سبد خرید 0 021 26 70 99 17

پاسخگویی از 12:30 الی 19:00

 ورود / ثبت نام
0
0

قطار تهران ساری از چه شهرهایی عبور می کند؟

1962 بازدید

راه‌آهن شمال کشور یکی از نواحی ریلی پرتردد محسوب می‌شود. از میان خطوطی که در این ناحیه قرار دارند، خط تهران ساری یکی از مسیرهایی است که رفت‌وآمد زیادی از طریق آن صورت می‌گیرد. این قابلیت وجود دارد که با خرید بلیط قطار تهران ساری، در مدت‌زمانی کوتاه این مسیر را طی کرده و به مقصد موردنظرتان برسید؛ اما یکی از سوالاتی که شاید در ذهن شما نیز ایجاد شده باشد، این است که مسیر ریلی تهران ساری از چه شهرها و ایستگاه‌هایی عبور می‌کند؟

 

قطار تهران ساری

مسیر قطار تهران ساری

اگر به‌وسیله قطار از تهران به سمت ساری حرکت کنید، به‌ترتیب از ایستگاه‌های زیر عبور خواهید کرد:

بن‌کوه

اولین ایستگاهی که به آن خواهید رسید، ایستگاه بن‌کوه است. این ایستگاه در مجاورت روستایی به همین نام قرار دارد و جالب است بدانید که این روستا، یکی از روستاهای کم‌جمعیت‌ کشور به‌شمار می‌رود؛ چراکه در سرشماری سال ۹۵، روستای بن‌کوه گرمسار فقط ۲۹ نفر جمعیت داشته است.

ایستگاه قطار بن‌کوه امروزه متروکه است و قطار در آن توقف نمی‌کند؛ البته در زمان پهلوی این ایستگاه پررفت‌وآمد‌ بوده است. اگر قصد بازدید از ایستگاه متروکه بن‌کوه را دارید، می‌توانید بلیط قطارهای گردشگری را تهیه کنید؛ قطارهای گردشگری در این ایستگاه توقف می‌کنند تا مسافران بتوانند وارد محیط آن شده و به عکاسی و وقت‌گذرانی بپردازند.

کبوتردره

اولین منطقه‌ای که بعد از عبور از ایستگاه بن‌کوه به آن خواهید رسید، کبوتردره است که یکی از روستاهای شهرستان فیروزکوه به‌شمار می‌رود. این روستا نیز مانند روستای بن‌کوه، جمعیت بسیار کمی داشته و فقط ۱۱۰ نفر در آن ساکن هستند.

سیمین‌دشت

بعد از عبور از کبوتردره، به سمین‌دشت خواهید رسید. سیمین‌دشت نیز یکی از روستاهای فیروزکوه است و حدود ۱۲۰ کیلومتر با تهران فاصله دارد. این روستا جاذبه‌های طبیعی فراوانی دارد و به‌همین‌خاطر، بسیاری از پایتخت‌نشینان معمولا برای طبیعت‌گردی به این منطقه می‌روند. مناظر زیبا و شگفت‌انگیز، تقریبا از سیمین‌دشت آغاز می‌شوند و تا رسیدن به مقصد ادامه‌ پیدا می‌کنند.

زرین‌دشت

یکی دیگر از روستاهای فیروزکوه که پس از تهیه بلیط تهران ساری در پیش فروش بلیط قطار از آن عبور خواهید کرد، زرین‌دشت است. زرین‌دشت نیز به‌خاطر اقلیمی که دارد، جاذبه‌های طبیعی فراوانی را در خود جای داده است؛ پیشنهاد می‌کنیم که هنگام عبور از آن، تماشای مناظر بیرون را از دست ندهید.

قطار تهران ساریمه‌آباد

روستای مه‌آباد که در زبان طبری با اسم «ماها» شناخته می‌شود، یکی دیگر از روستاهای فیروزکوه است که قطار تهران ساری از آن عبور می‌کند. این روستا نیز طبیعت زیبایی داشته و چشم‌اندازهای فراوانی را به شما هدیه خواهد داد.

فیروزکوه

بعد از گذشتن از روستاهای فیروزکوه، به مرکز این شهرستان خواهید رسید. ایستگاه راه‌آهن فیروزکوه در سال ۱۳۱۰ ساخته شده است و یکی از ایستگاه‌های راه‌آهن قدیمی‌ کشور به‌شمار می‌رود. بعد از عبور از فیروزکوه، به بخشی از راه‌آهن شمال وارد خواهید شد که پر از تونل‌ها و پل‌های معروف است.

گدوک

گدوک نام منطقه‌ای در جنوب مازندران و شمال استان تهران است. دلیل شهرت این منطقه، تونل طولانی آن است که تونل قطاری بلند در خاورمیانه بوده و نزدیک به ۳ کیلومتر طول دارد؛ قطارهای امروزی این مسافت را درعرض ۳ دقیقه و ۲۰ ثانیه طی می‌کنند.

