سبد خرید 0 021 26 70 99 17

پاسخگویی از 12:30 الی 19:00

 ورود / ثبت نام
0
0

15 کلمه زیبای انگلیسی که حتی شنونده­ های بومی زبان را نیز محسور خود می­ کنند!

18090 بازدید

15 کلمه زیبای انگلیسی که حتی شنونده­ های بومی زبان را نیز محسور خود می­ کنند!

 

زبان انگلیسی را چگونه توصیف می­ کنید؟ آیا کلمات زیبای انگلیسی به ذهن شما خطور می­ کنند؟

بین قوانین سخت املایی و تلفظ کلمات کاملا عجیب و غریب مانند moist (کمی مرطوب) و phlegm (مخاط)، حتی دیدن زیبایی واژگان انگلیسی برای بومیان نیز گاهی سخت می­ شود. با وجود این توصیف، زبان انگلیسی واژه­ های بسیار زیبایی دارد. برخی از زیبایی­ های انگلیسی از رابطه آن با زبان ­های دیگر ناشی می ­شود. زبان انگلیسی کلمات قابل­ توجهی را از زبان­ های زیبای سنتی­ تر مانند فرانسه، ایتالیایی و اسپانیایی وام گرفته است.

 

علاوه بر این، کلمات زیبای دیگری از زبان انگلیسی قدیم و میانه آمده ­اند، در حالی که برخی از کلمات فوق ­العاده جذاب هنوز توسط سخنرانان خلاق زبان انگلیسی، در حال ساخته شدن هستند. در حقیقت برخی از زیباترین کلمات انگلیسی احساس آرامش، خوشبختی و شادکامی را به ارمغان می­ آورند. ما در ادامه 15 مورد از کلمات زیبای انگلیسی را به شما معرفی می­ کنیم که اگر تا الان با آنها آشنا نبودید، اکنون می­ توانید آن ها را به لیست واژگان خود اضافه کنید.

کلمه زیبای انگلیسی

 

15 کلمه زیبای انگلیسی برای جلا دادن لیست واژگان شما

پیش از شروع، از خودتان بپرسید وقتی این کلمات زیبا را شناختم باید با آن ها چه کار کنم؟

پاسخ این است که باید سعی کنید این کلمات را عملی کنید و در مکالمات روزمره یا تا آنجا که امکان دارد در جملاتی که در دفتر یادداشت خود می ­نویسید، آنها را به کار ببندید. همچنین می ­توانید از جملات پیشنهادی که با جستجوی معنای لغات در دیکشنری پیدا می­ شوند، نحوه استفاده آنها را بیشتر ببینید. البته دیکشنری تنها ابزار کمکی نیست، شما می­توانید از اپلیکیشن­ ها و سایت­ های آموزش زبان، که امکانات آموزشی از قبیل فیلم و صوت را فراهم می ­کنند نیز سود ببرید.

ازمون ماک ایلتس

با تمام این کارها این کلمات زیبای انگلیسی را راحت تر به خاطر می­ سپارید. اکنون وقت آن است که 15 کلمه زیبا و آرامش­ بخش در زبان انگلیسی را بررسی نکنیم.

 • Serene (آرام)

اولین کلمه زیبای ما یک کلمه کلاسیک است: آرام.

 

در حقیقت، serene صفتی است که می ­تواند برای توصیف یک اسم، یک شی یا مکان مورد استفاده قرار بگیرد. این کلمه از واژه لاتین serenus آمده است و اشاره به شرایط آسمانی صاف یا عدم هوای طوفانی، ابری یا ناخوشایند دارد. امروزه واژه Serene چیزی را توصیف می­ کند که آرام، ملایم و آسوده است و لزوما مربوط به آب و هوا نیست.

به ­عنوان مثال، می­توانید بگویید:

The sunset at the beach was serene.

غروب خورشید در ساحل آرام بود.

The ambiance in the library was serene.

فضای موجود در کتابخانه آرام بود.

