سبد خرید 0 021 26 70 99 17

پاسخگویی از 12:30 الی 19:00

 ورود / ثبت نام
0
0

بهترین موسسات برگزارکننده آزمون آیلتس در ایران (خرداد ۱۴۰۰)

بهترین موسسات برگزارکننده آزمون آیلتس

۵ موسسه برتر برگزارکننده آزمون آیلتس به علاوه

موسسات Offsite تهران و شهرستان ها

(مشهد، ساری، شیراز، زنجان، اصفهان، کرج)

نکته مهم 1! 

این مقاله به بررسی و معرفی بهترین موسسات برگزار کننده ایلتس می پردازد.

برای آمادگی IELTS، مقاله بهترین موسسات آموزشی آیلتس را ببینید.

 

نکته مهم 2! 

نتیجه نظرسنجی بالا الزاما درست نیست! این صرفا نظر بازدیدکنندگان است و میتواند از طرف خودِ مراکز تقویت شده باشد. ما توصیه می کنیم مقاله را کامل بخوانید.

 

مقدمه، شرکت در آزمون آیلتس

وقتی آزمون آیلتس را انتخاب کرده و خود را برای این آزمون آماده کردید (آمادگی آیلتس)، وقت آن می رسد که یک مرکز برگزار کننده آزمون آیلتس را انتخاب کنید.

 

ممکن است شنیده باشید که شاید مراکز برگزار کننده آیلتس خارج از کشور بهتر از داخلی ها هستند. برای رفع شک و شبهه، مقاله اکسیری آیلتس در ایران یا خارج را مطالعه کنید. در این اکسیر، هدف ما بررسی و معرفی بهترین بهترین موسسات برگزارکننده آزمون آیلتس داخل ایران (تهران و شهرستان ها) است. با اکسیر همراه باشید.

 

آزمون کتبی (The Written Exam: Listening, Reading and Writing)

آزمون کتبی آیلتس در یک روز و آزمون شفاهی در روز دیگری برگزار می شوند. آزمون کتبی آیلتس مهارت هاش شنیداری، خواندن و نوشتاری را مورد ارزیابی قرار می دهد. معمولا ترتیب آزمون به همین صورت است اما به ندرت دیده شده است که در مراکزی (شنیده شده در مرکز idp Australia خود کشور استرالیا) این ترتیب را بهم زده و جای لیسنینگ و رایتینگ را عوض کردند. به هرحال، احتمال 99% ترتیب همین است و بهم نمی خورد.

 

آزمون شفاهی (The Spoken Exam)

یک بازه ی یک هفته ای قبل تا بعد آزمون کتبی، آزمون Speaking آیلتس برگزار می شود. در 90% مواقع، این تست شفاهی، یک الی دو روز قبل از آزمون کتبی است. آزمون شفاهی آیلتس یک مکالمه‌ی رو در رو با یک ممتحن رسمی و تایید شده آیلتس است.

 

IELTS Listening  |  IELTS Reading |  IELTS Writing |  IELTS Speaking

ممتحن آیلتس (IELTS Examiner)

در آزمون شفاهی، متقاضیان آیلتس با یک ممتحن آیلتس رو در رو نشسته و با پاسخ دادن سوالات وی، نمره ای در سطح عملکردشان دریافت می کنند. در مقاله اکسیری ممتحن آیلتس کیست گفته شد که ممتحن آیلتس کسی است که مورد تایید سازمان IELTS.org بوده و یک کارت شناسایی از یکی از سه مرکز مالک آیلتس دارد. یادتان باشد که هیچ ممتحنی حق اعلام و تبلیغات ممتحنی را نداشته و اگر هم درس می دهد، نباید اشاره ای به این مسئله بکند.

آیلتس کاغذی (pbI: paper-based IELTS)

از بدو تالیف آزمون آیلتس تا به امروز، این آزمون به صورت کاغذی برگزار شده است. آزمون در بخش کتبی دارای سه دفترچه سوال و سه پاسخ نامه است که هر کدام در اختیار متقاضیان قرار می گیرد، سپس جمع آوری شده و در مرحله بعد، برگه های مهارت بعدی به همین شکل به دست متقاضیان آیلتس داده می شود.

 

برای تصحیح، فقط برگه پاسخ نامه آیلتس متقاضی مورد بررسی قرار می گیرد.

 

آیلتس کامپیوتری (cdI: computer-delivered IELTS)

قبل از IELTS، آزمون های TOEFL ibt و PTE Academic که بسیار معروف هستند، تمام آزمون را با کامپیوتر برگزار می کرده و می کنند. اما مسئله، بولد این دو در مهارت شفاهی یا IELTS Speaking است و دو مشکل بزرگ وجود دارد: اول اینکه اتاق به یک‌باره شلوغ و پر از همهمه می شود، که هم متقاضیان را دستپاچه کرده و تمرکزشان را از بین می برد، هم میکروفون ها نمی توانند به درستی صدا را ضبط کنند. دوم اینکه صحبت با یک کامپیوتر در محدودیت های زمانی سخت است و طبیعی نیست؛ در نتیجه، عملکرد متقاضیان متفاوت از فضای واقعی گفتگوها می شود. آیلتس این مسئله را حل کرده و با معرفی نسخه کامپیوتری، همچنان مهارت شفاهی را در یک اتاق بسته و رو به روی یک ممتحن برگزار می کند.

 

آیلتس اندیکاتور، به مناسبت قرنطینگی ویروس کرونا!

با توجه به شیوع این ویروس کووید 19، آیلتس یه آزمون جدید به اسم آزمون IELTS Indicator طراحی کرده که می توانید در این آزمون به صورت موقت شرکت کنید.

 

زیر نظر کدام سازمان؟

آیلتس در سال ۱۹۸۹ با همکاری سه سازمان زیر به صورت شراکتی در انگلستان و استرالیا تالیف و شروع به اجرا شد.

 

از آنجا که روابط سیاسی ایران و انگلستان حسنه نیست،

تمامی مراکز برگزاری آیلتس در ایران،

زیر نظر موسسه آموزشی idp استرالیا هستند.

