بهترین موسسات برگزارکننده آزمون آیلتس – ۵ موسسه برتر برگزارکننده آزمون آیلتس – (سال ۱۳۹۹ – July 2020)

 

مهم! 

این مقاله به بررسی و معرفی بهترین موسسات برگزار کننده ایلتس می پردازد. برای آمادگی IELTS، 

مقاله بهترین موسسات آموزشی آیلتس را ببینید.

 

مقدمه، شرکت در آزمون آیلتس

وقتی آزمون آیلتس را انتخاب کرده و خود را برای این آزمون آماده کردید (آمادگی آیلتس)، وقت آن می رسد که یک مرکز برگزار کننده آزمون آیلتس را انتخاب کنید.

 

ممکن است شنیده باشید که شاید مراکز برگزار کننده آیلتس خارج از کشور بهتر از داخلی ها هستند. برای رفع شک و شبهه، مقاله اکسیری آیلتس در ایران یا خارج را مطالعه کنید. در این اکسیر، هدف ما بررسی و معرفی بهترین بهترین موسسات برگزارکننده آزمون آیلتس داخل ایران (تهران و شهرستان ها) است. با اکسیر همراه باشید.

 

آزمون کتبی (The Written Exam: Listening, Reading and Writing)

آزمون کتبی آیلتس در یک روز و آزمون شفاهی در روز دیگری برگزار می شوند. آزمون کتبی آیلتس مهارت هاش شنیداری، خواندن و نوشتاری را مورد ارزیابی قرار می دهد. معمولا ترتیب آزمون به همین صورت است اما به ندرت دیده شده است که در مراکزی (شنیده شده در مرکز idp Australia خود کشور استرالیا) این ترتیب را بهم زده و جای لیسنینگ و رایتینگ را عوض کردند. به هرحال، احتمال 99% ترتیب همین است و بهم نمی خورد.

 

آزمون شفاهی (The Spoken Exam)

یک بازه ی یک هفته ای قبل تا بعد آزمون کتبی، آزمون Speaking آیلتس برگزار می شود. در 90% مواقع، این تست شفاهی، یک الی دو روز قبل از آزمون کتبی است. آزمون شفاهی آیلتس یک مکالمه‌ی رو در رو با یک ممتحن رسمی و تایید شده آیلتس است.

 

IELTS Listening |   IELTS Reading |   IELTS Writing |   IELTS Speaking

ممتحن آیلتس (IELTS Examiner)

در آزمون شفاهی، متقاضیان آیلتس با یک ممتحن آیلتس رو در رو نشسته و با پاسخ دادن سوالات وی، نمره ای در سطح عملکردشان دریافت می کنند. در مقاله اکسیری ممتحن آیلتس کیست گفته شد که ممتحن آیلتس کسی است که مورد تایید سازمان IELTS.org بوده و یک کارت شناسایی از یکی از سه مرکز مالک آیلتس دارد. یادتان باشد که هیچ ممتحنی حق اعلام و تبلیغات ممتحنی را نداشته و اگر هم درس می دهد، نباید اشاره ای به این مسئله بکند.

 

آیلتس کاغذی (pbI: paper-based IELTS)

از بدو تالیف آزمون آیلتس تا به امروز، این آزمون به صورت کاغذی برگزار شده است. آزمون در بخش کتبی دارای سه دفترچه سوال و سه پاسخ نامه است که هر کدام در اختیار متقاضیان قرار می گیرد، سپس جمع آوری شده و در مرحله بعد، برگه های مهارت بعدی به همین شکل به دست متقاضیان آیلتس داده می شود.

 

برای تصحیح، فقط برگه پاسخ نامه آیلتس متقاضی مورد بررسی قرار می گیرد.

 

آیلتس کامپیوتری (cdI: computer-delivered IELTS)

قبل از IELTS، آزمون های TOEFL ibt و PTE Academic که بسیار معروف هستند، تمام آزمون را با کامپیوتر برگزار می کرده و می کنند. اما مسئله، بولد این دو در مهارت شفاهی یا IELTS Speaking است و دو مشکل بزرگ وجود دارد: اول اینکه اتاق به یک‌باره شلوغ و پر از همهمه می شود، که هم متقاضیان را دستپاچه کرده و تمرکزشان را از بین می برد، هم میکروفون ها نمی توانند به درستی صدا را ضبط کنند. دوم اینکه صحبت با یک کامپیوتر در محدودیت های زمانی سخت است و طبیعی نیست؛ در نتیجه، عملکرد متقاضیان متفاوت از فضای واقعی گفتگوها می شود. آیلتس این مسئله را حل کرده و با معرفی نسخه کامپیوتری، همچنان مهارت شفاهی را در یک اتاق بسته و رو به روی یک ممتحن برگزار می کند.

