سبد خرید 0 021 26 70 99 17

پاسخگویی از 12:30 الی 19:00

 ورود / ثبت نام
0
0

شش نکته برای نوشتن یک درخواست رسمی (Essay) برای دانشگاه

1983 بازدید

شش نکته برای نوشتن یک درخواست رسمی (Essay) برای دانشگاه

یک درخواست رسمی دانشگاهی از اجزای مختلف تشکیل شده است. شما نیاز دارید توصیه نامه داشته باشید، نمرات امتحانات خود را دریافت کرده باشید. و زمانی که فکر می کنید احتمالاً چیز دیگری وجود ندارد، با مقاله ها روبرو می شوید.

بعضی از مدارس فقط به یک بیانیه شخصی احتیاج دارند. بعضی ها چیزهای بسیار دیگری را می طلبند. برخی از آنها سوالات “عجیب و غریبی” می پرسند. مهم نیست که شرایط خاص درخواست برای یک دانشگاه مشخص چیست، تقریبا همه شان به یک چیز خلاصه می شوند. کارکنان پذیرش می خواهند در مورد شما که متقاضی هستید بیشتر بدانند، البته بعنوان یک فرد سه بعدی.

شاید فکر می کنید صحبت در مورد خودتان چیز مورد پسندی برایتان نباشد، اما روشهایی وجود دارد که روند نوشتن این درخواست را برای دانشگاه آسانتر می کند. ما برخی از اصول اساسی را که می توانید با استفاده از آن تقریباً هر درخواست دانشگاهی را به موفقیت برسانید، صرف نظر از اینکه عجیب به نظر می رسد، در اینجا تجزیه و تحلیل کرده ایم.

 

1. از سوالات به عنوان نقطه شروع ایده پردازی استفاده کنید (Use the prompt as a starting point for brainstorming)

به نظر می رسد دستورالعمل های نوشتن درخواست دانشگاهی واقعاً خاص هستند. اما در واقع، آنها بسیار انعطاف پذیرتر از آنچه که به نظر می رسند هستند. اساساً ، هر یک از سوالات از شما درباره موضوع خاصی سوال می کنند: اتفاقی که برای شما افتاده است و چه تاثیری بر شما داشته است؟ این می تواند چیزی مربوط به سابقه ، سابقه شخصی یا چالشی باشد که با آن روبرو هستید. می توانید درباره چیز احمقانه ای بنویسید ، مانند زمانی که “به طور تصادفی” همستر حیوان خانگی خود را در جیب خود به مدرسه برده ایید، یا چیز جدی ، مانند از دست دادن یک عضو خانواده. برای جلو بردن درخواست خود، به سوالات برای ایده گرفتن نگاهی بیندازید. هنگام خواندن سوالات، وقایعی را در زندگی خود بنویسید که به ذهن شما خطور می کند. شما باید سعی کنید حوادث گسسته ای را که می تواند در حدود 500 کلمه توضیح داده شود، و لیستی از 5-10 ایده را هدف قرار دهید.

 

2. موضوعی را انتخاب کنید که مختص شما باشد (Pick a subject that is specific to you)

اینجا فرصتی نیست که بتوانید کل رزومه خود را در آن بازنویسی کنید. به یاد داشته باشید، کارکنان پذیرش کالج از قبل در مورد تمام برنامه های درسی، نمرات امتحانات شما اطلاعات دارند. دیگر نیازی به پرداختن به همه اینها نیست. درعوض، شما باید یک یا دو موضوع را از لیست خود انتخاب کنید که واقعاً شما را فراتر از همه اینها نشان دهید. (و صادق باشید! اگر واقعا اتفاق نیفتاده است، داستان نجات توله سگ را از ساختمان در حال سوختن را از خودتان نسازید.) در حالت ایده آل، موضوع یا مباحثی که انتخاب می کنید باید کاملاً مختص به خود شما باشد. نوشتن مطالب به روش تفصیلی آن را آسان می کند. همچنین به شما کمک می کند تا در میان جمعیت متمایز شوید. شما باید فکر کنید که چه موضوعاتی ارزش شما را به کمیته پذیرش ارائه می دهند. آیا سرسخت هستید؟ شجاع؟ خلاق؟ هر کیفیتی را که می خواهید برجسته کنید باید در مباحثی که انتخاب می کنید نشان دهید.

 

3. توصیفی باشد (Be descriptive)

پس از انتخاب موضوع ، قالب اصلی مورد نیاز خود را به خاطر بسپارید: چه اتفاقی افتاد و چگونه به آن پاسخ دادید. سپس، شروع به نوشتن پاسخ خود کنید. هنگام نوشتن ، سعی کنید از جزئیات حسی تا حد ممکن استفاده کنید. از توصیفات استفاده کنید تا در خواننده حس آنچه را شنیده اید، دیده اید، بو یا احساس کرده ایید و (شاید) چشیده اید، را ایجاد کنید. این موارد به درخواست شما کمک میکند تا منحصر به فرد باشد.

