سبد خرید 0 021 26 70 99 17

پاسخگویی از 12:30 الی 19:00

 ورود / ثبت نام
0
0

بهترین فیلم­ها برای یادگیری انگلیسی با یوتیوب

3525 بازدید

بهترین فیلم ­ها برای یادگیری انگلیسی با یوتیوب

مقدمه یادگیری انگلیسی با یوتیوب

وقتی تصمیم به یادگیری انگلیسی با یوتیوب می­گیرید، می­توانید مهارت­های زبان انگلیسی خود را به طور موثر ارتقا دهید، البته به شرط آنکه درس­های ویدیویی مناسبی را در اختیار داشته باشید.

اگر در مورد پیدا کردن بهترین ویدیوهای آموزشی احساس سستی می­کنید، جای نگرانی نیست. ما بهترین فیلم­های YouTube را که به شما یاد می­دهند چگونه انگلیسی صحبت کنید، برایتان جمع­آوری نموده­ایم.

از این مقاله، برای یادگیری سریع مهارت مکالمه انگلیسی، مفاهیم مهم دستور زبان، کاربرد صحیح کلمات و موارد دیگر، به عنوان یک راهنمای خوب استفاده نمایید. در اینجا شما حتی درباره اینکه چگونه خیلی سریع مانند یک انگلیسی­زبان، روان و سلیس صحبت کنید، راهنمایی خواهید گرفت.

 

یادگیری انگلیسی با یوتیوب: چگونه می­توان آموزش­های YouTube را در مکالمه­های واقعی انگلیسی اعمال نمود.

هنگام صحبت کردن، زیاد فکر نکنید:

گویندگان بومی اغلب از ساختارهای دستور زبان یا جمله­های نادرست، برای بیان مقصودشان استفاده می­کنند. بنابراین اگر شما یک زبان­آموز هستید، انجام چند اشتباه محتمل بوده و اشکالی ندارد. اما اگر در هنگام گفتگو زیاد فکر کنید، مانع جریان یافتن مکالمه می­شوید و این امر باعث می­شود که شما اغلب مانند یک گوینده بد به نظر برسید.

بسیاری از ویدیوهای YouTube، که در زیر برایتان بیان می­کنیم، به شما کمک می­کنند تا بدون فکر کردن، روان و طبیعی صحبت نمایید. در این زمینه به ویدیوهای مربوط به chunking، توجه ویژه­ای داشته باشید.

 

سعی نکنید از لهجه­های افراد بومی تقلید کنید (حداقل در ابتدا):

اگر از قبل یادگیری انگلیسی با یوتیوب، شیوه آموزشی شما بوده است، احتمالا بارها سعی کرده­اید آنچه را می­شنوید، تکرار کرده و تلفظ افراد را تقلید نمایید. این کار عالیه! اما لزوما آن را در زندگی واقعی امتحان نکنید.

تقلید کردن از لهجه­های محلی، می­تواند با ماه­ها و حتی سال­ها تمرین، طول بکشد. اما دقت کنید که اگر با لهجه­ای صحبت کنید که یک کپی ناقص از لهجه بومی­زبانان باشد، برخی ممکن است فکر کنند که شما اصیل نیستید یا آنها را به نوعی مسخره می­کنید.

بنابراین درباره آن، بیش از حد فکر نکنید. به عبارت دیگر، در حالیکه سعی در تلفظ کلمات با بیشترین دقت ممکن را دارید، با لهجه­ای که به طور طبیعی به شما می­آید صحبت کنید.

 

از زبان عامیانه زیاد استفاده نکنید:

کلمات عامیانه، روش خوبی برای ایجاد یک فضای غیررسمی هستند. اما برخی از زبان­آموزان بیش از حد از زبان عامیانه استفاده می­کنند، که باز هم کمی غیر اصیل بنظر می­رسد. یک قانون خوب که می­توانید در این مورد به کار ببرید این است که، متوجه باشید شخصی که با آن صحبت می­کنید، از چند کلمه عامیانه استفاده می­کند و سپس از او در این رویه پیروی نمایید.

شایان ذکر است که برخی از دروس ویدویی YouTube که در زیر به آنها خواهیم پرداخت، عبارت­های رایج انگلیسی، اصطلاحات عامیانه و نحوه استفاده از آنها را پوشش می­دهند.

 

اگر چیزی را متوجه نمی­شوید، سوال بپرسید:

سوال کردن، یک روش خوب برای ادامه مکالمه است. این امر باعث تحریک طرف مقابل شما شده و او را راغب می­کند که بیشتر صحبت کند و همچنین از هرگونه سردرگمی جلوگیری می­نماید.

در واقع قبول کردن اینکه شما جمله­ای را متوجه نشده­اید و درخواست تکرار آن را از طرف مقابلتان می­کنید، در مکالمات کاملا رایج است. نگران نباشید، در درس YouTube EnglishClass101 در مورد نحوه پرسیدن سوالات بهتر، بیشتر صحبت می­شود.

