ورود / ثبت نام
0
0

5 نکته برای استفاده صحیح از زمان ها در انگلیسی 🕔🕑🕒

1318 بازدید

استفاده صحیح از زمان ها در انگلیسی

 

گفتن زمان به انگلیسی به راحتی خواندن اعداد از روی ساعت نیست. ما جمله­ ها و عبارات زیادی در رابطه با گفتن زمان داریم که اگر می خواهید به زبان انگلیسی در مورد زمان دقیق صحبت کنید نیاز است آن ها را بدانید. تلاش کنید با استفاده از این پنج نکته ساده استفاده صحیح از زمان ها در انگلیسی را بیاموزید و زمان را به درستی در زبان انگلیسی بگویید.

 

استفاده صحیح از زمان ها در انگلیسی

 

برای استفاده صحیح از زمان ها در انگلیسی نوع ساعت مورد استفاده را انتخاب کنید

برای گفتن زمان به انگلیسی دو روش وجود دارد: روش 12 ساعته و 24 ساعته. در ساعت 24 ساعته، از اعداد 0 تا 23 برای نشان دادن ساعت ها استفاده می کنیم. در روش 12 ساعته از 1 تا 12 استفاده می کنیم. برای نشان دادن تفاوت بین صبح و عصر، از “am” برای صبح و “pm” برای عصر استفاده می کنیم. به یاد داشته باشید، زمان عصر بعد از ساعت 12:00 ظهر شروع می شود.

دوره های انلاین زبان

برای استفاده صحیح از زمان ها در انگلیسی فقط در روش 12 ساعته از کلمه “o’clock استفاده کنید

ما فقط از “o’clock” (ساعت) فقط برای ساعت های رند استفاده می کنیم. می توانید بگویید: “eight o’clock” (ساعت 08:00 ) اما در ساعت 08:01 نمی توانید از کلمه “o’clock” استفاده کنید. ما فقط زمانی از “o’clock” استفاده می کنیم که با استفاده از روش 12 ساعته زمان را بگوییم انگلیسی زبانان هرگز نمی گویند: ” thirteen o’clock” (ساعت 13).

کلاس خصوصی ایلتس

 

فقط “half past” (نیم ساعت گذشته) داریم “half to” (نیم ساعت مانده) نداریم

برخلاف بسیاری از زبان های دیگر، ما در انگلیسی از “half past” استفاده می کنیم تا 30 دقیقه­ ای که گذشته است را بیان کنیم. پس از گذشتن از 30 دقیقه از کلمه “to” (مانده) استفاده می کنیم. برای مثال: ساعت 6:30 “half past six” (شش و نیم) است اما 6:31 دقیقه ” twenty-nine minutes to seven” ( 29 دقیقه مانده به هفت) است. ما فقط از “half past” (نیم ساعت گذشته) در روش 12 ساعته استفاده می کنیم.

بهترین موسسات مهاجرتی

 

از “quarter” (ربع ساعت) برای 15 دقیقه مانده یا گذشته استفاده کنید

برای استفاده صحیح از زمان ها در انگلیسی در ساعت های “X:15” و “X:45″، می توانیم از عبارات “quarter past” (یک ربع گذشته از) و “quarter to” (یک ربع مانده به ) استفاده کنیم. استفاده از این جملات برای یک انگلیسی زبان بسیار طبیعی­تر از گفتن “fifteen minutes past” (پانزده دقیقه گذشته) یا “fifteen minutes to” (پانزده دقیقه مانده) است. این عبارات هم مانند “half past” (نیم ساعت گذشته از) فقط در روش 12 ساعته استفاده می شود.

آموزشگاه تخصصی آیلتس

برای یک زمان مشخص از “at” (در) و برای یک دوره زمانی “in” (در) استفاده کنید

ما برای صحبت در مورد یک زمان مشخص از “at” استفاده می کنیم. به عنوان مثال “I’ll meet you at six pm” (من در ساعت شش بعد از ظهر شما را ملاقات خواهم کرد.) در انگلیسی نام های مشخصی برای اوقات خاص روز و شب وجود دارد.

ما از “at” برای آنها نیز استفاده می کنیم، برای مثال “midday” (نیمه روز)، “midnight” (نیمه شب)، “dawn” (سپیده دم) و “dusk” (غروب). برای صحبت در مورد مدت زمان مشخصی در روز از “in” استفاده می کنیم. بنابراین می­گوییم “in the morning” (در صبح)، “in the afternoon” (در بعد از ظهر)، یا “in the evening” (در عصر).

 

بنابراین دفعه بعد که به ساعت خود نگاه کردید، به این فکر کنید که چگونه زمان را به انگلیسی بگویید و اگر به مشکل برخوردید، این نکات به شما کمک خواهند کرد.

 

آموزش رایگان لغات انگلیسی

 

آموزش رایگان تلفظ انگلیسی

 

آموزش رایگان گرامر انگلیسی

 

آموزش رایگان انگلیسی

 

میانگین امتیازات ۴ از ۵
از مجموع ۴ رای
4.7/5 - (3 امتیاز)
https://exiracademy.org/?p=30017
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد 5 نکته برای استفاده صحیح از زمان ها در انگلیسی 🕔🕑🕒

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.