دوگل

بعد از گذر از گدوک، به روستای دوگل خواهید رسید. نکته جالبی که درمورد مسیر قطار دوگل وجود دارد، این است که تونل‌های فراوانی در این مسیر قرار دارند و هربار که قطار وارد یکی از این تونل‌ها می‌شود، بعد از مدتی یک دور ۱۸۰ درجه زده و در جهتی مختلف خارج می‌شود.

ورسک

ورسک یکی از روستاهای سوادکوه است که پل ورسک نیز در نزدیکی همین روستا قرار گرفته است. این پل در سال ۱۳۱۵ توسط رضاشاه به بهره‌برداری رسید. نکته جالبی که درمورد آن وجود دارد، این است که بعد از گذشت حدود ۱۰۰ سال هنوز هم مشکلی برای آن ایجاد نشده و قطارهای فراوانی به‌صورت روزانه از روی این پل عبور می‌کنند.

سرخ‌آباد

بعد از عبور از ورسک، به سرخ‌آباد خواهید رسید. سرخ‌آباد یکی از روستاهای سوادکوه است که جمعیتی درحدود ۵۰ نفر دارد.

قطار تهران ساریسوادکوه

بعد از تهیه بلیط قطار تهران ساری و پیمودن ۲۵۰ کیلومتر مسیر، به سوادکوه خواهید رسید. سوادکوه یکی از شهرستان‌های مهم‌ استان مازندران بوده و درکنار تاریخی طولانی، جاذبه‌های طبیعی فراوانی را نیز در خود جای داده است.

پل‌سفید

پل‌سفید مرکز شهرستان سوادکوه است و یک پل به همین نام نیز در این شهر قرار دارد. ایستگاه قطار پل‌سفید، یکی از ایستگاه‌های قطار مهم‌ شمال کشور است؛ چراکه تعمیرات اصلی دیزل در این ایستگاه انجام می‌شوند.

زیرآب

یکی دیگر از شهرهایی که پس از شرکت در پیش فروش قطار و تهیه بلیط تهران ساری از آن عبور خواهید کرد، زیرآب است. بسیاری از کارشناسان معتقد هستند که اسم این شهر ابتدا زیورآب به ‌معنای روشن‌آب بوده که بعدها به زیرآب تغییر یافته است.

شیرگاه

بعد از گذر از زیرآب، به شیرگاه خواهید رسید. شیرگاه نیز مانند دیگر مناطق استان مازندران، چشم‌اندازهای زیبایی را به مسافران قطارها هدیه می‌کند. جالب است بدانید که سریال معروف پایتخت نیز در همین شهر فیلم‌برداری و ساخته شده است.

قائم‌شهر

یکی دیگر از شهرهای استان مازندران که در مسیر ریلی تهران ساری قرار دارد، قائم‌شهر است. ایستگاه قطار این شهر در سال ۱۳۲۵ ساخته شد که نه‌تنها در آن زمان، بلکه امروزه نیز یکی از ایستگاه‌های مهم کشور محسوب می‌شود.

گونی‌بافی

بعد از گذر از قائم‌شهر، به ایستگاه گونی‌بافی خواهید رسید. این ایستگاه فاصله چندانی با ساری نداشته و قطار پس از چند دقیقه به مقصد می‌رسد.

روشی ایمن برای تهیه بلیط قطار تهران ساری

یکی از نکاتی که نه‌تنها در مورد راه‌آهن شمال کشور، بلکه در مورد تمامی خطوط راه‌آهن وجود دارد، این است که اگر قصد شرکت در پیش فروش بلیط قطار را دارید و می‌خواهید پس از تهیه بلیط، در یکی از ایستگاه‌های بین‌راهی سوار یا پیاده شوید، باید قبل از اقدام به خرید از توقف قطار در ایستگاه موردنظرتان اطمینان حاصل کنید؛ اما چنین اطلاعاتی را از چه منبعی می‌توان کسب کرد؟ در پاسخ به این سوال، باید بگوییم که امروزه، وب‌سایت‌هایی مانند فلای تودی علاوه‌بر فراهم کردن قابلیت خرید بلیط قطار تهران ساری یا هرکدام از خطوط ریلی دیگر کشور، تمامی اطلاعات لازم را نیز برای کاربران خود فراهم کرده‌اند.

فلای تودی به‌عنوان یکی از آژانس‌های مسافرتی کشور، همواره در تلاش بوده است تا امکانات را به کاربران خود ارائه دهد؛ از پیش فروش قطار گرفته، تا فروش انواع بیمه مسافرتی. اگر شما نیز می‌خواهید سفری خاطره‌انگیز را برای خود رقم بزنید، پیشنهاد می‌کنیم که به‌هیچ‌عنوان فلای تودی را از دست ندهید.

پایان رپورتاژ آگهی

4.6/5 - (15 امتیاز)
https://exiracademy.org/?p=55589
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین

نظرات

0 نظر در مورد قطار تهران ساری از چه شهرهایی عبور می کند؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.