 

یادگیری انگلیسی با یوتیوب: بهترین فیلم­ها برای یادگیری سریع مکالمه انگلیسی

با فیلم­های YouTube که در زیر برایتان لیست کرده­ایم، از هر جهت زبان انگلیسی را یاد بگیرید. ما این فیلم­ها را به دسته­های خاصی تقسیم کرده­ایم، تا به شما کمک کنیم هر زمان که می­خواهید، بتوانید موارد مورد نیاز برای مطالعه یا مرور را، پیدا نمایید. در بخش بعدی فیلم­های انگلیسی را پیدا خواهید کرد، که شامل موارد زیر هستند:

  • دروس گرامر زبان انگلیسی
  • آموزش تلفظ انگلیسی
  • دروس گفتاری و مکالمه انگلیسی
  • درس­های YouTube، برای یادگیری سریع­تر انگلیسی

 

یادگیری انگلیسی با یوتیوب: مبحث دستور زبان

آموزش پنج دقیقه­ای حروف تعریف در زبان انگلیسی (englishgrammarspot)

سطح این آموزش، مبتدی است. این درس سریع بوده و برای مبتدیانی که تازه شروع به یادگیری زبان انگلیسی کرده­اند، بهترین است. همچنین در این درس، هر آنچه را که باید برای استفاده صحیح از حروف تعریف انگلیسی بدانید، به شما آموزش داده می­شود.

دو نوع حرف تعریف اصلی در زبان انگلیسی وجود دارد که شامل حرف تعریف مشخص و نامشخص است. حرف تعریف The، به چیز مشخصی در زبان انگلیسی اشاره دارد. در واقع هنگامی که شما در مورد یک چیز آشنا صحبت می­کنید، آن را به کار می­برید.

برای مثال:

The dog with the red collar stole my sandwich.

سگی با قلاده قرمز، ساندویچ من را دزدید.

از طرفی a و an، حروف تعریف نامشخص در زبان انگلیسی هستند. این حروف هنگام صحبت کردن درباره چیزی ناآشنا و به بیان بهتر، درباره یکی از موارد کلی، مورد استفاده قرار می­گیرند.

برای مثال:

A dog stole my sandwich, but I’m not sure which one.

سگی ساندویچ من را دزدید، اما مطمئن نیستم کدام یک.

در این ویدیو، همچنین در مورد زمانی که هیچ یک از حروف تعریف the، a و an استفاده نمی­شود (zero article)، صحبت شده است. این مورد در حقیقت زمانی است که انگلیسی­زبانان از حروف تعریفی که معمولا انتظار استفاده از آنها را داریم، استفاده نمی­کنند. این امر بیشتر درباره فصول اتفاق می­افتد.

به عنوان مثال:

winter is here .

زمستان اینجاست.

همانطور که می­بینید، قبل از کلمه winter از حرف تعریف the استفاده نشده است.

درک درس englishgrammarspot، بسیار ساده بوده و برای توضیح تمام قوانین مهم، هنگام استفاده از حروف تعریف در زبان انگلیسی، زمان بسیار کمی را می­طلبد.

 

توضیحات و مثال­های مربوط به Zero Article (یادگیری انگلیسی با یوتیوب کانال بی­بی­سی)

به احتمال زیاد اطلاعات بیشتری درباره Zero Article که ذکر کردیم، نیاز دارید. در این فیلم به چندین قانون درباره موقعیت­هایی که به حروف تعریف در زبان انگلیسی نیازی ندارید، پرداخته شده است.

همچنان که گوش دادن به استاد راهنما در ویدیو، بسیار جذاب است، او مثال­های مفیدی را در ادامه کار به شما ارائه می­دهد.

خبر بهتر اینکه، این فیلم YouTube یکی از هزاران فیلم معتبر انگلیسی است، که می­توانید آن را از طریق وبسایت FluentU نیز تماشا نمایید. این امکان بدان معناست که شما می­توانید از این طریق، بیشتر به یادگیری ممارست بورزید.

وبسایت FluentU فیلم­های واقعی، مانند موزیک ویدیوها، پیش پرده­های فیلم­ها، کلیپ­های محبوب، اخبار و گفتگوهای الهام­بخش را در اختیار دارد و آنها را به دروس شخصی­سازی­شده زبان، تبدیل می­کند.

از دیگر ویژگی­های وبسایت FluentU این است که، هر فیلم دارای زیرنویس­های تعاملی است. برای مثال اگر یک کلمه را متوجه نمی­شوید، فقط کافیست روی آن کلیک نمایید، تا یک تعریف فوری، یک عکس به یاد ماندنی و جملات نمونه­ مفیدی برای شما ارائه شود.

