ورود / ثبت نام
0
0

بهترین آموزشگاه های آیلتس ایران سال ۱۳۹۹

بهترین آموزشگاه های آیلتس ایران سال ۱۳۹۹ – آپدیت خردادماه

بهترین موسسات IELTS + ۵ موسسه برتر آیلتس

برگزارکننده کلاس های آیلتس حضوری و دوره های آنلاین آیلتس

آزمون انگلیسی IELTS

انتخاب یک آموزشگاه آیلتس

با توجه به سیل درخواست ها و متقاضیان آیلتس در سراسر دنیا از جمله ایران، آمادگی آیلتس و نیاز به یک مرکز مشاور و راهنما در این مسیر بسیار همه گیر شده است. به خاطر تقاضای بالا، بسیاری از افراد و سازمان ها نیز به دنبال پاسخ به این نیاز و کسب درآمد، شروع به ارائه خدمات آموزشی آیلتس IELTS کرده و در همین بین، تعداد زیادی نیز متاسفانه کیفیت مناسبی نداشته اما اسم و رسمی پیدا کرده اند. به همین دلیل، بر آن شدیم تا مقاله ای برای متقاضیان آیلتس بنویسیم و با توجه به نکاتی برای انتخاب بهترین موسسات آیلتس در ایران، به ۵ موسسه برتر آیلتس به عنوان نتیجه ای درخور و شایسته ی انتخاب برسیم.

 

روشنگری: آموزشگاه آیلتس یا مرکز برگزاری آیلتس؟

خیلی از متقاضیان این دو مرکز را اشتباه می گیرند. بگذارید خیلی شفاف و واضح مسئله را باز کنیم. هردو مرکز یک نوع موسسه هستند، اما فعالیتشان متفاوت است. در ادامه، به تعریف هردو می پردازیم.

 

آموزشگاه آیلتس چیست؟

آموزشگاه آیلتس، یک آموزشگاه زبان است اما به طور ویژه تر، موسسه ایست که دوره های آمادگی آیلتس را برگزار کرده و به متقاضیان آیلتس کمک می کند تا خود را برای شرکت در آزمون IELTS آماده کنند. آموزشگاه های IELTS نحوه ارائه خدمات آموزشی آیلتس شان مختلف است. تعدادی از این خدمات عبارت اند از کلاس های گروهی IELTS، کلاس های خصوصی آیلتس، آزمون ماک یا آزمایشی IELTS، مشاوره آیلتس، پشتیبانی آموزشی IELTS، برنامه های خودخوان آیلتس، دوره های آنلاین IELTS و پکیج های آموزشی آیلتس.

 

مرکز برگزاری آیلتس کجاست؟

مرکز برگزاری IELTS آیلتس (IELTS Centre)، موسسه ایست که با اخذ مجوز از سازمان سنجش و ارتباط با موسسه آموزشی idp استرالیا (در ایران فقط idp)، اقدام به برگزاری آزمون IELTS می کند. در چندسال اخیر، مراکز برگزاری آیلتس نیز شروع به برگزاری دوره های آموزشی نیز کرده اند و کارگاه هایی کوتاه مدت برگزار می کنند. برگزاری آزمون ماک IELTS نیز خدمت جدیدی است که این مراکز ارائه می کنند. برای اطلاعات بیشتر، مقاله بهترین موسسات برگزارکننده آیلتس را ببینید.

 

شروع آمادگی برای IELTS

شاید کلیشه ای ترین راه برای یادگیری یک علم یا مهارت، شرکت کردن در کلاس های آن باشد. پس، تعداد بسیاری از متقاضیان آیلتس می خواهند در کلاس های ایلتس شرکت کنند و طبیعتا به سراغ موسسات ایلتس می روند. دسته ای دیگر به دنبال شخص یا اشخاصی برای گرفتن کلاس خصوصی IELTS می روند. خیلی از متقاضیان نیز در شهرستان ها هستند و مرکز خوبی برای اموزش دادن به آن ها وجود ندارد. این دسته بیشتر به دنبال شرکت در دوره های مجازی و غیرحضوری ایلتس بوده یا بسته های جامع ایلتس را می خواهند. دسته ی دیگری هم هستند که می گویند من می خواهم خودم بخوانم و فقط یک برنامه خودخوان آیلتس برای من کافیست. باید دید برای شما کدام بهتر است. می توانید مشاوره آیلتس را ببینید.

 

بهترین آموزشگاه های آیلتس در ایران یا خارج؟

خیلی از متقاضیان آیلتس ایرانی الزاما ساکن ایران نیستند و در کشورهای دیگر اقامت دارند و بنا بر دلایلی نیاز به اخذ مدرک آیلتس پیدا می کنند. این متقضیان ممکن است بخواهند برای مهاجرت کاری به کانادا یا تحصیلی آیلتس بگیرند اما شرکت در دوره های آیلتس خارجی بسیار پرهزینه بوده و شیوه آموزششان با شیوه آموزش ایرانی بسیار متفاوت است.