 

کارنامه آیلتس (IELTS TRF: Test Report Form)

درست ۱۳ روز بعد از امتحان دوم (کتبی / شفاهی) نتیجه آزمون به متقاضی ایمیل و پیامک می شود. این نتیجه نمرات هر مهارت و نمره کلی یا معدل را در اختیار متقاضی IELTS می گذارد:

Your Test Result

Candidate Number:             16.7

Overall Band:

7.5
Listening: 8.0
Reading: 8.0
Writing: 7.0
Speaking: 7.0

 

مقیاس و معیارهای نمره دهی آیلتس (IELTS Scoring Formula)

نمره آیلتس از صفر تا نه به صورت نیم نمره ای حرکت می کند. مثلا، نمره متقاضی یا 6 می شود، یا 6.5 یا 7 و مثلا 6.73 نداریم. اکثر مراکزی که این مدرک را می پذیرند، نمره ای بین 5.5 تا 7.5 می خواهند.

 

قبولی و مردودی در آیلتس (Failing and/or Passing IELTS)

شاید یکی از دلایل معروف شدن و قدرت بین المللی آزمون هایی مثل IELTS، همین قبولی و ردی نداشتن آن هاست. آزمون های دیگری مثل آزمون زبان CAE به شکلی طراحی شده اند که متقاضی ممکن است موفق به کسب نمره مورد نظر (مثلا بالای 70) نشود و در نتیجه در آزمون Fail شده و کارنامه ای برایشان صادر نمی شود. اما در آزمون آیلتس، مثل TOEFL و PTE، در هر صورت کارنامه صادر می شود، حتی اگر متقاضی 4 بگیرد.

بهترین موسسات برگزارکننده آزمون آیلتس

تفاوت Centre و Venue در برگزاری آزمون آیلتس

مرکز اصلی برگزاری آزمون در هر کشوری تحت عنوان Centre نام گذاری شده و به این دلیل که ممکن است تعداد متقاضیان زیاد باشد و این مرکز توانایی پاسخگویی به آن تعداد را نداشته باشند، چند زیرمجموعه با اجازه آن ها و البته مجوز وزارت علوم و همچنین موسسه idp استرالیا به عنوان سالن برگزاری و نه مرکز کامل شروع به فعالیت می کنند که به آن ها Venue به معنای محل برگزاری یا مرکز offsite به معنای خارج از آن منطقه نیز می گویند.

 

اما اصلا مهم نیست که شما در یک IELTS Centre امتحان می دهید یا یک IELTS Venue. نتایج عینا یکی خواهد بود. فقط روی آمادگی خود متمرکز شوید.

 

نحوه انتخاب این ۵ موسسه برتر برگزارکنند IELTS در ایران در سال ۱۴۰۰

و مقایسه مراکز مجاز برگزاری آزمون IELTS در ایران

به سراغ بهترین مراکر برگزارکننده آزمون آیلتس سال حاضر برویم. این لیست چند بار در سال ویرایش شده و عملکرد این موسسات با توجه به فاکتور های زیر مورد ارزیابی قرار می گیرد:

 

فاکتور اول) تحت نظارت سازمان سنجش

هر چندوقت یکبار، لیست مؤسسات مهاجرتی مجاز در سایت وزارت علوم در این لینک منتشر و به روز رسانی می شود.

 

فاکتور دوم) داشتن مجوز از idp

اگو موسسه ای این مجوز را نداشته باشد، اصلا نمی تواند آزمون را برگزار کند. پس هر موسسه ای که در سایت سازمان سنجش ظاهر شد، قطعا دارای مجوزهای لازم است.

 

فاکتور سوم) سابقه برگزاری آزمون

یک مرکز، یک شبه مرکز معتبر و برتر برگزارکننده آیلتس نمی شود. سابقه برگزاری آیلتس در این مراکز فاکتور مهم و تعیین کننده ای در انتخاب هر کس است. تا به حال شده است که چند مرکز مختلف تاسیس شده و پس از مدت کوتاهی، به اصطلاح جمع کردند و رفتند و دیگر خبری از آن ها نیست. باید دنبال مرکزی باشیم که مدت هاست فعال است.

 

فاکتور چهارم) داشتن هویت و برند

از آنجا که این مراکز باید از چند خان بزرگ رد شوند تا برسند به جایی که بتوانند آزمون را برگزار کنند، قطعا باید برند باشند. با توجه به فاکتور قبلی البته، این برند باید مدتی فعال باشد تا اعتماد کیفی متقاضیان را جلب کند.

 

فاکتور پنجم) به روز بودن

خوشبختانه در ایران تقریبا همه مراکز به روز هستند. با توجه به اینکه آکادمی اکسیر دوره های آموزش آنلاین آیلتس را نیز برگزار می کند، اطلاعات جامعی در مورد وضعیت برگزاری این آزمون در سراسر دنیا دارد. برای مثال، یک مرکز British Council در منچستر United Kingdom، همچنان لیسنینگ خود را با اسپیکر پخش می کند! اما در ایران اکثر مراکز از هدفون های با کیفیت استفاده می کنند اگرچه که برخی همچنان از استانداردهای روز به دورند.

بهترین موسسات برگزارکننده آزمون آیلتس

 

 

پکیج اکسیر آیلتس

 

 

فاکتور ششم) CRM یا مدیریت ارتباط با مشتری

بسیاری از متقاضیان آیلتس ناراحتند که چرا مرکز مورد نظر درست و حسابی جوابشان را نمی دهد، کسی پاسخو نیست و یا مسئولین آن مرکز با بداخلاقی و بی ادبی پاسخگوی آنان هستند. برخی مراکز اصلا پاسخگویی تلفنی و حضوری ندارند و ایمیل هم که بزنید، جوابتان را نمی دهند. قطعا اگر کار شما به اعتراض به نمره تان بیفتد، نیازمند شدید CRM عالی آن مجموعه است.

 

فاکتور هفتم) نظرات کاربران روی گوگل (Google Review)

بسیاری از سایت ها و فروم ها آمده اند و نظرات بسیاری را در حاشیه شرکت و برگزاری آیلتس منتشر کرده اند که هیچ منبع و ماخذ معتبری نداشته و اکثرا برای ایجاد جو و فضایی تبلیغاتی است. تنها فضای واقعی و نسبتا معتبر، نظرات کاربران روی گوگل مپ است و در آن نیز اول تعداد نظرات و سپس نمره مهم اند. ما سعی کرده ایم که رتبه ای مناسب تر را پیدا کنیم.

 

نمره 7.5 آیلتس با کلاس گروهی اکسیر آیلتس

کلاس های اکسیر آیلتس

 

خیلی مهم! شایعات بی اساس در مورد انتخاب بهترین مرکز برگزاری آیلتس در ایران

برگه های کتبی در خودِ مرکز idp استرالیا تصحیح شده (تقریبا از 1397) و اینکه بگوییم فلان موسسه رایتینگ یا ریدینگ را بهتر نمره می دهد تصوری اشتباه است.

