گرامر آزمون ام اس آر تی

The Grammar of MSRT Exam

 

 

در مقالات قبلی قسمت ریدینگ آزمون ام اس آر تی را برایتان توضیح دادیم. در این اکسیر به سراغ گرامر آزمون ام اس آر تی MSRT می رویم.

 

 

تشریح بخش گرامر آزمون ام اس آر تی MSRT

 

در آزمون MSRT سی سوال به بخش گرامر اختصاص دارد که به صورت هم زمان با سوالات ریدینگ در اختیار داوطلبان قرار می گیرد. مقدار زمانی که برای پاسخ دادن به سوالات این قسمت پیشنهاد می شود 20 دقیقه است. ولی از آنجایی که مجموعا 70 دقیقه برای پاسخ دادن به سوالات گرامر و ریدینگ زمان در نظر گرفته شده ، این شخص داوطلب است که در مدیریت زمان مختار است و می تواند این زمان 70 دقیقه ای را برا ی پاسخ دادن به سوالات گرامر و ریدینگ مدیریت کند.

 

داوطلبان آزمون MSRT درست بعد از بخش Listening (شنیداری) با 30 سوال گرامر (دستور زبان و ساختار) مواجه می شوند. نیمی از این سوال ها (یعنی 15 سوال) به صورت سوالات چهار گزینه ای است که دانش گرامری داوطلب را می سنجند. نیم دیگر سوال ها (یعنی 15 سوال) به صورت جملاتی آورده شده است که داوطلب باید یک غلط گرامری را در آن ها تشخیص داده و در گزینه های داده شده آن غلط ساختاری را به عنوان پاسخ صحیح انتخاب کند. به عبارتی دیگر در این سبک سوالات از چهار گزینه سه گزینه از لحاظ ساختاری صحیح هستند و فقط یک گزینه غلط ساختاری محسوب می شود که همان گزینه پاسخ صحیح است.

 

همانطور که قبلا عرض کردیم زمان پیشنهادی ما برای پاسخ دادن به 30 سوال گرامر در آزمون MSRT بیست دقیقه است. اگر به اندازه کافی به نکات دستوری تسلط داشته و خوب تمرین کرده باشید این مقدار زمان کفایت کرده و نیازی به صرف زمان بخش ریدینگ در این قسمت نیست. ولی اگر خوب تسلط نداشته باشید بدون شک زمان زیادی را از دست داده و در بخش ریدینگ وقت کمی برای پاسخگویی خواهید داشت.

 

 فرمت سوالات گرامر آزمون ام اس آر تی MSRT

 

سؤالات Structure (ساختار) گرامر آزمون ام اس آر تی 

این سوالات که معمولا 15 سوال اول بخش گرامر را تشکیل می دهند، دانش گرامری شما را می سنجند. شکل معمول این سوالات به این ترتیب است که جمله هایی به صورت ناقص در قالب سوال می آیند و شما باید برای کامل کردن آن جمله، بهترین گزینه را از بین چهار گزینه داده شده انتخاب کنید.

 

سؤالات Written Expression (خطای ساختاری)

همنطور که خدمت‌تان عرض کردیم معمولا 15 سوال دوم در بخش گرامر آزمون MSRT به سوالات خطای ساختاری اختصاص دارند. سوالات این قسمت در قالب جملات کامل کوتاه و بلند می آیند و زیر 4 قسمت (کلمه یا عبارت) از جمله خط کشیده شده است؛ یکی از این چهار قسمت، غلط ساختاری دارد که داوطلب باید آن را تشخص داده و به عنوان پاسخ صحیح در پاسخنامه علامت بزند. طراحان، در این سوالات گزینه ها را طوری طراحی می کنند که فقط کسانی که دانش گرامری خوبی دارند بتوانند پاسخ صحیح را تشخیص دهند.

 

 اکسیرهای طلایی برای گرفتن بالاترین نمره در گرامر آزمون ام اس آر تی

 

در قسمت گرامر دو نکته بسیار مهم را در نظر داشته باشید:

اول: مدیریت زمان را فراموش نکنید؛ قبلا هم توضیح دادیم که سوالات گرامر و ریدینگ به طور هم زمان در اختیار شما قرار دارند و درست بعد از بخش شنیداری باید به سوالات این دو قسمت پاسخ دهید. اگر بتوانید طوری زمان را مدیریت کنید که در حداکثر 20 دقیقه به همه 30 سوال بخش گرامر پاسخ دهید، می توانید 50 دقیقه بعدی را به بخش ریدینگ اختصاص داده و با خیالی آسوده به سوالات این بخش پاسخ دهید.

