سبد خرید 0 021 26 70 99 17

پاسخگویی از 12:30 الی 19:00

 ورود / ثبت نام
0
0

تقویت مهارت نوشته های تجاری در انگلیسی ✒️ 📨 📧

2093 بازدید

نحوه ی تقویت مهارت نوشته های تجاری در انگلیسی

 

در پیدا کردن راهی برای تقویت مهارت نوشتن برای موضوعات شغلی به زبان انگلیسی، چندین نکته مهم را لازم است به خاطر بسپارید. برخی از آنها مختص زبان انگلیسی است و برخی بیانگر مهارت های نوشتاری مورد نیاز در تجارت در سراسر جهان است.

برخی عبارات و تکنیک­ های انگلیسی تجاری وجود دارد که فرد غیر انگلیسی زبان می تواند برای بهبود مهارت های نوشتاری خود در انگلیسی تجاری، از آن ها بهره ببرد. در مقالات قبلی درباره ی نامه های کاری و اداری با شما صحبت کردیم، در این مقاله برخی از مهم ترین مهارت­ های مورد نیاز هنگام برقراری ارتباط کتبی در کارهای تجاری مورد بررسی قرار خواهد گرفت. این نکات کمتر در کلاس های زبان به تفصیل توضیح داده شده اند.

تقویت مهارت نوشته های تجاری در انگلیسی

 

چگونه به تقویت مهارت نوشته های تجاری در انگلیسی بپردازیم؟

 

ایمیل های تجاری

به یاد داشته باشید، گیرنده ­ی ایمیل شما قرار است: الف) یک فرد بسیار مشغول و ب) کسی که هر روز ایمیل های زیادی دریافت می کند، باشد. نکات کلیدی زیر به شما کمک می کند مهارت نوشتن ایمیل ها را بهبود بخشید:

 

  • شفاف بنویسید
  • خلاصه بنویسید
  • ایمیل ­های خود را به مرحله­ ی اجرا دربیاورید

 

به یاد داشته باشید که کلمات را با یک سلام و حتی یک متن هدر ندهید، با جملات کوتاه یا نشانه­ ها مستقیماً به اصل موضوع برسید.

 

با عنوان یا موضوع خود شروع کنید. آن را حداکثر در هشت کلمه بنویسید به گونه ای که به خواننده بگویید در مورد چه چیزی می نویسید. به عنوان مثال: Meeting at 3.00pm For All. Conference room (جلسه در ساعت 3.00 بعد از ظهر برای همه. اتاق کنفرانس) هیچ شبهه ای در این موضوع وجود نخواهد داشت.

 

ثانیا، به هدفی که می خواهید برای آن ارتباط برقرار کنید، فکر کنید. وقتی ایمیل خود را نوشتید، قبل از ارسال آن را ویرایش کنید تا مطمئن شوید کلمات را هدر نمی­دهید. به عنوان مثال:

 

JP is holding a meeting to discuss sales figures. They are down by 11% over the last month.

  • جی پی جلسه ای را برای بحث درمورد ارقام فروش برگزار می کند. در طی ماه گذشته11 درصد کاهش یافته است.

 

مشخص کنید چه اقداماتی لازم است، دقیقاً نامگذاری کنید چه کسی باید چه کاری انجام دهد. اگر لینکی وجود دارد، URL را بدهید، به ایمیل قبلی ارجاع ندهید. به یاد داشته باشید، این ها همه برای این است که گیرنده برای دانستن آنچه که باید در کوتاه ترین زمان ممکن بدانند، دسترسی داشته باشد. نمونه ای از این موارد:

 

همه کارکنان برای سه ماه آینده به پیش بینی ماهانه خود نیاز دارند. آنها همچنین به آمار فروش ماه گذشته خود نیاز دارند. Jane – please bring the overview on sales; Bill: please bring the latest figures from the competition. جین – لطفاً مروری بر فروش داشته باشید؛ بیل: لطفا آخرین ارقام مربوط به رقابت را بیاورید. همه باید قبل از حضور در جلسه، سایت www.anyshop.com/salesfigures2018 را مطالعه کنند.

کوتاه، شیرین اما آموزنده، دستورالعملی برای یک ایمیل کامل تجاری. 🙂

 

تقویت مهارت نوشته های تجاری در انگلیسی در نامه های تجاری

در اینجا نیز برخی از قوانین مشابه با ایمیل اعمال می­شوند، اما نامه‌ی تجاری یک روش رسمی تر برای برقراری ارتباط است. اگر به دنبال چگونگی تقویت مهارت نوشتن در نامه های رسمی هستید، راهنمایی زیر به شما کمک می کند.