ممتحنین بخش Speaking این مراکز یکی هستند و شما ممکن است خانم اِکس را در آیلتس تهران ببینید و بگویید راضی نیستید. دفعه بعد همان شخص را در مرکز ایراسافام ببینید و دوباره همان داستان تکرار شود. ممتحنین مخصوصی مرکز خاصی نیستند و اینکه فلان مرکز نمره اسپیکینگ را بهتر یا بالاتر میدهد شایعه ای بی اساس است.

 

سوال: پس تفاوت این مراکز و بهتر بودنشان به چیست؟

جواب: به کیفیت موارد زیر:

کیفیت سالن برگزاری آزمون (نور، راحتی صندلی ها، دسترسی به بخش های مختلف، تهویه)

کیفیت پخش کننده های صدا / هدفون

آدرس و دسترسی راحت

آکوستیک صدا برای آزمون لیسنینگ و اسپیکینگ

زمانبندی آزمون شفاهی

پذیرایی قبل یا حین آزمون

پاسخگویی و اخلاق حرفه بخش ارتباط با مشتری

 

لیست ۱۰ موسسه برتر برگزاری آیلتس در ایران در سال ۱۴۰۰

به سراغ بهترین موسسات سال ۱۴۰۰ می رویم. این رتبه ها هرازگاهی آپدیت شده و نظرسنجی همین صفحه نیز در تغییرات رتبه ها موثر است.

 

 

 

بهترین موسسات برگزاری آیلتس) موسسه آیلتس تهران

آیلتس تهران اولین مرکز رسمی برگزاری آزمون در ایران با بیش از 28 سال سابقه آماده ارائه خدمات آزمون، آموزشی و مشاوره به داوطلبان است.

نشاني: تهران – خیابان فرمانیه غربی بین آقایی و آریا – بالای بانک پاسارگاد پلاک 118
شماره تماس: 02126459239 – 02122692833 – 02126658313

نشانی 2: جزیره کیش – بلوار میرمهنا – ابتدای نیایش – دانشگاه تهران – پردیس بین المللی کیش

شماره تماس: 0764434884

برای اطلاعات بیشتر، به وبسایت موسسه آیلتس تهران

و صفحه اینستاگرام موسسه آیلتس تهران مراجعه کنید.

 

 

بهترین موسسات برگزاری آیلتس) موسسه فرهنگي و هنري ايرسافام

مرکز آموزش ایرسافام با بهره گیری از مجموعه ای از بهترین مدرسان و منابع آموزشی، فرصت مناسبی برای متقاضیان ایجاد می کند تا با دریافت خدمات آموزشی استاندارد، هر چه سریعتر به اهداف خود دست یابند. دوره های فشرده، آموزش های کارگاهی، خدمات تصحیح Writing، آزمون های آزمایشی، خدمات مشاوره و دوره های آنلاین از جمله خدمات آموزشی موسسه به متقاضیان است.

نشاني: تهران، خيابان دكتر شريعتي، بالاتر از پل صدر، انتهاي شهيد ميرزاپور(سهيل سابق)، قلندري شمالي، بن بست ساناز، پلاك 3
شماره تماس:02175292

نشانی رشت: آدرس آفسایت: خیابان لاکانی – نبش صندوق عدالت – ساختمان کادوس – موسسه فنی و آموزشی کادوس

تلفن: 33232323-013

مزیت های آزمون ایرسافام

 • امکان ثبت نام و پرداخت آنلاین، امکان ثبت نام و پرداخت از طریق تلفن
 • امکان انتخاب آنلاین زمان آزمون شفاهی
 • استفاده از هدفون های وایرلس در بخش Listening
 • امکان انتقال/حذف آزمون به صورت آنلاین (با کسر هزینه)
 • استفاده از خدمات آموزشی رایگان
 • برگزاری در کلیه کلان شهرها و ارائه خدمات پشتیبانی در شهر محل آزمون
 • برگزاری آزمون کتبی در هتل های مجهز

برای اطلاعات بیشتر، به وبسایت موسسه ایرسافام

و صفحه اینستاگرام موسسه آیلتس ایرسافام مراجعه کنید.

 

بهترین موسسات برگزاری آیلتس) موسسه آموزش عالي عصر دين و دانش

موسسه آموزش عالی آزاد عصر دین ودانش در سال 1374 جهت برگزاری دوره های آموزش عالی در تمامی مقاطع تحصیلی و ارتقا سطح دانش وفرهنگ درجامعه اسلامی ایران و گسترش آموزش عالی در رشته های آموزشی و پژوهشی در سطح دانشگاهی کشور به نحوی که بتواند قسمتی از نیازهای جامعه اسلامی ایران را پاسخگو باشد، تاسیس شده است.

این موسسه به خاطر ارتباط نزدیک و تعامل خوب آن با جامعه دانشگاهی، دارای امکانات خوب علمی و آموزشی است. این مرکز با دارا بودن 1300متر زیر بنا متناسب با فعالیت های عملی و پژوهشی محیطی مناسب رشد و تعالی فرزندان این مرز وبوم فراهم نموده است. عصر دین و دانش اکنون دوره های علمی کاربردی در مقاطع کاردانی و کارشناسی در رشته های معماری، فناوری اطلاعات، نرم افزار، سخت افزار، نقشه کشی صنعتی و حسابداری برگزار می کند. همچنین، تاکنون فعالیت های آموزشی و پژوهشی گسترده ای در زمینه های مختلف انجام داده و از مهمترین اهداف آن، توسعه زیرساخت های آموزشی و دوره های آموزشی است به طوری که تربیت متخصصان در دوره های مربوط مطابق نیاز بازار کار به بهترین صورت ممکن انجام گیرد.

اینک با توجه به نیاز های علمی موجود در جامعه برای برگزاری آزمون های بین المللی، این موسسه بر اساس مجوز اخذ شده به عنوان مرکز آزمون آیلتس (IELTS Test Center) از طرف صاحب امتیازان آزمون IELTS و سازمان سنجش آموزش کشور، پس از طی مراحل لازم، مجوز را اخذ کرده و اقدام به برگزاری این آزمون می کند.