علاوه بر آن، در اینجا زیرنویس­های انگلیسی توسط تیمی از متخصصان ارائه می­شوند، بنابراین لازم نیست به زیرنویس­های خودکار YouTube، که اغلب نادرست از آب در می­آیند، اعتماد کنید.

پس از تماشای ویدیو مورد نظر، FluentU فلش­کارت­ها و آزمون­های سرگرم­کننده­ای برای شما فراهم می­کند، تا مطمئن شوید همه چیزهایی را که تاکنون یاد گرفته­اید، اکنون می­توانید به راحتی به خاطر بیاورید.

هر ویدیوی FluentU، بر اساس موضوع، ژانر و سطح، سازمان یافته است (مبتدی 1، مبتدی 2، متوسط ​​1، متوسط ​​2، پیشرفته 1، پیشرفته 2)، بنابراین می­توانید ویدیوهای مناسب خود را به راحتی پیدا نمایید.

همچنین دقیقا مانند اپلیکیشن YouTube، می­توانید FluentU را با اپلیکیشن­های تلفن همراه برای iOS و Android، همراه خود داشته باشید.

 

انگلیسی را با گفتگوهای TED بیاموزید: (FluentU انگلیسی)

سطح این آموزش متوسط است. FluentU فقط یک برنامه یادگیری زبان نیست، بلکه یک کانال YouTube نیز هست.

کانال YouTube FluentU انگلیسی، از نمونه­های واقعی فیلم­های انگلیسی، برای آموزش زبان انگلیسی استفاده می­کند. همانطور که قبلا هم گفتیم ویدیوهای آن مانند پیش پرده­های فیلم­ها، کلیپ­های تلویزیونی و همچنین سخنرانی­های الهام­بخش مانند TED Talks است.

در واقع گفتگوهای TED، نه تنها برای کمک به ما در تبدیل شدن به افراد مفیدتر و داشتن زندگی بهتر عمل می­کند، بلکه یک روش عالی برای استفاده از دستور زبان انگلیسی، در گفتار واقعی است.

برای مثال، اگر بخواهیم درباره یادگیری انگلیسی با یوتیوب، تجسمی را ارائه دهیم، فیلمی مربوط به سخنرانی مت مولن وگ، بنیانگذار وردپرس را در نظر بگیرید(وردپرس یک برنامه آنلاین است که به افراد در ساخت وبسایت در اینترنت کمک می­کند). در این ویدیو، مت توضیح می­دهد که چگونه بیشتر کارمندان وردپرس، در سراسر جهان از خانه به کار کردن می­پردازند.

مت همچنین توضیح می­دهد که چرا تصمیم گرفت این کار را در وردپرس انجام دهد. وی معتقد است که در همه جای دنیا، افراد با استعدادی وجود دارند و کار کردن در خانه و بصورت دورکاری، به وردپرس امکان استخدام این کارمندان را از هر کشوری می­دهد. او همچنین باور دارد که کار کردن در خانه، به کارمندان اجازه می­دهد تا انتخاب کنند کارگران بهتری باشند.

پس از تماشای سخنرانی TED، استاد راهنما در ویدیو، برخی از واژگان و ساختارهای گرامری را که مت در سخنرانی خود استفاده کرده، توضیح می­دهد.

به عنوان مثال، در این ویدیو مت می­گوید:

WordPress is coming up on over 800 employees.

وردپرس، بیش از 800 کارمند دارد.

این استاد راهنما توضیح می­دهد که این یک عبارت عامیانه است، به این معنی که وردپرس در حال نزدیک شدن به 800 کارمندی است که در این شرکت کار می­کنند. او همچنین توضیح می­دهد که این عبارت با فعل to be استفاده می­شود، که باید بعد از کلمه we به are تبدیل شود:

we are coming up on over 800 employees.

ما بیش از 800 کارمند داریم.

بهترین قسمت فیلم­های انگلیسی FluentU، این است که استاد راهنما به بیننده فرصت مشارکت می­دهد. زبان­آموزان می­توانند کلمات یا عبارات را بعد از گوینده در فیلم، برای بهتر شدن تلفظشان تکرار نمایند.

این ویدیو و ویدیوهای دیگر را با عضویت در FluentU انگلیسی، برای دریافت بهترین نکات یادگیری انگلیسی با یوتیوب و نمایش­های تلویزیونی، حتما چک نمایید.

 

آموزش الگوی جملات انگلیسی (Master English)

سطح این آموزش مبتدی است. منظور از الگوی جملات، ترتیب قرارگیری اسم­ها و فعل­ها در یک جمله را نشان می­دهد. این موضوع بسیار مهم است، زیرا الگوی جمله مناسب، درک انگلیسی گفتاری و نوشتاری شما را آسان می­کند. همچنین به شما کمک می­کند تا با تلاش بسیار کم، بتوانید خیلی سریع جمله خود را تنظیم نمایید.