ایلتس فشرده

 • Aurora ( شفق قطبی)

واقعا این کلمه یکی از کلمات زیبای انگلیسی است. Aurora یک اسم واقعی بوده، به این معنی که از نظر تکنیکی می ­توان آن را در دنیای فیزیکی یافت. در واقع این واژه از زبان لاتین می­ آید و به الهه رومی طلوع آفتاب، اشاره دارد. در حالی که هنوز هم به معنای نام الهه رومی است، امروزه کلمه Aurora طلوع یا نور نزدیک به قطب شمال و جنوب را نیز توصیف می­کند که به دلیل مغناطیسی بودن زمین سبز یا قرمز به نظر می­ رسد.

 

در عصر حاضر، بسیاری از مردم برای دیدن این پدیده زیبا که از آن با نام Aurora Borealis یاد می­ کنند به کشورهای شمالی مانند کانادا، ایسلند یا فنلاند سفر می­ کنند. هنگام بازدید از آنجا، ممکن است بگویید:

He woke up at three in the morning to see the Aurora Borealis.

او ساعت سه صبح از خواب بیدار شد تا از شفق قطبی دیدن کند.

دوره های انلاین زبان

 • Sumptuous (مجلل)

Sumptuous یک صفت است و شاید تا الان پیچیده­ ترین کلمه در لیست ما باشد.

این واژه از یک کلمه فرانسوی قدیمی، به معنای چیزی که بسیار فاخر یا بسیار گران است گرفته شده است. در حقیقت حتی امروزه هم این واژه چیزی را توصیف می­کند که باشکوه، پر زرق و برق یا به ظاهر گران است.

به­ عنوان مثال، پس از یک مهمانی شام، ممکن است بگویید:

The china in the dining room was sumptuous.

چینی موجود در اتاق ناهار خوری مجلل بود.

بهترین منابع آیلتس

 • Evanescence (محو تدریجی)

از دیگر کلمات زیبای انگلیسی که حس مرموزی هم دارد، Evanescence است.

Evanescence اسمی از صفت evanescent بوده که از واژه فرانسوی évanescent گرفته شده است و به معنای چیزی است که کم­ کم ناپدید می­ شود. امروزه این واژه، ناپدید شدن یا محو شدن سریع چیزی را توصیف می ­کند. به علاوه، Evanescence همچنین نام یک گروه راک آمریکایی بسیار محبوب است.

برای استفاده از این کلمه در یک جمله، ممکن است بگویید:

The evanescence of her memory was quick and painful.

فقدان تدریجی حافظه او سریع و دردناک بود.

 

I saw Evanescence perform last night, and they were incredible!

من دیشب Evanescence (گروه موسیقی) را دیدم و آنها فوق­ العاده بودند!

 

 • Cascade (آبشار)

واژه Cascade می­تواند هم اسم باشد و هم فعل. این واژه از واژه cascare ایتالیایی و لاتین می­ آید که به معنی سقوط است.

به همین ترتیب، نوع اسمی آن به ریزش آب از روی صخره یا وضعیت ­های مشابه اشاره دارد. از طرفی هم می­ تواند به ­عنوان فعل به معنای عمل افتادن نیز باشد. اگر به ­عنوان یک اسم باشد، می­ توانید بگویید:

The cascade of water glistened in the sunlight.

آبشار زیر نور خورشید برق می­زد.

اگر به ­عنوان یک فعل باشد، می­توانید بگویید:

The water cascaded over the fjord (a long and narrow part of the seap).

آب بر فراز آبدره (بخشی طولانی و باریک از دریا) آبشار زد.

 

مشاوره زبان

 

 • Ethereal (روحانی و آسمانی)

از دیگر کلمات زیبای انگلیسی و عارفانه، Ethereal است. Ethereal صفتی است که در حقیقت از زبان فرانسه آمده است. این واژه از کلمه ether گرفته شده است، که به منطقه شفاف و بالای آسمان یا فضای بالاتر از ابرهای کم ارتفاع اشاره دارد و در روزهایی که تقریبا به طور کامل آفتابی است، قابل مشاهده است. به همین دلیل، کلمه ethereal به معنای چیزی بسیار زیباست که قبول کردن اینکه به این دنیا تعلق داشته باشد راحت نیست.

به ­عنوان مثال، می­توانید چیزی مانند جمله زیر بگویید:

Her beauty was ethereal as she sat in the moonlight.

