سبد خرید 0 021 26 70 99 17

پاسخگویی از 12:30 الی 19:00

 ورود / ثبت نام
0
0

مهاجرت بدون مدرک زبان

2453 بازدید

مهاجرت بدون مدرک زبان

Immigration without language certificate

 

 

زبان، ابتدایی ترین و اساسی ترین ابزار برقراری ارتباط و تعاملات انسانهاست. تحصیل و اشتغال در یک کشور خارجی بدون تسلط بر، یا حداقل آشنایی با زبان آن کشور تقریبا ممکن نیست. طبیعی است که کشورها و دانشگاه های مهاجر پذیر با حساسیت نشان دادن به توانایی های زبانی، روند پذیرش متقاضیان را پیگیری نمایند. بنابراین داشتن مدرک معتبر که میزان مهارت های زبانی شما را نشان دهد از الزامات ابتدایی پروسه مهاجرت تحصیلی و دریافت پذیرش از دانشگاه های خارجی است.

 

البته فقط داشتن مدرک زبان ملاک نیست؛ بلکه بسته به رشته تحصیلی و دانشگاه مقصد، معدل مقطع قبلی، فاصله زمانی بین مقطع قبلی و مقطع جدید و … میزان نمره شما هم مهم است. به عنوان مثال در رشته های روان شناسی و گفتار درمانی اکثر دانشگاه ها در مهارت Speaking آزمون IELTS، حداقل نمره 8 می خواهند.

  آزمون ماک آیلتس        دوره آیلتس

 

مهاجرت بدون مدرک زبان امکان دارد؟

 

با توجه به سختی، هزینه بر و زمان بر بودن پروسه یادگیری زبان در حد آزمون های بین المللی، بسیاری از داوطلبان به دنبال راهی می گرددند تا بلکه بتوانند بدون داشتن مدرک زبان از دانشگاه های مورد نظر خود پذیرش بگیرند.

 

این عزیزان نگران نباشند؛ چرا که خبر خوبی برایشان داریم! درست است که داشتن مدرک زبان یک ضرورت است، ولی هستند دانشگاه هایی که بدون مدرک زبان به شما پذیرش می دهند. البته توجه داشته باشید که این دانشگاه ها با برداشتن اجبار در ارائه مدرک زبان در بدو ورود، پذیرش اولیه و ورود شما را تسهیل می کنند (به صورت مشروط) و در ادامه با یک سری شرایط و رائه دوره های خاص، به شما فرصت می دهند تا مشکل زبانتان را حل کرده و پذیرش خود را نهایی کنید.

 

یکی از روش هایی که بسیاری از دانشگاه های کشورهای مختلف بدین منظور به کار می برند برگزاری دوره های کمکی Pathway programs است. طول این دوره ها بین 9 الی 15 ماه است و در پایان دوره، زبان انگلیسی شما به قدری خوب شده است که بتوانید مشکل مدرک زبان خود را حل کنید. در ادامه کشورها و دانشگاه هایی که گرفتن پذیرش اولیه از آنها بدون ارائه مدرک زبان امکان پذیر است را خدمت شما معرفی می کنیم.

 

تحصیل در فرانسه بدون مدرک زبان

فرانسه از جمله کشورهایی است که با داشتن سیستم آموزشی پیشرفته و نیز پذیرش تمام گروه های سنی در دوره های زبان، سالانه بیش از سی هزار دانشجوی خارجی را جذب می کند. البته عضویت فرانسه در اتحادیه اروپا و شنگن نیز دلیل دیگری است که محبوبیت این کشور را بین متقاضیان مهاجرت تحصیلی افزایش داده است. به علاوه، دولت فرانسه تخفیفات زیادی را برای دانشجویان در نظر می گیرد. شاید جالب باشد که بدانید در فرانسه بلیط ورودی موزه ها و گالری ها برای افراد زیر 26 سال رایگان است. در ادامه مواردی را که لازم است در این خصوص بدانید را خدمتتان عرض می کنیم:

 

 • به طور کلی اگر برای مهاجرت تحصیلی، از طریق شرکت در دوره های زبان در فرانسه اقدام کنید، لازم نیست هیچگونه مدرک زبانی ارائه دهید؛

 

 • در صورتی می توانید بدون داشتن مدرک زبان درخواست پذیرش داشته باشید که همه مدارک و شرایط خواسته شده توسط دانشگاه را به موقع آماده و ارسال کنید. در غیر اینصورت به درخواست شما ترتیب اثر داده نخواهد شد.

