Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

چرا رایتینگ آیلتس بالای 7 نمی دهند؟

چرا رایتینگ آیلتس بالای 7 نمی دهند؟

چرا رایتینگ آیلتس بالای 7 نمی دهند؟ 150 150 آکادمی اکسیر

Why is IELTS Writing 7+ nearly unreachable?

رایتینگ 7 و بالاتر، نمره ای است که از سال 2017 به بعد تقریبا کسی نتوانسته است از رایتینگ آیلتس بگیرد به جز چند مورد خاص. نتایج مشاهدات آکادمی زبان اکسیر در چند سال اخیر به این شکل بوده است:

  • چند نفر انگشت شمار نمره 7.5 گرفتند. (اکثرا لیسنینگ و ریدینگ 8.5 یا 9 بودند)
  • بقیه به سختی توانستند 7 بگیرند. (اکثرا لیسنینگ و ریدینگ بالای 8 بودند)
  • مابقی علی‌رغم گرفتن نمرات خوب در سه مهارت دیگر، نتوانستند رایتینگ 7 بگیرند.

اما چرا رایتینگ آیلتس بالای 7 نمی دهند؟

چند دلیل وجود دارد:

  1. متاسفانه برای سال‌های طولانی آموزشگاه های آیلتس و مدرسان آیلتس، تصمیم گرفتند راه را ساده کنند و میان‌بری به متقاضیان آیلتس نشان دهند تا بتوانند سریع تر به نمره مورد نظرشان برسند. با این کار، یعنی آموزش تکنیک های نامناسب، چارچوب ها و قالب های کلیشه ای، متقاضیان بسیاری طی سال ها توانستند نمرات خوبی بگیرند و به کشورهای استرالیا و کانادا مهاجرت کردند. نمی دانیم با نیتی خیر یا شر این اتفاق افتاد، اما هرچه بود اتفاق افتاد! ولی پس از مدتی، اداره مهاجرت کشورهای مقصد بالاخره متوجه شدند که صاحبان نمرات رایتینگ 7 و بالاتر در واقع چیزی از رایتینگ نمی دانند و صرفا عبارات، جملات و پاراگراف ها را کپی می کنند! اینطور شد که چارچوب های امتحان تغییر کرد.
  2. خیلی از مدرسین و آموزشگاه های زبان همچنان در حال آموزش کلیشه نویسی و تکنیک های غلط هستند، علی‌رغم آنکه این اتفاق افتاده است. شاید وقت آن است که به خودشان بیایند.
  3. ظرفیت پذیرش کشورهای مهاجر پذیر کم شده و با این روش می خواهند متقاضیان با صلاحیت تر و مصمم تر را جذب کنند.
  4. آیلتس یک کسب و کار پر سود است و از این طریق، تمامی دست اندرکاران آن درآمد بیشتری کسب می‌کنند. امروزه تعداد دفعاتی که بعضی متقاضیان در آزمون شرکت کرده اند دو رقمی شده است!
  5. اگر چیزی سخت به دست بیاید، ارزشش بیشتر می شود. امروزه مهاجران ارزش مهاجرت خود را بیشتر از گذشته می‌دانند. در گذشته ممکن بود شخصی که مهاجرت کرده به سادگی برگردد؛ اما امروز پس از طی کردن این همه سختی، شخص هر طور که شده پس از مهاجرت کردن در کشور مقصد می‌ماند.
این مطلب رو هم بخوانید  تقویت Listening انگلیسی

 

حالا که به همان نمره 7 در رایتینگ آیلتس رضایت دادیم، چطور 7 بگیریم؟ 7 گرفتن هم ساده نیست!

مقیاس آزمون به شکلی تغییر کرده است که انگار رایتینگ آیلتس، به جای ارزیابی از 9 نمره، از 7 نمره ارزیابی می شود. خُب! واضح است که باید در حد 9 بنویسید تا بتوانید 7 بگیرید! نوشتن در حد 9 یعنی تمامی معیارها را به بهترین شکل اجرا کنید. یک نوشته فوق العاده و بی نقص در رایتینگ آیلتس 7 می گیرد. رایتینگ 7 و بالاتر!

ویژگی های یک نوشته فوق العاده در رایتینگ آیلتس چیست؟

برای اینکه بدانیم چطور رایتینگ آیلتس 7 بگیریم، مقاله ای اکسیری برای شما تهیه شده است. موفق باشید.

این مطلب رو هم بخوانید  عادت به نوشتن - Extensive Writing