راه های یادگیری زبان – بیشتر از 100 راه برای یادگیری زبان انگلیسی

مقدمه: بیشتر از 100 راه برای یادگیری زبان

در این مقاله قصد داریم در مورد کارهایی که می‌توانید برای تقویت مهارت‌های زبان انگلیسی خود انجام دهید و همچنین نکاتی برای زبان آموزی صحبت کنیم. یادگیری زبان انگلیسی اصلا مشکل نیست و با توجه به این نکات و انجام این کار‌ها می‌توانید در مدت زمان کافی به سطح بالایی از زبان انگلیسی برسید.

 

1- در هنگام انگلیسی صحبت کردن با اعتماد به نفس باشید و از اشتباه کردن نترسید. حتی اگر کسی اشتباه شما را صحیح کند هیچ ایرادی ندارد.

2- هر روز به محتوای انگلیسی گوش کنید. حتی زمانی که در حال یادگیری زبان نیستید به محتوای انگلیسی گوش دهید و سعی کنید با تقلید از آن‌ها صحبت کنید. یکی از بهترین راه‌های یادگیری زبان انگلیسی از طریق صحبت کردن است. این یعنی باید دائما با انگلیسی درگیر باشید.

3- تمرین انگلیسی را در برنامه‌ی روزانه و هفتگی خود قرار دهید. جایی خالی برای تمرین در برنامه‌ی خود پیدا کنید و به تمرین روزانه متعهد باشید.

4- خانواده و دوستانتان را در جریان برنامه تمرین انگلیسی خود قرار دهید تا مزاحمتان نشوند و از شما نخواهند در آن زمان کار دیگری انجام دهید.

5- برای بهبود مهارت‌های زبان انگلیسی خود هر چهار مهارت اصلی صحبت کردن، شنیدن، خواندن، و نوشتن را به طور مدام تمرین کنید.

6- کلمات جدیدی که یاد می‌گیرید را در دفتری یادداشت کنید و سعی کنید با آن‌ها جمله بسازید. هنگام صحبت کردن سعی کنید حداقل 3 بار آن‌ها را در جملات مختلف تکرار کنید.

7- حداقل روزی یک بار از وب سایت آموزش زبان اکسیر بازدید کنید و یکی از درس‌های آن را یاد بگیرید.

8- هیچ وقت کلمات را به صورت یک لیست حفظ نکنید. این روش تنها برای کوتاه مدت کاربرد داشته و برای امتحانات موثر است. اگر این طور کلمات را حفظ کنید حتما آن‌ها را بعد از امتحان فراموش خواهید کرد.

9- از ساعت بیولوژیکی خود برای انتخاب بهترین زمان مطالعه استفاده کنید. اگر صبح‌ها تمرکز کافی ندارید، بعد از ظهر یا شب تمرین کنید.

10- به جای حفظ کردن کلمات به تنهایی سعی کنید آن‌ها را در یک جمله به کار برده و از آن جمله به عنوان مثالی برای آن کلمه استفاده کنید. این طور بهتر می‌توانید کلمات را به خاطر بسپارید. درواقع، باید عبارات را یاد بگیرید، نه لغات را.

11- برای یک امتحان زبان ثبت نام کنید. آمادگی برای شرکت در این امتحان به عنوان یک انگیزه‌ی خارجی عمل کرده و باعث می‌شود بیشتر تمرین کنید. مثلا، در آزمون IELTS ثبت نام کنید.

12- البته کسب نمره‌ی خوب در امتحان نباید هدف نهایی شما باشد. سعی کنید عمیق تر فکر کنید. به این فکر کنید که چه بخشی از زندگیتان با یادگیری زبان انگلیسی بهتر می‌شود؟

13- یک هدف بلند مدت برای یادگیری زبان پیدا کنید و تنها روی آن تمرکز کنید. مثلا هدفگذاری کنید که چه با شرکت در کلاس IELTS و چه بدون آن، تا سه ماه دیگر در آزمون شرکت کرده و نمره 7 بگیرید. 

