سبد خرید 0 021 26 70 99 17

پاسخگویی از 12:30 الی 19:00

 ورود / ثبت نام
0

تماس تلفنی از ۱۲:۰۰ الی ۲0:۰۰

0

تماس تلفنی از ۱۲:۰۰ الی ۲0:۰۰

عادت به نوشتن – Extensive Writing

3664 بازدید

عادت به نوشتن – Extensive Writing

در این مقاله اکسیری می خواهیم در مورد Extensive Writing یا عادت به نوشتن صحبت کنیم و بدانیم چی هست و برای چی استفاده می شود.

تنها تفاوت بین یک نویسنده که میگوییم چه قلم خوبی دارد، و کسی که فقط یک چیزی تولید کرده و فقط روی کاغذ آورده در Extensive Writing است.

عادات نوشتن یا Extensive Writing در واقع هدفش این است که عادت به نوشتن را در شما ایجاد کند و همان طور که شما در طول زمان روی برنامه های مناسب تمرین می کنید یک سری ویژگی ها در شما قوی تر می شود و نسبت به بقیه متوانید ان ها را با استاندارد بالاتر و کیفیت بالاتر در سرعت پایین تر انجام دهید. این چیزی است که معجزه ی Extensive Writing ایجاد میکند.

اگر شما خیلی دوست دارید که بتوانید سریع تر و با خطی زیبا تر بنویسید، اطلاعات کافی داشته باشید، مکث نداشته باشید، نوشته شما خوانا باشد، پاراگراف بندی و گرامر مناسب داشته باشید، با ایجاد عادت به نگارش یا Extensive Writing می توانید این ها را امکان پذیر کنید.

 

چطور عادت به نوشتن را ایجاد کنیم؟

How Do We Make Extensive Writing Our Routine?

قطعا باExtensive listening speaking reading  آشنا هستید. عادت به نوشتن یا Extensive Writing هم به همان شکل است در واقع قراراست شما با یک برنامه منظم در زمان معین تمرین نوشتن داشته باشید و تکرار شوندگی آن چیزیست که برای ما مهم است.

اگر هر آخر هفته، مثلا یک مقاله 400 صفحه ای بنویسید مهم نیست. این برای ما مهم است که هر روز، ده دقیقه متن تولید کنیم و یک سری ضوابط و معیارها را مد نظر داشته باشیم. شما Extensive Writing را می توانید از روی ورودی هایی که از قبل گرفتید، مثلا از محتوای Listening یا Reading بدست آورده و یا حالا هر اطلاعاتی که در ذهن دارید و می خواهید روی کاغذ بیاورید بدست بیاورید.

شروع میکنید به نوشتن و تایم می گیرید. در انتها می شمارید که شما در دقیقه چند کلمه می نویسید و چقدر سریعproduction  دارید. در واقع، تعداد کلماتی که در دقیقه تولید می کنید خط کشی برای وضعیت شماست.

 

معیاری برای تعداد کلماتی که در دقیقه می نویسید

WPM: Word Per Minute, A Criterion For You Writing Fluency

شما باید به کیفیت نوشته ی خود هم دقت کنید. اگر شما در دقیقه حدود 15 کلمه می نویسید، دست شما کند است، یا شاید هم دستتان کند نیست و ذهنتان در تولید اطلاعات کند عمل می کند و مکث دارید.

اگر حدودا 25 کلمه در دقیقه مینویسید، سرعت شما تقریبا خوب است و متوسط به حساب می آیید.

اگر حدودا 35 کلمه در دقیقه می نویسید، دست شما بسیار تند است و تولید متنی و Extensive Writing خوبی دارید.

 

کیفیت اجرایی در عادت به نوشتن

Quality in Extensive Writing

اگر روی کاغذ می نویسید، …

یعنی اینکه با مداد یا با خودکار می نویسید،Handwriting  یا دست خط شما بسیار اهمیت دارد؛ مخصوصا اگر قرار است Extensive Writing انجام دهید تا خودتان را برای ازمون های بین المللی مثل IELTS  آماده بکنید (دوره آیلتس). باید حواستان باشد که تک تک alphabet شما استاندارد و دقیق باشد.

 

اهمیت خوانایی در عادت به نوشتن

The Importance of Legibility

نوشته شما باید کاملا legible یا خوانا هم باشد؛ یعنی علاوه براینکه شما الفبای انگلیسی را استاندارد می نویسید، باید به شکلی هم بنویسید که خوانا باشد. بعضی افراد که با مداد می نویسند، خیلی کمرنگ یا در هم نوشته و یا ارتفاع به هم می ریزد یا شبیه به alphabet دیگری می شود و این کار را خراب می کند. پس  خوانایی بالایی باید داشته باشید و به این شکل نباشد که خواننده به سختی بتواند بخواند. خیلی شفاف نوشته شما باید خوانده و دیده شود. در آزمون های مرتبط، اگر شما مشکل خوانایی یا Legibility داشته باشید، قاعدتا جریمه دریافت می کنید.

