کلاس زبان فشرده و فوق فشرده – آپدیت ۲۶ مرداد ۱۳۹۹

(Super) Intensive Language Courses

کلاس های فوق فشرده زبان مخصوص افرادی است که نمی توانند یک زمان دو ساله برای یادگیری زبان عمومی صرف کنند و می خواهند در زمان خیلی کمتری به سطح زبان عمومی لازم برای اهداف خودشان برسند (مثلا مکالمه روان یا سطح لازم برای ورود به دوره آیلتس).

 

شرایطی که در آن دوره یا کلاس زبان فوق فشرده برای شما مناسب است:

·        زمان کمی دارید و می خواهید هرچه سریعتر زبان عمومی خود را تمام کنید.

·        زمان خالی زیادی در طول روز برای شرکت در کلاس و انجام تکالیف دارید.

·        بُعد مالی برایتان اهمیت چندانی ندارد و صرفا می خواهید هرچه سریعتر به سطح خوبی در زبان برسید.

·        به علت محدودیت سنی برای مهاجرت باید در اسرع وقت دوره زبان عمومی را تمام و وارد دوره های تخصصی مثل آیلتس، تافل یا PTE شوید.

·        فقط تایم محدودی را آزاد هستید و می توانید تمام تمرکز خود را روی زبان بگذارید.

 

انواع کلاس زبان در آکادمی اکسیر

دوره های ترمیک زبان عمومی عادی

دوره های عادی زبان عمومی در آکادمی زبان اکسیر به صورت دو روز در هفته است که هر جلسه ی آن دو ساعت بوده و در مجموع یازده جلسه دارد. طول دوره پنج هفته است. البته در مواردی هم کلاس ها به صورت یک جلسه ی چهار ساعته برگزار می شوند ولی تفاوتی از نظر زمانی با دوره های اولیه ندارند. برای اطلاعات بیشتر، کلاس زبان انگلیسی رو ببینید.

 

دوره های فشرده زبان عمومی

کلاس زبان فشرده (زبان عمومی) به صورت چهار جلسه در هفته است که در مجموع می شود ۸ ساعت در هفته. با استفاده از این مدل کلاس زبان فشرده، شما می توانید روند پیشرفت خود را دوبرابر کنید و مثلا دوره یکساله خود را شش ماهه به اتمام برسانید.

 

دوره های فوق فشرده زبان عمومی

کلاس زبان فوق فشرده در آکادمی اکسیر به صورت ترم های دو هفته ای برگزار می شوند که شامل ده جلسه ی چهار ساعته است. تایم کلاس بسته به سطح زبان آموزان ممکن است صبح ها ساعت ۸ الی ۱۲ یا عصرها ساعت ۴:۳۰ الی ۸:۳۰ باشد. درمجموع این کلاس 40 ساعت بوده و 20 ساعت در هر هفته برگزار می شود. به طور کلی چارت آموزشی آکادمی زبان اکسیر برای دوره زبان عمومی به صورت ۱۱ ترم است که شما می توانید بین دوره فوق فشرده، فشرده و ترمیک بسته به شرایطتان یک گزینه را انتخاب و از خدمات استفاده کنید.

با شرکت در کلاس فوق فشرده زبان، روند پیشروی سه برابر شده و اگر دوره کامل ۱۸ ماه باشد، با شرکت در کلاس فوق فشرده زبان شما می توانید ۶ ماهه به مقصد برسید.

 

نکاتی که باید در مورد دوره های فوق فشرده زبان بدانید

بهتر است این موضوع را بدانید که محتوای آموزشی دوره های فشرده با دوره های ترمیک تفاوتی ندارد و تنها ساعت آموزشی شما در طول هفته بیشتر است که بالطبع تمرین بیشتری در آن بوده اما بخشی از تمرین سر کلاس و با نظارت استاد زبان شما انجام می شود!

شرکت در دوره های فشرده به این معنا نیست که با زودتر تمام کردن درس ها، شما هم زودتر زبان یاد می گیرید. شما باید همگام با برنامه و چارت درسی موسسه تکالیف را انجام داده و با آمادگی در کلاس ها حاضر شوید. تمرین اگر نباشد این شتب زدگی تفاوتی ایجاد نمی کند. در غیر این صورت، حتی اگر به سطوح بالاتر نیز راه پیدا کنید به جایی خواهید رسید که متوجه خواهید شد ضعف های مهم و بزرگی در بخش زبان عمومی دارید و این خود دلیل عدم پیشرفت شما در آزمون های بین المللی خواهد بود.

 

برگ برنده و مزیت رقابتی دوره های فوق فشرده زبان در اکسیر

اما، اموزش های فوق فشرده زبان در اکسیر یک تفاوت کلیدی دارد. زبان آموزان اکسیری، در ساعت دوم به تمرین آموخته های ساعت اولشان می پردازند و این باعث می شود که آموزش زبان همراه با یادگیری بوده و مباحث کاربردی شوند و مهارت ها ایجاد. به این شکل، هم سرعت پیشروی بالا رفته و هم راندمان یادگیری بهبود پیدا می کند. این درحالیست که در موسسات دیگر زبان، این سبک کلاس ها فقط به آموزش می پردازند و زبان آموز قطعا بعد از یکی دو ترم، از برنامه عقب افتاده و بی انگیزه می شود.