14- چند هدف کوتاه مدت نیز برای خود تعیین کنید و زمانی که به آن‌ها رسیدید به خودتان جایزه بدهید.

15- یادگیری زبان را برای این آغاز کنید چون می‌خواهید این کار را انجام دهید. خودتان را مجبور به این کار نکنید. این طور بهتر یاد می‌گیرید.

16- روش‌هایی که برای شما بازدهی بیشتری دارند را شناسایی کنید. به روش‌هایی که قبلا اثر گذاری داشته اند فکر کنید و آن‌ها را اجرا کنید.

17- روش‌های یادگیری افراد متفاوت هستند. بعضی از مردم به تنهایی و بعضی در گروه یادگیری بهتری دارند. بعضی از مردم با حفظ کردن، خواندن، صحبت کردن یا خلاصه کردن رابطه‌ی بهتری دارند. روش مناسب خودتان را شناسایی کنید و از آن برای یادگیری زبان استفاده کنید.

18- اگر یادگیری نکته ای برایتان مشکل است از معلم، دوستان، یا همکلاسی‌هایتان کمک بخواهید.

19- زبان انگلیسی خاصیت فرار بودن دارد. پس حتما همیشه چیز‌هایی که قبلا مطالعه کرده اید را مرور کنید.

20- پس از هر 30 دقیقه مطالعه به خودتان استراحت بدهید. به بیرون بروید و هوای تازه تنفس کنید، چیزی بخورید یا عضلاتتان را کشش دهید.

21- برای خواندن درس‌های بعدی و رفتن به سطح بعد عجله نداشته باشید. آرام باشید و تمام تمرکز خود را برای یادگیری مطالب سطحی که در حال مطالعه‌ی آن هستید بگذاید.

22- به جای تماشای فیلم‌های انگلیسی زبان از تلویزیون، فیلم‌های ضبط شده‌ی انگلیسی را تماشا کنید. این طور اگر متوجه یک جمله یا کلمه نشدید می‌توانید آن را برگردانید و چند بار تکرارش کنید تا متوجه شوید.

23- وقتی به سطح‌های بالاتر رسیدید می‌توانید برای یادگیری زبان فیلم‌های انگلیسی  را از تلویزیون تماشا کنید. این طور می‌توانید یک کلمه را همان بار اول تشخیص دهید. تماشای تلویزیون برای تمرین مکالمه با مردم انگلیسی زبان نیز مفید است چون آن‌ها نیز مانند تلویزیون تنها یک بار حرف‌هایشان را تکرار می‌کنند.

24- برای تمرین خواندن از کتاب‌های سطح بندی شده‌ی مختص زبان آموزان استفاده کنید. بعد از مدتی سطح‌های بالاتر را انتخاب کنید. زمانی که وقتش رسید یک رمان کامل را بخوانید. این کار حس بسیار خوبی به شما خواهد داد.

25- اگر در سطوح ابتدایی هستید می‌توانید از کتاب‌های مخصوص کودکان شروع کنید که کلمات ساده تری دارند.

26- اگر در حال تمرین جملات مجهول هستید می‌توانید روزنامه بخوانید. روزنامه‌ها زیاد از این ساختار استفاده می‌کنند.

27- هنگام خواندن ابتدا سعی کنید مفهوم کلی متن را درک کنید و به دنبال فهمیدن معنی همه‌ی کلمه‌ها نباشید. بعد از خواندن متن می‌توانید معنی کلمات جدید را در دیکشنری چک کنید.

28- اگر یک کلمه را در یک جمله نمی‌دانید، به کلمات دور و بر آن و معنی کلی متن توجه کنید و سعی کنید معنی آن را حدس بزنید. این تکنیک Contexting است.

29- برای بهتر حدس زدن معنی کلمات می‌توانید ریشه‌ی آن‌ها را یاد بگیرید به عنوان مثال Scrib= write یا min=small.

30- وقتی یک کلمه‌ی جدید را یاد می‌گیرید، همه‌ی حالت‌های گرامری آن را با هم یاد بگیرید. به عنوان مثال Beautiful (صفت)، beauty (اسم)، beautifully (قید).