هنگام نشستن در نور مهتاب، زیبایی او زیبایی آسمانی بود.

 

بهترین موسسات مهاجرتی

 • Serendipity (نعمت غیرمترقبه و خوشبختی)

Serendipity اسمی است که ممکن است در ابتدا زیبا و آرام به نظر نرسد، اما دارای کیفیتی عرفانی و مرموز است که آن را برای این لیست عالی می­ کند. این داستانی بوده که توسط نویسنده و مورخ هوراس والپول در دهه 1700 ساخته شد و براساس یک افسانه ایرانی در مورد ماجراجویانی بود که به طور تصادفی چیزهایی شگفت­ انگیز پیدا می­ کردند. بر همین اساس، من علاقه ویژه­ ای نسبت به این کلمه پیدا کرده ­ام و احساس می­ کنم علاوه بر اینکه جز کلمات زیبای انگلیسی است، می ­توانم آن را جز کلمات زیبای ایرانی نیز بدانم.

 

به همین ترتیب، کلمه Serendipity به چیزی مثبت اشاره دارد که کاملا تصادفی اتفاق می­فتد. به­ عنوان مثال، افراد عاشق ممکن است این گونه احساس خود را ابراز نمایند:

It was pure serendipity when I missed my flight and met the love of my life.

وقتی که پروازم را از دست دادم و عشق زندگی­ ام را دیدم، سرمستی خالص بود.

 

 • Silhouette (سایه و شبح)

کلمه Silhouette نیز یک اسم است و از آن در مورد وزیر دارایی فرانسه در قرن هجدهم، Étienne de Silhouette که مدت کوتاهی را در وزارت گذراند، استفاده شده است. امروزه با توجه به ریشه آن، به تاریکی یا سایه­ای از چیزی، اشاره دارد.

به­ عنوان مثال، ممکن است چیزی مانند این بگویید:

I could see his silhouette moving through the library.

می­ توانستم شبح او را در کتابخانه ببینم.

کلاس خصوصی ایلتس

 • Plethora ( مقدار زیاد)

کلمه plethora یک اسم است و شاید جالب­ ترین کلمه ­ای باشد که می­ توان در این لیست بیان کرد. این واژه از یک کلمه لاتین سرچشمه می ­گیرد و معنای گذشته آن چندان جالب نبود. اما اکنون به معنای مقدار زیادی از چیزی است.

به­عنوان مثال، ممکن است چیزی مانند این بگویید:

There were a plethora of palm trees by the beach.

در کنار ساحل انبوهی از درختان نخل وجود داشت.

 

 • Succulent ( شاداب)

Succulent صفتی است که فقط با گفتن آن، دهانم آب می­ اندازد. این واژه از یک کلمه فرانسوی به معنی juicy می ­آید. به این ترتیب، اغلب غذاهای نرم و آبدار را توصیف می­ کند (جالب است بدانید که در واقع به کاکتوس ­ها به خاطر مقدار آب نگهدارنده آنها، succulents می ­گویند). به­ عنوان مثال، در یک رستوران ممکن است این جمله را بگویید:

The succulent steak made my mouth water.

استیک آبدار دهانم را آب انداخت.

 

 • Dusk (غروب)

این کلمه ساده، یک اسم بوده و مطمئنا مورد­علاقه بسیاری از افراد نیز است. در حقیقت، Dusk یک کلمه اصیل انگلیسی است که برای اولین بار به صورت نوشتاری در دهه 1620 ظاهر شد. Dusk زمانی از روز را توصیف می­ کند که در آن خورشید به طور کامل غروب نکرده و جهان در گرگ و میش قرار گرفته است (یعنی زمان بین نور روز و تاریکی).

به­ عنوان مثال، می ­توانید این جمله زیبا را به کار ببرید:

We walked along the river at dusk.

هنگام غروب در امتداد رودخانه قدم زدیم.