 

آیلتس اندیکاتور، به مناسبت قرنطینگی ویروس کرونا!

با توجه به شیوع این ویروس کووید 19، آیلتس یه آزمون جدید به اسم آزمون IELTS Indicator طراحی کرده که می توانید در این آزمون به صورت موقت شرکت کنید.

 

زیر نظر کدام سازمان؟

آیلتس در سال ۱۹۸۹ با همکاری سه سازمان زیر به صورت شراکتی در انگلستان و استرالیا تالیف و شروع به اجرا شد.

 

از آنجا که روابط سیاسی ایران و انگلستان حسنه نیست، تمامی مراکز برگزاری آیلتس در ایران، زیر نظر موسسه آموزشی idp استرالیا هستند.

 

کارنامه آیلتس (IELTS TRF: Test Report Form)

درست ۱۳ روز بعد از امتحان دوم (کتبی / شفاهی) نتیجه آزمون به متقاضی ایمیل و پیامک می شود. این نتیجه نمرات هر مهارت و نمره کلی یا معدل را در اختیار متقاضی IELTS می گذارد:

Your Test Result

Candidate Number:             16.7

Overall Band:

7.5
Listening:8.0
Reading:8.0
Writing:7.0
Speaking:7.0

 

مقیاس و معیارهای نمره دهی آیلتس (IELTS Scoring Formula)

نمره آیلتس از صفر تا نه به صورت نیم نمره ای حرکت می کند. مثلا، نمره متقاضی یا 6 می شود، یا 6.5 یا 7 و مثلا 6.73 نداریم. اکثر مراکزی که این مدرک را می پذیرند، نمره ای بین 5.5 تا 7.5 می خواهند.

 

قبولی و مردودی در آیلتس (Failing and/or Passing IELTS)

شاید یکی از دلایل معروف شدن و قدرت بین المللی آزمون هایی مثل IELTS، همین قبولی و ردی نداشتن آن هاست. آزمون های دیگری مثل آزمون زبان CAE به شکلی طراحی شده اند که متقاضی ممکن است موفق به کسب نمره مورد نظر (مثلا بالای 70) نشود و در نتیجه در آزمون Fail شده و کارنامه ای برایشان صادر نمی شود. اما در آزمون آیلتس، مثل TOEFL و PTE، در هر صورت کارنامه صادر می شود، حتی اگر متقاضی 4 بگیرد.

بهترین موسسات برگزارکننده آزمون آیلتس

تفاوت Centre و Venue در برگزاری آزمون آیلتس

مرکز اصلی برگزاری آزمون در هر کشوری تحت عنوان Centre نام گذاری شده و به این دلیل که ممکن است تعداد متقاضیان زیاد باشد و این مرکز توانایی پاسخگویی به آن تعداد را نداشته باشند، چند زیرمجموعه با اجازه آن ها و البته مجوز وزارت علوم و همچنین موسسه idp استرالیا به عنوان سالن برگزاری و نه مرکز کامل شروع به فعالیت می کنند که به آن ها Venue به معنای محل برگزاری یا مرکز offsite به معنای خارج از آن منطقه نیز می گویند.

 

اما اصلا مهم نیست که شما در یک IELTS Centre امتحان می دهید یا یک IELTS Venue. نتایج عینا یکی خواهد بود. فقط روی آمادگی خود متمرکز شوید.

 

نحوه انتخاب این ۵ موسسه برتر برگزارکنند IELTS در ایران در سال ۱۳۹۹

 

به سراغ بهترین مراکر برگزارکننده آزمون آیلتس سال حاضر برویم. این لیست چند بار در سال ویرایش شده و عملکرد این موسسات با توجه به فاکتور های زیر مورد ارزیابی قرار می گیرد:

 

فاکتور اول) تحت نظارت سازمان سنجش

هر چندوقت یکبار، لیست مؤسسات مهاجرتی مجاز در سایت وزارت علوم در این لینک منتشر و به روز رسانی می شود.