 

به همین دو دلیل، بسیاری از عزیزان ایرانی به دنبال آموزشگاه آیلتسی در ایران می گردند که البته بتواند خدمات آموزشی آیلتس‌ش را به صورت آنلاین ارائه کند: یا کلاس خصوصی آنلاین IELTS و یا دوره های آنلاین IELTS. در این مقاله، با معرفی بهترین موسسات آیلتس در ایران، مراکزی را انتخاب کرده ایم که می توانند دوره های آنلاین را نیز صفر تا صد ارائه داده و چه به صورت حضوری و چه به صورت آنلاین پاسخگوی تمامی نیاز های آیلتس عزیزان ایرانی سراسر دنیا هستند.

 

شرکت در آزمون آیلتس در ایران یا خارج؟

یک مسئله پربحث دیگر شرکت در آزمون آیلتس است. بسیاری از متقاضیان آیلتس که ساکن ایران هستند به سرشان می زند در خارج از کشور امتحان بدهند و برخی دیگر که ساکن کشورهای دیگر بوده و چندبار در آزمون شرکت کرده و موفق نشده اند، تصمیم می گیرند در سفری به ایران، در ایران آیلتس شرکت کنند. برای روشن شدن و تصمیم گیری درست، مقاله آیلتس در ایران یا خارج را بخوانید.

 

آیلتس زیر نظر کدام سازمان است؟

آزمون IELTS در سال ۱۹۸۹ با همکاری سه سازمان انگلیسی و استرالیایی تالیف شده و شروع به اجرا شد.

 • کنسولگری بریتانیا (The British Council)
 • دپارتمان امتحانات و ارزیابی زبان انگلیسی دانشگاه کمبریج (Cambridge Assessment English)
 • موسسه آموزشی idp استرالیا (idp Australia)

 

اما از آنجا که روابط سیاسی ایران و انگلستان حسنه نیست، تمامی مراکز برگزاری آیلتس در ایران، زیر نظر موسسه آموزشی idp استرالیاست.

 

معیارهای انتخاب بهترین موسسات IELTS در ایران سال ۱۳۹۹

از آنجا که شرایط متقاضیان آیلتس معمولا ویژه است، و مدت زمان اندکی برای شرکت در آزمون و گرفتن نتیجه شان وقت دارند، همچنین بحث کسب و کار میان می آید، پیدا کردن بهترین راهنما برای آنکه وقتتان هدر نرود کار سختی می شود. شما نیاز دارید مرکزی را پیدا کنید که از نظر اخلاقی، به فکر آن باشد که وقت و انرژی شما تلف نشود و کسب درآمد جزء اولویت های بعدی باشد. اما متاسفانه، بازار آموزش در ایران چنین نیست.

 

روزانه ده ها مورد از کسانی را می بینیم که بعد از خرج کردن ده ها میلیون تومان برای آموزش آیلتس، و ده ها میلیون دیگر برای شرکت در آزمون آیلتس، همچنان سر نمره 6.5 گیر کرده و به 7 نمی رسند. برخی، خریدن مدرک آیلتس به فکرشان می زند که آن هم چاهیست عمیق تر از وضعیت کنونی شان. پس نتیجه می گیریم که باید در مسیری درست قدم بردارید و منابع خود را هدر ندهید. این مقاله برای همین نوشته شده است؛ خوب بخوانید و در تصمیم گیری خود دقت کنید.

اما یافتن موسسات برتر IELTS کار ساده ای نیست. در زیر، به فاکتورهایی اشاره می کنیم که تقریبا همگی شان برای انتخاب بهترین موسسات آیلتس نقش پررنگی داشته و نیازمند بررسی هستند.

 

وقت آن می رسد که به سراغ بهترین موسسات IELTS‌ و بهترین آموزشگاه های آیلتس سال حاضر برویم. این لیست چند بار در سال ویرایش شده و عملکرد این موسسات با توجه به فاکتور های زیر مورد ارزیابی قرار می گیرد.

 

فاکتور اول) داشتن پروانه و مجوز فعالیت آموزشی زبان

آموزشگاه آیلتسی که شما برای شرکت در کلاس های آیلتس‌ آن را انتخاب می کنید، باید دارای مجوز از مراکز ذیضلاح باشد. البته، این موسسات با موسسات زبان در یک دسته بندی قرار می گیرند و مجوز فعالیت آن ها، همان مجوز آموزش زبان است اما تخصص آن ها در برگزاری دوره های تخصصی آیلتس را باید خودمان تشخیص بدهیم. سازمان هایی که مجوز فعالیت صادر می کنند سازمان آموزش و پرورش، سازمان فنی و حرفه ای، وزارت ارشاد و فرهنگ اسلامی و وزارت علوم هستند. موسسه زبان مذکور باید تصویر پروانه و مجوز فعالیت خود را روی دیوار و در معرض دید عموم قرار دهد.