 

 • برای اینکه بتوانید بدون مدرک زبان از دانشگاه های فرانسه پذیرش بگیرید لازم است در دوره های زبان یک ساله ای که توسط دانشگاه مقصد برگزار می گردد شرکت کرده و در پایان مدرک آن را برای ثبت نام و پذیرش نهایی ارائه دهید.

 

 • تقریبا تمام رشته های مقطع کارشناسی در دانشگاه های فرانسه به زبان فرانسوی ارائه می شوند.

 

 • اخذ ویزا با مدرک دیپلم در صورت ورود به کالج زبان فرانسه نیز ممکن است.

 

 • اگر مدرک زبان نداشته و با زبان فرانسه نیز بیگانه باشید، می توانید پس از گذراندن دوره های یک ساله زبان فرانسوی به تحصیل در رشته مورد نظر خود ادامه دهید.

 

 • اگر قصد ادامه تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری داشته باشید می توانید از دانشگاه های دو زبانه فرانسه پذیرش بگیرید. ولی اگر به ظور کلی می خواهید به زبان فرانسه تحصیل کنید، بسته به دانشگاه مقصد، به گواهی B2 در DELF و یا C1 در DALF نیاز دارید.

 

 • از آنجایی که داوطلبان زیادی در صف انتظار پذیرش دانشگاه های فرانسه قرار دارند، بهتر است رزومه و فرم های لازم را دو ماه زودتر از پایان مهلت پذیرش بفرستید. توجه داشته باشید که هر چه زودتر مدارک و فرم های لازم را ارسال کنید پرونده شما سریع تر در روند بررسی قرار می گیرد و در نتیجه زودتر تکلیف پذیرش‌تان مشخص می شود.

 

 • هزینه های کلاس های زبان فرانسه در کالج های خصوصی حدود 6000 و در دانشگاه ها حدود 2000 یورو در سال است.

 

 • برای تحصیل در مقطع کارشناسی، لازم است که مدرک دیپلم داشته و در کنکور سراسری ایران نیز شرکت کرده باشید. رتبه و نمره شما درکنکور ایران تعیین کننده دانشگاه مقصد شما در فرانسه خواهد بود. یعنی هر چه رتبه بهتری داشته باشید دانشگاه های سطح بالاتری را می توانید انتخاب کنید.

 

 • تحصیل به زبان فرانسه رایگان است؛ به شرط اینکه زبان فرانسه تان خوب باشد. البته جای نگرانی نیست؛ چرا که همانطور که قبلا خدمتتان عرض کردیم با گذراندن دوره های زبان در کالج ها و دانشگاه های فرانسه می توانید از این فرصت استفاده کنید.

 

 • دوره های زبان در کالج ها هر ماهه استارت دارند. یعنی هر وقت ثبت نام کنید همان ماه می توانید دوره را شروع کنید و معطلی زیادی نخواهید داشت. اما دوره های زبان دانشگاه ها در سال فقط دوبار پذیرش دارند. یعنی مدت زمان بیشتری باید منتظر شروع ثبت نام و دوره باشید.

   دوره‌ی آنلاین زبان       کلاس زبان

مهاجرت بدون مدرک زبان از طریق تحصیل در سوئد

سوئد از آن دسته کشورهای اروپایی است که متقاضی زیادی برای مهاجرت دارد. دلایلی چون کیفیت بالای زندگی، خدمات شهروندی مطلوب، ساختار آموزشی منعطف و پیشرفته، امکان تحصیل رایگان، امکان دریافت ویزای همزمان برای اعضای خانواده (همسر و فرزند زیر هجده سال) موجب افزایش محبوبیت این کشور در بین مقاصد مهاجرتی دنیا شده است.