دو نوع الگو اصلی جمله، در زبان انگلیسی وجود دارد. اولین مورد فاعل، فعل و مفعول است که SVO نیز نامیده می­شود: subject, verb, object

برای مثال:

John eats an apple.

جان یک سیب می­خورد.

John، فاعل است. eats، فعل است و an apple، مفعول است.

الگوی دیگر فاعل، فعل، متمم است. متمم، مفعول را توصیف می­کند.

John is frustrated.

جان ناامید شده است.

John، فاعل است. is، فعل است و frustrated، مکمل است.

ویدیوهای مربوطه، هر دو مفهوم را با مثال­های متعدد، به صورت عمیق­تر توضیح می­دهند.

 

12 زمان در زبان انگلیسی، که ظرف مدت 15 دقیقه توضیح داده می­شود (linguamaria)

سطح این آموزش، از مبتدی تا متوسط است. در زبان انگلیسی، زمان­های زیادی وجود دارد و پیگیری آنها در میانه مکالمات، ممکن است اندکی دشوار باشد. این درس ویدیویی، در واقع یک مرور سریع را برای شما فراهم می­کند. همچنین منطق این زمان­ها را با استفاده از یک نمودار ساده، توضیح می­دهد.

این درس برای زبان­آموزانی که از قبل درباره اینکه چگونه از زمان­ها در زبان انگلیسی استفاده کنند چیزی می­دانند، بسیار مفید است. البته آنها هنگام مکالمه کردن، غالبا قوانین دستوری را فراموش می­کنند. خطاهای مربوط به استفاده از زمان­های مختلف، نه تنها برای مبتدیان بلکه برای زبان­آموزان متوسط نیز معمول است.

شما می­توانید از این ویدیو برای تازه­سازی سریع حافظه خود، قبل از ارائه یک سخنرانی یا گردهمایی اجتماعی، که می­بایست حتما به انگلیسی صحبت کنید، استفاده نمایید.

 

درس اسامی قابل شمارش و غیرقابل شمارش (Oxford English Now)

سطح این آموزش مبتدی تا متوسط است. اسامی قابل شمارش و غیرقابل شمارش، برای اکثر زبان­آموزان انگلیسی، موضوعی مشکل است. این ویدیو می­تواند هم به­عنوان درسی برای آموزش مفاهیم اساسی به کار رود و هم به­عنوان منبعی برای مرورهای آتی.

اسم­های غیرقابل شمارش، هرگز نمی­توانند جمع بسته شوند. اما فراگیران زبان، معمولا هنگام صحبت کردن به انگلیسی، آنها را به اشکال جمع، تبدیل می­کنند. برخی از نمونه­های این اسامی عبارتند از: advice (توصیه)، flour (آرد) و dust ( گرد و غبار). توجه کنید که هرگز در زبان انگلیسی نمی­گوییم: advices یا flours.

همچنین نمی­توانید از حروف تعریف a یا an، با اسامی غیرقابل شمارش در زبان انگلیسی، استفاده نمایید. اما با اسم­های قابل شمارش مفرد، همیشه می­بایست از a یا an، قبل از آنها، استفاده نمایید.

لازم به ذکر است که رعایت این قوانین، در هنگام خواندن یا نوشتن تقریبا آسان است، زیرا شما معمولا وقت کافی برای فکر کردن دارید و می­توانید سریعا متوجه شوید که آیا کلمات، در جمله درست به نظر می­رسند یا خیر. اما از آنجا که اکثر مکالمات با سرعت بالایی انجام می­شوند، خطاهای مربوط به اسم­های قابل شمارش و غیر­قابل شمارش، رایج­تر و محتمل­تر هستند.

ایده خوبی است که این نکات را در جلسه تمرین گرامر خود استفاده نمایید، سپس قبل از مکالمه انگلیسی یا حتی یک آزمون کتبی، درس را مرور کنید.

 

هشت اشتباه رایج در گرامر زبان انگلیسی (Learn English with Rebecca)

سطح این آموزش مبتدی است. همانطور که از نام این درس پیداست، در این ویدیو مربی انگلیسی یعنی Rebecca، به شما کمک می­کند تا رایج­ترین اشتباهات گرامری ساخته شده توسط زبان­آموزان مبتدی انگلیسی را، متوجه شده و اصلاح نمایید.

در این بخش از یادگیری انگلیسی با یوتیوب، ربکا ابتدا هشت جمله که از نظر دستوری نادرست هستند را، ارائه می­دهد و به شما زمان می­دهد تا اشتباهات را تشخیص دهید. وی سپس به اشتباه دقیق اشاره کرده و همچنین به شما می­گوید که چگونه آن را اصلاح کنید.

این یک روش عملی خوب است که نه تنها خطاها را شناسایی می­کند، بلکه برخی قوانین اساسی دستوری را، که ممکن است فراموش کرده باشید، برایتان نیز مرور می­نماید.