بهترین آموزشگاه های آیلتس

فاکتور دوم) داشتن یک تیم علمی عالی از اساتید آیلتس و آیلتس منتورها

چند مسئله مطرح است. سازمانی که قرار است به شما آموزش دهد در آزمون آیلتس موفق شوید متشکل از افرادی است که چند ویژگی زیر را، آن هم با استانداردهای بالا داشته باشند:

 

1) دانش زبان انگلیسی فوق العاده داشته باشند. بهترین راه برای بررسی دانش زبان یک فرد، دیدن تصویر کارنامه یک آزمون انگلیسی معتبر مثل TOEFL, PTE, IELTS, CAE, CPE و غیره است. اینکه من 5 سال در امریکا درس خواندم، یا من از بچگی کلاس زبان می روم، یا من دکترای فلان دارم دلیل بر داشتن این دانش لازم نیست. مدرک لازم است! و حداقل نمره ای که لازم است معادل آیلتس 8 است. درضمن، اگر کسی مدرکی داشته باشد، نمی گوید که دارد؛ نشان می دهد. اگر می بینید که به شما می گویند مدرک دارند اما هیچ وقت نشانتان نمی دهند، شک نکنید ندارند.

 

2) دانش و مهارت های آموزش و تدریس زبان انگلیسی (Teaching English) داشته باشند. با صرف داشتن دانش، معلم معلم نمی شود. باید بدانید چطور درس بدهید و مفاهیم را برای مخاطبتان جا بیاندازید. این مهارت ها نیاز است. این کار صبر، دانش، تجربه و مهارت بسیار بالایی لازم دارد. آموزش روز به روز در حال افزایش است و برای هر شخص نیز متدهای خاصی بهتر کار می کنند و این می‌تواند مستقیما به هوش آن فرد بستگی داشته باشد. مثلا، بعضی ها حافظه تصویری (Visual Memory) قوی تری دارند و بعضی دیگر حافظه صوتی (Echoic Memory) قوی تر. باید برنامه ریزی داشت.

 

به دنبال IELTS Mentor باشید!

3) سومین فاکتور مهم این است که شما باید به دنبال کسی باشید که تجربه پیمودن همین مسیر را داشته باشد. به اصطلاح می گوییم به دنبال IELTS Mentor باشید؛ کسی که قبلا خودش مسیر را رفته، برای آیلتس آماده شده، در آن شرکت کرده و نمره خوبی گرفته است. شما نیاز به یک آیلتس منتور دارید. بهترین الگو برای شما، کسی است که الان جایی ایستاده است که شما می خواهید بروید.

 

روی هم رفته، اگر می خواهید منابعتان هدر نرود (زمان، انرژی، انگیزه، پول، …) باید سراغ کسی بروید که هر سه ویژگی را داشته باشد: دانش زبان و آیلتس‌ش خوب باشد؛ بلد باشد چطور آموزش بدهد؛ خودش قبلا در آزمون شرکت کرده و نمره خوبی گرفته باشد.

 

چند نکته مهم در رابطه با بهترین آموزشگاه های آیلتس

نکته مهم: کسی که خودش نمره 8 و بالاتر در آیلتس گرفته است، معمولا وقت زیادی برای آموزش آیلتس به صورت شخصی ندارد اما می توانید به توصیه ایشان با افراد دیگر و یا سیستم های آموزشی دیگر (دوره های آنلاین، پکیج آیلتس و غیره) در مسیر بیفتید و نتیجه بگیرید. فقط بدانید که ارشد آموزش آیلتس یک سازمان، نباید دکتری آموزش زبان باشد؛ باید آیلتس منتوری نیز به ویژگی اش اضافه شود.

 

نکته مهم دوم: مسئله بعدی این است که آموزش فرد محور قابل اعتماد نیست و یک استاد، هرچقدر هم که کاردرست باشد، ممکن است دچار مسائلی شود که روند اموزشی آیلتس شما را مختل کند. ممکن است بیمار شود، مجبور به مهاجرت شود یا آنقدر سرش شلوغ شود که نتواند کلاس شما را ادامه دهد. اما وقتی با یک سازمان رو به رو هستید، قطعا با هرگونه اتفاقاتی که برای شخص می افتد، سازمان همچنان موظف پاسخگویی است و خللی در روند پیشرفت شما ایجاد نخواهد شد اگرچه که هر سازمانی نیز الزاما متعهد به این مسئله نیست.

 

فاکتور سوم) داشتن یک پایگاه مجازی (وبسایت) به صورت هویت ثابت

هر مرکز معتبری در ایران، صرف نظر از موقعیت مکانی، باید یک پایگاه جهانی به صورت مجازی داشته باشد. متقاضی باید همیشه بتواند به این مرکز از طریق وبسایتشان درستی داشته باشد. صفحه اینستاگرام هویت ثابتی ندارد و خیلی راحت می تواند تغییر اسم، کاربری یا تغییر برند دهد اما دامنه وبسایت ثبت شده و اطلاعات صاحب آن مثل کشور، سرور و IP آن از طریق سامانه whois قابل پیگیری است. مراقب باشید که موسسه آیلتس مورد نظرتان حتما یک وبسایت معتبر با گواهی SSL (قفل بالای سمت چپ Browser) و نماد اعتماد (eNamad) داشته باشد (ساماندهی قبول نیست، فقط اینماد). آموزشگاهی که برای هویت خودش یک وبسایت جامع با ویژگی های امنیتی اعتباری ندارد قابل اعتماد نیست.

