سبد خرید 0 021 26 70 99 17

پاسخگویی از 12:30 الی 19:00

 ورود / ثبت نام
0
0

10 تا از رایج ترین اصطلاحات سفارش نوشیدنی در انگلیسی 🍺🥂 🍷 🥃

3751 بازدید

10 تا از رایج ترین اصطلاحات سفارش نوشیدنی در انگلیسی

 

آیا تفاوت بین Margarita و Martini را می دانید؟ اگر متصدی بار از شما بپرسد: “On the rocks, sir” چه پاسخی به او می دهید؟ در اینجا برخی اصطلاحات انگلیسی را معرفی می کنیم که می توانید برای سفارش نوشیدنی در بار و کافه ها از آن ها استفاده کنید. احتمالا این اصطلاحات سفارش نوشیدنی در انگلیسی در آموزشگاه ها و کلاس زبان به گوشتان نخورده باشد، پس با ما همراه باشید.

 

اصطلاحات کافه گردی در انگلیسی

 

 On the rocks, sir? 

این عبارت به این معناست که ایا شما نوشیدنی خود را با یخ می خواهید، مثل : I’ll have a whisky on the rocks. (من ویسکی خود را با یخ می خواهم.)

 

Single or double

این اصطلاح به تعداد شات ها و یا درصد الکل اشاره دارد. اگر مایل هستید نوشدنی شما درصد الکلش بیشتر باشد هنگام سفارش می توانید به متصدی بار بگویید: Make it a double.

 

Spirits

به نوشیدن ها که حاوی درصد بالایی الکل باشند گفته می شود. مانند: vodka, rum, gin, whisky, brandy, tequila.

 

Straight

این نوشیدنی، الکل خالصی است که به آن یخ یا افزودنی دیگری اضافه نشده است.

 

Mixer

میکسرها (افزودنی ها)، نوشیدنی های غیرالکلی مثل آب گازدار، کولا یا آب پرتقال هستند که برای ایجاد ترکیبی از نوشیدنی به الکل خالص اضافه می شوند.

 

Tab

به صورت حسابی گفته می شود که آخر شب پرداخت می شود. می توانید قبض را پرداخت کنید (run a tab) یا به پیشخدمت بگویید، نوشیدنی ها را به حساب من بزن. (Put the drinks on my tab)

 

Happy hour

به زمان خاصی گفته می شود که بار، نوشیدنی ها را با تخفیف عرضه می کند. (البته زمان آن همیشه به مدت یک ساعت به طول نمی انجامد). برای مثال:  Happy hour is from 6pm to 8pm. (زمان تخفیف از ساعت 6 تا 8 عصر است.)

 

Cocktail

کوکتل یک نوشیدنی ترکیبی است. کوکتل های معروف ترکیب از مارتینی، مارگاریتا یا پیناکولادا (مخلوط آناناس و نارگیل) می باشند.

 

It’s my round

در بیشتر کشوهای غربی این رسم وجود دارد که به نوبت هر کس برای اعضای گروه نوشیدنی بخرد. کسی که می خواهد این کار را بکند می گوید: It’s my round (نوبت من است.)

 

Draft

اگر آبجو سفارش دهید، می توانید آن را با بطری با قوطی یا به صورت draft یعنی پر شده از شیرهای مخصوص موجود در بار، سفارش دهید.

هدایای اکسیر

 

تعیین سطح زبان

 

کلاس زبان

 

کلاس آیلتس

 

4.8/5 - (5 امتیاز)
https://exiracademy.org/?p=29052
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد 10 تا از رایج ترین اصطلاحات سفارش نوشیدنی در انگلیسی 🍺🥂 🍷 🥃

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.