جشنواره قربان تا غدیر! از دستش ندی! ۳.۰۰۰.۰۰۰ تومان به جای ۵.۴۳۲.۰۰۰ تومان! جشنواره
 ورود / ثبت نام
جشنواره قربان تا غدیر! از دستش ندی! ۳.۰۰۰.۰۰۰ تومان به جای ۵.۴۳۲.۰۰۰ تومان! جشنواره
0
0

تقویت زبان با عادات مثبت 😇

120 بازدید

تقویت زبان با عادات مثبت

 

چه بخواهید سبک زندگی خود را بهبود ببخشید و چه بخواهید چیز جدیدی یاد بگیرید، شکل گیری عادت ها می تواند راهی قدرتمند برای ایجاد یک تغییر پایدار باشند. این امر به ویژه برای یادگیری زبانی مانند انگلیسی بسیار مفید است چرا که به تمرین منظم در مدت زمان طولانی نیاز دارد. درباره چگونگی شکل گیری عادت ها مطالب زیادی نوشته شده است و موارد بسیاری وجود دارد که کارشناسان هنوز به طور کامل درک نکرده اند. با این وجود، برخی نکات ساده وجود دارد که به شما کمک می کند عادت هایی را ایجاد کرده و به اهداف خود برسید.

 

همانطور که می دانید برای رسیدن به نتیجه ی مطلوب، چه هدفتان گرفتن نمره آیلتس دلخواه باشد و چه صرفا آموختن زبان انگلیسی، شرکت در کلاس زبان یا دوره های تخصصی آیلتس کافی نیست و شما باید تمرین و ممارست طولانی داشته باشید. عادات مثبتی که می توانند به شما کمک کنند در این مقاله برایتان توضیح داده ایم.

تقویت زبان با عادات مثبت

 

تقویت زبان با عادات مثبت چطور ممکن است؟

 

برای ایجاد عادت جدید از یک عادت قدیمی استفاده کنید

از عادتی قدیمی برای یادآوری عادت جدید خود استفاده کنید. به عنوان مثال اگر هر روز یک فنجان قهوه می نوشید و می خواهید لغات انگلیسی خود را بهبود ببخشید، سعی کنید هنگام نوشیدن قهوه خود یک مقاله خبری به انگلیسی بخوانید. در این حالت خیلی زود، «خواندن بخشی» از عادت شما خواهد شد و نیازی به تلاش برای یادآوری انجام هر روزه‌ی آن نخواهید داشت.

بهترین منابع آیلتس

قدم های کوچک بردارید

این وسوسه انگیز است که فکر کنید می توانید با یک حرکت تغییر کاملی در سبک زندگی خود ایجاد کنید. در واقع انجام آن در مراحل کوچک بسیار موثرتر است. بنابراین اگر هدفی دارید که شما را ملزم به تمرین هر روزه‌ی انگلیسی می کند، با مطالعه کم در روز شروع کنید. هنگامی که این عادت کاملاً شکل گرفت، می توانید مقدار تمرین و مدت زمان مطالعه خود را افزایش دهید.

 

جهت تقویت زبان با عادات مثبت هر دفعه یک عادت ایجاد کنید

تا زمانی که عادتی که در نظر گرفته اید به یک کار معمول و ناخوآگاه برایتان تبدیل نشده است، عادت جدیدی را شروع نکنید. معنی عادت این است که لازم نیست درباره آن فکر کنید و باید به حالت خودکار بخشی از زندگی شما شده باشد. اگر به طور هم‌زمان بیش از یک عادت را ایجاد کنید، احتمال موفقیت تان  کمتر است. اگر چندین عادت دارید که می خواهید بخشی از زندگی شما شود، برنامه ریزی کنید که هر یک به طور کامل شکل بگیرد.

مشاوره زبان

عادتتان را هر روز انجام دهید

عادت ها مسیرهای عصبی جدیدی را در مغز تشکیل می دهند و فقط در صورت انجام منظم کاری این مسیرهای عصبی شکل می گیرند. عادت جدید خود را هر روز ترجیحاً در همان زمان مشخص انجام دهید و از چیزی به عنوان محرک برای یادآوری زمان انجام آن استفاده کنید.

 

برای تقویت زبان با عادات مثبت به خودتان فرصت بدهید

همانطور که در نکته قبلی ذکر شد، مغز شما برای ایجاد ارتباطاتی که عادت را بخشی از زندگی شما می کند، نیاز به زمان دارد. کارشناسان در مورد مدت زمان آن اختلاف نظر دارند و احتمالا بسته به نوع عادت متفاوت است. معمولاً پیشنهاد می شود که میانگین زمان شکل گیری یک عادت حدود یک ماه است. یک ماه زمان مناسبی برای تعهد به انجام کاری برای آن است. متعهد شوید که یک ماه دیگر عادت جدید خود را انجام داده و سپس در پایان ماه پیشرفت و اهداف خود را مرور کنید. این عادت باید تا آن زمان تثبیت  شده باشد تا بتوانید عادت های بیشتری را شروع کنید.

 

یکی از مهمترین نکات درمورد تبدیل عادت به بخشی از زندگی ، آگاهی دادن به دیگران در مورد آن است. بنابراین ، آیا می خواهید یک عادت جدید در تمرین انگلیسی ایجاد کنید؟ در این صورت این موضوع را به دوستان خود بگویید و بگذارید آنها در شکل گیری عادات مثبت جدید انگلیسی تمرین کنند.

 

پلتفرم تلکس

https://exiracademy.org/?p=28827
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد تقویت زبان با عادات مثبت 😇

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.