 

فاکتور چهارم) داشتن هویت و برند

امروز مثل قارچ همه جا موسسه آیلتس روییده است! کانال های تلگرامی بسیار، صفحات اینستاگرام متعدد، وبسایت های آموزشی مختلف آیلتس به اسم های مختلف (آیلتس چیز، آیلتس بوق،… )، تراکت های روی درو دیوار، تبلیغات روی اپلیکیشن دیوار و بسیار دیگر از فضاهای مجازی و حقیقی پر شده است از افراد حقیقی و حقوقی آموزش آیلتس. آموزشگاه آیلتس مورد نظرتان باید برای برند خود زحمت کشیده باشد و کارنامه درخشانی داشته باشد. به هویت و برند او دقت کنید.

 

درضمن، یک سری موسسات آیلتس از راه های میانبری سعی در برند کردن خود دارند. استفاده از کلمات آشنا و خیلی بزرگ مثل اسامی شهر ها و کشورها، این تصور را در ذهن ایجاد می کند که این مرکز دارای هویت خوبی ست و جز بهترین آموزشگاه های آیلتس است اما حقیقت اینطور نیست.

 

فاکتور پنجم) به روز بودن

آزمون آیلتس در سال های اخیر چندین مرحله دچار تغییرات اساسی شده است. در سال های ابتدایی برگزاری آیلتس، فرمت و چهارچوب مشخصی نداشت اما رفته رفته قانونمند شد اما این چهارچوب ها به جایی رسید که آمادگی آیلتس تبدیل به حفظ قالب ها و کلیشه هایی از پیش تعیین شده شد تا اینکه در حوالی سال 2016، تغییر اساسی دیگری در آزمون ایجاد شد و آن هم تصحیح و ارزیابی مرکزی اوراق آیلتس بود.

 

برگه های لیسنینگ و ریدینگ دیگر فقط توسط نرم افزار تصحیح شده و اوراق رایتینگ به مرکز idp استرالیا رفته و توسط خودشان تصحیح می شود. در همین حین، از آنجا که قبل تر یک سری تکنیک ها مرسوم بود، مثل کلیشه نویسی و استفاده از قالب های آماده، امروز همچنان بسیاری از مراکز این کلیشه ها را آموزش می دهند. متاسفانه بزرگ ترین برند های آموزشی آیلتس در ایران همچنان در کلاس هایشان به متقاضیان یاد می دهند عبارت ها و قالب هایی آماده شده را حفظ کنند و خیلی زود آیلتس 7 و بالاتر بگیرند اما همه شان روی نمره 5.5 گیر می کنند.

 

فاکتور ششم) تعیین سطح درست و مناسب آزمون آیلتس

متاسفانه وقتی صحبت از آیلتس می شود، تصور خیلی ها نسبت به وضعیت آموزش و یادگیری متفاوت می شود. آزمون آیلتس، یک آزمون زبان انگلیسی است و مثل بقیه آزمون ها، دانش زبان عمومی انگلیسی و چهار مهارت ارتباطی را مورد ارزیابی قرار می دهد؛ فقط سبک و سیاق خودش را دارد. برای این تعیین سطح، لازم است به ترتیب سطح زبان عمومی و سپس مهارت های محاوره (شنیداری و گفتاری) و در انتها مهارت های آکادمیک (خواندن و نوشتن) مورد ارزیابی قرار بگیرد. بدیهیست که گرفتن نمونه ای آیلتسی بدون در نظر گرفتن زبان عمومی، تصویر روشن کننده ای از وضعیت نمی دهد. درضمن، در مورد کسی که در مرحله اول به سطح متوسط یا بالاتر نرسد، بهتر است به دو مهارت محاوره ای بسنده شود.

 

فاکتور هفتم) صداقت و دادن مشاوره درست و اصولی

بعضی موسسات IELTS در تبلیغات و مشاوره های آیلتس شان، وعده آیلتس 7.5 سه ماهه را می دهد! آن هم از مبتدی! بعضی دیگر می گویند با شرکت در یک ورکشاپ یک‌روزه (مثلا رایتینگ) آیلتس، نمره 7 را از آن خود کنید! و از آنجا که در ایران اکثرا مردم کارهایشان را دقیقه 90 انجام می دهند و کلا عجله دارند، و از زمان تصمیم گیری تا موعد اخذ مدرک فرصت چندانی ندارند، این وعده ها برایشان بسیار شیرین و دلچسب بوده و پول و وقت و انرژی و برنامه خود را هوا می دهند! چه خواب شیرینی! آیلتس 7 each skill در سه ماه! تضمینی! با یک روش مریخی، آیلتس را بنده خود کنید!

تصمیم به مهاجرت و اخذ آیلتس با نمره ای بالا، تصمیم بزرگ و نیازمند تلاشی بزرگ و مصمم است. یک مشاور واقعی باید حقیقت را به شما نشان دهد.

 

فاکتور هشتم) هزینه های آمادگی آیلتس

همه می دانند که اگر در یک رستوران فوق العاده رفته و چندصد هزارتومان خرج کنند، غذای معرکه ای نیز نوش جان می کنند. البته، این قانون همیشه هم درست نیست و گاهی حتی با پرداخت هزینه های گزاف، نتیجه مناسبی حاصل نمی شود. همین مسئله اینجا نیز صادق است. ممکن است موسسات آیلتس خاصی باشند که قیمت های بسیار بالایی برای دوره های ایلتس شان داشته باشند اما اگر کسی می خواست و می توانست آن قدر برای اینکار هزینه کنند، شاید ترجیح می داد در ایران بماند! آیلتس 6.5 به مبلغ 25.000.000 تومان!؟ بهترین آموزشگاه های آیلتس باید کیفیت فوق العاده را با قیمت هایی معقول اجرا کند تا همه بتوانند به کیفیت خوب آموزشی دسترسی پیدا کنند.

