ورود / ثبت نام
0
0

چطور در انگلیسی حال کسی را خوب کنیم؟😇😍

56 بازدید

حال خوب کردن انگلیسی

 

به نظر شما یکی از بهترین راه ها برای شروع یک مکالمه در زبان انگلیسی چیست؟ برای مثال می توانید با یک تعریف و تمجید، همکلاسی تان در کلاس زبان را خوشحال کرده و روز او را بسازید. به آن فرد بگویید که از کفشش خوشتان می آید و همین موضوع مثلا می تواند به یک مکالمه طولانی در مورد مرکز خرید مورد علاقه ی هردوی شما ختم شود.

نه تنها این، بلکه تعریف و تمجید احساس خوبی را به افراد منتقل می کند. بنابراین با توجه به این موضوع، شما به چه صورت تعریف و تمجید خود را در زبان انگلیسی بیان می کنید؟ تنها کافی است که در این 4 حیطه به نکات مثبت دقت کرده و روی آنها متمرکز شوید.

حال خوب کردن انگلیسی

حال خوب کردن انگلیسی چطور ممکن است؟

1-عملکرد:

You did a great job. (کارتان عالی بود). اغلب انگلیسی زبان ها با استفده از عبارت  “کارت خوب بود” از یکدیگر تعریف میکنند. این تعریف میتواند در مورد کار، ورزش، مدرسه، سرگرمی و یا هر فعالیت دیگری که فرد آن را به بهترین شکل انجام داده است به کار می رود.

 

برای مثال: همکار شما یک ارائه ی عالی و بی نقص در مورد پروژه ای خاص داشته است و شما می خواهید به او بگویید زحمت زیادی بابت این پروژه کشیده است، میتوانید از عبارت “.You did a great job on the presentation” (کار شما در ارائه ی پروژه مذکور فوق العاده بود) و یا “I liked the way you gave the presentation.” (من عاشق نحوه و شیوه ی ارائه ی شما شدم) استفاده کنید.

 

آسان ترین راه برای تمجید از یک عملکرد بدون در نظر گرفتن شرایط این است که به فرد نشان دهید که دقیقاً چه کاری را به نحو احسن و بی نقص انجام داده است؛ “.You wrote a clear report(گزارشی که نوشتید کاملاً واضح و بی نقص بود)… “.Your speech was excellent”(سخنرانی شما شگف انگیز بود.)

بهترین موسسات مهاجرتی

2- ظاهر:

تعریف کردن از مدل مو و یا مدل لباس اشخاص کاری بسیار معمول و عادی است. این نوع مکالمات را می‌توانید خیلی ساده با عباراتی از قبیل I like or I love””(….دوستش دارم/…ازش خوشم می آید) و یا “عاشق آن هستم” شروع کنید.برای مثال اگر کسی از مدل موی جدیدی برای آراستگی خود استفاده کرده، میتوانید به او بگویید : “I like your haircut.” Or, “I love your hair today,”  (عاشق مدل جدید موهای شما هستم) یا (از مدل موی شما و نحوه کوتاهی آن خوشم می آید.)

 

میتوانید از همین روش برای تعریف و تمجید از لباس های فرد نیز استفاده کنید.برای مثال می توانید بگویید: “I like your skirt.” (از دامن شما خوشم می آید) که بهترین روش ادامه ی این مکالمه نیز این هست که بپرسیم: “Where did you get it?”  (از کجا آن را تهیه کرده اید؟ )

 

هرچند، در مواقعی که از ظاهر شخصی تمحید میکنید باید حواستان را جمع کنید که اگر شخص مورد نظر شما، خصوصاً در یک روز مشخص زیبا و خوب به نظر میرسد، از یک عبارت کلی مثل: “!You look great today” (امروز عالی به نظر میرید) استفاده کنید. البته حواستان را جمع کنید که از ظاهر فیزیکی فرد تعریف نکنید (به عنوان مثال نگویید: “I like your nose” ( من بینی شما را خیلی دوست دارم ) مگر اینکه آن شخص را به خوبی بشناسید و با هم صمیمی باشید.

 

3-دارایی ها:

بیشتر مواقع، اغلب انگلیسی زبان ها از دارایی های یکدیگر تعریف و تمجید میکنند. برای مثال اگر یکی از همکاران با یک دستگاه تلفن همراه جدید در محل کار خود حضور پیدا کند، میتوانید بگویید: “What a cool phone!”  (عجب گوشی موبایل باحالی! ). یا اگر شما به منزل کسی از آشنایان دعوت شده اید،کاملاً طبیعی و درست است که در مورد قسمت های از خانه که توجه شمارا جلب کرده نظرات مثبتی ارائه دهید.

شما همچنین میتوانید یک نظر کلی بدهید و بگویید: .You have a beautiful home (خانه ی زیبایی دارید) و یا اینکه درباره ی چیزهای خاصی نظر بدهید. مثلاً بگویید: “.I love this couch” (عاشق این مبل راحتی شما هستم.)

کلاس زبان خصوصی

4-توانایی ها:

برای حال خوب کردن انگلیسی از توانایی های افراد تعریف کنید. در این حالت خواهید دید که یک دوست جدید پیدا کرده اید. به عنوان مثال اگر این ویژگی شریک کاری خود را که شخصی شاداب و پر انرژی می باشد را تحسین کرده و میپسندید، به او میتوانید بگویید: “!You are always so happy. It makes my day better”  (شاداب و پر انرژی بودن همیشگی شما به من هم منتقل شده و باعث میشود که روز خود را بهتر سپری کنم.)

 

این نوع از تمجید را میتوانید در مورد هرکدام از ویژگی ها و توانایی هایی که در اشخاص اطراف شما وجود دارد و مورد ستایش شما است، استفاده کنید. ممکن است نظم و انضباط یکی از همکاران مورد ستایش شما باشد، بنابراین میتوانید به او بگویید: I really appreciate how organized you are. I hope to be more organized, too. (من واقعاً از منظم بودن شما خوشم می آید و همینطور امیدوارم من هم آدم منظمی باشم).

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://exiracademy.org/?p=29547
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد چطور در انگلیسی حال کسی را خوب کنیم؟😇😍

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.