جشنواره قربان تا غدیر! از دستش ندی! ۳.۰۰۰.۰۰۰ تومان به جای ۵.۴۳۲.۰۰۰ تومان! جشنواره
 ورود / ثبت نام
جشنواره قربان تا غدیر! از دستش ندی! ۳.۰۰۰.۰۰۰ تومان به جای ۵.۴۳۲.۰۰۰ تومان! جشنواره
0
0

۱۰ تا از مهم ترین نکات آمادگی برای امتحان انگلیسی 📚 📖

616 بازدید

مهم ترین نکات آمادگی برای امتحان انگلیسی

 

سه مرحله برای یادگیری یک مهارت جدید وجود دارد. تصور کنید می‌خواهید برای آزمون تافل (TOEFL) یا توئیک (TOEIC) آماده شوید یا می‌خواهید برای بهبود زبان انگلیسی در کالج یا محل کارتان تلاش کنید. در هر مرحله از مطالعه نکاتی وجود دارند که دانستن آنها کار شما را راحت تر و موفق تر می‌کند.

 

بعد از دریافت یک مشاوره زبان درست و اصولی و شروع به آموختن زبان، در مرحله اول شما باید کلمات، دستور زبان و ساختارهای زبان را یاد بگیرید. در ادامه کار، باید از زبان استفاده کنید (که یکی از بهترین راه های یادگیری آن نیز هست). سرانجام، مشابه بسیاری از مطالعات دیگر، احتمالاً آزمون های مختلفی وجود دارد که باید در آن ها قبول شوید. این همان چیزی است که صلاحیت شما را در رابطه با زبان جدید تأیید می‌کند. اغلب، این جایی است که آزمون تافل یا توئیک به فرآیند ارزیابی شما تبدیل می شود.

مهم ترین نکات آمادگی برای امتحان انگلیسی

قبولی در امتحان می تواند بسیار متفاوت از صحبت در یک زبان باشد. گرچه یادگیری قبولی در یک آزمون به اندازه داشتن دانش و مهارت در خود زبان و گذراندن دوره های تخصصی و حرفه ای و شرکت در کلاس زبان های مفید اهمیت ندارد، با این وجود گام مهمی در راه موفقیت شماست. با استفاده از نکات ذکر شده در زیر می‌توانید به یادگیری زبان انگلیسی‌ تان کمک کنید.

 

در این مقاله ده نکته‌ی نحوه ی مطالعه برای کمک به شما در یادگیری زبان انگلیسی و همچنین آماده سازی شما برای آزمون هایی نظیر تافل، توئیک، آیلتس یا هر آزمون انگلیسی دیگری وجود دارد.

 

مهم ترین نکات امادگی برای امتحان انگلیسی

 

  1. یک جدول زمانبندی داشته باشید

جدول زمانی ابزاری واقعاً مفید برای کمک به شما در قبولی در امتحان است. چارچوبی فراهم می‌کند که به شما در برنامه ریزی دقیق، تجدید نظر و شناسایی نقاط قوت و ضعف شما در بخش های مختلف کمک می‌کند.

 

بهترین راه برای تهیه جدول زمانی، یادداشت برداری، استفاده از یک صفحه اکسل یا حتی جدول بندی به صورت دستی است. از روز امتحان خود شروع کنید و تمام روزهای قبل از آنرا آنجا لیست کنید. بعد، در یک برگ جداگانه لیستی از همه مواردی را که در آزمون خواهید داشت را تهیه کنید. برای بخش هایی که کاملا به آنها مسلط هستید، چیز زیادی برای انجام دادن وجود ندارد زیرا که از قبل تمام سعی خود را کرده و تسلط کافی را پید کرده‌اید.

باقی مانده موارد را باید بین زمانی که دارید تقسیم کنید. سعی کنید روزانه دو تا سه جلسه کوتاه (مثلا 40 دقیقه ای) مطالعه کنید. اما به یاد داشته باشید که مابین آنها به استراحت احتیاج دارید. همانطور که روزهای جدول زمانی خود را سپری می‌کنید، احساس موفقیتی حاصل می شود که به افزایش اعتماد به نفس شما کمک می کند.

البته علاوه بر این که جدول زمانی یکی از مهم ترین نکات آمادگی برای امتحان انگلیسی به شمار می آید، همچنین یک روش خوب برای سازماندهی مطالعات روزمره و تقسیم کار است.

 

  1. تکالیف خود را انجام دهید

مطمئناً هر کاری که برای آماده سازی خود برای آزمون‌تان انجام می دهید تکالیف درسی محسوب می شود، اما انواع خاصی از سوالات و تمرین ها هستند که بیشتر از بقیه مطرح هستند. ممکن است اساتید شما مجموعه ای از سوالات سال های گذشته را به شما ارائه بدهند، یا می توانید آنها را به صورت آنلاین پیدا کنید.

تمرین و پاسخ دهی به آنها می‌تواند به میزان زیادی به شما کمک کند. سعی کنید تک تک آن ها را یاد بگیرید. فقط به یاد داشته باشید که پاسخ های خودتان را با جواب های درستی که برای آزمون تنظیم شده‌اند تطبیق دهید.

 

  1. نحوه تلفظ صحیح واژه ها را بیاموزید

بخش شفاهی هر زبان جزو بخش های بسیار مهم مطالعه‌ی آن زبان است. انگلیسی، زبانی با تلفظهای عجیب و غریب است و هرچه بیشتر آنها را یاد بگیرید بهتر است.

به عنوان مثال،’Towcester’ شهری کوچک در نورث‌همپتون  است.

همچنین ” Toaster” یک روش برای تست کردن نان است.