 

 • Iridescent (رنگین­ کمانی)

معنای این کلمه به روشنی بیان می­دارد که چرا باید در لیست کلمات زیبای انگلیسی ما قرار بگیرد. Iridescent صفتی است که از واژه لاتین iris به معنی رنگین­کمان، نشات گرفته است. امروزه این واژه چیزی را توصیف می ­کند که دارای رنگ ­آمیزی به سبک رنگین­ کمان است و به نظر می­ رسد بسته به زاویه ­ای که مشاهده می­ شود، تغییر می­­ کند. به ­عنوان مثال، ممکن است بگویید:

The iridescent bubble glided (flew smoothly) across the path.

حباب رنگین­ کمانی از مسیر سر خورد و به­ راحتی پرواز کرد.

آکادمی زبان

 • Saccharine (ساکارین)

ساکارین یک صفت است و از واژه لاتینی که به قند یا شکر اشاره دارد، نشات گرفته است. امروزه به معنای طعم بسیار شیرین یا چیزی بیش از حد احساسی، اطلاق می­ شود. به ­عنوان مثال، می ­توان از آن برای توصیف غذا استفاده کرد، مانند:

The cake was saccharine.

کیک بسیار شیرین بود.

یا می­ تواند برای توصیف چیزهای احساسی نیز استفاده شود، مانند:

The saccharine song brought tears to my eyes.

آهنگ احساسی اشک من را در آورد.

 

 • Vellichor (ولیچور)

Vellichor به دلیل احساس شگفت ­انگیزی که ایجاد می­ کند، واقعا واژه جالبی است و من طرفدارش شدم. این کلمه، جدیدترین لغت در لیست کلمات زیبای انگلیسی ما نیز است که در سال 2013 در سایتی به نام فرهنگ نامه رنج ­های مبهم، در اینترنت ایجاد شد. این واژه، به احساسی آرامش­‌بخش و جادویی هنگام ورود به فروشگاه­ های کتاب­ های دست دوم، اشاره دارد. به­ عنوان مثال، من ممکن است این جمله را بگویم:

There’s a bookshop on the corner and just walking past fills me with a sense of vellichor.

در گوشه ­ای یک کتابفروشی قرار دارد و فقط قدم ­زدن در گذشته، من را با حسی از ولیچور سیراب می­ کند.

آموزشگاه تخصصی آیلتس

 • Quintessential (اصلی و ناب)

گرچه زیبایی صفت quintessential، قابل بحث است اما گفتن این کلمه بسیار سرگرم ­کننده است. این واژه از یک کلمه لاتین نشات گرفته است که چیزی را در خالص­ ترین شکل خود توصیف می­ کند و امروزه به معنای چیزی است که کامل ­ترین یا دقیق ­ترین نمایش آن کلمه است. به­ عنوان مثال، هنگامی که در تعطیلات هستید ممکن است بگویید:

The island was the quintessential tropical paradise.

جزیره بهشت ​​استوایی ناب بود.

 

حرف آخر درباره کلمه زیبای انگلیسی

انگلیسی یک زبان بسیار زیباست و آشنا شدن با زیبایی­ های آن، ما را در فرآیند یادگیری مشتاق ­تر می­ کند. اکنون که لیست کلمات زیبای انگلیسی ما را شناختید، این واژگان را به لیست لغات معمول انگلیسی خود اضافه کنید و بگذارید آرامش تمام وجود شما را احاطه کند!

من به ­عنوان نویسنده این مطلب، از نوشتن آن بسیار خوشحالم و مایل هستم با کلمات زیبای بیشتری آشنا شوم، شما چطور؟ اگر این مطلب برایتان لذت­بخش و مفید بوده، لطفا با ارسال نظرات، دانستن آن را از ما دریغ نکنید.

 

آموزش رایگان لغات انگلیسی

 

آموزش رایگان تلفظ انگلیسی

 

آموزش رایگان گرامر انگلیسی

 

آموزش رایگان انگلیسی

 

4.8/5 - (5 امتیاز)
https://exiracademy.org/?p=30028
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
برچسب ها:

نظرات

4 نظر در مورد 15 کلمه زیبای انگلیسی که حتی شنونده­ های بومی زبان را نیز محسور خود می­ کنند!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 1. بسیار عالی بود و ممنونم که سخاوتمندانه اطلاعات و دانش خود را با مشتاقان به اشتراک می‌گذارید.

  37