جشنواره قربان تا غدیر! از دستش ندی! ۳.۰۰۰.۰۰۰ تومان به جای ۵.۴۳۲.۰۰۰ تومان! جشنواره
 ورود / ثبت نام
جشنواره قربان تا غدیر! از دستش ندی! ۳.۰۰۰.۰۰۰ تومان به جای ۵.۴۳۲.۰۰۰ تومان! جشنواره
0
0

7 تا از اشتباهات مهلک و ناخوشایند در مصاحبات انگلیسی ☠️ 🎤

85 بازدید

اشتباهات مصاحبات انگلیسی

 

همه ما مصاحبه های بدی داشته ایم. هر چقدر تجربه شما بد باشد، کسی وجود دارد که داستان بدتری برای گفتن داشته باشد. متخصصان منابع انسانی که افراد را استخدام می کنند، هر نوع مصاحبه ای را دیده اند. هر قدر هم که در معرض آموزش زبان انگلیسی بوده باشید، طبعا باز هم ممکن است به شکل تخصصی در کلاس زبان با این موضوع مواجه نشده باشد. در این جا با هفت تا از رایج ترین اشتباهات مصاحبات انگلیسی که متخصصان منابع انسانی با ما در میان گذاشته اند آشنا خواهید شد.

 

اشتباهات مصاحبات انگلیسی

 

چگونه از بروز اشتباهات مصاحبات انگلیسی جلوگیری کنیم؟

 

در رزومه ی (CV) خود اغراق نکنید

اغراق در روزمه وسوسه انگیز است تا تجربه‌ی کاری شما را بیش از آنچه که واقعاً هست، چشمگیر به نظر برساند. اما این کار را انجام ندهید. یکی از متخصصان منابع انسانی با شخصی مصاحبه می‌کرد که در رزومه ی خود عنوان کرده بود می تواند تا سطح پیشرفته انگلیسی صحبت کند. اما در مصاحبه‌ی انگلیسی به تنها سوالی که توانست پاسخ دهد “نام شما چیست؟” بود.

نکته ی مصاحبه انگلیسی: هرگز در مورد رزومه ی خود اغراق نکنید.

بهترین موسسات مهاجرتی

 

پوشیدن لباس نامناسب

این مورد در بین افرادی که برای مصاحبه می روند زیاد اتفاق می افتد. یکی از متخصصان منابع انسانی عنوان کرد بدترین نمونه کسی بود که به مصاحبه در دفتری مراجعه کرده بود که با لباس نسبتا غیر رسمی دعوت شده بود اما او بیکینی پوشیده بود! فقط به این دلیل که پیشنهاد کاری برای یک منطقه ی گرمسیری بود ولی این موضوع دلیل نمی شود که شما لباسی بپوشید که برای رفتن به ساحل مناسب است.

نکته ی مصاحبه انگلیسی: از قبل تماس بگیرید و نحوه ی پوشش را بپرسید.

 

صحبتی جدید با همکاران قدیمی

وقتی شغلی را ترک می کنید ممکن است وسوسه انگیز باشد که به همکاران خود بگویید دقیقاً درباره آنها چه فکر می کنید. به خصوص اگر آنها را آزار دهنده می دانید. این کار را نکنید. یکی از متخصصان منابع انسانی تعریف می‌کرد که شخص مصاحبه کننده با متقاضی کار قبلا همکار بوده اند و این شخص در عین ترک شغل قبلیش بسیار بی ادب بود. این موضوع برای هر دو آنها خجالت آور بود و مطمئناً قرار نبود به استخدام فرد متقاضی بیانجامد.

نکته ی مصاحبه انگلیسی: با مردم مهربان باشید.

 

سوتفاهم در عنوان کار

وقتی مصاحبه کننده می پرسد “چرا احساس می کنید برای این موقعیت کاری مناسب هستید؟” مطمئن شوید که دقیقا می دانید کدام موقعیت کاری. داستانی در مورد مصاحبه وجود دارد که در آن مصاحبه شونده توضیح می داد که چه معلم بزرگی خواهد شد. در حالی که شغل اصلی عضویت در  تیم اداری یک مدرسه بود.

 

نکته ی مصاحبه انگلیسی: اطمینان حاصل کنید که شرح شغل را کاملا مطالعه کرده و آماده سوالات هستید.

 

ریخت و پاش یکی دیگر از اشتباهات مصاحبات انگلیسی است!

ریختن نوشیدنی روی لباس انقدر در  مصاحبه ها رایج است که تقریباً تمام افرادی که مصاحبه داشته اند در مورد آن داستانی دارند. با این حال یکی از استخدام کنندگان تعریف می کرد متقاضی کاری را با وصله ی مرطوب روی شلوار کرم خود دیده بود که وارد اتاق مصاحبه می شود. معلوم شد درست زمانی که او برای مصاحبه فراخوانده شده و در اتاق انتظار بود یک لیوان آب روی خودش ریخته است.

 

نکته ی مصاحبه انگلیسی: در ابتدا مراقب باشید. سپس در مورد آنچه اتفاق افتاده صادق باشید و بگویید متاسفم. این اتفاق بیش از آن چیزی است که فکرش را بکنید ممکن است برای شما اتفاق بیافتد.

 

کلاس خصوصی ایلتس

یکی از رایج‌ترین اشتباهات مصاحبات انگلیسی فراموش کردن نام مصاحبه کننده است

صدا کردن یک شخص با نام او یکی از ساده ترین راه ها برای ایجاد ارتباط فوری با اوست. اما صدا کردن آنها با نام اشتباه راهی مطمئن برای از بین بردن این ارتباط است. یک متقاضی کار، در مصاحبه ای به اشتباه مصاحبه شونده را “مادر” خطاب کرده بود. مسلما این یک اشتباه لفظی بود. اما با این حال نتایج منفی بر جا گذاشت.

 

نکته ی مصاحبه انگلیسی: قبل از رفتن به مصاحبه چندین بار نام مصاحبه کننده را با خود تکرار کنید تا مطمئن شوید که کاملاً در ذهن‌تان قرار دارد.

 

تلفظ اشتباه نام شرکت

برخی از شرکت ها نام هایی دارند که تلفظ آنها واقعا دشوار است. همیشه وقتی یک مصاحبه شونده نام شرکت را اشتباه می گوید، ناخوشایند است. این موضوع عدم تحقیق در مورد شرکت را نشان می دهد و برای افرادی که به گفتن این نام عادت دارند خنده دار به نظر می رسد.

 

نکته ی مصاحبه انگلیسی: قبل از مصاحبه با استخدام کننده صحبت کرده و تلفظ صحیح را بررسی کنید.

 

پلتفرم تلکس

https://exiracademy.org/?p=28776
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد 7 تا از اشتباهات مهلک و ناخوشایند در مصاحبات انگلیسی ☠️ 🎤

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.