تمرین زبان در قرنطینه

Practice English in Quarantine

 

در این اکسیر می خواهیم به شما بگوییم چگونه در دوران قرنطینه و شیوع کرونا که در منزل به سر می برید، زبان بخوانید و زبان انگلیسی تان را تقویت کنید. تمرین زبان در قرنطینه کار بسیار مفیدی است که باعث پیشرفت زبان انگلیسی شما می شود.

 

کسانی که زبان می خوانند به دو دسته تقسیم می شوند. دسته ی اول کسانی هستند که به کلاس زبان می روند و دسته ی دوم کسانی اند که زبان انگلیسی را به صورت خودخوان مطالعه می کنند. اگر بخواهیم توصیه مان را به زبان بسیار ساده به شما بگوییم، برای هر دو گروه، در این روز ها بهترین کار این است که چیزهایی را که تاکنون یاد گرفتند، دوره و مرور کنند.

 

در فرآیند یادگیری زبان انگلیسی، همیشه باید تمرین کرد. منظور از تمرین، تکرار کردن است. از مهم ترین بخش های تمرین زبان انگلیسی، همین تکرار کردن است. در واقع در شرایط فعلی نیازی نیست شما به منبع جدیدی مراجعه کنید، اگر چیزهایی را که از قبل یاد گرفته اید مرور کرده و تمرین و تکرار کنید کار خیلی بزرگی انجام داده اید.

تمرین زبان در قرنطینه

 

قسمت Active و قسمت Passive دانش زبان انگلیسی

همانطور که می دانید دانش ما در زبان انگلیسی به دو قسمت فعال و غیر فعال تقسیم می شود که در زبان انگلیسی به آن می گوییم Active و Passive. قسمت Passive یعنی دانشی که ما تا به حال از کتاب ها و منابع مختلف دریافت کرده ایم. برای مثال معلوماتی که از کتاب های مختلف یاد گرفته ایم و لغت هایی که به خاطر سپرده ایم ولی فقط این ها را در کتابخانه ی ذهن‌مان جاسازی کردیم.

قسمت Active یعنی از میان این کتابخانه، لغت هایی را استفاده می کنیم که همیشه به راحتی در دهان می چرخند و بسیار راحت می توانیم از آن ها در جمله استفاده کنیم. در واقع ما طرز استفاده از این لغات را می دانیم. شکل مثبت، منفی و نحوه ی سوالی کردنشان را بلدیم و مشکلی در به کار گیری‌شان نداریم. پس بهترین کار این است که لغاتی که در کتابخانه ی ذهن‌مان به صورت Passive یا غیر فعال تلنبار و انباشته شده اند را Active یا فعال کنیم. طبعا ما که یادمان نمی آید چگونه این کلمات را یاد گرفته ایم، پس بهترین راه این است که برگردیم و منابعی را که خوانده ایم، مرور کنیم.

 

کسانی که برای یاد گرفتن زبان انگلیسی به کلاس زبان می روند، از یک چارچوب و سیستم آموزشی استفاده می کنند بنابراین کارشان راحت تر است چرا که می دانند تاکنون چه کتاب هایی مطالعه کرده اند و به راحتی می توانند کتاب ها و دفترشان را باز کرده و از اول آن ها را با حوصله مرور کنند.

 

کتاب هایتان را از ابتدا دوباره شروع کنید!

بهترین کار برای کسانی که کلاس نمی روند و به صورت خودخوان زبان انگلیسی خوانده اند این است که تمام منابعی را تاکنون خوانده اند در یک دفترچه یادداشت بنویسند. سپس به سراغ تک تک آن ها بروند و همه ی آن ها را از اول بخوانند. پیشنهاد ما به دوستانی که به صورت خودخوان زبان می خوانند این است که اگر حتی سطح‌شان Intermediate است، دوباره از اول شروع کنند حتی از سطح Starter. یک کتاب را در نظر بگیرند. مثلا کتاب English file، کتاب Top notch، … یکی از کتاب هایی که به اصطلاح به آن ها course book می گویند و در آموزشگاه ها و کلاس های آموزش زبان از آن ها استفاده می شود. آن را تهیه کنند و طبق چهارچوب کتاب جلو بروند. بهترین کار برای تقویت خودخوان این است که طبق چارچوب جلو بروید.

تمرین زبان در قرنطینه

از Output برای تمرین زبان در قرنطینه غافل نشوید 

هم برای کسایی که خودخوان زبان انگلیسی خوانده اند و هم کسانی که به کلاس زبان رفته اند، در شرایط فعلی، بهترین تمرین، Output است. چرا که شما قبلا Inputتان را انجام داده اید. البته در روزهای قرنطینه می توانید دوباره کتاب ها را بخوانید و دوباره Input داشته باشید ولی در حال حاضر Output مهم تر است. به این معنا که در مورد مطالب و بخش هایی که از کتاب می خوانید و مرور می کنید، اسپیکینگ یا رایتینگ داشته باشید.

می توانید خلاصه ای از بخش های مختلفی را که خوانده اید بنویسید و حتی خلاصه ی آن را به صورت شفاهی تکرار و بیان کنید. این یک تمرین خوب برای فعال کردن لغت هایی‌ست که از قبل می دانستید ولی در حال حاضر چندان از آنها استفاده نمی کنید. به طور کلی سعی کنید در این دوران از زبان فاصله نگیرید. این ایام فرصت خوبیست که کتاب های مختلفی در حوزه زبان انگلیسی خوانده و خودتان را با زبان درگیر کنید. برای همه ی شما آرزوی موفقیت داریم.

 

 دوره‌ های آنلاین زبان

آموزش آیلتس | آموزشگاه زبان | خودآموز آیلتس | منابع آیلتس | آموزش انگلیسی