 

بنابراین هرچه زمان بیشتری را در بخش گرامر صرف کنید زمان کمتری در قسمت ریدینگ خواهید داشت. پس باید برای پاسخ به هر سوال گرامر چیزی کمتر از یک دقیقه زمان اختصاص دهید. اگر نتوانستید در زمان مشخص شده به پاسخ برسید بهتر است آن سوال را رها کرده و به سراغ سوال بعدی بروید. در صورتی که به همه سوالات بخش ریدینگ پاسخ دادید و باز هم وقت داشتید، برگردید و سوالات گرامری را که نتوانسته بودید پاسخ دهید، مجددا بررسی کنید.

 

دوم: بعد از رعایت همه مواردی که توضیح و تذکر دادیم، با خیال راحت به همه سوالات پاسخ داده و هیچ سوالی را بدون پاسخ رها نکنید! چون آزمون MSRT نمره منفی ندارد.

 

اکسیرهای بخش سؤالات Structure (ساختار):

  • اولین و مهم ترین کار این است که یک بار با دقت سوال را (که در قالب یک جمله ناقص داده شده است) بخوانید. این کار به شما کمک می کند تا ببینید دقیقا به چه چیزی نیاز دارید. به عنوان مثال با خواندن جمله ممکن است متوجه شوید که در جای خالی به صفت نیاز دارید. در این صورت گزینه هایی که صفت نباشند خود به خود از دایره انتخاب های شما خارج شده و بدین ترتیب به پاسخ نزدیک تر می شوید.

 

  • گزینه ها به صورت هوشمندانه طوری انتخاب شده اند که به تنهایی صحیح به نظر می آیند. از این رو گزینه ای پاسخ صحیح است که اگر در جای خالی بگذاریم، جمله علاوه بر کامل شدن از لحاظ ساختاری، معنی دار نیز باشد. پیشنهاد ما این است که سعی کنید هر چهار گزینه را در جای خالی قرار داده و جمله را ارزیابی کنید تا با حذف کردن گزینه ها به جواب برسید. بدون شک فقط یکی از گزینه ها علاوه بر کامل کردن جمله از لحاظ ساختاری، از لحاظ مفهوم نیز کامل کننده جمله خواهد بود.

 

اکسیرهای بخش سؤالات Written Expression (خطای گرامری)

 

  • در این سوالات ترفندی که در همان ابتدا باید به کار ببرید خواندن گزینه هاست. یعنی قبل از کل متن سوال به سراغ قسمت هایی که زیر آنها خط کشیده شده است، بروید. چون ممکن است گزینه ای را که از لحاظ دستوری غلط است تشخیص دهید. در این صورت می توانید بدون خواندن کل متن، قسمت هایی که از لحاظ دستوری صحیح باشند را تشخیص داده و از مدار خارج کنید.

 

به عنوان مثال اگر یکی قسمت هایی که زیرش خط کشیده شده More big باشد، بلافاصله آن را به عنوان پاسخ صحیح در پاسخنامه علامت بزنید؛ چون همان طور که می­‌دانید که صفت مقایسه ای (Comparative adjective) برای صفت های تک سیلابی با افزودن er ساخته می شود. بنابراین شکل صحیح این صفت Bigger خواهد بود. پس یادمان باشد که در سوالات خطای گرامری اولین کار خواندن قسمت هایی است که زیرشان خط کشیده شده است.

 

  • اگر تکنیک بالا جواب نداد و نتوانستید با خواندن قسمت های مشخص شده به جواب برسید، باید کل جمله را با دقت بخوانید و ساختار کل جمله را در نظر بگیرید تا غلط ساختاری را تشخیص داده و به عنوان پاسخ صحیح در پاسخنامه علامت بزنید.

 

 

   دوره‌ های آنلاین زبان

آموزش آیلتس | آموزشگاه زبان | خودآموز آیلتس | منابع آیلتس | آموزش انگلیسی