 

فاکتور دوم) داشتن مجوز از idp

اگو موسسه ای این مجوز را نداشته باشد، اصلا نمی تواند آزمون را برگزار کند. پس هر موسسه ای که در سایت سازمان سنجش ظاهر شد، قطعا دارای مجوزهای لازم است.

 

فاکتور سوم) سابقه برگزاری آزمون

یک مرکز، یک شبه مرکز معتبر و برتر برگزارکننده آیلتس نمی شود. سابقه برگزاری آیلتس در این مراکز فاکتور مهم و تعیین کننده ای در انتخاب هر کس است. تا به حال شده است که چند مرکز مختلف تاسیس شده و پس از مدت کوتاهی، به اصطلاح جمع کردند و رفتند و دیگر خبری از آن ها نیست. باید دنبال مرکزی باشیم که مدت هاست فعال است.

 

فاکتور چهارم) داشتن هویت و برند

از آنجا که این مراکز باید از چند خان بزرگ رد شوند تا برسند به جایی که بتوانند آزمون را برگزار کنند، قطعا باید برند باشند. با توجه به فاکتور قبلی البته، این برند باید مدتی فعال باشد تا اعتماد کیفی متقاضیان را جلب کند.

 

فاکتور پنجم) به روز بودن

خوشبختانه در ایران تقریبا همه مراکز به روز هستند. با توجه به اینکه آکادمی اکسیر دوره های آموزش آنلاین آیلتس را نیز برگزار می کند، اطلاعات جامعی در مورد وضعیت برگزاری این آزمون در سراسر دنیا دارد. برای مثال، یک مرکز British Council در منچستر United Kingdom، همچنان لیسنینگ خود را با اسپیکر پخش می کند! اما در ایران اکثر مراکز از هدفون های با کیفیت استفاده می کنند اگرچه که برخی همچنان از استانداردهای روز به دورند.

بهترین موسسات برگزارکننده آزمون آیلتس

فاکتور ششم) CRM یا مدیریت ارتباط با مشتری

بسیاری از متقاضیان آیلتس ناراحتند که چرا مرکز مورد نظر درست و حسابی جوابشان را نمی دهد، کسی پاسخو نیست و یا مسئولین آن مرکز با بداخلاقی و بی ادبی پاسخگوی آنان هستند. برخی مراکز اصلا پاسخگویی تلفنی و حضوری ندارند و ایمیل هم که بزنید، جوابتان را نمی دهند. قطعا اگر کار شما به اعتراض به نمره تان بیفتد، نیازمند شدید CRM عالی آن مجموعه است.

 

فاکتور هفتم) نظرات کاربران روی گوگل (Google Review)

بسیاری از سایت ها و فروم ها آمده اند و نظرات بسیاری را در حاشیه شرکت و برگزاری آیلتس منتشر کرده اند که هیچ منبع و ماخذ معتبری نداشته و اکثرا برای ایجاد جو و فضایی تبلیغاتی است. تنها فضای واقعی و نسبتا معتبر، نظرات کاربران روی گوگل مپ است و در آن نیز اول تعداد نظرات و سپس نمره مهم اند. ما سعی کرده ایم که رتبه ای مناسب تر را پیدا کنیم.

 

لیست ۱۰ موسسه برتر برگزاری آیلتس در ایران در سال ۱۳۹۹

 

به سراغ بهترین موسسات سال ۱۳۹۸ می رویم. این رتبه ها هرازگاهی آپدیت شده و نظرسنجی همین صفحه نیز در تغییرات رتبه ها موثر است.

 

رتبه اول) موسسه فرهنگی و هنری ایرسافام

مرکز آموزش ایرسافام با بهره گیری از مجموعه ای از بهترین مدرسان و منابع آموزشی، فرصت مناسبی برای متقاضیان ایجاد می کند تا با دریافت خدمات آموزشی استاندارد، هر چه سریعتر به اهداف خود دست یابند. دوره های فشرده، آموزش های کارگاهی، خدمات تصحیح Writing، آزمون های آزمایشی، خدمات مشاوره و دوره های آنلاین از جمله خدمات آموزشی موسسه به متقاضیان است.