مساله دیگر، برای افرادیست که روی خط نمی نویسند و موقع نوشتن، بالا یا در وسط دو خط می نویسند. یعنی نوشته بجای اینکه سوار بر خط باشد، از بین آن ها رد شده که این خودش یک یاراد است. حواستان باشد اگر عادت دارید کج می نویسید یا رو و توی خط بمی نویسید، و یا به آن خطی که برای شما گذاشته شده هیچ اهمیتی نمی دهید، اوضایتان پس است!

 

اهمیت فواصل در عادت به نوشتن

The Importance of Proper Spacing

فواصل خیلی مهم هستند و باید به فاصله ها دقت کنید. عموما دیده شده که به این فاصله ها دقت نمی شود. بین هردو کلمه، فقط و فقط باید یک فاصه باشد. بعضی ها بین هر دو کلمه ده تا فاصله می گذارند یا اصلا کلمات را در هم می نویسند. این فاصله گذاری اشتباه می تواند کارتان را به گند بکشد.

نکته دیگر اینکه قبل از یکسری علائم نگارشی مثل نقطه، ویرگول، علامت سوال یا تعجب، ما هیچ فاصله ای سمت چپ نداریم ولی سمت راست داریم. به مثال دقت کنید:

Incorrect: After   I saw her ,I came to   my sense  .

Correct: After I saw her, I came to my sense.

 

اهمیت حاشیه ها

The Importance of Margins

حواستان به حاشیه ها باشد. یکی از مشکلات متداول بچه ها که در آزمون هایی که در کاغذ می نویسند از جمله آموزش آیلتس اهمیت ندادن به حاشیه نوشته است. یعنی از سمت چپ دیده می شود که طرف جلو عقب نوشته شده و سمت راست بعضی از کلمه ها فشرده شده وتا لبه ی کاغذ رسیده شده و این اصلا خوب نیست. باید مراقب مارجین ها باشیم.

در زبان انگلیسی، مارجین سمت چپ خیلی مهم است اما مارجین سمت راست اصلا اهمیت چندانی ندارد. و به شکلی می توان گفت که نوشته ما چپ چین مورد پسند است. پس سمت چپ باید لب به لب باشد و زیر هم بیاید اما سمت راست اگر دیده شد که کلمه ای جا نمی شود، به زور نباید نوشته شود و بهتر است برید خط بعد. اگر فاصله سمت راست بیافتد، مشکلی نیست، البته به اندازه یک الی دو سانت. ولی اگر دیدید کلمه شما دراز است و جا نمی شود، حتما آن را در خط بعد نوشته و کلمه را نصفه نکنید. پس از سمت چپ align بکنید و جلو برید و از مارجین خارج نشوید.

معمولا ما می توانیم مارجین را جایی در نظر بگیریم که آن خطوط راهنما تمام می شود و یک فاصله ای بین انتهای خط و لبه کاغذ وجود دارد. در آن فاصله نمی نویسیم و سعی می کنیم در محدوده خط باشد و سمت چپ انتهای خط همه زیر هم باشد که نوشته شما ظاهر خوب، معتبر و تمیزی داشته باشد.

 

اگر تایپ می کنید، …

یعنی با استفاده از یک کیبورد می نویسید، سرعت و دقت شما بسیار اهمیت دارد؛ مخصوصا اگر قرار است Extensive Writing انجام دهید تا خودتان را برای ازمون های بین المللی مثل تافل یا PTE  آماده بکنید (دوره PTEدوره TOEFL). باید همه چیز را استاندارد و دقیق اجرا کنید.

 

اهمیت فواصل در عادت به نوشتن

The Importance of Proper Spacing

فواصل خیلی مهم هستند چه شما تایپ کنید وچه با یک خودکار روی یک کاغذ بنویسید باید به فاصله ها دقت کنید که خیلی این اتفاق می افتد. عموما دیده شده که به این فاصله ها دقت نمی شود. بین هردو کلمه، فقط و فقط باید یک فاصه باشد. بعضی ها بین هر دو کلمه ده تا space  می گذارند یا اصلا space نگذاشته و کلمات را در هم می نویسند. این فاصله گذاری اشتباه می تواند در تایپ یا نوشتن روی کاغذ باشد.

نکته دیگر اینکه قبل از یکسری علائم نگارشی مثل نقطه، ویرگول، علامت سوال یا تعجب، ما هیچ فاصله ای سمت چپ نداریم ولی سمت راست داریم. به مثال دقت کنید:

Incorrect: After I saw her ,I came to my sense  .

Correct: After I saw her, I came to my sense.

 

سخن آخر

پس در Extensive Writing عادت به نوشتن سعی کنید تعداد کلمات را بالا ببرید و مهم این است که هر روز انجام شود.

اگر هر روز نمی توانید، با یک روز در میان شروع کرده اما تکرارشوندگی یا Frequency تمرین خود را حفظ کنید.

 

پکیج زبان

 

پکیج آیلتس آکادمیک

 

پکیج گرامر انگلیسی

با رویکرد مفهومی

 

آموزش رایگان لغات انگلیسی

 

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۵ رای
4.8/5 - (5 امتیاز)
https://exiracademy.org/?p=22024
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد عادت به نوشتن – Extensive Writing

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.