 

اگر قصد دارید که بدون مدرک زبان از دانشگاه های سوئد پذیرش بگیرید لازم است بدانید که به صورت مشروط این امر ممکن است. شرطش هم این است که دانش اولیه زبانتان خوب باشد تا بتوانید به مدت یک ترم در دوره های زبان یکی از دانشگاه های سوئد ثبت نام کرده و دوره را با موفقیت بگذرانید. یعنی پذیرش اولیه شما برای دوره زبان خواهد بود نه دانشگاه. توجه داشته باشید که دانش زبانی شما باید حداقل در حدود 5 تا 5/5 آیلتس باشد. در خصوص شهریه این دوره ها هم باید عرض کنیم که در حال حاضر دانشگاه های این کشور شهریه ای در حدود 35 تا 55 هزار کرون (حدود 30 میلیون تومان) برای این دوره ها اخذ می کنند.

 

مهاجرت بدون مدرک زبان از طریق تحصیل در کانادا

اسم کانادا که می آید همه یاد مهاجرت میفتند! حداقل برای ما ایرانی ها اینطور است. کانادا از کشورهای مهاجرپذیر دنیا محسوب می شود. قدرت اقتصادی و مدیریت با کیفیت این کشور موجب شده تقاضای مهاجرت به این کشور روز به روز افزایش یابد. یکی دیگر از دلایل جذابیت کانادا برای مهاجران، انگلیسی زبان بودن آن است. ضمن اینکه روند اخذ پذیرش در این کشور سرعت بهتری نسبت به سایر کشورها دارد.

 

تفاوت مهاجرت افراد بالا و پایین 20 سال در کانادا

یکی از مواردی که باید حتما مدنظر داوطلبان مهاجرت تحصیلی به کانادا بدون مدرک زبان باشد این است که برای افراد بالای 20 سال اخذ پذیرش از طریق دوره های زبان نسبت به سوئد و فرانسه مشکل تر است. در عوض برای افرادی که بین 12 تا 20 سالگی برای پذیرش بدون مدرک زبان اقدام کنند، این روند بسیار راحت تر خواهد بود. داوطلبان این بازه سنی به راحتی از مدارس و کالج ها، بدون ارائه مدرک زبان پذیرش می گیرند و بعد از آن نسبت به دریافت ویزا اقدام می­کنند.

 

البته داوطلبان بالای بیست سال هم مسیر خاص خودشان را دارند. امکان اخذ پذیرش بدون مدرک زبان از دانشگاه های کانادا در مقاطع فوق لیسانس و دکترا تقریبا غیر ممکن است؛ ولی امکان پذیرش مشروط بدون مدرک زبان برای کسانی که قصد ادامه تحصیل در مقطع لیسانس و کالج های یک ساله (کالج های کارورزی برای ورود به بازار کار) در رشته هایی مثل مدیریت را دارند، وجود دارد.

 

 پذیرش مشروط در کانادا به چه معناست؟

پذیرش مشروط بدین صورت است که شما باید نمره ای در حد 6، 5/6 و یا 7 در آزمون آیلتس یا آزمون های مورد تایید و استانداردی مثل تافل را به دانشگاه مقصد ارائه دهید. ولی اگر نتوانید، به عنوان مثال به ازای هر نیم نمره در آزمون آیلتس باید یک دوره زبان سه ماهه بگذرانید تا بالاخره نمره مورد نظر دانشگاه را کسب کنید. بسته به دانشگاهی که قصد تحصیل در آن را دارید ممکن است دوره زبانتان در خود دانشگاه یا در یکی از مراکز مورد تایید دانشگاه برگزار شود.

 

 

کلاس آیلتس

 

پکیج زبان

 

پکیج آیلتس آکادمیک

 

پکیج گرامر انگلیسی

با رویکرد مفهومی

 

5/5 - (2 امتیاز)
https://exiracademy.org/?p=26038
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد مهاجرت بدون مدرک زبان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.