31- پیشوند‌ها و پسوند‌های انگلیسی (ly, ment, ful) (dis, un, re) را یاد بگیرید. این عبارات به شما در درک معنی کلمات جدید کمک می‌کنند.

32- برخلاف فرانسوی یا ژاپنی کلمات انگلیسی باید با استرس یا تکیه در تلفظ شوند. زمانی که در حال یادگیری زبان انگلیسی هستید، تعداد بخش‌های یک کلمه را بشمارید و محل استرس را پیدا کنید. هر کلمه تنها یک استرس دارد که روی یکی از حروف صدا دار قرار می‌گیرد. استرس فعل‌های دو بخشی روی بخش دوم قرار می‌گیرد (beGIN). در حالی که استرس اسم‌ها و صفت‌های دو بخشی در بخش اول است (TEAcher, HAPpy).

33- هر زمان و هر جایی که می‌توانید از دانش زبان انگلیسی خود استفاده کنید.

34- به جای ترجمه کردن جملات از زبان مادریتان به انگلیسی یاد بگیرید که به انگلیسی فکر کنید. این طور سریع تر می‌توانید صحبت کنید.

35- زبان انگلیسی مانند شنا یا رانندگی یک مهارت است. نمی‌توانید آن را با کتاب خواندن یاد بگیرید، بلکه باید از آن استفاده کنید و آن را در عمل یاد بگیرید.

36- طبیعی ترین راه یادگیری دستور زبان انگلیسی از طریق صحبت کردن است.

37- یک دفترچه خاطرات انگلیسی داشته باشید و هر شب در چند جمله وقایع روزانه خود را بنویسید. بعدا می‌توانید جزئیات بیشتری به آن اضافه کنید و خاطرات طولانی تری بنویسید.

38- بعد از دفترچه خاطرات حتی می‌توانید یک وبلاگ انگلیسی بنویسید و نوشته‌هایتان را با همه‌ی دنیا به اشتراک بگذارید.

39- برای این که نویسنده‌ی بهتری شوید قبل از نوشتن به ایده‌هایتان فکر کنید و آن‌ها را روی یک تکه کاغذ یادداشت کنید. سپس به ترتیب بیان ایده‌ها و ساختار نوشته تان فکر کنید. و بعد از آن شروع به نوشتن کنید و سعی کنید از املا و دستور زبان درست استفاده کنید، در نهایت می‌توانید نوشته خود را بخوانید و اشتباهاتش را بر طرف کنید. حتی می‌توانید از شخص دیگری بخواهید تا آن را برایتان بخواند و غلط‌هایش را صحیح کند.

40- مراقب نشانه گذاری‌های جملاتتان باشید. نشانه گذاری اشتباه می‌تواند معنی یک جمله را کاملا تغییر دهد. به این دو جمله دقت کنید: “A woman without her man is nothing” و “A woman: without her, man is nothing”. مقاله علائم نگارشی انگلیسی را بخوانید.

41- یادگیری زبان با ترانه های انگلیسی عالی است. سعی کنید با آن‌ها همخوانی کنید. به همه نشان دهید چه صدای خوبی دارید! 

42- اگر هنوز نمی‌توانید به خوبی انگلیسی صحبت کنید یک دوست اینترنتی پیدا کنید و با او چت کنید.

43- از تمرین سایه (Shadowing) استفاده کنید. به یک پادکست صوتی انگلیسی گوش دهید و بعد از چند جمله سعی کنید همه‌ی چیز‌هایی که شنیده اید را تکرار کنید. به ریتم و لحن گوینده توجه کنید.

44- در خانه به رادیو انگلیسی گوش دهید. حتی اگر با دقت گوش ندهید می‌توانید بعضی از جلملات و کلمات را بشنوید.

45- متن یک سی دی انگلیسی را تهیه کنید و همراه با آن بلند تکرار کنید. با این کار می‌توانید تلفظ، لحن و ریتم صحبت کردن خود را بهتر کنید.

