ده راز مکالمه انگلیسی برای کسانی که می خواهند راحت و روان به زبان انگلیسی صحبت کنند!

 

برای موفقیت در یادگیری زبان انگلیسی به چه چیزهایی نیاز است؟ تلاش بسیار و نگرش مثبت، برخی از ویژگی­ های مشترک یادگیری به شمار می­ آیند که به شما کمک می­کند تا بتوانید هر موضوعی را بهتر بیاموزید. برای یادگیری زبان نیز نکات خاصی وجود دارد که به شما در مسیر رسیدن به اهدافتان یاری می­کند. در این­ مطلب ده راز مکالمه انگلیسی را به شما معرفی می­کنیم که می­تواند شما را در مسیر تحقق اهدافتان قرار دهد.

 

ده راز مکالمه انگلیسی

 

ده راز مکالمه انگلیسی

 

روند یادگیری را در گروه­ های کوچک‌تر طبقه ­بندی کنید و از نو بخوانید

برای اینکه بتوانید بهتر انگلیسی صحبت کنید لازم است چند کار را هم زمان انجام دهید: کلمات مناسبی را یاد بگیرید و انتخاب کنید که از قواعد دستوری و الگوی جمله سازی درست استفاده کنید. آواها، الگوهای تکیه در کلمات، ریتم و لحن­ مناسبی ایجاد کنید. هریک از این بخش­ ها را به طور جداگانه بیاموزید و سپس با قرار دادن آن­ها در کنار هم تمرین کرده تا دقیق­ تر و روان­ تر صحبت کنید.

 

تعامل را یاد بگیرید

مکالمه، تعاملی بین دو طرف است که علاوه بر حرف زدن، شامل گوش کردن نیز می شود. اطمینان حاصل کنید شخص مقابل شما صحبت هایتان را متوجه می ­شود. برای این کار می­توانید از استراتژی­ های مکالمه استفاده کنید؛ مثلا بر کلمات کلیدی تاکید کنید، گفته ­های خود را توضیح دهید، یا عبارت­هایی مانند ?You know what I mean (می­دونی منظورم چیه؟/ متوجه منظورم هستین؟) یا ?Don’t you agree (شما اینطور فکر نمی­ کنین؟) به کار ببرید.

 

از زبان بدن خود استفاده کنید

ارتباط غیرکلامی برای اینکه گفتارمان تاثیرگذارتر باشد، بسیار مهم است. از حرکات و زبان بدن و حالت­ های صورت برای توضیح یا تاکید سخنان خود استفاده کنید و سعی کنید تا آن‌ها را به هنگام سخن گفتن در دیگران نیز تشخیص دهید. به حالات خود فکر کنید؛ اینکه چطور می‌نشینید یا می‌ایستید، یا اینکه نسبت به سخنان هم صحبت خود، بی حوصله یا مشتاق هستید، همگی اهمیت دارند.

 

آواز بخوانید

موسیقی روشی خوبی برای تمرین ریتم یک زبان و یادگیری اصطلاحات کاربردی آن است. متن ترانه های محبوب خود را در اینترنت جستجو کنید. سعی کنید آن‌ها را بلند بلند بخوانید. اگر خجالت می‌کشید، زمانی که در خانه تنها هستید این کار را بکنید. اگر فردی اجتماعی هستید، در جمع دوستانتان karaoke (نوعی بازی که موسیقی ترانه بدون صدای خواننده پخش می شود و شما به جای آن می‌خوانید) تمرین کنید.

 

شجاع باشید

شما به بینش درستی برای تقویت انگلیسی خود نیاز دارید. از هر شرایطی برای یادگیری انگلیسی استفاده کنید؛ مثلا با افراد مختلف در مهمانی ها صحبت کنید، با فرد خارجی ای که دنبال مسیر است حرف بزنید، یا زمانی که معلمتان سوالی می‌پرسد دستتان را برای جواب دادن بالا ببرید. به یاد داشته باشید که هر اشتباه، فرصتی برای یادگیری است، پس از خطاهای زبانی گاه و بیگاه خود نترسید.