 

فاکتور نهم) موقعیت مکانی

ممکن است آموزشگاهی بیاید بهترین ها را برای آمادگی آیلتس فراهم کند اما در گوشه ای از شهر باشد که دسترسی به آن سخت است، یا در منطقه ای است که به خاطر وضعیت ترافیک، رفت و آمدش دردسر باشد. این آموزشگاه ها بیشتر مناسب حال آن منطقه اند و فعالیت لوکال یا محلی دارند. در این حالت، یا باید به دنبال شعبات آن بود (اگر داشته باشد)، یا اینکه فقط برای بخشی از مردم مناسب خواهد بود (مثلا در جنوب، غرب یا شمال تهران). حالت دیگر، داشتن موقعیت مکانی در اماکن در دسترس است. اماکنی چون میدان ونک تهران، میدان انقلاب و میدان هفت تیر، دسترسی بهتری داشته و می توان با وسایل حمل و نقل عمومی به سرعت و بدون دردسرهای ترافیکی به آن ها رسید. اما اگر کسی بخواهد حتما با خودروی شخصی تردد داشته باشد، آموزشگاه های آیلتس محلی برایش مناسب خواهد بود.

 

فاکتور دهم) خدمات آنلاین

بسیاری از خدمات آموزشی آیلتس، نیازی به حضور متقاضی ندارد و آموزشگاه آیلتس مورد نظر باید در لیست خدماتش آن ها را نیز ارائه کند. مثلا، خیلی از متقاضیان آیلتس نیاز به سرویس تصحیح رایتینگ دارند و برخی نیز می خواهند کل دوره برایشان به صورت آنلاین برگزار شود. بنابراین توانایی ارائه خدمات و دوره های آنلاین آیلتس یک فاکتور مهم به حساب می آید.

 

فاکتور یازدهم) جامع بودن آموزشگاه IELTS

خیلی از موسسات آیلتس خدمات نصفه و نیمه ای ارائه می دهند. مثلا، می گویند ما برای گرامر انگلیسی کاری نمی توانیم برای شما انجام دهیم، یا ما فقط اسپیکینگ و رایتینگ آیلتس کار می کنیم و برای دو مهارت دیگر جای دیگری بروید یا خودتان کار کنید! برخی دیگر از متقاضیان IELTS نیز پایه زبان عمومی مناسبی ندارند و قبل از شرکت در دوره های امادگی ایلتس، باید زبان عمومی خود را تقویت کنند. برخی موسسات ایلتس کلاس های زبان عمومی نداشته و دست رد به سینه متقاضی زده و یا از همان ابتدا متقاضیان را سر کلاس IELTS می نشانند! که مخالف فاکتور ششم بهترین موسسات ایلتس است.  

 

فاکتور دوازدهم) خدمات پشتیبانی آموزشی IELTS

قطعا و قطعا، مهم ترین فاکتور لازم ارائه خدمات پشتیبانی، آن هم با اخلاق و منش حرفه ای است. یک زبان آموز، یا بزرگ تر، یک دانش آموز، بزرگ ترین نیازش پشتیبانی و حمایت است. باید شخص یا اشخاصی باشند که او را در مسیر موفقیت دلگرمی دهند، راهنمایی کنند و در تصمیم گیری اش او را آگاه کرده و تاثیرگزار باشند. خیلی از متقاضیان آیلتس خودشان از پس آمادگی برمی آیند؛ آن ها فقط می خواهند کسی باشد تا کمی به آن ها امید دهد، مسیر را برایشان روشن سازد، بگوید که من انجام دادم پس تو هم می توانی، ساده است و در دسترس، نگران نباش، ما کنارت هستیم، تو می توانی، صبور باش، به تمرین ادامه بده، و حمایاتی از این دست. اخلاق حرفه ای حکم طلا دارد.

 

لیست ۵ تا از برترین موسسات و آموزشگاه های آیلتس ایران در سال ۱۳۹۹

به سراغ بهترین موسسات آموزشی آیلتس سال ۱۳۹۹ می رویم. این موسسات پس از شیوع ویروس کرونا، دوره های آمادگی آیلتس خود را هم به صورت حضوری و هم به صورت آنلاین برگزار می کنند.

 

 

رتبه اول بهترین آموزشگاه های آیلتس) آکادمی زبان اکسیر، اکسیر آیلتس

اکسیر آیلتس

 

آکادمی زبان اکسیر شروع فعالیتش با تمرکز بر آموزش و برگزاری دوره های آیلتس بود و با برند “اکسیر آیلتس” شناخته شد. اکسیر آیلتس  IELTS Elixir چکیده ی ده ها کتاب، جزوه و مجموعه آموزشی به علاوه سال ها تفکر، تجربه و تحقیق آموزشی است که به سادگی نوشیدن، کمک می کند متقاضیان آیلتس بر این آزمون چیره شوند. اکسیر یک برنامه منسجم و جامع آمادگی است که تمام نیازهای متقاضیان آیلتس را پوشش می دهد.