46- به یک سی دی انگلیسی گوش کنید و بعد از چند جمله صحبت‌های گوینده را بنویسید. با تمرین املا می‌توانید دقت خود را بیشتر کنید.

47- صدای خودتان را ضبط کنید و به آن گوش دهید تا اشکالات تلفظ و لحن خود را پیدا کنید. شاید دوست نداشته باشید به صدای خودتان گوش دهید، اما شجاع باشید و برای یادگیری زبان این کار را بکنید.

48- از معلم زبانتان اجازه بگیرید و صدایش را در کلاس زبان ضبط کنید. می‌توانید بعدا به آن گوش بدهید و لحن و سرعت صحبت کردن معلمتان را تقلید کنید.

49- از یک دیکشنری انگلیسی به انگلیسی استفاده کنید. با این کار فکر کردن به انگلیسی را تمرین می‌کنید و ترجمه کردن را کنار می‌گذارید.

50- از دیکشنری‌های انگلیسی به انگلیسی نترسید. دیکشنری‌های با سطح مخصوص زبان آموزان وجود دارند که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید.

51- همیشه به دیکشنری اتکا نکنید. هر زمان که ممکن است معنی یک کلمه را خودتان حدس بزنید. تنها گاهی اوقات از دیکشنری کمک بگیرید.

52- یادگیری را کنار نگذارید. گاهی ممکن است فکر کنید در حال در جا زدن هستید یا سرعت یادگیریتان پایین است. اما نگران نباشید. همه در حین یادگیری زبان چنین احساسی را تجربه می‌کنند.

53- از یادگیری زبان انگلیسی لذت ببرید. اگر آن را دوست داشته باشید سریع تر یاد می‌گیرید.

54- اگر از صحبت کردن می‌ترسید، قبل از گفتن هر چیزی دو نفس عمیق بکشید. وقتی آرام باشید بهتر می‌توانید صحبت کنید. تقویت اسپیکینگ انگلیسی را هم ببینید. 

55- برای انگیزه دادن به خودتان به کتاب‌ها و سی دی‌های قدیمیتان نگاه کنید تا ببینید آن‌ها چقدر برایتان ساده شده اند. به خودتان برای بالا رفتن سطحتان تبریک بگویید.

56- برای یادنگرفتن زبان انگلیسی بهانه نتراشید. شما هیچ وقت برای یادگیری زبان زیادی جوان یا زیادی پیر نیستید. منتظر چه هستید؟

57- عقب انداختن تمرین زبان انگلیسی می‌تواند روند پیشرفت شما را آهسته کند. اگر این کار یک عادت است، سعی کنید آن را کنار بگذارید و اگر برای فرار از تمرین این کار را می‌کنید، یک هدف خوب برای یادگیری زبان پیدا کنید.

58- اگر هنوز نتوانسته اید به نتیجه‌ی دلخواهتان برسید، به خاطر نداشتن استعداد یادگیری زبان نیست. به خاطر این است که هنوز بهترین راه‌های یادگیری زبان را نمی‌شناسید.

59- از منابع متناسب با سطح خودتان استفاده کنید. از متن‌ها یا فایل‌های صوتی که بیش از حد مشکل یا ساده هستند استفاده نکنید. از منابعی استفاده کنید که به اندازه‌ی کافی چالش برانگیز هستند، اما شما را خسته نمی‌کنند. اگر سطحتان را نمی دانید، در تعیین سطح آنلاین زبان استفاده کنید. 

60- نگران داشتن لهجه‌ی بی نقص نباشید. لهجه‌ی شما بخش مهمی‌از پیش زمینه‌ی فرهنگی شماست. انگلیسی زبان‌ها از شنیدن زبان انگلیسی با لهجه‌های مختلف لذت می‌برند.

61- لهجه‌ها و مدل‌های مختلفی از زبان انگلیسی وجود دارند: بریتانیایی، آمریکایی، یا انگلیسی آفریقای جنوبی، و حتی لهجه های هندی، روسی و غیره. اهمیت و درستی همه‌ی آن‌ها به یک اندازه است.