 

طرز فکرتان را انگلیسی کنید

این بهترین راه برای تقویت مهارت گفتاری در انگلیسی است و می‌توانید این تکنیک را در هر لحظه و در هر کجا به کار بگیرید. در خانه به هنگام انجام کارهای روزمره‌ مثل غذا پختن، می‌توانید با خودتان حرف بزنید. وقتی در قطار یا اتوبوس هستید می‌توانید افراد را توصیف کنید (البته این کار را در ذهن خود انجام دهید نه با صدای بلند!) و زمانی که می‌خواهید بخوابید، اتفاقات هر روز را به انگلیسی در ذهن خود مرور کنید.

 

آموزش آیلتس  

صحبت های خود را ضبط کنید

حتی اگر دلتان نخواهد که صدای ضبط شده خود را بشنوید، این یک روش کاربردی در کشف اشکالات کلامی شماست. ابتدا حرف‌های خود را ضبط کنید و سپس به آن گوش دهید و یا از کسی که انگلیسی زبان اول اوست بخواهید تا به آن گوش کند و نظراتش را بگوید. به نکات مثبت نیز توجه کنید. لیستی از مواردی را که در آنها مهارت گفتاری دارید تهیه کنید و هرگاه احساس کردید انگیزه خود را از دست داده اید به این لیست نگاه کنید تا دوباره حس خوبی نسبت به یادگیری این مهارت به دست بیاورید.

 

ژورنالی از حرف­هایتان داشته باشید

هر شب قبل از خواب افکار خود را به زبان انگلیسی ضبط کنید. شما می توانید فایل ضبط شده را در پایان سال پخش کنید تا رویدادهای مهم را مرور کنید و همچنین شاهد روند پیشرفت انگلیسی خود باشید. اگر نمی توانید به طور صوتی، صحبت‌های خود را ضبط کنید، به جای آن بنویسید. تمام مکالمه هایی را که به زبان انگلیسی داشته اید، به همراه قسمت هایی که به خوبی انجام داده اید و مواردی که نیاز به تقویت دارند، یادداشت کنید. از این کار برای پیگیری پیشرفت خود در طول سال و تعیین اهداف جدید برای خود استفاده کنید.

 پلتفرم تلکس

 

در کلاس‌های بیشتری شرکت کنید

اگر احساس می‌کنید که به تمرین‌های بیشتری نیاز دارید و می‌خواهید با دیگر زبان آموزان تعامل داشته باشید، چرا در یک کلاس زبان شرکت نمی‌کنید؟ آموزشگاه های زبان زیادی وجود دارند که می‌توانید به صورت حضوری و آنلاین در آن‌ها شرکت کنید.

 

دوستان انگلیسی زبان پیدا کنید

اگر واقعا مصمم هستید که یک متلکم خوب زبان انگلیسی شوید باید با افرادی که می‌توانید با آن‌ها انگلیسی صحبت کنید روبه رو شوید. اگر چه این ادعا به معنی این نیست که لزوما باید با کسانی که زبان مادریشان انگلیسی است صحبت کنید. تعداد کسانی که زبان انگلیسی زبان دوم آنهاست شاید بیشتر از کسانی باشد که زبان مادری‌شان انگلیسی است و از طرفی، اینکه بتوانید لهجه های مختلف را در انگلیسی تشخیص دهید نیز مهم است. یک کلوپ انگلیسی با دوستان خود ترتیب دهید تا بتوانید در آنجا با افراد مختلف معاشرت و گفتگو کنید. شما می­توانید به یکدیگر کمک کنید و اوقات سرگرم کننده‌ای را در تمرین کردن داشته باشید.

 

ده راز مکالمه انگلیسی

بهترین منابع آیلتس

برای اینکه بهترین روش را برای خود پیدا کنید، هر یک از ایده ها را به مدت یک هفته امتحان کنید. بهتر از این کار، می‌توانید آن‌ها را با دوستی به اشتراک بگذارید تا با هم در این مسیر پیش بروید.