ورود / ثبت نام
0
0

اصطلاحات و عبارات رفتار با تدبیر در انگلیسی 😇🙂

55 بازدید

اصطلاحات و عبارات رفتار با تدبیر در انگلیسی

وقتی انگلیسی صحبت می کنید، مهم است که منظور خود را بگویید و خود را به طور واضح بیان کنید. با این حال، مواردی وجود دارد که گفتن حقیقت ممکن است کسی را آزرده خاطر کند. به عنوان مثال، تصور کنید که دوست شما موی خود را به مدل جدیدی کوتاه کرده است و از شما می پرسد که درباره آن چه نظری دارید. از نظر شما آن وحشتناک به نظر می رسد اما شما نمی خواهید احساسات او را جریحه دار کنید، پس چه کاری انجام می دهید؟

وقت آن است که با درایت باشید. در انگلیسی تلاش برای با درایت بودن به معنی دروغ گفتن نیست، بلکه بیان خودتان است به گونه ای که شخصی را که با او صحبت می کنید را ناراحت نکند. به انگلیسی روش های مختلفی وجود دارد که می توانید این گونه رفتار کنید.

عبارات رفتار با تدبیر در انگلیسی

برای رفتار با تدبیر در انگلیسی حرف مثبتی برای گفتن پیدا کنید (Find something positive to say)

حتی اگر چیزی را دوست ندارید، باید حداقل یک جنبه مثبت وجود داشته باشد که بتوانید درباره آن نظر دهید. به عنوان مثال، اگر دوست شما اتومبیل جدیدی خریداری کرده که رنگ وحشتناکی دارد و از شما سوال می کند که درباره اتومبیل او چه نظری دارید، می توانید بگویید: “The engine sounds great!” (موتور عالی به نظر می رسد).

آموزشگاه تخصصی آیلتس

آن را عنوان نکنید (Don’t mention it)

گاهی اوقات، بهتر است از صحبت درباره یک موضوع خودداری کنید. به عنوان مثال، اگر دوستی دارید که کچل است و نسبت به نوع ظاهرش بسیار حساس است، احتمالاً بهتر است نپرسید چرا اینقدر مرتبا کلاه می پوشد یا اینکه آیا سرش سرد می شود.

کلاس زبان خصوصی

همدردی کردن (Sympathise)

وقتی لازم است در مورد یک موضوع دشوار یا به طور بالقوه ناراحت کننده با کسی صحبت کنید، به احساس او فکر کنید و گفتارتان را متناسب با آن تنظیم کنید. از عباراتی مانند ‘sorry’ (متاسفم) یا ‘I understand how you feel’ )احساس شما را درک می کنم( استفاده کنید تا به شخصی که با او صحبت می کنید بفهمانید که می دانید این وضعیت سختی برای او است.

دوره های انلاین زبان

مشاوره دهید (Offer advice)

اگر کسی ناراحت است و می توانید به او کمک کنید، گاهی اوقات بهتر است که به او مشاوره دهید. به عنوان مثال، اگر دوست شما مقاله وحشتناکی نوشته است و نظر شما را در مورد آن می خواهد، می توانید بگویید “…This is a good start but you could make it even better by” (این یک شروع خوب است اما شما می توانید…)

مشاوره زبان

برای رفتار با تدبیر در انگلیسی یک دروغ مصلحتی بگویید! (Tell a white lie)

بعضی مواقع ما مجبور هستیم دروغ بگوییم تا از آسیب رساندن به احساسات شخص دیگر جلوگیری کنیم. دروغی از این دست که ما برای جلوگیری از صدمه دیدن شخص به جای منافع شخصی خود می گوییم “دروغ مصلحتی” نامیده می شود.

بنابراین اکنون شما می دانید که چگونه در انگلیسی با درایت رفتار کنید، دیگر نیازی نیست که نگران صحبت کردن در یک وضعیت دشوار یا ناجور باشید.

https://exiracademy.org/?p=32441
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین

نظرات

0 نظر در مورد اصطلاحات و عبارات رفتار با تدبیر در انگلیسی 😇🙂

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.