نشاني: تهران، خیابان ولی عصر ، ضلع شمالی پارک ساعی،کوچه ساعی یکم، بن بست دانش،موسسه آموزش عالی عصر دین و دانش
شماره تماس: 02188644690 و 02188644691

 

برای اطلاعات بیشتر، به وبسایت موسسه دین و دانش

و صفحه اینستاگرام موسسه آیلتس عصر دین و دانش مراجعه کنید.

 

بهترین موسسات برگزاری آیلتس) موسسه آموزش عالي آزاد پروشات نوين (Offsite موسسه آیلتس تهران)

آیلتس پروشات، برگزار کننده آزمون رسمی آیلتس و آزمون آزمایشی آیلتس در ایران با مجوز رسمی از سازمان سنجش و آموزش کشور است.

نشاني: تهران – بزرگراه شهید مدرس شمال – خیابان شهید دستگردی (ظفر) – پلاک 215 – برج های طلایی کیش – طبقه اول
شماره تماس: 02122921524 و 02122921532 و 02122921579 و 02122921097

 

برای اطلاعات بیشتر، به وبسایت موسسه پروشات 

و صفحه اینستاگرام موسسه آیلتس پروشات مراجعه کنید.

 

بهترین موسسات برگزاری آیلتس) آیلتس ایران زمین

این موسسه فعلا فعال نیست.

نشانی پایگاه اینترنتی: http://www.ieltsiranzamin.org
نشاني: تهران – سعادت آباد – خیابان 31 – پلاک 66 – ساختمان بیان برتر
شماره تماس:  02124576

 

برای اطلاعات بیشتر، به وبسایت موسسه آیلتس ایران زمین

و صفحه اینستاگرام موسسه آیلتس ایرن زمین مراجعه کنید.

 

دیگر موسسات برگزار کننده آیلتس در تهران و شهرستان ها:

موسسه پارسیان (Offsite موسسه آیلتس تهران):

پايگاه اطلاع رساني: http://www.ielts-parsian.ir
نشاني: تهران، خیابان جنت آباد شمالی، نرسیده به اتوبان نیایش، جنب بانک سینا. پلاک 268. طبقه 3
شماره تماس: 02171053253

 

موسسه فرهنگی هنری مهر آریا دانش (Offsite موسسه آموزش عالی عصر دین و دانش):

پايگاه اطلاع رساني: http://www.ieltsaria.com
نشاني: ساری، خیابان فرهنگ، نبش فرهنگ 22، روبروی بانک ملی، جنب پاساژ تقوی
شماره تماس: 01133313641

 

موسسه آموزشی علوم و فنون پاراکس (Offsite موسسه آموزش عالی عصر دین و دانش):

پايگاه اطلاع رساني: http://www.paraxielts.com
نشانی: مشهد، بلوار سجاد، خیابان بهارستان، بهارستان 3، پلاک 53
شماره تماس: 05137620143 و 05137674037 و 05137646620

 

موسسه آموزش عالی دانش پژوهان اصفهان (Offsite موسسه آیلتس تهران):

نشانی: اصفهان، خیابان چهارباغ بالا، چهار راه نیکبخت، کوچه سرور(اداره پست)، آکادمی زبان های خارجه
شماره تماس: 03136651531

موسسه فرهنگی و هنری فن آوران اطلاعات رهام (Offsite موسسه آیلتس تهران):

پايگاه اطلاع رساني: http://www.ieltskaraj.com
نشاني: کرج، میدان شهدا، خیابان بهار (شهید شرع پسند)، کوی 13 آبان، پلاک 360
شماره تماس: 02632220830 و 02632234923

 

بهترین موسسات برگزارکننده آزمون آیلتس

موسسه فرهنگی هنری پژوهش سرای صدر (Offsite موسسه آیلتس تهران):

نشاني: شیراز – خیابان قدوسی غربی – نبش کوچه 8 – ساختمان منفرد – طبقه دوم – واحد 5
شماره تماس: 07136312300

 

موسسه کلام اکسیر آندیا (Offsite موسسه آیلتس تهران):

نشاني: زنجان – جاده شهرک – خیابان قائم – قائم 6 – پلاک 2958
شماره تماس: 02433442661

 

موسسه فرهنگی آموزشی زبان آموزان کاسپین پارس (Offsite موسسه ایرسافام):

نشاني: شیراز –  قصرالدشت – بعد از سه راه عفیف آباد – نبش کوچه 36 – جنب پارک پارسیان – ساختمان پرتوی – طبقه 4 – واحد6
شماره تماس: 07136285488

 

موسسه فرهنگی هنری ارسطو (Offsite موسسه ایرسافام):

نشاني: مشهد – بولوار سجاد – خیابان بهار چهارم – پلاک 27 – طبقه پنجم – واحد13
شماره تماس: 05137601085

 

موسسه فرهنگی هنری زبانکده ملل هزاره سوم (Offsite موسسه ایرسافام):

نشاني: ساری – خیابان فرهنگ – کوچه فرهنگ 13 – کوچه پیوندی 3 (توکلی 4) – پلاک9
شماره تماس: 01133252072 و 01133260683

 

شما چه فکر می کنید؟ نظرات و تجربیات خود را با ما در میان بگذارید.

مقایسه و معرفی بهترین موسسات مجاز برگزارکننده آزمون آیلتس

 

عصر دین و دانش یا ایرسافام؟ عصر دین و دانش یا آیلتس تهران؟ آیلتس تهران یا ایرسافام؟ ایرسافام یا پروشات؟ پروشات یا آیلتس تهران؟ آیلتس تهران یا ایرسافام؟ آیلتس تهران یا عصر دین و دانش؟ آیلتس پروشات یا عصر دین و دانش؟

 

آکادمی اکسیر هیچ مسئولیتی در ارتباط با نظرات گذاشته شده ندارد اما کامنت های تبلیغاتی و آن هایی را که دارای کلمات توهین آمیز و نظرات غیراخلاقی می باشد تایید نمی کند.

4.5/5 - (33 امتیاز)

نظرات

62 نظر در مورد بهترین موسسات برگزارکننده آزمون آیلتس در ایران (خرداد ۱۴۰۰)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 1. سلام و تشکر از معرفی مراکز برگزاری آیلتس
  من یک بار مرکز دین و دانش امتحان دادم و خداروشکر همه چیز منظم و مرتب بود. سر وقت امتحان شروع شد و هدفون خوبی هم داده بودند. اگزمینر اسپیکینگ هم با اینکه اخم کرده بود، نمره 7 بهم داد آخر سر.