 

سجاد حسینی و محمود مهرعلیان، با انتخاب شعارسبکِ زندگی” برای اکسیر، عنوان آکادمی را برای خود انتخاب کرده است چرا که عمیقا بر کیفیت آموزشی و برنامه ریزی برای دستیابی به اهداف متمرکز بوده و این کار به جز با ایجاد یک سبک زندگی اصولی امکان پذیر نیست.

 

برای اطلاعات بیشتر، دوره های اکسیر آیلتس را ببینید.

 

رتبه دوم بهترین آموزشگاه های آیلتس) آکادمی زبان دیاکو

موسسه آیلتس دیاکو

در دنیای امروز، هر کسی نیازمند صحبت کردن به زبان انگلیسی است و یادگیری این زبان بین‌المللی برای همه به یک نیاز تبدیل شده است. چنانچه شما جزو کسانی هستید که تاکنون به صورت پراکنده در دوره‌های مختلف شرکت کرده و یا اینکه به صورت جدی یادگیری زبان را شروع نکرده‌اید، همین امروز تصمیم بگیرید و برای رسیدن به این هدف بزرگ دست به کار شوید! آکادمی دیاکو با ایده ای در ذهن میثم صبور شکوفه زد و بعد از سال ها از اسم تهران آکسفورد به دیاکو تغییر اسم داد. هم اکنون دوره های تخصصی آیلتس در این مرکز برگزار می شود.

 

برای اطلاعات بیشتر، دوره های آیلتس دیاکو را ببینید.

 

رتبه سوم بهترین آموزشگاه های آیلتس) موسسه بیان برتر

 

موسسه آیلتس بیان برتر

در سال ۲۰۱۳ بیان برتر با رویکرد مدیران ارشد موسسه یعنی دو برادر به اسم حامد و میلاد محمدحسینی به همراه پروفسور صدیقی، حرکت به سمت آیلتس را شروع کرد. اولین قدم، خلق دوره‌های Advanced بود. در این دوره‌ها که متشکل از 3 کتاب بود، تلاش بر این بود تا افراد بعد از دوره WiKi به سمت مکالمه پیشرفته سوق داده شوند و کم کم با اصطلاحات و کلماتی که بعداً در ازمون آیلتس به آن نیاز پیدا خواهند کرد، آشنا شوند اما به صورت غیر مستقیم!

 

برای اطلاعات بیشتر، دوره های آیلتس بیان برتر را ببینید.

 

رتبه چهارم بهترین آموزشگاه های آیلتس) موسسه آیلتس آفرینش

موسسه آیلتس آفرینش

وبسایت آفرینش بخش درباره ما ندارد و شما می توانید با مراجعه به وبسایت ایشان اطلاعات بیشتری کسب کنید.

 

برای اطلاعات بیشتر، دوره های آیلتس آفرینش را ببینید.

 

رتبه پنجم بهترین آموزشگاه های آیلتس) موسسه آیلتس حرف اول

موسسه آیلتس حرف اول

حرف اول موسسه ای پیشرو در آموزش آیلتس بود که چندین سال تحت برند Jump IELTS فعالیت کرده و به متقاضیان بسیار کمک کرد تا بتوانند نمره شان را بگیرند. موسسان آن رضا مروتی و اباذر علیزاده بودند که هم اکنون ادامه فعالیت های آموزشی شان را در کانادا انجام می دهند. موسسه حرف اول فعلا در ایران فعالیتی ندارد.

 

شما چه فکر می کنید؟ نظرات و تجربیات خود را با ما در رابطه با کلاس های ایلتس حضوری و کلاس های آنلاین IELTS به خاطر بحران کرونا در میان بگذارید. 

 

محتوای این مطلب

نظرات

20 نظر در مورد بهترین آموزشگاه های آیلتس ایران سال ۱۳۹۹

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 1. من اکسیر میرم تا الان که واقعا نا امید کننده بوده منم با خوندن نظرات بقیه اومدم اکسیر ولی تو ترمای گذشته اصلا استادای با سابقشونو واسه ما نزاشتن و استادایی که گذاشتن همه جدید بودن که من ازشون چیز زیادی یاد نگرفتم . البته کتابایی که معرفی کردن به نظرم کتابای خوبیه جامعه ولی خب فعلا که شانس ما به کرونا و کلاسای انلاینم خورد فعلا که اصلا راضی نیستم تا بریم خود دوره ایلتس ببینیم چی میشه

  لایک

  1. النا خانم عزیز سلام،
   آنلاین بودن کلاس و اینکه کسی نتونه خودش رو با کلاس وفق بده و وجود بحران کرونا الزاما به معنای ناامید کننده بودن کلاس نیست. خیلی از زبان آموزا حرف گوش نمی دن و کار خودشون رو می کنن. درضمن، بعد از پیگیری های ما باز هم مشکلاتشون رو عنوان نمی کنن و بیشتر ترجیح میدن پشت سر حرف بزنن. ما همیشه گفتیم راه های ارتباطی، پیشنهادات و بخش شکایات وجود داره و دپارتمان رسیدگی به امور مشتریان و شکایات وظیفه داره پاسخگوی شما باشه.
   اگر موردی هست مستقیما با مسئولان در ارتباط باشید و اگر شکایتی هست از منوی آکادمی اکسیر، بخش شکایات رو پر کنید تا مستقیما پیام شما به دست مدیرعامل برسه.
   در خدمتتونیم.

