سبد خرید 0 021 26 70 99 17

پاسخگویی از 12:30 الی 19:00

 ورود / ثبت نام
0
0

آزمون زبان MSRT

3194 بازدید

آزمون زبان MSRT

Introduction of MSRT Exam

 

 

آزمون زبان MSRT که ازمون زبان انگلیسی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری است (کوتاه شده عبارت Ministry of Science, Research and Technology)، از معتبرترین آزمون های زبان در ایران است که توسط وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برگزار می‌شود. همه موسسات آموزش عالی و دانشگاه‌های زیر مجموعه‌ی این وزارتخانه، دانشگاه‌های علوم پزشکی و همچنین دانشگاه آزاد اسلامی آن را می‌پذیرند. از آنجایی برای گرفتن مدرک دکتری داشتن یک نمره زبان الزامی است، اکثر داوطلبان این آزمون، دانشجویان دوره دکتری هستند. ضمنا مدرک این آزمون فقط در داخل کشور اعتبار دارد.

 

 آزمون MSRT

   گرامر انگلیسی    لغات انگلیسی  

ترتیب سوالات آزمون MSRT

 این آزمون دارای ۳۰ سوال شنیداری، ۴۰ سوال درک مطلب و ۳۰ سوال گرامر است که داوطلبان فرصت دارند در 75 دقیقه به همه‌ی سوالات پاسخ دهند. میزان سختی MSRT تا حدودی با آزمون‌های بین‌المللی TOEFL و آزمون داخلی TOLIMO قابل مقایسه است.

 

قسمت Listening (شنیداری) آزمون

در این قسمت از آزمون دیالوگ هایی را با لهجه آمریکایی شنیده و در پایان هر مکالمه به سوالاتی مرتبط با آن مکالمه پاسخ می دهید. 15 دقیقه زمانی است که برای پاسخگویی به سوالات این بخش داده می شود. نکته اکسیری!: تجربه ثابت کرده است که اکثر سوالات در هر مکالمه از گفته های فرد دوم طرح می شود.

 

قسمت Grammar (ساختار زبان انگلیسی) آزمون

سوالات این بخش به دو دسته تقسیم می شود: در 15 سوال اول قسمتی از جمله به صورت جای خالی است و شما باید گزینه ای را که مناسب جای خالی است، انتخاب کنید. در 15 سوال دوم جملاتی را به صورت کامل می بینید که در آنها یک خطا وجود دارد و شما باید آن خطا را در بین گزینه ها تشخیص داده و انتخاب کنید. مجموعا 20 دقیقه زمان دارید تا به همه سوالات این بخش پاسخ دهید.

 

 

قسمت Reading and Vocabulary (درک مطلب و واژگان) آزمون

در این قسمت از آزمون میزان درک مطلب و وسعت دایره واژگان شما سنجیده شود. معمولا باید چهار متن را با موضوع دانشگاهی بخوانید و در مجموع به 40 سوال که از این متون طراحی شده اند پاسخ دهید. زمانی هم که دارید 40 دقیقه است.

 

 

ثبت نام در آزمون MSRT

محدودیتی در تعداد دفعات شرکت در این آزمون وجود ندارد. شما می توانید سالانه 10 الی 12 بار در این آزمون شرکت کرده تا نمره دلخواه خود را کسب کنید. دقت کنید که هزینه ثبت نام در آزمون قابل برگشت نیست و در صورت انصراف و یا تغییر زمان آزمون بعد از ثبت نام، نمی توانید هزینه را پس بگیرید.

 

دانشگاه علم و صنعت حوزه برگزاری این آزمون در شهر تهران است. شهرستانی ها هم نگران نباشند! چرا که این آزمون هر سال در بعضی از شهرستان‌ها نیز برگزار می‌شود ولی فهرست شهرهای محل برگزاری ثابت نیست. برای ثبت نام در آزمون به سامانه https://portal.saorg.ir/ مراجعه کنید.

 

برای مقطع دکتری لازم است که حداقل نمره 50 را کسب کنید. ولی بسته به دانشگاه، حد نصاب قبولی بین 45 تا 75 متغیر است.

 

زمان اعلام نتایج آزمون MSRT

7 الی 10 روز پس از برگزاری آزمون، نتایج آن از طریق وزارت علوم اعلام می شود.

 

منابع آزمون MSRT

بعضی منابع پیشنهادی برای آمادگی شرکت در MSRT عبارتند از:

  • TOEFL Preparation KIT
  • Barron’s – 11th Edition
  • Grammar – Betty Azar
  • Vocabulary for high school students
  • Longman Preparation for the TOEFL (the paper-based)
  • 504 Essential Words For TOEFL

 

 

 

هدایای اکسیر

 

تعیین سطح زبان

 

کلاس زبان

 

کلاس آیلتس

 

 

5/5 - (4 امتیاز)
https://exiracademy.org/?p=24264
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد آزمون زبان MSRT

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.