مثلا:

به جای جمله خسته کننده: I knew I had my hamster in my pocket. (می دانستم که همستر خود را در جیب دارم.)

جمله جالب: I could feel Harvey scrabbling around in my coat pocket while he squeaked with excitement. (من احساس می کردم هاروی در جیب کتم دست و پا می زند در حالی که او از هیجان جیغ می کشید) را بنویسید.

به همین دلیل مهم است که در مورد رویدادهایی که می نویسید صادق باشید. ارائه داستان دقیق و واقع گرایانه دشوار است. همچنین، اگر در حال انجام کارهای داوطلبانه هستید، نوشتن جزئیات نتیجه خوبی خواهد داد. هیچ کس از شما انتظار ندارد که شما یک ابرقهرمان باشید. آنها فقط انتظار دارند که شما صادق باشید. اگرچه استفاده از توصیفات خوب است، اما باید سعی کنید از کلیشه ها نیز خودداری کنید. بدترین آنها شروع با نقل قول از یک شخص مشهور یا اوردن تعریفی از “فرهنگ لغت” است.

 

4. ویرایش، ویرایش، ویرایش (Edit, edit, edit)

یکی از چالش برانگیزترین قسمت های نوشتن یک درخواست کاربردی دانشگاه، روند ویرایش است. شما فقط تعداد محدودی کلمه برای نوشتن دارید – به طور کلی در حدود 250 تا 500. و شما باید در آن فضای کوچک کارهای زیادی انجام دهید ، مانند روایت یک داستان جذاب و مفصل که تصویری واضح از شما ، ارزش های شما و نحوه پاسخگویی شما به وقایع زندگی تان را ارائه می دهد. این خیلی زیاد است.

ما عملا می توانیم تضمین کنیم که اولین پیش نویس درخواست شما کاملا درست نخواهد بود. پس از نوشتن آن، دوباره آن را بخوانید. آیا جزئیات شما به اندازه کافی واضح است؟ آیا به همه سوالات پاسخ داده ایید: چه اتفاقی افتاده و چگونه نسبت به آن واکنش نشان داده اید؟ آیا از کلیشه پرهیز کرده اید؟ آیا جمله اول یک نمای کلی از کسی که هستید را نشان می دهد؟ آیا همه چیز را درست نوشته اید؟  وقتی چک لیست ذهنی خود را تیک زدید، برگردید و تغییراتی را ایجاد کنید. سپس، دوباره آن را بخوانید. تغییرات بیشتری ایجاد کنید. قبل از رفتن به مرحله بعدی، پیشنهاد می کنیم حداقل از سه یا چهار بار ویرایش کنید.

 

5. بازخورد بگیرید (Get feedback)

در روند تهیه پیش نویس درخواست دانشگاهی ، دریافت بازخورد از دیگران مهم است. این کار را خیلی زود انجام ندهید ممکن است دلسرد کننده باشد اگر کسی در مورد نوشته ای که نیمه کاره است نظر بدهد. اما هنگامی که از کار خود نیمه خشنود شدید، از یکی از اعضای معتمد خانواده، معلم، مربی بخواهید درباره آنچه در مورد آن فکر می کنند بازخورد مستقیم و صادقانه به شما بدهند. ممکن است از آنها بخواهید که به طور خاص به دنبال مواردی بگردند که باید واضح تر نوشته شوند یا نیاز به جزئیات بیشتری دارد. پس از بازخورد، آنها را در درخواست خود بگنجانید. سپس ، دوباره از ان ها بازخورد بخواهید. بعد از هر دور، از بازخورد استفاده کنید تا درخواست خود را بهتر کنید.

 

6. قبل از ارسال، دوباره بررسی کنید (Double-check before you submit)

وقتی مطمئن شدید که از درخواست خود راضی هستید، هجی و دستور زبان را دو سه بار بررسی کنید. توصیه می کنیم حتماً آن را با صدای بلند برای خود بخوانید تا مطمئن شوید خوب به نظر می رسد.

بعد از انجام همه ی این مراحل، درخواست خود را ارسال کنید، موفق باشید!

کلاس آیلتس

 

پکیج زبان

 

پکیج آیلتس آکادمیک

 

پکیج گرامر انگلیسی

با رویکرد مفهومی

 

آموزش رایگان لغات انگلیسی

 

آموزش رایگان تلفظ انگلیسی

 

5/5 - (1 امتیاز)
https://exiracademy.org/?p=33034
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد شش نکته برای نوشتن یک درخواست رسمی (Essay) برای دانشگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.