62- یکی از زبان‌های انگلیسی آمریکایی یا بریتیش را انتخاب کنید و کلمات متناسب با آن زبان را استفاده کنید. به عنوان مثال Elevator آمریکایی است و معادل بریتیش آن Lift است.

63- از کلمات و نکات زبان فلش کارت درست کنید و هر جا می‌روید آن‌ها را با خود ببرید. این طور اگر وقت اضافه پیدا کردید می‌توانید آن‌ها را بیرون بیاورید و مرور کنید.

64- از کاغذ‌های یادداشت چسب دار استفاده کنید و کلمات و نکات زبان را روی آن‌ها بنویسید و در نقاط مختلف خانه بچسبانید تا همیشه جلو چشمتان باشند.

65- از فعل‌های مرکب دوری نکنید. تعداد زیادی از این فعل‌ها وجود دارند که در کاربرهای مختلفی استفاده می‌شوند. تا جایی که می‌توانید سعی کنید فعل‌های مرکب جدید را یاد بگیرید. پس از مدتی متوجه می‌شوید که می‌توانید معنی فعل‌های مرکب جدید را حدس بزنید.

66- اعتماد به نفس داشته باشید و از حس ششمتان برای حدس زدن معنی کلمات استفاده کنید. از دیدن درست بودن حدس‌هایتان شگفت زده خواهید شد.

67- قبل از صحبت کردن افکارتان را مرتب کنید و به چیزی که می‌خواهید بگویید فکر کنید. درست است که دستور زبان انگلیسی را بلد هستید، اما هنگام صحبت کردن ممکن است ناخواسته اشتباه کنید.

68- افراد انگلیسی زبان شهرتان را پیدا کنید و سعی کنید با آن‌ها دوست شوید. می‌توانید به کلوپ‌هایی که انگلیسی زبان‌های شهرتان در آن جا جمع می‌شوند بروید و برای یادگیری زبان با آن‌ها معاشرت کنید.

69- خودتان صحبت کردن به زبان انگلیسی را شروع کنید و زمانی که به حرف‌های طرف مقابل گوش می‌دهید از کلماتی مانند Really?، Go on، What happened then? استفاده کنید تا او را به صحبت کردن تشویق کنید. منتظر این که کسی با شما انگلیسی صحبت کند نباشید، خودتان شروع کنید.

70- در بحث‌ها و مناظره‌های انگلیسی شرکت کنید. در چنین جلساتی هر نفر باید یک نقطه نظر را انتخاب کند و در گروه در مورد آن صحبت کند. سعی کنید منظور خود را واضح بیان کنید و به دقت به دیگران گوش دهید. گوش دادن به دیگران به یادگیری بیشتر شما کمک می‌کند. روی شخصی که صحبت می‌کند تمرکز کنید و اجازه ندهید دیگران حواستان را پرت کنند. برای بهتر درک کردن افکار دیگران می‌توانید کلمات آن‌ها را زیر لب تکرار کنید.

71- یاد گرفتن کلمات انگلیسی به تنهایی کافی نیست. حتی یک طوطی هم می‌تواند کلمات جدید را حفظ کند. باید علاوه بر کلمات دستور زبان انگلیسی را نیز درک کنید.

72- زبان مادری شما ممکن است همه‌ی زمان‌های افعال انگلیسی را نداشته باشد. زمان‌های فعل‌ها برای صحبت کردن در مورد زمان دقیق رخ دادن اتفاقات استفاده می‌شوند. سعی کنید مفهوم زمان فعل‌ها را به درستی درک کنید و در جای مناسب از آن‌ها استفاده کنید.

73- تعداد فعل‌های بی قاعده‌ی انگلیسی زیاد است. باید به آن‌ها عادت کنید.

74- هیچ وقت از یادگیری و تمرین زبان انگلیسی دست نکشید. اگر مدتی به خودتان مرخصی بدهید متوجه می‌شوید که سطح زبانتان افت کرده و خیلی از چیز‌ها را فراموش کرده اید.