  30

 2. من هفته پیش – امتحان دادن خیلی خیلی بد بود. اگزمینر که تند تند سوال میپرسید و خشک و مدام با موهاش بازی میکرد که تمرکز منو از بین میبرد. فیدبک ام در حد یک دقیقه و فقط منفی در صورتی که سطح اسپیکینگ من خوبه. رایتینگ هم فیدبک در حد یک دقیقه و نیم وویس بسیاررر سطحی! سوالات لیسنینگ خیلی سخت سوالات ریدینگ خیلی آسون! اصلا راضی نبودم. ایرسافام ماک ندید که پول دور ریختنه. یه عده بچه و کم تجربه که واقعا حیف وقت و پول!!!!

  29

 3. سلام من ثبت نام کردم برا آیلتس در موسسه ایرسافام و نمیدونستم که سوالات نسخه چاپی نیست کامپیوتری هست وقتی تماس گرفتم گفتم برام خیلی سخته بخوام سوالات رو از سیستم بخونم چکار کنم ؟ گفتن ایمیل بزنید و درخواستتون رو کتبی بنویسید منم توی ایمیل نوشتم در صورتیکه امکان تغییر سوالات از کامپیوتری به چاپی وجود نداشته باشه پول منو برگشت بزنید .حالا به نظر کاربران محترم چکار کنم با سیستم مشکل نیست که بخوام سوالات رو بخونم و جواب بدم ؟ ممنونم از راهنماییتون

  35

  1. سمیه خانم عزیز سلام،
   این موارد حتما باید با خود موسسه مورد نظر حل و فصل بشه و از غیر کاری برنمیاد.

   32

 4. من امروز اسپکینگ دین و دانش امتحان دادم. اگزامینر یه آقای مسنی بود با موهای جوگندمی و بسیار اخمو و بداخلاق. اولا به جایی اینکه منشی ها اسمت رو صدا کنند که بری تو اتاق اگزامینر از ته راهرو داخل اتاق اسمم رو فریاد میزد. تا وارد اتاق شدم با اخم به من گفت درب رو ببند داره ضبط میشه.
  اگزامینر باید خوش رو و خوش اخلاق باشه چرا دین و دانش یه همچین افراد بی حوصله ای رو انتخاب میکنه

  31

 5. سلام من ایلتس تهران دو بار ماک دادم نظمشون واقعا خوبه اما جالبیش این بود که من ازمون اسپیکبنگ اول رو چون استرس داشتم و مریض بودم خیلی بد دادم ولی ازمون دوم رو با تسلط خوب و جواب های کاملی تمام کردم اما جالبیش این بود که نمرم پایین تر شد توی ازمون اسپیکینگ
  و حالا شنیدم کسی که ازمون اسپیکینگ رو میگیره توی ماک رایتینگ هم صحیح میکنه و من امتحان رایتینگ رو خیلی خوب داده بودم اما بسیار کم دادن نمره ی ۶ دادن
  و حالا من با خواهرم و دوستم امتحان اخر رو شرکت کرده بودیم که فهمیدم این دو تا اسکیل رو به اونا هم کم دادن و اون ها هم معترض بودن
  الان من نمیدونم توی کدوم موسسه ازمون اصلیم رو بدم! اسپیکینگ من پازیتیو پوینت منه که نمرش واسم خیلی مهمه و مدارکم رو باید تا ۱۶ بهمن تحویل بدم
  و برای ۲۴ تا ۲۹ ام میخواستم امتحانم رو ثبت نام کنم اما نمیدونم چیکار کنم
  لطفا راهنمایی کنید

  34

 6. به هیچ عنوان در عصر دین و دانش شرکت نکنید
  به هیچ عنوان پاسخگویی هیچ چیز نیستند
  هرگونه مشکلی پیش بیاد حتی تلفن هاشونم جواب نمیدن چه برسه چت آنلاین و غیره…

  32

  1. متاسفانه ما هم از مرکز دین و دانش شکایات زیادی اخیرا دریافت کرده ایم.

   38

  1. دوست عزیز سلام،
   برگزاری ماک نیاز به مجوز نداره اما ازمون های اصلی نیازمند مجوز هست. موسساتی که در این صفحه نام برده شده همه برگزار کننده ازمون اصلی هستن.

   53

 7. سلام من تجربه آزمون ماک و اصلی رو در ایراسفام توی ماه گذشته دارم. خب اول از همه اینکه برای اسپیکینگ ماک توی گاندی رفتم که رفتارشون واقعا خوب بود اما استرس من به قدری بالا بود که به لکنت افتاده بودم و اگزمینر هم تمام تلاشش این بود که با آرامش سوال بپرسه تا من بدتر نشم. آزمون اصلی هم توی شرعتی بود که بازم اول وقت بود و رفتار خوب یداشتن، اینبار اگزمینر خانم بود و مدام صحبتهام رو نصفه میذاشت و دقیقا برعکس اگزمینری که توی ماک بود رفتار میکرد بطوری که نمیذاشت از هیج ساختاری درست استفاده کنم. خب حالا برسیم به کتبی که هم ماک هم اصلی هتل اوین برگزار شد. توی آزمون ماک کتبی کیفیت هدستها کمتر بود، مکالماتی هم که پخش میشد صدا رو اکو میکرد و واقعا نمره لیسنینگم بااونکه در حالت عادی نقطه قوتم بود خیلی پایین اومد. توی آزمون اصلی کیفیت هدستها خیلی خوب بود و همه جیز منظم و مرتب بود فقط بینهایت امتحانش سخت بود. فقط یه تجربه خیلی خوب بگم به هرکسی که تازه میخواد شروع کنه، بهترین کار قبل از شروع یک آزمون ماک هست که هم ترستون بریزه هم با تستها آشنا بشید هم درست برنامه ریزی کنید.موفق باشید