به عنوان مثال، فراگیران زبان انگلیسی هنگام صحبت کردن در مورد روز خود، اغلب به جای this morning (امروز صبح) می­گویند، today morning. همچنین زبان­آموزان انگلیسی اغلب صفت و اسم را نیز به جای هم اشتباه می­گیرند.

این ویدیوی درسی، برای همه زبان­آموزانی که فقط یک مرور سریع، از دستورالعمل­های اساسی انگلیسی، به منظور استفاده روزمره می­خواهند، مفید است.

 

یادگیری انگلیسی با یوتیوب: از کجا تلفظ انگلیسی را در YouTube بیاموزید.

آموزش تلفظ در زبان انگلیسی با IPA  ( mmmEnglish)

سطح این آموزش، از مبتدی تا متوسط است. یکی از جنبه­های چالش برانگیز یادگیری زبان انگلیسی، تسلط بر تلفظ است. در بسیاری از زبان­های دیگر، یک حرف فقط یک صدا را نشان می­دهد. اما در زبان انگلیسی، حروف بر اساس کلماتی که در آنها قرار می­گیرند، صداهای مختلفی را نشان می­دهند.

این درس ویدیویی با استفاده از الفبای آوایی بین­المللی (IPA)، تلفظ انگلیسی را ساده می­کند. IPA توسط افرادی که زبان می­خوانند، استفاده می­شود. هر حرف در IPA، فقط یک صدا را نشان می­دهد، بنابراین می­توان از آن برای توصیف تلفظ کلمات به هر زبانی، استفاده کرد.

در این درس YouTube، معلم Ema به شما نشان می­دهد که چگونه برخی از رایج­ترین و گول­زننده­ترین کلمات را به انگلیسی تلفظ کنید. استفاده Ema از IPA، به شما کمک می­کند تا دقت تلفظ انگلیسی خود را افزایش دهید، زیرا شما قادر خواهید بود صدای دقیق مورد استفاده در یک کلمه خاص را، تشخیص دهید (حتی اگر املای انگلیسی آن، کاملا متفاوت به نظر برسد!).

از آنجا که IPA، در دیکشنری­ها و سایر ابزارهای یادگیری زبان نیز مورد استفاده قرار می­گیرد، این درس می­تواند به شما کمک کند تا کلمات پیشرفته­تری را به تنهایی یاد بگیرید.

 

درس بالا و پایین بردن زیر­و­بمی صدا و لحن، در انگلیسی (English Pronunciation Roadmap)

سطح این آموزش متوسط است. در بسیاری از دوره­های یادگیری انگلیسی غالبا لحن صحبت، نادیده گرفته می­شود، هر چند که داشتن لحن صحیح در اغلب موارد از داشتن تلفظ صحیح، اهمیت بیشتری دارد.

این ویدیو آموزشی، به سرعت برخی از اصول لحن صحبت کردن را به شما می­آموزد. همچنین این فیلم بطور خاص بر افزایش و کاهش لحن مورد استفاده، در انگلیسی بریتانیایی متمرکز است. در اینجا استاد راهنما، نکات و مثال­های کاربردی زیادی را به شما می­گوید.

او توضیح می­دهد که چگونه لحن صحبت، به معنای کلمات و جملات شما متصل می­شود. نکته مهمی که وی متذکر می­شود این است که، برای مثال در یک لیست، چیزهای ابتدایی معمولا با یک آهنگ در حال افزایش، بیان می­شوند و مواردی که در انتهای لیست هستند با یک لحن در حال سقوط، گفته می­شوند. به این ترتیب، یک انگلیسی­زبان می­تواند پایان یافتن لیستی از کلمات را با لحن صدای خود، به مخاطبش بفهماند.

این امر بویژه برای انگلیسی­زبانان روزمره بسیار مفید است، زیرا مواردی مانند لیست مواد غذایی یا حتی بحث و جدال به صورت لیست را، مدام بیان می­دارند.

او همچنین با استفاده از صدای خودش، به شما کمک می­کند تا زمان پایین آوردن و بالا بردن صدا را، به راحتی تشخیص دهید.

 

درس آموزشی لحن و آهنگ صحبت کردن به انگلیسی آمریکایی (Accent’s Way English with Hadar Shemesh)

سطح این آموزش، متوسط تا پیشرفته است. همانطور که مناطق مختلف، نحوه تلفظ و کلمات عامیانه مخصوص به خود را دارند، از آن طرف الگوی لحن و آهنگ بیان خود را نیز دارند. این ویدیو بویژه در مورد الگوی آمریکایی، صحبت می­کند.

استاد راهنما در حالیکه منظور خود را با تغییر صدا و لحن خویش، به شما نشان می­دهد، مفاهیم اساسی لحن، مانند ریتم یا استرس را نیز به شما می­آموزد.

