یک فرایند یا پروسه Process مجموع مراحلی است که می خواهد یک ورودی را به یک خروجی تبدیل کند. پروسه ها در آیلتس می توانند تولید سیمان، آجر، کمپوت سیب، و…. باشد

این مطلب رو هم بخوانید  سوالات متداول IELTS Life Skills

اگر مرحله آخر یک پروسه روی مرحله اولش بیافتد، آن پروسه را یک چرخه یا سیکل Cycle می نامند. سیکل هایی که در آیلتس تا به حال آمده اند عبارتند از چرخه آب، کرم ابریشم و پروانه، و غیره.

 

در پروسه های تسک یک رایتینگ آیلتس آکادمیک IELTS Writing Task 1 Academic چه نکاتی وجود دارد؟

اولا که در نگارش گزارش هر پرسه ای، باید توالی Sequencing داشت. این یعنی مراحلی که در این فرایند اتفاق می افتند باید با کلمات لازم ترتیب بندی شوند:

First, ………. Then, ………. Prior to ……….., Finally, ………….

درضمن، در نگارش پروسه ها، حتما باید از ساختار مجهول Passive استفاده کرد چرا که اتفاقی که هر مرحله می افتد مهم می باشد، نه شخصی که آن را انجام می دهد.

این مطلب رو هم بخوانید  مهارت های لازم برای لیسنینگ آیلتس

پس، باید متقاضی آیلتس IELTS کاملا بداند که چطور از ادبیات Sequencing استفاده کرده و همچنین تسلط کامل روی ساختارهای مجهول Passive Voice داشته باشد.

 

در پروسه های تسک یک رایتینگ آیلتس آکادمیک IELTS Writing Task 1 Academic چند پاراگراف بنویسم؟

  • پاراگراف مقدمه را به دوباره نویسی Paraphrase صورت سوال اختصاص دهید.
  • در پاراگراف های بدنه، ببینید چطور میتوان بخش های مراحل این فرایند را سوا کرد. اگر نمی شد آن ها از یکدیگر جدا کرد، همه را در یک پاراگراف بدنه Body Paragraph پشت سر هم می نویسیم. اگر هم توانستیم، آن ها را جدا می کنیم بشرط آنکه مجموع چند مرحله بتواند در کلاس خاصی قرار گیرد.
  • پاراگراف آخر را به عنوان تعداد مراحل این پروسه یا مهم ترین مرحله آن اختصاص دهید.
این مطلب رو هم بخوانید  معرفی انواع نامه های آیلتس