  56

 8. موسسه عصر دین و دانش. ازمون اکادمیک دادم اینجا و نمره اورال 7 مورد نظرم رو گرفتم. خوبی ها و ضعف هاش رو میگم از نگاه خودم.
  هدفون ها در آزمون لیسنینگ خوب بودند. صندلی آزمون خوب بود. و دما و تهویه مناسب بود. وسایل برای پذیرایی در اتاق انتظار همیشه هست.
  نظافت اش خیلی بده. سرویس بهداشتی مثل سرویس بهداشتی های سر راهی بود حتی در روز خلوت که میری همینه. حتی در کابین های دستشویی سطل آشغال هم وجود نداشت. روز آزمون میز پذیرایی رو آوردند در کوچه گذاشتند بدون سایبان و بارون شروع به باریدن کرد و کلاغ ها هم منتظر که ما بریم کنار یه چیزی بردارن.
  ممتحن آزمون اسپکینگ خوش برخورد بودند آقا بودند، اما مشکلی که من با ایشون داشتم زیاد با ابرو و چشمهاشون حالت تعجب به جواب ها نشون میدادن. اینجوری کسی که تجربه نداشته باشه فک میکنه مشکلی داره در صحبت کردنش و بقیه اش رو خراب میکنه. جواب آزمون اسپیکینگ فقط باید مرتبط باشه مهم نیست منطقی باشه از نظر شنونده، در واقع نظر شخصی شماست. و دوم اینکه در مورد یه سری سوال قسمت سوم مدام اول صحبتم رو قطع می کردند و می‌گفتند keep it General در صورتی که من دوست داشتم با نظر شخصی خودم شروع کنم و بعد نظر عموم رو بگم. من این کار ایشون رو درست نمیبینم البته بازم اساتید نظر بدن بهتره. من اعتماد به نفس دارم در اسپیکینگ اما برا کسی که مبتدی هست اصلا خوب نیست که مدام در اولین جمله یا دو کلمه اول صحبش رو قطعش کنی.
  اخرین تجربه من با این موسسه موقع گرفتن نتیجه آزمون بوده. بعد 13 روز رفتم و چون روز 5 شنبه بود و آزمون داشتن، از صبح تلفنها رو قطع کردند و جوابگو نبودند. چون عجله داشتم برای پذیرش دانشگاه مجبور شدم حضوری برم. منشی پذیرش گفت مدرک رو نمی دیم برو فقط یکشنبه ها و دوشنبه ها بیا. بعد از کلی توضیح دادن متوجهش کردم که تاریخ امتحان رو اگر با تاریخ امروز جمع کنی میشه 13 روز و بعد 13 روز شما موظف هستید بدید مدرک رو بسیار غیر منطقی و بد برخورد کردند و مدام بهونه های جور واجور و بحث که نمی تونید امروز بگیرید. در نهایت من مجبور شدم که بخوام با مدیر مجموعه صحبت کنم.
  خلاصه با مدیر صحبت کردم مرد محترم و با ادبی بودند و در کمال تعجب من هیچ صحبتی از یکشنبه و دوشنبه ها نبود گفتن ساعت یک به بعد همین امروز می تونید بگیرید ما به همه هم میگیم مشکلی هم وجود نداره. و چون راهم دور بود بعد از صحبت کردن همسرم با ایشون بعد 40 دقیقه مدرک رو دادن. و من نمی فهمم دلیل این دروغگویی ها و سرگردون کردن داوطلب ها توسط پرسنل چی هست.
  در نهایت می تونم بگم به نظر میاد مدیریت ضعیفی داره. پرسنل بی‌تجربه هستن و مسائل و بحران‌های روز امتحان رو نمی تونن مدیریت کنن. من 5 سال پیش هم اینجا آزمون دادم، موقعی آزمون ریدینگ تمام شد یکی از خانم‌ها شروع کرد گریه و جیغ که من برگه ام رو نمیدم چون زمان کم آورده بود. و حریفش نشدن و چند دقیقه بعد ازش برگه رو گرفتن. این چند دقیقه برای بقیه می تونست سر نوشت ساز باشه. یا مثلا من رایتینگ تسک وان رو در ازمون این سری اشتباها بجای پشت برگه اول روی برگه دوم نوشتم. مراقب ها که خیلی هم بچه بودن مدام چند نفری میرفتن میومدن بالا سر من که اون برگه اشتباه رو بگیرن و متوجه نبودن که من باید پاک نویسش کنم در جای درست بعد خط بزنم و بهشون تحویل بدم . حواس من و بقیه رو پرت میکردن. و من مجبور شدم ازشون بخوام که برن بیرون و حواس بقیه رو پرت نکنن با این کارشون تا من پاک نویسم تموم شه. این برخوردها نشون میده درست آموزش ندیدن و به محض ایجاد یک مشکلی دچار اضطراب میشن و برخوردهای نامعقول میکنن.
  چند سوال از مدیر محترم مجموعه دارم، اول اینکه وقتی در در طبقه همکف 4 اتاق دارید، چرا میز پذیرش رو در راهرو گذاشتید، زیر راه پله ای که بچه ها بالاش امتحان دارن وقتی شما برای کار دیگه ای میری سراغ منشی پذیرش( که مجبوری ده دقیقه باهاش بحث کنی تا به نتیجه برسی) حتی اگر پچ پچ کنی حواس داوطلب ها پرت میشه. دوم چرا توجیه نمی کنید همکار محترم رو که وظیفه تون هست که مدرک رو در تاریخ مقرر بدید، برو فقط یکشنبه ها و دوشنبه ها بیا معنی نداره چنین حقی ندارید اصلا. سوما با اینهمه پرسنل چرا یکنفر رو برای پاسخگویی تلفن نمی‌گذارید در روزهای امتحان ماک یا اصلی.
  خلاصه اینکه من نمره ام رو گرفتم اما اگر به هر دلیلی بخوام آزمون آیلتس بدم اینجا موسسه انتخابی من نخواهد بود.
  امیدوارم این نظرات به گوش موسسات هم برسه تا کیفیت خدمات رو بالاتر ببرن.

  76

 9. ایرسافام ، آزمون speaking آنلاین را بسیار بی کیفیت برگزار می کند:
  مشکل قطعی ارتباط اصلا وجود ندارد. مشکلی که هست مربوط به تجهیزات بی کیفیت صدا است. اصلا و ابدا متوجه کلمه کلیدی سوال نمیشوید. من هر سوال را چندبار پرسیدم. مخصوصا که ممتحن موضوعات نامرتبط انتخاب می کرد. مثلا از کار یکدفعه راجع به دویدن پرسید و من کلمه دویدن را به درستی نمی شنیدم. یا اینکه وسط سوالات تاریخ از درخت پرسید و بازهم من کلمه را برایش spell کردم تا مطمئن شوم درست می شنوم. صدا کاملا می پیچید و واضح نبود.

  57

  1. دوست عزیز سلام،
   حتما مساله رو با واحد ارتباط با مشتری موسسه ایرسافام مطرح کنین. قطعا رسیدگی خواهند کرد.

   53

 10. من آزمون های آزمایشی آیلتس تهران رو دادم. محیط خوبی هست. ولی حیف که آزمون ماک کامپیوتری نداره.