اگرچه خود این موضوع برای همه زبان­آموزان آشنا است، اما واژگان استفاده شده در فیلم، درک این درس را برای مبتدیان اندکی دشوار می­کند.

لازم به ذکر است که، زبان­آموزان باید بیشتر به مثال­ها توجه داشته باشند تا مفاهیم، زیرا لحن بیان، با انجام تمرین زیاد یاد گرفته خواهد شد. همچنین بهتر است بعد از اینکه معلم جمله­ای را بیان نمود، آن را تکرار کرده و سعی کنید از لحن او تقلید نمایید.

استاد راهنما همچنین حواسش هست که حتما آهسته صحبت کند. به عبارتی او در الگوی لحن خود، اغراق بسیار می­کند تا زبان­آموزان بتوانند روش گفتاری وی را، به وضوح تقلید نمایند.

 

یادگیری انگلیسی با یوتیوب: دروس YouTube که به شما می­آموزند چگونه در مکالمات خود به شیوه­ای نچرال صحبت کنید.

پنج کلمه که نباید در مکالمات خود آنها را به کار ببرید (Go Natural English)

سطح این آموزش مبتدی است. یکی از مهمترین دلایل یادگیری انگلیسی با یوتیوب این است که، درک بهتری از نحوه مکالمه بومیان واقعی، پیدا خواهید کرد.

کلمات خاصی وجود دارند که دانش­آموزان زبان انگلیسی در کلاس­ها یا کتاب­های درسی خود می­آموزند، اما واقعیت این است که تقریبا هرگز آنها در زندگی واقعی بومی­زبانان استفاده نمی شود. برخی از کلمات نیز وجود دارند که بومی­زبانان فقط در زمینه­های خاصی از آنها استفاده می­کنند.

در این درس، معلم انگلیسی گبی، در مورد پنج کلمه از این کلمات به شما می­گوید که احتمالا آنها را اشتباه استفاده می­کنید. از نظر دستوری، تمام کلماتی که وی ذکر می­کند به درستی استفاده می­شوند. اما آنها زبان­آموزان را متمایز می­کنند، چرا که بومی­زبانان از آن کلمات به همان شیوه استفاده نمی­کنند.

به عنوان مثال، یک نکته مهم که وی ذکر می­کند این است که در ایالات متحده اکثر دانش­آموزان، معلم­های خود را teacher صدا نمی­کنند، بلکه در عوض از نام آنها استفاده می­کنند. در بسیاری از کشورهای دیگر، انتظار می­رود که دانش­آموزان هرگز از نام معلمان خود استفاده نکنند، زیرا این امر بی­احترامی تلقی می­شود.

 

نکاتی که در اینجا می­آموزید، مربوط به زبان و فرهنگ بوده، که دقیقا برای شما مفید هستند. این نکات تقریبا هرگز در کتاب­های درسی ذکر نمی­شوند و در نتیجه اگر شما در منطقه­ انگلیسی زبانی زندگی نمی­کنید، طبیعتا آنها را نمی­آموزید. اما این ویدیوی یوتیوب، در این زمینه برای شما راه­گشا است.

 

استراتژی­های مربوط به مکالمه­ای روان­تر (EnglishClass101)

سطح این آموزش، متوسط ​​تا پیشرفته است. استراتژی، به معنای برنامه­ای است که برای دستیابی به یک هدف خاص، به روشی ویژه، عمل می­کند. این ویدیو، کارهای کوچکی را به شما یاد می­دهد، که شما می­توانید برای داشتن مکالمه­ای بهتر با انگلیسی­زبانان بومی، آنها را انجام دهید.

این درس درباره گرامر یا هر جنبه فنی دیگری از زبان انگلیسی نیست. در عوض، این دیدگاه انگلیسی­زبانان بومی را به شما می­دهد، که چگونه زبان­آموزان می­توانند مکالمه­ها را جالب­تر کنند.

آنها با سلام و احوالپرسی ابتدایی شروع می­کنند و توصیه آنها این است که از روش معمول، برای مخاطب قرار دادن کسی پرهیز کنید. جملات استاندارد مانند Hi, how are you?، اغلب پاسخ­های قابل پیش بینی مانند I am fine.، را دریافت می­کنند. اما این مکالمه خیلی زود متوقف می­شود، زیرا بعد از آن اکثر مردم حرف زیادی برای گفتن ندارند.

این فیلم یک روش خوب، برای یادگیری مهارت­های اساسی اجتماعی است. همچنین این یک ویدیوی نادر است، که در مورد آن چیزی که در ذهن بومیان، هنگام گفتگو با زبان­آموزان انگلیسی نقش می­بندد، صادق است. بعلاوه، گفتگوی بین مدرسان، می­تواند مثال خوبی برای یک مکالمه خودمانی باشد، به آنها نیز دقت نمایید.