این دو کلمه شکل نوشتار بسیار متفاوتی دارند اما تلفظ آنها یکسان است. گرچه نمی توانید هر تلفظ عجیب و غریب را یاد بگیرید، اما می توانید رایج ترین روش های تلفظ اصوات را یاد بگیرید.

 

  1. نوشتار کلمات را یاد بگیرید

شخصی که در هجی کردن موفق باشد اغلب انگلیسی زبان خوبی است. الگوهای املایی در انگلیسی می تواند مبهم باشد (به “Towcester” و “Toaster” در بالا مراجعه کنید). اما برخی از قوانین مربوط به هجی کردن را می توان آموخت.

 

  1. معنی سوالات را بیاموزید

مهم نیست که پاسخ شما چقدر خوب است اگر سوالی را اشتباه درک کنید نتیجه‌ی خوبی نخواهید گرفت. آزمون گیرنده ه‌ای های تافل و توئیک تمایل دارند انواع مختلفی از سوالات مشابه بپرسند، این راهی است که می توانند مطابق استانداردها پیش روند. سوالات و پاسخ ها را با هم بیاموزید و اگر موردی است که آن را نمی فهمید، از مدرس خود بپرسید.

 

  1. عبارات از پیش آماده یاد بگیرید.

“امتحانات” برای تحت تأثیر قرار دادن نمره دهنده است. و “مطالعه” در مورد توانایی شما برای لایق و شایسته بودن است. عبارات خاصی وجود دارد که ممکن است لازم باشد در یک امتحان بپرسید، بنابراین آنها را بیاموزید تا بتوانید بدون ایجاد استرس از آنها به راحتی استفاده کنید.

 

عباراتی مانند Can you repeat that, please?“( لطفا می توانید تکرار کنید؟) و” Could you give me a moment to think?” (می توانید یک لحظه اجازه دهید فکر کنم؟” برای آزمون های شفاهی مناسب هستند، در حالی که عباراتی مانند “On the other hand“(از طرف دیگر) و Under certain circumstances“(تحت شرایط خاص) را بیشتر می‌توانید در آزمون های کتبی به کار ببرید.

 

  1. لیستی از واژگان تهیه کنید

یکی از مهم ترین نکات آمادگی برای امتحان انگلیسی این است که لیستی از واژگان انگلیسی تهیه کنید و آن ها را یاد بگیرید. دایره لغات زیاد یکی از مهمترین جنبه های یادگیری یک زبان است. نه تنها به شما در درک سوالاتی که از شما پرسیده می شوند کمک می کنند، بلکه پاسخ های چشمگیری نیز می دهند.

یک بار دیگر با مرور تمرینات و امتحانات قدیمی می توانید با انواع واژگانی که آزمون گیرنده ها انتخاب می کنند و لغاتی که در پاسخ های شما می توانند چشمگیر به نظر برسند، آشنا شوید. پس سعی کنید انواع سیستم های ارزیابی واژگان آزمون هایی مانند تافل، توئیک یا هر آزمون دیگری را بیابید و سپس مطمئن شوید که با آنها آشنا هستید.

 

  1. خود را در زبان غوطه ور کنید

یکی از بهترین راه‌ها برای بهبود زبان انگلیسی، غوطه ور شدن در زبان است. منظور این است که به طور گسترده مطالعه کنید – روزنامه ها، مقالات آنلاین، کتاب ها، و مجلات را بخوانید. همچنین کارهایی مانند تماشای تلویزیون، گوش دادن به موسیقی انگلیسی زبان و غیره انجام دهید. اینها روش های سرگرم کننده و ساده ای برای مطالعه هستند زیرا انجام آنها لذت بخش است.

 

  1. صحبت کنید

اگرچه غوطه ور شدن در این زبان یکی از بهترین روش ها برای مطالعه انگلیسی است، صحبت کردن با دوستان و خانواده بهترین راه است. به این دلیل که این یک فرایند فعال است. مغز شما دائماً در حال فکر کردن است و به طور فعالانه بهترین کلمات و عبارات را انتخاب می کند. با این روش کلمات به صورت طولانی مدت در ذهن شما قرار می گیرند و صحبت کردن را آسان می‌کنند.

 

  1. مسئله فقط زبان انگلیسی نیست

در همان ابتدا گفتیم که قبولی در یک آزمون انگلیسی فقط نشان دهنده‌ی قدرتمند بودن در زبان نیست. بلکه عملکرد شما را زمانی که تحت فشار هستید نشان می‌دهد. نکاتی وجود دارد که می تواند به شما کمک کند. با خواندن مختصری از یادداشت های خود در صبح امتحان می توانید احساس خوبی نسبت به خود داشته باشید. مقداری صبحانه یا ناهار به شما انرژی می دهد.

بحث درباره پاسخ های خود بعد از امتحان ایده خوبی نیست. اگرچه همه ما می دانیم که راههای زیادی برای پاسخ درست دادن وجود دارد، اما اگر پاسخهای ما با پاسخهای دیگران متفاوت باشد، طبیعی است که انسان را نگران کند. همچنین ورود به موقع به آزمون و داشتن تجهیزات مورد نیاز می تواند از اضطرابتان بکاهد.

همه به روش‌های مختلفی خود را برای آزمون های انگلیسی آماده می کنند، اما با پیروی از ده تا مهم ترین نکات آمادگی برای امتحان انگلیسی ذکر شده در بالا، زبان آموزان می توانند نسبت به آزمون های آینده خود، اطمینان بیشتری داشته باشند.

 

پلتفرم تلکس

https://exiracademy.org/?p=28782
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد ۱۰ تا از مهم ترین نکات آمادگی برای امتحان انگلیسی 📚 📖

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.