  62

 11. سلام من درایرسافام امتحان داده م یه مقدار برخوردشون غیرحرفه ایه که خیلی مهم نیست بسیاری ازشرکت کننده ها میگفتندمرکزاصفهان نمره روکم میده تا شماروجذب کنه برای بخش اموزشش. این حس بعدازدریافت کارنامه درمن هم ایجادشده وحالا که بازمیخوام ازمون بدم مرددهستم کدوم مرکزروبرم

  58

 12. من تجربه آزمون ایلتس کامپیوتری در آیلتس تهران رو داشتم و میتونم بگم در این زمینه این موسسه ضعیف است چرا که در آیلتس کامپیوتری امکان تاخیر در بخش لیسنیگ وجود دارد و هدفون ها طوری هست که داوطلب صدای لیسنیگ هدفون داوطلب کناری رو میشنود و علی رغم اینکه مدیریت به این موضوع آگاه است، فقط در ابتدا آزمون متذکر میشن صدای هدفون رو زیاد نکنید که حتی وقتی صدا روی حد متوسط است باز هم این مشکل پیش روی داوطلبان است. این موضوع در لیسنیگ باعث عدم تمرکز کافی برای داوطلبان است و همچنین وقتی در خواست اعتراض به این موضوع رو داوطلب داشته باشد هیچ فرم اعتراضی به او نمیدن تا هیچ مدرکی نداشته باشد.

  64

  1. پری خانم عزیز سلام،
   مشکلات متداول اینطوری در همه ی ازمون های کامپیوتری وجود داره. مثلا در آزمون PTE در بخش Speaking، وقتی همه با صدای بلند صحبت می کنند خیلی ها صداشون اصطلاحا Detect نمیشه و این مشکل ساز میشه.
   در آیلتس کامپیوتری هم در لیسنینگ این موضوع هست و خیلی از متقاضیان عزیز به نکات ریز توجه نمی کنن. حالا ممکنه این مساله صرفا از کیفیت هدفون های این سنتر باشه یا یه مشکل عمومی.
   ممنون از اشتراک نظرتون.

   51

 13. واقعا روزی که مرکز ایلتس پروشات امتحان داشتم بدترین روز من بود. ماشین خراب شد و من نه و ده الی یازده دقیقه رسیدم اما راهمم ندادند خلاصه چندین دقیقه ایستادم و کلی التماس کردم سوپروایزر را ببینم و بعد اخرهای بخش یک خانمی اومد گفت نه و ربع دیر است میخواستم بگویم الان بعد این همه ایستادن نه و ربع شده و هرچه گفتم باز را راه ندادند و من برگشتم شاید اگر یک مرکز دیگر ثبت نام کرده بودم و اگر هم ماشین خراب میشد و از در مرکز ازمون تا سالن اصلی انقدر راه و سربالایی نبود یا چند دقیقه را میبخشیدند برایم بهتر بود تقصیر خودم بود که دوستانم جای دیگر را پیشنهاد داده بودند و من پروشات را انتخاب کرده بودم.

  65

  1. میم الف عزیز سلام،
   ممنون از اینکه تجربه تون رو با بقیه به اشتراک گذاشتین.

   53

 14. سلام.
  از نظر من سنتر ایرسافام تبریز برخلاف مراکز بقیه استانها نامنظم ترین سنتری هست که میشه تجربه کرد.توصیه میکنم دوستان به هیچ وجه این مرکز رو انخاب نکنن

  50

  1. شیدا خانم عزیز سلام،
   ممنون از اینکه تجربه تون رو با بقیه به اشتراک گذاشتین. توصیه می کنیم حتما مورد رو به واحد ارتباط با مشتری و رسیدگی به شکایات مرکز ایرسافام مطرح کنید.

   59

 15. همسر بنده در ایرسافام تبریز برای آزمون آیلتس امتحان دادند و بسیار مسلط به زبان انگلیسی( دکترای تخصصی آموزش زبان انگلیسی دارند) در آزمون خواندن و شنیدن نمره 8.5 آوردند ولی در امتحان speaking نره 7.5 و نوشتن نمره 6.5 دادند . فردی که در تبریز از ایشان برای مکالمه امتحان میگرفت ، در حد همسر بنده نبودند چه برسد که تصمیم بگیرند 7.5 بدهد. بهر حال اصلا ایرسافام را در تبریز برای آزمون توصیه نمیکنم . حسادت مانع برگزاری خوب امتحان میشود . آنجا که دست کوتاه است از تاثیر بر نمره ، نمره ایرانی بالاتر هست آنجا که حسادت ممتحن بر امتحان صحبت و نوشتن تاثیر میگذارد نمره میشود 7.5 و 6.5. بهمین دلیل است که ایرانیها در آزمون آیلتس در خارج از ایران نمره برتر را دارند .
  پیشنهادم به امتحان دهندگان در موسسات دولتی و یا شبه دولتی مانند دانشگاه آزاد امتحان بدهند که آنجا سطح سواد مانع از هرگونه حسادت و کوته چشمی است

  57

  1. دوست عزیز سلام،
   در این مورد ما در آکادمی اکسیر کاملا بی طرف هستیم و می تونیم نظری بسیار شفاف کننده بهتون بدیم. نظرتون رو به چند مورد جلب می کنیم:
   1) ممتحنین مهارت Speaking یکی بوده و در مراکز مختلف رفت و آمد دارند. درضمن، صدا ضبط شده و در موسسه idp استرالیا آرشیو می شود. اگر انقدر مطمئن هستید، حتما اعتراض بزنید.
   2) از نمره 6.5 رایتینگ ایشون میشه متوجه شد خیلی هم آماده نبودند. تعداد بسیار زیادی از کسانی که دکترای آموزش زبان دارند، زبان عمومی شون در حد Pre intermediate هست، پس الزاما دکتری داشتن به معنای کاردرست بودن نیست. روزانه بین صد تا سیصد تعیین سطح در آکادمی اکسیر انجام می شه و تقریبا 5% این افراد دکترای مرتبط دارند. این مطلب رو از روی آمار خدمتتون عرض می کنیم.
   3) برگه رایتینگ هم آرشیو میشه و درضمن توسط ممتحن خارجی در موسسه idp استرالیا تصحیح میشه. میخواید بگید زبان همسر شما از اون ها هم بهتره و اون ها هم حسادت می کنند؟!
   4) این که در خارج نمره بالاتری می گیرند یک افسانه هست و اصلا حقیقت نداره.
   با آرزوی توفیق، راهتان روشن