اگر این سبک تدریس را که مربوط به فرهنگ می­شود می­پسندید، در ویدیو EnglishClass101 می­توانید دروس ویدیویی بیشتری را پیدا نمایید. هدف این برنامه این است که همراه با درس­هایی که واقعا از تماشای آنها و گوش دادن به آنها لذت می­برید، انگلیسی را نیز به راحتی یاد بگیرید. همچنین این درس­ها با بسیاری از مطالب یادگیری تکمیلی، مانند لیست واژگان و یادداشت­های PDF ارائه می­شوند.

 

پنج اصطلاح مفید به زبان انگلیسی (Papa Teach Me)

سطح این آموزش، مبتدی تا متوسط است. اصطلاحات و عبارات انگلیسی، روش سرگرم­کننده دیگری برای جذابتر کردن مکالمات انگلیسی شما و آمیخته شدن با بومی زبانان است. در واقع اصطلاحات، کلمات یا عبارات رایجی هستند که معنای فرهنگی بسیار خاصی دارند.

این بخش از یادگیری انگلیسی با یوتیوب، پنج اصطلاح را به شما می­آموزد که می­توانید در بیشتر مکالمات انگلیسی غیرجدی و خودمانی، از آنها استفاده نمایید. این استاد راهنما، همچنین به شما کمک می­کند تا متوجه شوید چطور افراد بومی از عبارات موجود، در مکالمات روزانه خود سود می­برند.

توجه داشته باشید که این عبارات، از انگلیسی بریتانیایی آمده­اند و با توجه به لهجه مربی، تلفظ انگلیسی را نیز خواهید آموخت. با این حال، همه اصطلاحات بجز مورد اول، معمولا در ایالات متحده نیز استفاده می­شوند.

مربی توجه ویژه­ای به اختصار دارد. به عنوان مثال، در عبارت I suppose so، معمولا i توسط گویندگان حذف می­شود و قسمت ابتدایی کلمه suppose، خیلی سریع گفته می­شود.

از آنجا که بیشتر این اصطلاحات، معمولا پاسخ سوالاتی هستند که مطرح می­شوند، زبان­آموزان در هنگام مکالمه این پنج اصطلاح را کاملا مفید می­یابند.

 

لیست 20 اختصار از کلمات عامیانه انگلیسی (Learn English with ESL Team)

سطح این آموزش، متوسط است. می­دانیم که درک بسیاری از کلمات عامیانه انگلیسی، بسیار دشوار است، مانند کلمه عامیانه cheeky (که برای توصیف فردی بی­ادب یا بی­احترامی استفاده می­شود). اما بیشتر کلمات عامیانه­ای که مورد استفاده قرار می­گیرند، فقط اختصار عبارات طولانی­تر هستند (اختصار یعنی فرم­های کوتاه­تر از یک کلمه یا چند کلمه).

این درس، 20 کلمه عامیانه از این قبیل را توضیح می­دهد. حتی ممکن است شما برخی از آنها را بشناسید، زیرا بسیار معمول بوده و در اینترنت بارها از آنها استفاده می­شود.

برخی از مثال­ها شامل wanna، (فرم اختصار want to) یا dunno، (فرم اختصار don’t know، که خود اختصار از do not know) است. درک این زبان عامیانه و استفاده از آن در مکالمات روزمره، به شما کمک می­کند تا طبیعی­تر و خودمانی بنظر برسید.

 

دروس YouTube، برای یادگیری سریع انگلیسی

توضیح ساده به روش Chunking برای انگلیسی گفتاری (Pronunciation Pro)

سطح این آموزش، مبتدی است. Chunking، روش دیگری است که باعث می­شود شما به یک انگلیسی­زبان مسلط، نزدیکتر بنظر برسید. Chunking ( تکه تکه کردن)، به معنای تقسیم کردن جملات به قطعات مختلف و تفکیک آنها، با مکث یا تغییر لحن است. این امکان به گویندگان کمک می­کند تا افکار و کلمات خود را سازماندهی کنند. همچنین برای ایجاد استرس، در قسمت­های مهم جمله استفاده می­شود.

این ویدیو کوتاه، توضیح می­دهد که chunking چیست، اساسا چرا مهم است و چگونه زبان­آموزان می­توانند از آن برای بهبود مهارت­های زبان انگلیسی، استفاده کنند.

استاد راهنما، هم از متن و هم از صدای خود برای توضیح نحوه کارکرد chunking، استفاده می­کند. او همچنین برخی از جملات تمرینی را به فراگیران می­دهد، که در نتیجه آنها می­توانند با استفاده از آنها، عملا درک کنند که چگونه می­توانند یک جمله را به قطعات مختلف تقسیم کنند.

جدا از اینکه این روش باعث می­شود جمله­های شما قابل فهم­تر شوند، از chunking می­توان برای جذابتر کردن صدا و لحن صحبت کردن شما، نیز استفاده کرد.