75- اجازه ندهید گرفتن نمره‌ی بد در یک امتحان زبان شما را ناامید کند. گاهی وقت‌ها ممکن است نتوانید یک نمره‌ی بالا بگیرید، اما اگر می‌توانید به خوبی انگلیسی صحبت کنید باید به خودتان افتخار کنید.

76- به یاد داشته باشید که تا زمانی که همه تلاشتان را بکنید، موفق می‌شوید.

77- به همراه یک دوست انگلیسی یاد بگیرید. این طوری هم کسی را در کنارتان دارید که با او تمرین کنید و هم می‌توانید به همدیگر برای تمرین و یادگیری زبان انگیزه بدهید.

78- به یاد داشته باشید که تلفظ کلمات انگلیسی دقیقا شبیه املایشان نیست. به عنوان مثال، “Ough” بیش از 6 تلفظ مختلف دارد. الفبای فونتیک را یاد بگیرید تا بتوانید تلفظ کلمات را در دیکشنری چک کنید.

79- تلفظ شوا (Schwa) را یاد بگیرید. شوا یک حرف صدا دار بدون استرس و بدون لحن خنثی در زبان انگلیسی است در بسیاری از کلمات وجود دارد. به عنوان مثال، حرف a در about و حرف u در supply شوا هستند.

80- پیشرفت کردن در سطوح بالاتر مشکل تر است. به طور کلی وقتی در سطح ابتدایی یادگیری زبان هستید سرعت پیشرفت بالایی دارید. اما هر چه جلوتر می‌روید پیشرفت در یادگیریتان آهسته‌تر و نامحسوس تر می‌شود.

81- موقعیت مناسب برای استفاده از لغات و اصطلاحات انگلیسی را یاد بگیرید. استفاده از اصطلاحات خودمانی وقتی با دوستانتان هستید اشکالی ندارد، اما در یک جلسه‌ی کاری نباید از آن‌ها استفاده کنید.

82- زبان انگلیسی استفاده شده در کتاب‌ها با روش معمول صحبت کردن مردم در زندگی روزانه متفاوت است. برای یاد گرفتن اصطلاحات بهتر است فیلم‌های انگلیسی زبان تماشا کنید.

83- ممکن است یادگیری ضرب المثل‌ها مشکل باشد. اما استفاده از آن‌ها بسیار جالب است. ضرب المثل‌ها زبان انگلیسی شما را جذاب تر می‌کنند.

84- ما هنگام صحبت کردن کلمه‌ها را به هم می‌چسبانیم. به عبارت ساده، ما کلماتی که با حرف صامت تمام می‌شوند را به ابتدای کلماتی که با حرف صدا دار شروع می‌شوند می‌چسبانیم. (حرف صامت> حرف صدا دار). ما همینطور انتهایی کلماتی که با حرف صدا دار تمام می‌شوند را به ابتدای کلماتی که با حرف صامت شروع می‌شوند می‌چسبانیم (حرف صدا دار> حرف صامت). برای بهتر کردن تلفظ و مهارت شنیدن خود این اصل را تمرین کنید.

85- از منابع و سایت‌های مفید اینترنت مانند BBC Learning English برای یادگیری زبان استفاده کنید.

86- به نقاط قوت و ضعف خود فکر کنید. برای بهتر کردن نقاط ضعفتان تلاش کنید و به خاطر داشتن نقاط قوتتان به خودتان افتخار کنید.

87- از اشتباهاتتان درس بگیرید. شما به احتمال زیاد یک اشتباه گرامری را چندین بار تکرار می‌کنید. از نتایج امتحانات زبانتان برای پیدا کردن اشتباهات متداولتان استفاده کرده و با استفاده از کتاب دستور زبان مورد علاقه تان آن را به درستی یاد بگیرید.

88- به درستی از حروف تعریف اسم استفاده کنید. به عنوان مثال A University (این کلمه با یک حرف بی صدا شروع می‌شود) و An Hour (این کلمه با حرف صدا دار آغاز می‌شود) درست هستند.

