سبد خرید 0 021 26 70 99 17

پاسخگویی از 12:30 الی 19:00

 ورود / ثبت نام
0
0

زبان انگلیسی را با این 6 اصطلاح عامیانه سریع تر صحبت کنید!🙋‍♀️

3730 بازدید

زبان انگلیسی را با این 6 اصطلاح عامیانه انگلیسی سریع تر صحبت کنید!

آیا مردم زبان انگلیسی‌ای را که شما به کار می برید، خیلی رسمی یا خیلی قدیمی می نامند؟ زبان انگلیسی هر روز تغییر می کند؛ کلمات جدیدی دائماً ابداع می شوند و کلمات قدیمی همواره معناهای جدیدی پیدا می کنند. اگر می خواهید انگلیسی شما عادی و طبیعی به نظر برسد، بهتر است که همواره دانش خود را به روز کرده و در جریان آخرین کلمات و اصطلاحات قرار بگیرید. اگر درحال یادگیری زبان انگلیسی هستید، در اینجا برخی عبارات انگلیسی وجود دارد که در سراسر جهان رایج است.

اصطلاح عامیانه انگلیسی

 

1. Cool (باحال)

Cool یکی از کلمات عامیانه ای است که بسیار زیاد مورد استفاده قرار می گیرد و از دهه 1950 رواج یافته و هنوز هم در تمام دنیا در بین انگلیسی زبانان رایج است.  Cool به طور کلی به معنای خوب بودن چیزی است. اگر فیلم خوبی می بینید، می توانید به دوستان خود بگویید که “cool” بود یا اگر می خواهید از یک دوستی تعریف کنید، می توانید او را “cool” یعنی باحال بنامید. با این حال، اگر کسی بپرسد “?How are you” (حال شما چطور است؟) و شما نیز بگویید “من cool هستم” این عبارت صرفاً به معنای “من خوبم” نیست، بلکه به این معنی است که شما احساس رضایت یا آرامش دارید.

آموزشگاه تخصصی آیلتس

2. chill out یا chilling (سپری کردن اوقات خوش)

اگر می خواهید عبارتی آرام بخش به کار ببرید، می توانید از عبارت chill out به معنی آرام باش، و یا شکل اسمی آن chilling استفاده کنید. وقتی کلمه chilling را با صدای بلند ادا می کنید معمولا حرف g خوانده نمی شود و کلمه به صورت chillin تلفظ می گردد. معنی این عبارت یعنی شما کار خاصی را انجام نمی دهید اما در عین حال اوقات خوشی را سپری می کنید. برای مثال: “I spent Friday night chilling with my friends.” (من جمعه شب خوشی را با دوستانم سپری کردم.) این عبارت نیز مانند کلمه cool احساس رضایت و آرامش را نشان می دهد.

بهترین موسسات مهاجرتی

3. ?Do you feel me (متوجه حرف های من هستی؟)

زمانی که می خواهید بدانید آیا کسی شما را عمیقا و کاملا می فهمد می توانید از این عبارت استفاده کنید. در واقع این سوال به این معناست که “آیا متوجه حرف هایی که به تو می زنم هستی؟” پاسخ مودبانه به این سوال، “Yeah, I feel you.” به معنی “بله، متوجه هستم” می باشد. از این عبارت برای بحث در مورد موضوعاتی که مشتاق شنیدن آن هستید، استفاده کنید.

کلاس زبان خصوصی

4. .That’s messed up (این خیلی بد است)

اگر یکی از دوستانتان پیش شما آمد و اتفاق بدی را برایتان تعریف کرد، می توانید با گفتن این اصطلاح عامیانه انگلیسی “That’s messed up” یعنی “فاجعه است” یا “این خیلی بد است” با آن ها همدردی کنید. این عبارت یعنی شما هم موافقید که وضعیتی که برای دوستتان پیش آمده ناعادلانه است.

5. how are you holding up? (چگونه تحمل می کنید؟)

پس از اظهار همدردی با دوست خود، می توانید این سوال را نیز بپرسید: “چگونه تحمل می کنی؟” در واقع این سوال نشان می دهد که شما می خواهید بدانید دوستتان چگونه با این وضعیت “بهم ریخته” کنار می آید.

6. احوال پرسی:

 Yo, What’s up? (چه خبر؟) و I’ll catch you later. (بعدا می بینمت.)

به هنگام سلام و خداحافظی کردن در انگلیسی، به جز hello و goodbye چند اصطلاح عامیانه انگلیسی دیگری نیز وجود دارند که می توانید از آن ها استفاده کنید. برای مثال عبارات اسپانیایی مثل Hola (سلام) و adios (خداحافظ) در آمریکا رایج هستند. برای سلامی غیر رسمی نیز می توانید از yo استفاده کنید و سپس بگویید ?what’s up (چه خبر؟) تا حال مخاطب خود را بپرسید. هنگام خداحافظی هم می توانید بگویید “I’ll catch you later” به این معنی که به زودی آنها را خواهید دید.

منابع ایلتس

جمع بندی اصطلاح عامیانه انگلیسی

به یاد داشته باشید، زبان عامیانه می تواند روش سرگرم کننده ای باشد که زبان انگلیسی شما عادی تر به نظر بیاید، اما اگر در حال یادگیری زبان انگلیسی هستید باید مراقب باشید که از این عبارات به طور مناسب و دقیق استفاده کنید. برای مثال شما نباید با yo به رئیستان سلام کنید. به همین ترتیب، اگر 50 سال سن داشته باشید، استفاده از عباراتی که معمولا نوجوانان از آن ها استفاده می کنند، باعث می شود انگلیسی شما نامناسب به نظر برسد.

اگر در حال یادگیری زبان عامیانه هستید، اصطلاحات عمومی را انتخاب کنید که همه انگلیسی زبانان آن ها را درک کنند و در صورتی که به معنای آن شک دارید، از یک انگلیسی زبان آن را بپرسید یا با چک کردن یک فرهنگ لغت آنلاین خوب مطمئن شوید که از عبارت مناسب استفاده می کنید. در هر حال مهمترین چیز، لذت بردن از یادگیری همه عبارات جالبی است که در زبان انگلیسی وجود دارد. 

هدایای اکسیر

 

تعیین سطح زبان

 

کلاس زبان

 

کلاس آیلتس

 

5/5 - (3 امتیاز)
https://exiracademy.org/?p=31822
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد زبان انگلیسی را با این 6 اصطلاح عامیانه سریع تر صحبت کنید!🙋‍♀️

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.