 

یادگیری فشرده زبان، دوره های فوق فشرده یا کلاس های خصوصی؟

دوره های فوق فشرده که پیش تر برایتان توضیح دادیم، جزو دوره های گروهی دسته بندی می شوند که از نظر هزینه نسبت به کلاس های خصوصی بسیار مقرون به صرفه تر هستند. همانطور که گفته شد، کلاس های فشرده ۵ روز در هفته با جلسات ۴ ساعته هفته ای ۲۰ ساعت زبان آموز را در معرض زبان قرار می دهد ولی کلاس های خصوصی حداقل ۲ و حداکثر ۳ جلسه که طول هر جلسه ۹۰ دقیقه است برگزار می شوند. در صورتی که شخصی تمایل و تایم کافی داشته باشد می تواند ۴ جلسه در هفته نیز کلاس خصوصی بگیرد ولی از نظر هزینه ها متفاوت است. کلاس های خصوصی در آکادمی اکسیر می توانند از ۱ تا ۴ نفره برگزار شوند. البته این را در نظر داشته باشید که موسسه شخصی را به شما برای شرکت در کلاس های خصوصی چند نفره معرفی نخواهد کرد. اگر قصد دارید با همکاران یا دوستانتان کلاس خصوصی بگیرید، باید توجه داشته باشید که همه شما دوستان باید در آزمون تعیین سطح مجموعه شرکت و حدودا در یک سطح باشید تا بتوانید با هم در کلاس ها شرکت کنید. در غیر این صورت باید به صورت جداگانه از خدمات استفاده نمایید. علت اصرار آکادمی بر هم سطح بودن دوستانی که می خواهند با هم در کلاس های خصوصی آکادمی اکسیر شرکت کنند این است که در صورت عدم یکسان بودن سطوح افراد، چارت درسی یکسانی نمی توان برای افراد تهیه و برگزار کرد و روند کلاس بسیار کند پیش خواهد رفت.

 

در دوره های فشرده چه مواردی تدریس می شوند؟

محتوای آموزشی در دوره های فشرده با دوره های ترمیک تفاوتی نداشته و کتب یکسان هستند. کتابی که برای دوره زبان عمومی در آکادمی اکسیر به عنوان کتاب اصلی استفاده میشود، نسخه بریتانیایی سری کتب English File است که از سطح Beginner تا سطح Advanced تدریس می شود، البته برای کسانی که می خواهند وارد دوره های تخصصی شوند، کافی است تا سطح intermediate بخوانند. سری کتب Tactics for Listening و کتاب Listen Here نیز برای تقویت مهارت شنیداری افراد استفاده می شوند که کتابی موضوعی بوده و مناسب برای یادگیری اصطلاحات روزمره است. کتاب دیگری که در کنار دو کتاب یاد شده استفاده می شود، Grammar in use است که برای بهبود دانش گرامری زبان آموزان و تمرین بیشتر استفاده می شود. این کتاب دارای سطح بندی است و افراد براساس سطح زبان خود از آن استفاده می کنند.

 

قیمت هزینه شهریه اموزش در کلاس زبان فشرده کلاس زبان عادی و ترمیک

قیمت دوره های ترمیک زبان عمومی آنلاین: از ۲۷۷.۰۰۰ تا ۳۴۴.۰۰۰ تومان

قیمت دوره های ترمیک زبان عمومی حضوری: از ۲۸۳.۰۰۰ تا ۳۴۷.۰۰۰ تومان

قیمت دوره های فوق فشرده زبان عمومی آنلاین: ۴۹۲.۰۰۰ تومان

قیمت دوره های فوق فشرده زبان عمومی حضوری: ۵۳۶.۰۰۰ تومان

قیمت کلاس خصوصی زبان عمومی (حضوری/آنلاین): هر جلسه ۹۰ دقیقه ای ۱۷۴.۰۰۰ تومان

 

تعداد ترم مورد نیاز برای اتمام دوره زبان عمومی:

همانطور که گفته شد، چارت کلی دوره زبان عمومی آکادمی اکسیر ۱۱ ترم است ولی بنا به سطح اولیه هرکسی این که چند ترم مورد نیاز باشد متفاوت است و فقط با انجام تعیین سطح زبان مشخص خواهد شد. پس از انجام تعیین سطح کتبی و شفاهی، سوپروایزر مربوطه با توجه به سطح و زمان آزاد شما کلاس و دوره های مفید را به شما پیشنهاد می دهند و شما می توانید بنا به خواسته و تصمیم خود یکی از گزینه ها را انتخاب و در دوره ها شرکت کنید.

 

 مشاوره زبان و مشاوره آیلتس 

دوره‌ های آنلاین زبان

آموزش آیلتس | آموزشگاه زبان | خودآموز آیلتس | منابع آیلتس | آموزش انگلیسی