89- برای بهتر کردن مهارت صحبت کردن خود از قوه تخیلتان استفاده کنید. قبل از رفتن به یک رستوران به این فکر کنید که پیشخدمت چه چیزی ممکن است به شما بگوید و شما چه پاسخی می‌توانید بدهید.

90- بخش زیادی از برقراری ارتباط با دیگران از طریق زبان بدن انجام می‌شود. علائم و حالت‌های مختلف در فرهنگ‌های مختلف ممکن است معنی‌های متفاوتی داشته باشند. به عنوان مثال گرفتن دو انگشت دست به حالت V مانند در حالی که کف دستتان رو به بیرون باشد به معنی پیروزی است. اما اگر در انگلیس کف دستتان را به سمت صورتتان بگیرید و علامت V را نشان دهید کارتان توهین محسوب می‌شود.

91- خوب بخوابید. خواب خوب باعث بهتر شدن عملکرد مغز و حافظه و یادگیری بیشتر می‌شود.

92- در یک کشور انگلیسی زبان کلاس زبان انگلیسی بروید.

93- اگر در خارج از کشور در حال تحصیل هستید با کسانی که از کشور‌های دیگر آمده اند معاشرت کنید و با آن‌ها دوست شوید. تنها با کسانی که هم وطنتان هستند زندگی نکنید. سعی کنید با رفت و آمد کردن با کسانی که از کشور‌های دیگر هستند با فرهنگ آن‌ها آشنا شوید.

94- آیا تا به حال به کار کردن یا کارآموزی در یک کشور خارجی فکر کرده اید؟

95- حتما از یک مربی زبان با تجربه که مدرک رسمی ‌این کار را دارد زبان یاد بگیرید.

96- کلمات زیادی در زبان انگلیسی وجود دارند که تلفظ مشابه، اما املا و معنی متفاوتی دارند. به عنوان مثال “here” به معنی این جا و “hear ” به معنی شنیدن شبیه هم تلفظ می‌شوند. با یاد گرفتن این کلمات می‌توانید سریع تر دایره لغات خود را گسترش دهید.

97- زمانی که به سطح متوسطی از زبان انگلیسی رسیدید سعی کنید‌ یک چیز را به چند روش مختلف بگویید. این طوری صحبت‌های شما برای کسانی که به حرف‌هایتان گوش می‌دهند جالب‌تر خواهند بود.

98- زمانی که در کلاس زبان انگلیسی شرکت می‌کنید، همیشه از قبل برای کلاستان آماده شوید. تمریناتتان را به موقع انجام دهید و درس قبلیتان را قبل از کلاس مرور کنید. با این کار ذهن خود را برای یادگرفتن نگات جدید گرم می‌کنید.

99- در کلاس حواس خود را روی درس جمع کنید. از پنجره به بیرون نگاه نکنید. دیر نکنید. سعی کنید چند لحظه زودتر از شروع کلاس به آن جا برسید. کنار کسانی که به زبان انگلیسی با شما صحبت نمی‌کنند ننشینید. گوشی خود را خاموش کنید. مرتب باشید و کتاب، دفترچه و خودکارتان را همراهتان ببرید.

100- یک محل راحت و ساکت و آرام را برای مطالعه پیدا کنید. شما به محلی که بتوانید در آن تمرکز کامل داشته باشید برای تمرین نیاز دارید.

101- در آخر، با اکسیر زبان انگلیسی را یاد بگیرید! راه های یادگیری زبان

 

نتیجه: بیشتر از 100 راه برای یادگیری زبان انگلیسی

یادگرفتن زبان انگلیسی مشکل نیست. اگر به این زبان علاقه داشته باشید و حتی یک لحظه هم از یادگیری آن دست بر ندارید، خیلی زود به سطح بالایی از مهارت‌های زبان انگلیسی دست پیدا خواهید کرد. نکاتی که در این پست گفته شدند می‌توانند راهنمای خوبی برای کمک به شما در این مسیر باشند. با رعایت این نکات و دستور العمل‌ها می‌توانید بازدهی یادگیری زبان خود را بالا ببرید.

 

راه های یادگیری زبان