند گیج­ کننده باشد. بهتر است به مفاهیم و توضیحات انگلیسی هر دستور زبان مراجعه کنید. درضمن بعضی ساختارهای زبان انگلیسی معادلی در فارسی ندارند.

 

چطور از این کتاب استفاده کنم؟

برای درک بسیاری از مفاهیم و کاربردهای زبانی، یکی از ابزارهای یادگیری و آموزش، استفاده از معادل فارسی آن­‌هاست. شما می­‌توانید با بررسی فهرست فارسی کتاب، بررسی کنید که هر یک از مفاهیم را می­‌توانید تولید کنید یا خیر. ممکن است شما از قبل بدانید چطور کاربرد آن‌ها را در انگلیسی بسازید؛ اگر نمی‌­دانید این کتاب برای شما نوشته ­شده است!

یک مثال

برای مثال می­‌خواهیم بدانیم چطور می­‌توانیم راجع به کاری که در گذشته به صورت منظم و روتین انجام می­‌شده است صحبت کنیم؛ مثلا بگوییم «من هر روز ساعت 7 از خواب بیدار می‌شدم.» در فهرست نوشته­ ایم که به فلان صفحه مراجعه کنید. پس از مراجعه، مشاهده می‌کنید که از گذشته ساده استفاده می­شود: “I woke up at 7 every day.“.

 

کلاس گرامر انگلیسی اکسیر چه زمانی برگزار می شود؟

این دوره ها به صورت فشرده، در 60 روز و به صورت عادی در 120 روز برگزار می شوند. همه دوره ها به صورت کُمبو (ترکیب کلاس و محتوا) بوده و هزینه و طول دوره را کاهش می دهند. به علاوه، با داشتن محتوا، شما آزادی مکانی و زمانی دارید و راحت تر می توانید گرامرتان را بهبود ببخشید.

کلاس گرامر انگلیسی اکسیر حدود چهار الی شش بار در سال برگزار می شود. برای اطلاع از زمان برگزاری، تقویم آموزشی اکسیر را ببینید.

 

 

اگر نیاز به مشاوره دارید، این فرم را پر کنید:

 

 

4.9/5 - (42 امتیاز)
https://exiracademy.org/?p=21856
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
برچسب ها:

نظرات

12 نظر در مورد دوره آموزشی و کلاس گرامر انگلیسی – متد iGram – ضروری برای شرکت در آزمون آیلتس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 1. سلام وقت بخیر🌹 پکیجتون برای کنکور زبان تخصصی هم مناسبه؟
  من میتونم تو این پنج ماه باقی مونده گرامر رو تموم کنم یا نیاز به زمان بیشتری هست؟

  39

  1. سپیده حانم عزیز سلام،
   بله این بسته برای گرامر کنکور هم مفیده.
   برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

   40

 2. سلام خدمت شما ، سوال من اینه که پکیج آموزش گرامر شما پیش نیاز دوره ای مثل آیلتس هست درسته؟ و اینکه برای تقویت سطح زبان تا بتونیم مفاهیم 4 تا پکیج آیلتس شما رو بهتر درک کنیم

  40

  1. رضای عزیز سلام،
   نه الزاما پک گرامر اکسیر پیش نیاز دوره ایلتس نیست و میتونه حتی بعدش استفاده بشه.

   35

  1. خسرو عزیز سلام،
   کتاب iGram برای خودخوان خیلی مناسب نیست و باید به همراه پکیج آموزش ویدیوییش استفاده بشه یا به صورت دوره آنلاین. البته دوره حضوریش هم گاهی برگزار می شه. برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.
   موفق باشید.

   37

 3. سلام در این دوره گرامر انگلیسی جمله های شرطی نیز اموزش داده می شود؟ باتشکر از سایت خیلی خوبتان

  38

  1. Yekta عزیز سلام،
   بله، یک فصل کامل از کتاب گرامر اکسیر به توضیح مفصل انواع جملات شرطی در انگلیسی، ساختارها و کاربردهاش اختصاص داده شده.
   موفق باشید.

   37

 4. سلام. وقتتون بخیر. من مدت هاست که تصمیم دارم ایلتس بخونم ولی متاسفانه شهرستان موسسه ای نیست که تدریس کنه. خوشحال شدم که با شما اشنا شدم. فقط از شما کمک میخوام که منو راهنمایی کنید. و دوس دارم نتیجه خوبی از شما بگیرم

  35

  1. سلام مرضیه عزیز 🙂
   چرا این دوره گرامر انگلیسی iGram، پک خودخوان هم داره که انشالله اول مهر 98 آماده می شه. باهاتون تماس می گیریم.

   36