ورود / ثبت نام
0
0

5 روش اثبات شده برای موفقیت در معامله تجاری به انگلیسی 🤝

38 بازدید

5 روش اثبات شده برای موفقیت در معامله تجاری به انگلیسی

 

مذاکره و فروش کار سختی است. اگر خیلی طرف معامله را تحت فشار قرار دهید، ممکن است مردم فکر کنند که شما بی ادب یا پرخاشگر هستید. و اگر بیش اندازه مودب باشید، ممکن است هرگز نتوانید به نتیجه‌ی دلخواهتان برسید. برای موفقیت در یک معامله تجاری به زبان انگلیسی، از این پنج روش اثبات شده استفاده کنید.

 

موفقیت در معامله تجاری

 

 

از ضمیر “شما” برای جلب توجه مشتری استفاده کنید

هنگام صحبت با مشتری، جملات خود را با کلمات “you” (شما) یا “your” (مال شما) شروع کنید. این توجه آنها را سریعتر از شروع با عباراتی مانند “I think…” (فکر می کنم …) یا “Let me tell you about…” (بگذارید در مورد….. برایتان بگویم)  جلب می کند زیرا توجه را به مشتریتان معطوف می کند، نه به شما.

به عنوان مثال جمله‌ی “You’ll find that your English improves very rapidly when you study at our English institute””هنگام یادگیری زبان در موسسه‌ی ما متوجه خواهید شد که انگلیسی شما خیلی سریع بهبود می یابد!” بسیار شخصی تر از جمله “People’s English improves very rapidly when they study at our English institute!” “انگلیسی افراد هنگام یادگیری زبان در موسسه‌ی ما  بسیار سریع بهبود می یابد!”

مشاوره زبان

برای موفقیت در معامله تجاری ثابت کنید که راست می گویید

همه ما به طور طبیعی نسبت به فروشندگان شک داریم. از این گذشته، اگر کار کسی این است که به شما چیزی بفروشد، مسلما می گویند آنچه می فروشند عالی است، این طور نیست؟ با نشان دادن اثبات مزایای آنچه به مشتری پیشنهاد می‌دهید، اعتماد مشتری خود را جلب کنید. برای ارائه مدرک به مشتری از عباراتی مانند “Look at these testimonials from other clients” (به توصیفات مشتریان دیگر نگاه کنید) یا “Look at the rate of success – the numbers speak for themselves”  (به میزان موفقیت نگاه کنید – اعداد نمایانگر آن‌ها هستند.” استفاده کنید.

 

اثبات نهایی این است که به مشتری خود اجازه دهید محصول یا خدمات شما را امتحان کند. به عنوان مثال ، “Why don’t you try it out yourself by signing up for a free trial?” (چرا خودتان با ثبت نام در یک دوره آزمایشی رایگان آن را امتحان نمی کنید؟) یک روش عالی برای تشویق مشتری برای ثبت نام در خدمات شما است.

 

یک چیز اضافی را به صورت رایگان ارائه دهید

آیا یک iPad رایگان می خواهید؟!

 

مسلما شوخی بود اما دیدید که چگونه توجهتان جلب شد؟ همه دوست دارند احساس کنند که چیزی به صورت رایگان دریافت می کنند! در صورت امکان، چیز خاصی به معامله اضافه کنید تا مشتریتان احساس خاص بودن کند. از عباراتی مانند “If you buy now, I can…” (اگر اکنون خرید کنید، می‌توانم …) و “If we sign the deal soon, I can…” (اگر به زودی قرارداد را امضا کنیم ، می توانم …) استفاده کنید تا کمی فشار اضافی به مشتری وارد شود تا سریع متعهد شود.

از کلمات “I’ll give you…” (به شما … خواهم داد) استفاده کنید یا “I’ll arrange…” (من ترتیب خواهم داد تا … ) تا مشتری شما احساس خاصی کند. به عنوان مثال، “If you sign up today, I’ll give you one week free!” (اگر امروز ثبت نام کنید‌، یک هفته رایگان به شما تعلق می‌گیرد!)

 

کلاس زبان خصوصی

 

سوال کنید و به پاسخ ها گوش دهید

تردید بخشی طبیعی در انجام معامله است، خصوصاً اگر قرار است مشتری هزینه ی زیادی را صرف کند. اگر مشتریان شما مردد بودند، با گوش دادن به آنها، در پایان روند معامله به آنها کمک کنید. از آنها سوالاتی بپرسید که به آنها کمک می کند با شما صادقانه رفتار کنند مانند: “?What concerns do you have” (چه نگرانی هایی دارید؟) ، “?What’s holding you back” (چه چیزی مانع شما می شود؟) یا “?What’s stopping you from signing up today” (امروز چه چیزی مانع از ثبت نام شما می شود؟).

 

از سوالات آنها برای کمک به مشریانتان در توضیح اینکه چرا باید با اطمینان خاطر معامله را انجام دهند، استفاده کنید. اگر مشکل دیگری وجود دارد که مانع از اتمام معامله می شود، از نکته بعدی برای یافتن راه حل استفاده کنید.

 

برای موفقیت در معامله تجاری حاضر به مذاکره باشید

به یاد داشته باشید، یک معامله فقط به دست آوردن خواسته های شما نیست. اگر مشتریان شما نگرانی های خود را با شما در میان گذاشته اند، شما باید مایل باشید برای یافتن راه حلی مناسب هم برای خودتان و هم برای او، مصالحه کنید. از عباراتی با “if”  یا “providing that” استفاده کنید. برای مثال “We’ll lower the price, if you agree to pay cash.” (در صورت موافقت برای پرداخت نقدی قیمت شما را پایین می آوریم) و یا “We’re prepared to make this deal exclusive, providing you sign a 10-year contract with us.”  (ما آماده هستیم که این معامله را منحصر به فرد کنیم، به شرط اینکه شما یک قرارداد 10 ساله با ما امضا کنید.) این جملات  نشان دادن توافق یا سازش با مشتری هستند.

 

اکنون با استفاده از این پنج روش می‌توانید به موفقیت در معامله تجاری به انگلیسی دست یابید.

 

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://exiracademy.org/?p=29704
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد 5 روش اثبات شده برای موفقیت در معامله تجاری به انگلیسی 🤝

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.