 

روش­های شروع تفکر کردن به زبان انگلیسی (Go Natural English)

سطح این آموزش، متوسط ​​تا پیشرفته است. حتی اگر بسیاری از زبان­آموزان قادر به تسلط بر جنبه­های فنی زبان انگلیسی باشند، هنوز فکر کردن به زبان انگلیسی برایشان دشوار است. بیشتر زبان­آموزان در هنگام مکالمه با دیگران، جملات انگلیسی را به زبان اصلی خود ترجمه می­کنند. این امر نه تنها سرعت مکالمه را کاهش می­دهد، بلکه می­تواند خطاها را نیز طی مکالمه، افزایش دهد.

این بخش از یادگیری انگلیسی با یوتیوب، برای رفع این عادت، نه عدد نکته به شما ارائه می­دهد. برخی از نکات بسیار مفید هستند، اما نیاز به آشنایی با مکالمات انگلیسی دارند. به عنوان مثال، برای حدس زدن اینکه شخص مقابل چه چیزی می­گوید، دانش­آموزان نیاز دارند تا الگوی معمول پاسخ­های انگلیسی را بدانند.

نکته دیگری که می­بایست زبان­آموزان به آن توجه نمایند، اجتناب از فرهنگ­های لغت دوزبانه است. استفاده از فرهنگ لغت فقط انگلیسی، شما را مجبور می­کند تا معنی کلمات را به زبان انگلیسی ببینید و به شما کمک می­کند تا بتوانید طبیعی به انگلیسی فکر کنید.

بیشتر این نکات، نیاز به تمرین زیاد ندارند. اما بهتر است به طور منظم، از همه این استراتژی­ها استفاده نمایید تا فکر کردن به انگلیسی، به یک عادت روتین برای شما تبدیل شود.

 

اسراری برای درک بومی­زبانان آمریکایی، که بسیار سریع صحبت می­کنند.

سطح این آموزش، متوسط است. یکی از رایج­ترین مشکلاتی که زبان­آموزان در مکالمات انگلیسی با آن روبرو هستند، تقریبا هرگز در مورد آن صحبت نشده است. سرعت اکثر افراد بومی­زبان در هنگام مکالمه، درک آنها را برای زبان­آموزان کاملا دشوار می­کند. این مشکل فقط پس از آنکه زبان­آموز، تمرین شنیداری انگلیسی خوبی داشته باشد حل می­شود، اما این پروسه ممکن است ماه­ها یا حتی سال­ها به طول بینجامد. این ویدیو نکات ساده­ای به شما ارائه می­دهد، که استفاده از آنها می­تواند به شما در مکالمات سریع به زبان انگلیسی، بسیار کمک­کننده باشد. در اینجا مربیان در مورد شش استراتژی مخفی صحبت می­کنند، که فراگیران می­توانند آنها را به کار برده و خیلی سریع­تر از حد معمول، گفتگوهای بومیان را درک نمایند.

برخی از نکات وی، صرف نظر از سطح یادگیری شما، برای هر زبان­آموزی مفید است. به­عنوان مثال، او در مورد کاهش­های معمول آمریکایی­ها هنگام مکالمه کردن، صحبت می­کند. مانند کوتاه کردن عبارت want to به wanna.

این کاهش­های معمول توسط افرادی که مدت زیادی است انگلیسی صحبت می­کنند، فورا درک می­شود. اما زبان­آموزان این موضوع را کاملا گیج­کننده می­دانند، خصوصا وقتی که بومیان با سرعت معمول خود صحبت می­کنند.

نکات وی، کوتاه و ساده هستند، اما شما برای بهبود درک کلی می­بایست هنوز مقداری تمرین شنیداری نمایید.

 

 جمع­ بندی یادگیری انگلیسی با یوتیوب

لیست بلندبالای ما درباره معرفی منابع آموزشی زبان انگلیسی در یوتیوب، به پایان رسید. احتمالا شما هم از این همه ویدیوی کارآمد و مفید، به وجد آمده­اید. کافیست کار را با یکی از این ویدیوها شروع کنید، سپس می­­بینید پیشرفت چشمگیری در سطح مهارت­های شما حاصل شده است.

اساسا یادگیری با فیلم، هیجان­انگیزتر از کتاب است و شما می­توانید آنها را کاملا رایگان تماشا کنید. همه چیز برای یادگیری موثر شما، مهیاست.

امیدوارم از کیفیت مقاله یادگیری انگلیسی با یوتیوب، راضی بوده باشید و در نظرات خویش، آن را برای ما ارسال نمایید.

 

هدایای اکسیر

 

تعیین سطح زبان

 

کلاس زبان

 

کلاس آیلتس

 

4.7/5 - (3 امتیاز)
https://exiracademy.org/?p=33496
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد بهترین فیلم­ها برای یادگیری انگلیسی با یوتیوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.