سبد خرید 0 021 26 70 99 17

پاسخگویی از 12:30 الی 19:00

 ورود / ثبت نام
0
0

9 راه برای افزایش دامنه لغات انگلیسی

2997 بازدید

9 راه برای افزایش دامنه لغات انگلیسی

 

دامنه لغات یکی از حیاتی‌ترین ابزارهایی است که برای نوشتن، سخن گفتن و حتی گوش دادن به محتواهای انگلیسی به آن نیاز خواهید داشت. اگرچه این امر چیزی از اهمیت گرامر، علائم نگارشی وغیره کم نمی‌کند، اما افزایش دامنه لغات انگلیسی شما را به یک فرد قدرتمند تبدیل خواهد کرد.

 

دامنه لغات غنی ابزاری است که به شما اجازه می‌دهد با یک انتخاب درست بهترین کلمه را برای انتقال معنا و مفهوم مورد نظرتان انتخاب کنید.

 

تقویت دامنه لغات ساده‌ترین راهی است که شما را به یک سخنور و نویسنده توانمند تبدیل می‌کند. برخلاف تصور برخی از افراد یادگیری لغات بیشتر دشوار و طاقت‌فرسا نیست. در ادامه با راهکارهایی آشنا می‌شوید که شما را در این راه یاری می‌کند.

افزایش دامنه لغات انگلیسی

 

1.  رمز موفقیت در افزایش دامنه لغات انگلیسی «در معرض بودن» است

اگر به دنبال افزایش دایره لغات انگلیسی خود هستید، بهتر است تا جای ممکن خود را در معرض زبان مورد نظر قرار دهید. به عنوان مثال درباره زبان انگلیسی یا هر زبان دیگری، تنها در صورتی به مقصود خود دست می‌یابید که انگلیسی به بخشی از زندگی شما تبدیل شده باشد. سعی کنید رسانه‌های خود تغییر دهید، فیلم‌های زبان اصلی را در برنامه خود بگنجانید. سریال‌های موردعلاقه خود را بارها و بارها به زبان انگلیسی تماشا کنید و اگر در درک مفهوم آنها با مشکل رو‌به‌رو شدید، از زیرنویس استفاده کنید. ما در آکادمی اکسیر این سه شیوه را به شما پیشنهاد می‌کنیم:

 

  • به صوت انگلیسی گوش دهید و زیرنویس فارسی را بخوانید؛
  • زبان مادری فیلم را تماشا کنید و زیرنویس انگلیسی را بخوانید؛
  • به زبان انگلیسی فیلم را تماشا و از زیرنویس انگلیسی استفاده کنید.

 

به تعداد آدم‌ها راه‌های متفاوتی برای آوردن انگلیسی به زندگی روزمره وجود دارد. ممکن است شما ترجیح دهید زمان خود را صرف گوش دادن به موسیقی و اخبار انگلیسی کرده یا برنامه‌های تلویزیونی محبوب خود را بدون زیرنویس تماشا کنید. شاید هم از آن دسته افرادی باشید که کتاب خواندن را به هر چیز دیگری ترجیح می‌دهند. اما راه‌های دیگری نیز وجود دارد:

 

  1. پادکست‌هایی را در زبان مادری خود بیابید و در ادامه پادکست مشابهی را در زبان مورد نظر جست‌وجو کنید.
  2. فردی را بیاید که با شما به زبان انگلیسی صحبت کند. برای این کار برنامه‌های متعددی وجود دارد که با یک جست‌وجوی ساده به آنها دست پیدا می‌کنید.

 

2. برای افزایش دامنه لغات انگلیسی هرروز مطالعه کنید

ممکن است مدت‌ها از زمان تحصیل شما گذشته باشد و دیگر زمان کافی برای مطالعه نداشته باشید. اما کتاب‌ها همان ابزاری بودند که دایره لغات شما را در زبان مادری مستحکم کرده‌اند. سعی کنید هر روز مجله، کتاب یا روزنامه‌ای را مطالعه کنید. این کتاب‌ها به ساده‌ترین شکل ممکن به شما می‌آموزند که چگونه کلمات جدید را درک و در جملات خود به کار ببرید.

 

فرقی نمی‌کند که یک اثر فاخر ادبی را برای مطالعه انتخاب کرده باشید یا بخشی از یک مجله مد و زیبایی را. مهم‌ترین مسئله این است که چشمان شما باید در معرض لغات و عبارات انگلیسی قرار بگیرد. این یک نرمش و آمادگی ذهنی است.

