حرف زدن درباره استرس به انگلیسی

 

استرس، مسئله ای است که همه ی ما در زندگی تجربه اش کرده ایم. اگرچه استرس بیش از اندازه می تواند مخرب باشد اما مقادیر کمی از استرس می تواند هیجان انگیز و الهام بخش باشد تا بتوانیم کارهایمان را به سرانجام برسانیم. در این مطلب به برخی اصطلاحات و عبارات کاربردی انگلیسی درباره ی استرس اشاره خواهیم کرد تا حرف زدن درباره استرس به انگلیسی برایتان ساده تر شود.

حرف زدن درباره استرس به انگلیسی

 

شما می توانید در مورد احساس استرس با گفتن (stressed out) اینکه استرس دارید یا (wound up) سرتان شلوغ است، صحبت کنید. این عبارات کاملاً غیر رسمی هستند، بنابراین اگر می­خواهید رسمی تر باشید، می توانید با گفتن لغات انگلیسی (to be under a lot of pressure) بگویید که تحت فشار / استرس زیادی هستید.

صحبت کردن درباره دلایل استرس به انگلیسی

قدم بعدی این است که در مورد دلایل استرس خود صحبت کنید. مثلا می توانید بگویید که شغل شما باعث استرس تان شده است (stresses you out) یا دیوانه تان می کند (drives you crazy). در عبارات غیر رسمی، علت استرس را در اول جمله بیان می کنیم.

 

بالا بودن حجم کار یکی دیگر از دلایل شایع استرس است. وقتی کار زیادی برای انجام دادن داریم، می توانیم بگوییم که حجم کاری زیادی داریم (snowed under) یا تا خرخره کار داریم (up to ears in work).

اگر احساس می کنید بیش از حد کار می کنید، می توانید بگویید که کار بیش از حد (overworked)، شما را خسته کرده است و اگر بعد از ساعت کاری  تا دیر وقت مشغول کار کردن هستید، می توانید آن را اضافه کاری (doing/working overtime) بنامید.

 

اگر بیش از حد استرس دارید، ممکن است لازم باشد برای کاهش استرس تان، به جایی برای استراحت بروید که به این کار relax ،de-stress یا wind down می گویند. همه این عبارات به یک معنا یعنی آرام شدن، هستند. هنگامی که آرام شدید، می توانید بگویید که احساس آرامش می کنید. شما چطور؟ چه چیزی باعث استرس شما می شود و برای اینکه آرامش خود را دوباره به دست آورید چه کاری انجام می دهید؟