سبد خرید 0 021 26 70 99 17

پاسخگویی از 12:30 الی 19:00

 ورود / ثبت نام
0
0

شکسپیر که بود و چه چیزی می تواند در مورد انگلیسی به ما بیاموزد؟🤔

1699 بازدید

شکسپیر که بود و چه چیزی می تواند در مورد انگلیسی به ما بیاموزد؟

شکسپیر یکی از مشهورترین نویسندگان انگلیسی است که تاکنون اسمش بر سر زبان ها افتاده است. در واقع، احتمالاً دیده‌اید که حتی افرادی که انگلیسی بلد نیستند یكی از نمایشنامه های او را به زبان خودشان ترجمه کرده یا ساخته اند. مشهورترین نمایشنامه شکسپیر، رومئو و ژولیت است که به زبان‌های زیادی ترجمه شده و تعداد بی‌شماری کتاب و فیلم از روی آن ساخته شده است.

شکسپیر که بود

اهمیت شکسپیر برای زبان آموزان چیست؟  

شکسپیر که بود و چرا برای زبان آموزان انگلیسی مهم است؟ به هر حال، نوع انگلیسی‌ای که شکسپیر در آن زمان استفاده می‌کرد با نحوه صحبت انگلیسی امروز ما بسیار متفاوت است. معلمان خبره انگلیسی دلیل این امر را بیان می کنند. اما با این حال شکسپیر علاوه بر اینکه یکی از بزرگترین قصه گویان تاریخ بوده، بسیاری از کلماتی را که ما در انگلیسی مدرن استفاده می کنیم، اختراع یا ابداع کرده است. برخی از نمونه های این موارد عبارتند از: متهم (accused)، اعتیاد(addiction)، تبلیغات (advertising)، حیرت (amazement)، ترور (assassination) البته این‌ها فقط مواردی هستند که با حرف “a” شروع می شوند.

 

هر چند فقط کلمات منفرد نیستند که باید از شکسپیر به خاطر آنها تشکر کنیم. او همچنین مشهور به تولید بسیاری از اصطلاحات و عباراتی است که امروزه ما در انگلیسی از آنها استفاده می کنیم ، مانند ‘the be-all and the end-all of something’ به معنی عامل تعیین کننده در چیزی یا  ‘to break the ice’  که برای تسکین وضعیت تنش زا یا شروع مکالمه با یک غریبه استفاده می‌شود و همچنین ‘dead as a doornail’  که به معنای کاملاً مرده است.

 

بنابراین، سوال این است که شکسپیر چگونه به همه این کلمات و اصطلاحات جدید فکر کرده است؟ برخی از آنها کلمات ترکیبی هستند (دو کلمه بهم پیوسته اند و کلمه‌ی با معنای متفاوت ساخته‌اند) و برخی دیگر کلماتی هستند او خارج از منزل و در بحثهای دیگران می‌شنید. او لزوماً اولین شخصی نبود که از همه این کلمات استفاده می کرد، اما اولین کسی بود که آنها را نوشت.

 

 اصلی ترین درسی که می توان از او گرفت

اصلی ترین درسی که می توانیم از نحوه استفاده واژگان انگلیسی از شکسپیر یاد بگیریم توجه به جهان پیرامون ما است، ما میتوانیم با دقت به عباراتی که مردم از آنها استفاده می کنند گوش فرا دهیم و سپس در صورت لزوم از آنها استفاده کنیم همچنین اینکه می توانیم کلمات موجود را امتحان کنیم، ببینیم کدام یک به خوبی با هم سازگار هستند و از آنها به عنوان کلمات مرکب مانند افعال عبارتی یا صفت مرکب استفاده کنیم. سعی کنید امروز آن را امتحان کنید، در یک دفترچه عبارات جالب انگلیسی را که می شنوید ثبت کنید و سعی کنید در هنگام نیاز از آنها استفاده کنید. 

هدایای اکسیر

 

تعیین سطح زبان

 

کلاس زبان

 

کلاس آیلتس

 

5/5 - (2 امتیاز)
https://exiracademy.org/?p=29938
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد شکسپیر که بود و چه چیزی می تواند در مورد انگلیسی به ما بیاموزد؟🤔

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.