 

مزیت های آزمون ایرسافام

  • امکان ثبت نام و پرداخت آنلاین، امکان ثبت نام و پرداخت از طریق تلفن
  • امکان انتخاب آنلاین زمان آزمون شفاهی
  • استفاده از هدفون های وایرلس در بخش Listening
  • امکان انتقال/حذف آزمون به صورت آنلاین (با کسر هزینه)
  • استفاده از خدمات آموزشی رایگان
  • برگزاری در کلیه کلان شهرها و ارائه خدمات پشتیبانی در شهر محل آزمون
  • برگزاری آزمون کتبی در هتل های مجهز

برای اطلاعات بیشتر، به وبسایت موسسه ایرسافام مراجعه کنید.

 

رتبه دوم) موسسه آیلتس تهران

آیلتس تهران اولین مرکز رسمی برگزاری آزمون در ایران با بیش از 28 سال سابقه آماده ارائه خدمات آزمون، آموزشی و مشاوره به داوطلبان است.

 

برای اطلاعات بیشتر، به وبسایت موسسه آیلتس تهران مراجعه کنید.

 

رتبه سوم) موسسه آموزش عالی عصر دین و دانش

موسسه آموزش عالی آزاد عصر دین ودانش در سال 1374 جهت برگزاری دوره های آموزش عالی در تمامی مقاطع تحصیلی و ارتقا سطح دانش وفرهنگ درجامعه اسلامی ایران و گسترش آموزش عالی در رشته های آموزشی و پژوهشی در سطح دانشگاهی کشور به نحوی که بتواند قسمتی از نیازهای جامعه اسلامی ایران را پاسخگو باشد، تاسیس شده است.

 

این موسسه به خاطر ارتباط نزدیک و تعامل خوب آن با جامعه دانشگاهی، دارای امکانات خوب علمی و آموزشی است. این مرکز با دارا بودن 1300متر زیر بنا متناسب با فعالیت های عملی و پژوهشی محیطی مناسب رشد و تعالی فرزندان این مرز وبوم فراهم نموده است. عصر دین و دانش اکنون دوره های علمی کاربردی در مقاطع کاردانی و کارشناسی در رشته های معماری، فناوری اطلاعات، نرم افزار، سخت افزار، نقشه کشی صنعتی و حسابداری برگزار می کند. همچنین، تاکنون فعالیت های آموزشی و پژوهشی گسترده ای در زمینه های مختلف انجام داده و از مهمترین اهداف آن، توسعه زیرساخت های آموزشی و دوره های آموزشی است به طوری که تربیت متخصصان در دوره های مربوط مطابق نیاز بازار کار به بهترین صورت ممکن انجام گیرد.

 

اینک با توجه به نیاز های علمی موجود در جامعه برای برگزاری آزمون های بین المللی، این موسسه بر اساس مجوز اخذ شده به عنوان مرکز آزمون آیلتس (IELTS Test Center) از طرف صاحب امتیازان آزمون IELTS و سازمان سنجش آموزش کشور، پس از طی مراحل لازم، مجوز را اخذ کرده و اقدام به برگزاری این آزمون می کند.

 

برای اطلاعات بیشتر، به وبسایت موسسه دین و دانش مراجعه کنید.

 

رتبه چهارم) موسسه آموزش عالی آزاد پروشات نوین (Offsite موسسه آیلتس تهران)

آیلتس پروشات، برگزار کننده آزمون رسمی آیلتس و آزمون آزمایشی آیلتس در ایران با مجوز رسمی از سازمان سنجش و آموزش کشور است.

 

برای اطلاعات بیشتر، به وبسایت موسسه پروشات مراجعه کنید.

 

رتبه پنجم) دانشگاه آزاد اسلامی

دانشگاه آزاد هم آزمون آیلتس را در تهران و شهرستان ها برگزار می کند.

برای اطلاعات بیشتر، به وبسایت آیلتس دانشگاه آزاد مراجعه کنید.

 

شما چه فکر می کنید؟ نظرات و تجربیات خود را با ما در میان بگذارید.

بهترین موسسات برگزارکننده آزمون آیلتس

محتوای این مطلب