   1

 2. ده سال به یه موسسه می ری بعد میگی عالیه؟ تازه میخوای دوباره به اکسیر بری ده سال دیگه اونجا تحصیل کنی؟ یه موسسه خوب 6 ماهه باید جمع و جور کنه نه ده سال

  لایک

 3. سلام
  من به توصیه ایران اموزشگاه اکسیر رو انتخاب کردم
  بعد به توصیه کارشناس اکسیر، پکیج خوداموز خریدم و با توجه به مشغله و کارم، فقط اون میتونست بهم کمک کنه . بعد توی شش ماه خوندمو واقعا از پشتیبانیش راضی هستم تمام سوالاتم رو جواب دادن و رایتیگ هامو تصجیج کردن. بعد ازمون ماک دادم که متوجه ایرادهام شدم. در نهایت تونستم نمره 7 معدل رو که میخواستم بگیرم. شاید توصیه من هم به بقیه کنم کنه مرکز اکسیر رو انتخاب کنن چون قبلش خیلی ها بهم پیشنهادش رو داده بودن و خیلی ها هم میگفتن برو افرینش ولی ایران اموزشگاه بهم گفت اکسیر تخصصی تر و بهتر هست. حتی دوستم گفت بیان برتر برو و رفتم وخوشم نیومد از برخوردشون. در کل از اکسیر خیلی راضی بودم.

  لایک

  1. سیما خانم عزیز سلام،
   خداروشکر که تونستیم دستی بگیریم و کمک تون کرده باشیم. راهتون روشن.

   لایک

  1. محدثه خانم عزیز سلام،
   خودتون میتونین از نزدیک مراجعه کنین و ببینین به چه شکل هست.

   لایک

 4. من موسسه آف— می رفتم و اصلن راضی نبودم. متوجه ام که داستان کرونا مشکل غیر قابل پیش بینی و بزرگی بود اما من کلاس زبان آلمانیم رو در موسسه دیگه ای می رم که ده برابر سرعت به مسئله رسیدگی کردند و بنا به خواسته ی هر کس کلاس ها حضوری یا آنلاین شد اما فقط کش داد داستان رو، و با وجود این همه ادعا تو مدیریت هیچ مشتری مداری من ندیدم ازشون و حالا این تازه اول ماجرا بود، کلاس ما با همه کش و قوس ها بعد چندین ماه آنلاین برگزار شد و کیفیتش در حد بسیار بسیار پایینی بود. من همچنان می گم که من تصویر درستی از کلاس آنلاین دارم چون کلاس های دانشگاهم و زبان آلمانیم هم به شکل آنلاین برگزار شد در همون محیط ادوبی کانکت، اما کیفیت افتضاح بود. مشخص بود هیچ برنامه ریزی ای ندارند و فقط می خوان کلاس ها تموم بشن. ضمن این که ما هزینه ی کامل کلاس حضوری رو داده بودیم و برای خود من این هزینه با توجه به کیفیتی که دریافت کردم خیلی توجیه نداشت. به علاوه در کنارش ما دو تا آزمون ماک هم داشتیم که بدون این که از قبل پرسیده بشه و بدون همانگی قبلی روز پنج شنبه گذاشته شد در دو هفته پشت سر هم و خب من چون سر کار می رم پنج شنبه ها امکان حضور تو همون ها رو هم ندارم و عملا پولم رو دور ریختم به علاوه زمانی که تو کلاس بی کیفیت آنلاین این موسسه هدر دادم.

  1

 5. سلام لطفا دلایل بهترین بودن این اموزشگاههای ایلتس رو هم بگین چجوری انتخاب کردین من تعریف اکسیر و بیان برتر و افرینش رو شنیدم ولی نمیتونم انتخاب کنم بیشتر توضیح بدین

  1

  1. آقا مجید عزیز سلام،
   وسطای مقاله به “معیارهای انتخاب بهترین موسسات IELTS در ایران سال ۱۳۹۹” اشاره کردیم.

   لایک

 6. سلام بیان برتر رفتم خوب بود ولی بیشتر دکور و ویترین خوبی دارن و برای دوست پیدا کردن خوبه. ایلتس بخای یاد بگیری اکسیر و دیاکو بهترن جفتشونم رفتم.