   60

    1. نمره بالاها رو نوشته آورد نمره پایینا رو دادن. چقدر بعضی ها خودشیفتن. آخه تو اگر زبان بلد بودی خودت امتحان میدادی. حالا زن تو شده نابغه؟؟؟

     58

  2. من با شما موافقم
   خواهر من هم استاد زبان بودن و ایرسافام بهشون ۶/۵ دادن تو اسپیکینگ!!! بعد اعتراض زدن و زحمت کشیدن ۷ دادن بهش! درصورتیکه یه مدت کوتاه بعدش خواهرم کانادا امتحان ایلس دادن و ۸/۵ شدن اسپیکینگ! ایرسافام بسیار ناحق نمره میده

   51

   1. عاطفه خانم عزیز سلام،
    متاسفانه در فضای مجازی داستان های این چنینی زیاده و خیلی هاشون بی اساس هست. تعداد زیادی از این داستان هارو ما دنبال کردیم و در انتها به جایی رسیدیم که طرف از ارائه اطلاعات امتناع کردن. برای روشن تر شدن موضوع، ازتون میخوام که عکس کارنامه خواهر گرامی رو در ایرسافام و همچنین در همون مرکزی که فرمودین در کانادا برای ما بفرستین تا بتونیم دقیق تر اطلاعات رو ارزیابی کنیم و در اختیار عموم قرار بدیم. با تشکر از حسن نیت و همکاری تون.

    51

    1. آقا داریوش سلام،
     بهتر هست برای بهبود شرایط، اقدام به ارائه ادله با مدرک بکنیم تا بتونیم یک انتقاد سازنده رو ثبت کنیم. در غیر اینصورت، پیام ما حکم تخریب خواهد داشت و تخریب گران در بسیاری از موارد مورد را از دید درستی بررسی نمیکنند.
     لطفا در صورت تجربه ناخوشآیند، موضوع را با حفظ آداب و فضای مثبت، با مدیریت آن مرکز در میان بگذارید.

     38

 16. بهترین مرکز ایلتس دین و دانش هست چون منظم، خلوت، و با ادب هستن و رسیدگی می کنن. درسته که ایلتس تهران قدیمی ترینه یا ایرسافام شلوغه و خفنه ولی همینا مشکلاتی در برخوردها دارن که بنظر من بهترین نیستن.

  54

 17. عصر دین و دانش تنها موسسه ای هست که واقعا نمیشه هیچ ایرادی ازش گرفت . برخورد خوب ممتحنین و روال منظم آزمون و آسایش موسسه گواه این ادعاست.

  54

 18. با سلام ، به نظر من موسسه EXIR جایی هست که شخص اگر خودش پشتکار و تلاش لازم رو داشته باشه خیلی سریع و راحت میتونه به نقطه ای که میخواد برسه ، چون تجربه کادر آموزشی و مدیریتش بالاست . محیطی دوستانه در کنار سطح آموزش خوب و بالا

  61

  1. محمدرضای حیدری عزیز سلام،
   مرسی از محبتتون و اینکه تجربه تون رو با بقیه به اشتراک گذاشتین 🙂

   58

 19. من ایرسافام امتحان دادم خیلی خوب بود و همه چیز بسیار مرتب و لوکس بود اما مشکلم این بود که چون من از شهرستان اومدم نتونستم اقامت رو در هتل اوین بگیرم‌ چون خیلی گرون بود

  60

 20. بهترین موسسه برگزاری ایلتس دین و دانش هست چون خلوقته و به همه چیز رسیدگی می کنن

  64

 21. سلام
  من شنیدم که پروشات توی ازمون ازمایشی ایلتسش نمره الکی بالا میده که برید امتحان بگیرید و پول بگیره. درسته؟ کسی تجربه داره؟ یکی بهم گفتش رایتینگ هاشو 6.5 دادن بعد رفت ازمون اصلی 5.5 شد !. دوستان کسی میدونه

  56

 22. بنظر من هیچ جا مثل دین و دانش نمیشه
  خلوت و ساکن و بی دردسر امتحان میدین 😎

  54

  1. آراد عزیز سلام،
   ممنون که تجربه تون رو با بقیه به اشتراک گذاشتین.

   48

 23. با تشکر
  بنظر من نظرم ایلتس تهران فوق العاده هست اما خیلی رفتارشون خوب نیست کلاس میذارن ولی خب خوبن و ایلتس دانشگاه ازاد افتضاحه
  تشکر

  54

  1. نسیم عزیز ممنون که تجربه تون رو با بقیه به اشتراک گذاشتین.

   57

 24. من تجربه شرکت در ایلتس تهران رو دارم که متوسط بود بقیه مراکز هم نرفتم ولی کارم راه افتاد مشکلی نبود ولی منشی خیلی خوب جواب سوال نمیداد

  54

  1. هنگامه عزیز سلام،
   ممنون که تجربه تون رو با ما و بقیه به اشتراک گذاشتید.

   51

  1. آهو عزیز سلام و ممنون که نظر و تجربه تون رو در مورد مرکز آیلتس ایرسافام با بقیه درمیون گذاشتین.

   59

 25. من دین و دانش رفتم خیلی خلوت و خوب بود و کار رو به موقع و منظم انجام می دادن. نمرم هم همون 6.5 شد که تو ازمون ازمایششیشون شده بود.

  50

  1. سپهر عزیز سلام،
   ممنون از اینکه تجربه تون رو در مورد مرکز آیلتس عصر دین و دانش به اشتراک گذاشتین.
   موفق باشید.

   52

 26. سلام. چقدرخوب که نظرسنجی گذاشتید. ممنون از تلاش و صداقتتون. من جاهای دیگه تحقیق کردم چند تا از نظرات را که می خوندم دیدم احتمالا خیلی جهت گیری هست و نمیشه تصمیم گرفت. من دوباره سر میزنم ببینم باید کدوم رو امتحان بدم. الان نظرم روی ایلتس تهران هست و رای دادم دیدم که بیشتری رای رو هم داره و در مقاله شما هم اول هستش. خیلی خوبممنون

  48

  1. حمیده عزیز سلام،
   چقدر خوب که استفاده کردید و اکسیر تونست بهتون کمک کنه.
   موفق باشید و بازم به ما سر بزنید.

   53

   1. با این همە نکات منفی چطوری باید انتخاب درستی داشتەباشیم؟کجا ثبت نام کنیم؟

    31