 

ابتدا مطمئن شوید که قالب صحیح انگلیسی را دنبال کرده اید. بسیاری از تجار، تابع مکتب قدیمی هستند و برای نامه هایی که درست تنظیم شده اند ارزش قائلند.

 

از کاغذهای تجاری سربرگ دار استفاده کنید، یا اگر این مورد را ندارید، آدرس خود را در بالا سمت راست بنویسید. در جایی که عنوان یا آدرس شما به پایان می رسد، باید نام و آدرس گیرنده را بنویسید. این در سمت چپ قرار خواهد گرفت و تاریخ زیر آن خواهد بود.

 

اگر کسی را که برای او نامه می­نویسید نمی­شناسید، باید نامه را با کلماتی مانند Dear sir/dear madam (آقای عزیز یا آقا/خانم عزیز) شروع کنید. این نوع نامه ها با کلماتی مانند Yours faithfully (با احترام)، سپس نامه با نام و امضای شما پایان می یابند. اگر شما شخصی که برای او نامه می­نویسید را می­شناسید می­توانید نامه را با Dear Mrs Smith or Dear Jill (آقای اسمیت عزیز یا آقای جیل عزیز) شروع کنید. از آنجا که این یک نامه رسمی و تجاری است، باید با این موارد به پایان برسد: Yours sincerely (با احترام)، سپس نام و امضای شما.

 

نگارش به منظور ترغیب و متقاعد کردن مخاطب

هدف از ایمیل­ ها، نامه ها، تبلیغات یا سایر اشکال ارتباطات در بیشتر مشاغل تجاری این است که مشتریان تمایل بیشتری به استفاده از خدمات یا محصولات تجاری شما داشته باشند.

مهارت­ های نوشتن نامه یا ایمیل برای ترغیب مشتری بسیار گسترده و متنوع است، اما با این حال قوانین و عبارات خاصی وجود دارند که آنها را موثرتر می کند.

ابتدا مسئله را مشخص کنید. مشتری باید دلیلی برای استفاده از خدمات شما داشته باشد. برای مثال یک شرکت لوله کشی ممکن است این موضوع را انتخاب کند که پیدا کردن لوله کش کار سختی است:

Have you been looking for a plumber for weeks, but can’t find one?

  • آیا مدت زیادی است که به دنبال یک لوله کش بوده اید ولی موفق به یافتن وی نشده اید؟

 

طرح یک پرسش، ابزار مناسبی برای ارائه مسئله است.

سپس با توضیح مناسب در ارتباط با آن مسئله، به نوشته خود جهت دهید.

 

Customers often have to contact up to ten plumbers to find one to do their job. Even when it is urgent.

  • مشتریان اغلب مجبورند برای انجام کار خود با حداکثر ده لوله کش تماس بگیرند. حتی زمانی که کار آن ها فوری و ضروری است.

بعد از این مرحله، راهکار خود را برای این مشکل ارائه دهید.

All Plumbers guarantee to respond to your enquiries and will organize a visit to give you a quote within 48 hours of contact. Usually, we can respond within a day. And we do not charge emergency prices for this service.

  • همه­ ی لوله کش ها موظفند که به سوالات شما پاسخ داده و در عرض 48 ساعت پس از تماس، در محل حاضر شوند. معمولا در عرض یک روز پاسخگویتان خواهیم بود. و ما برای این سرویس قیمت اضطراری نمی گیریم.

 

در نهایت این نوع از نوشته های کاری با یک تماس به کار می­ انجامد.

 

Make a note of our contact details and get in touch next time you need a plumber. You won’t be disappointed.

  • اطلاعات تماس ما را یادداشت کنید و دفعه دیگر که به لوله کش احتیاج دارید با ما تماس بگیرید. ناامید نخواهید شد.

 

به طور خلاصه، نکته‌ی کلیدی در استفاده از مهارت ­های نوشتاری در کار و تجارت، کوتاه و دقیق نگه داشتن پیام است. کلمات را هدر ندهید، زیرا مردم وقت و تمایلی برای خواندن نوشته­های طولانی ندارند. نهایاٌ فقط اصل چیزی را که می­خواهید بگویید را نوشته و دست نگه دارید.

 

دوره رایگان جعبه ابزار زبان آموز

 

یادگیری زبان را از کجا شروع کنم؟

 

کلاس زبان خصوصی

 

کلاس خصوصی آیلتس

 

5/5 - (2 امتیاز)
https://exiracademy.org/?p=28757
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد تقویت مهارت نوشته های تجاری در انگلیسی ✒️ 📨 📧

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.