  لایک

 7. سلام. متن زیر اعتراض من هست به دوره های آنلاین آف— و جواب پشتیبان: لطفا اطلاع رسانی کنید تا همه بدونن — داره کلاهبرداری میکنه:
  من: با سلام و احترام من دوره fund2 با خانم ……..روزهای زوج کلاس دارم و دیروز اولین جلسه دوره بود. متاسفانه تعداد زبان آموزان بسیار زیاد است ( حدود 40 نفر یا بیشتر) و این موضوع روی کیفیت آموزش تاثیر منفی زیادی میگذارد. به طوری که هم قطعی زیاد میشود و هم زمانی مناسب در اختیار فراگیران قرار نمیگیرد (مثلا اگر کسی بخواهد در speaking داوطلب باشد احتمال اینکه بتواند صحبت کند خیلی پایین میاید). من متاسفانه به دلیل قطعی زیاد متوجه جلسه اول نشدم و حتی نتوانستم تکالیف را بدانم. این دوره با آنچه که به عنوان نمونه در سایتشون موجود است بسیار متفاوت است و قطعا بر روی آوازه موسسه تاثیر منفی خواهد گذاشت. لذا اینجانب متقاضی انصراف از دوره مذکور هستم و خواهشمند است ترتیبی اتخاذ فرمایید تا هزینه دوره عودت داده شود و این مشکل مرتع گردد. با تشکر
  پشتیبان: سلام و احترام با توجه به اینکه شرایط کلاس در سایت درج شده است امکان انصراف از دوره وجود ندارد.
  من: با سلام در شرایط کلاس گفته نشده که تعداد فراگیران اینقدر زیاد است. کلاس آموزشی و نمونه فیلم کلاس که توی سایت هست اصلا شباهتی با هم ندارند. در ضمن حتی فایل کلاس هم برای دانلود وجود ندارد و فقط قابل مشاهده است که باز هم با قطعی باید مشاهده شود. گفته شده از ابزاری مثل اسنگیت استفاده شود. ولی فایل قابل دانلود که ساده ترین چیز است ارایه نشده است. به نظر میرسد که موسسه مدیریت ارتباط با مشتری ندارد و رضایت مشتری برای مدیریت موسسه اصلا اهمیت ندارد و فقط تا وقتی که پول میگیرند به مشتری احترام میگذارند و بعد از آن حقوق آنها کاملا پایمال میشود. در شرایط سایت مدل دیگری از کلاس نشان داده شده که ذهن فراگیران را منحرف میکنند. وقتی میتوان گفت شرایط در سایت هست که همین کلاسی که من در آن هستم را در سایت بگذارند و بگویند که شکل واقعی کلاس چگونه است. چرا اجازه نمیدهند فراگیران با هم ارتباط پیدا کنند؟ چرا گروهی برای تبادل نظر علمی ایجاد نمیکنند؟ به هر حال من در درجه اول خواهان عودت پول خود هستم و حتی اگر امکان عودت پول وجود ندارد کلاس من را لغو کنید و به ناچار خدمت دیگری که موسسه دارد را ارایه دهید. مثل ثبت نام در دوره حضوری که بعدا برگزار میشود و یا …

  لایک

  1. دوست عزیز سلام،
   ممنون از به اشتراک گذاری مساله تون. اول که به خاطر ریزکاری های کیفی و یا عدم تمایل به عودت مبلغ بعد از شروع کلاس ایلتس که در منشور انضباطی درج میشه، یک سازمان کلاهبردار نمی شه. کلاهبرداری مال موقعی هست که خلف وعده بشه و اگر مساله تا این قدر جدیه، حتما به مراکز و نهادهای مجوزی مثل وزارت علوم یا ارشاد شکایتتون رو اعلام کنید. دوم، به نظر میاد تا حدودی مشکل اینترنت برای شما وجود داره چرا که بقیه زبان آموزان ظاهرا مساله ای ندارن. اگر بقیه هم همین مساله رو دارن، در جلسات آتی تعدادشون کم خواهد شد؛ اگرنه، ظاهرا مساله از سمت شماست. سوم، راه حل در وهله اول، اعلام شکایت به مدیریت و واحد ارتباط با مشتری هست. این واحد وظیفه داره تا مشکل شمارو برطرف کنه و شمارو راهنمایی کنه. چهارم، شاید در تحقیقاتتون خوب عمل نکردین و حق با شما باشه. توصیه میشه مستقیما با مدیریت این مرکز اموزشی ارتباط برقرار کنین.
   امیدواریم که مشکل شما در اولین فرصت برطرف بشه.

   1

 8. سلام
  بنظر من تیم اکسیر خیلی حرفه ای کار می کنه و با نوآوری و افزایش کیفیت واقعا درس های سخت آیلتس رو جذاب کرده و یادگرفتنشون آسون تر شده. من قبلا با اکسیر کلاس آنلاین داشتم و خیلی راضی بودم و الان هم خواهرزادم داره کلاس هاشون رو میره و واقعا توی دو ترم پری ایلتس رشد چشم گیری داشته. ممنون

  لایک

  1. عاطفه عزیز سلام،
   ممنون از اینکه تجربه تون رو با بقیه به اشتراک گذاشتین 🙂

   1

 9. ممنون از این مقاله خوب بهترین اموزشگاه‌های ایلتس ایران
  من ده سال پیش تقریبا حرف اول میرفتم و خیلی راضی بودم و الان مجددا میخام برم اکسیر شنیدم خیلی خوبه

  1

  1. مرتضای عزیز سلام،
   ممنون از اینکه تجربه تون رو با ما و بقیه به اشتراک گذاشتین.

   1