 

3. یادگیری با لذت یکی از راه های افزایش دامنه لغات انگلیسی است!

انیشتن در نامه‌ای که برای فرزند خود که در حال آموختن نوازندگی بود، این‌گونه نوشت که فرزندم برای آنکه بهتر بیاموزی قطعاتی را بنواز که احساس خوبی را در تو ایجاد می‌کنند، حتی اگر استاد تو آن را از تو نخواسته باشد.

برای افزایش دامنه لغات انگلیسی فعالیت‌هایی را انتخاب کنید که از انجام دادن آن لذت می‌برید. کتابی را بخوانید که شما را هیجان‌زده می‌کند. موزیکی را گوش دهید که شما را به وجد می‌آورد. سریالی را تماشا کنید که از تماشای آن سیر نمی‌شوید.

 

4. اشتراک خبرگذاری‌های محبوب خود را دریافت کنید

اشتراک روزنامه‌ها و مجله‌هایی را که در شهر شما در دسترس هستند، دریافت کنید. غالباً داستان‌های کوتاه و مجله‌هایی در این روزنامه‌ها منتشر می‌شود. جدیدترین اخبار دنیا نیز در دسترس شما خواهد بود. با این‌کار در آن واحد دامنه لغات خود را افزایش می‌دهید و مطالبی را نیز می‌آموزید.

 

5. یادگیری را به بخش جدایی‌ناپذیر برنامه خود تبدیل کنید

یادگیری یکپارچه که در تمام برنامه‌های شخصی شما گنجانده شده باشد، دامنه لغات شما را به شدت افزایش می‌دهد. به دنبال وب سایت‌هایی باشید که به شما اجازه می‌دهند به آهنگ موردنظر خود گوش فرا دهید و در ادامه متن آن را یادداشت کنید.

 

به‌تدریج تمام لغاتی را که می‌شنوید، درک می‌کنید؛ اما لغات کافی برای ابراز نظرات خود را نخواهید داشت. البته امروزه با توجه به ابزارهای متعددی که در گوشی‌های تلفن همراه وجود دارد، نباید مشکل چندانی پیش روی شما باشد.

 

 

6. برای افزایش دامنه لغات انگلیسی ریشه‌ها را بیاموزید

ریشه لغات انگلیسی را بیاموزید. در این صورت گویی اسم شبی را یاد گرفته‌اید که اجازه عبور شما از بسیاری از درها را صادر می‌کند. واژه‌ها در زبان انگلیسی به وسیله ریشه‌ها، پسوندها و پیشوندهایی ساخته می‌شوند که از زبان لاتین و یونانی اتخاذ شده است. به عنوان مثال Phil ریشه‌ای به معنای دوست داشتن و log ریشه‌ای به معنای دانش است. اگر این ریشه‌ها را بشناسید آنگاه با مشاهده واژه «philology» درمی‌یابید که معنی این کلمه دوستدار دانش یا به عبارتی علم طلب است.

 

7. فهرست لغات خود را در محلی در مقابل چشمان خود قرار دهید

لغاتی را که می‌آموزید، در محلی نصب کنید که از دید شما دور باشد. برخی از افراد برای این کار از در و دیوار خانه، یخچال و تلویزیون استفاده می‌کنند.

 

8. اگر قصد افزایش دامنه لغات انگلیسی تان را دارید، سبک یادگیری خود را بشناسید

برای افزایش دامنه لغات انگلیسی باید خود را بشناسید. تصاویر را ترجیح می‌دهید یا فایل‌های صوتی را؟ اگر فردی هستید که با مشاهده بیشتر می‌آموزید، از محتواهای تصویری استفاده کنید.

اگر بدانید که چه محتواهایی در یادگیری شما تاثیر‌گذار هستند به‌سادگی قادر خواهید بود که دانش خود را افزایش دهید و لغات جدید را بیاموزید.

 

9. نوشته‌های خود را ادیت کنید

این‌ کار به شما اجازه می‌دهد که بدون کوچک‌ترین مشکلی کلماتی را که بیش از اندازه استفاده شده‌اند یا در جای نادرستی به کار گرفته شده‌اند، شناسایی کنید. از خود بپرسید که آیا واژه بهتری را برای جمله مورد نظر می‌شناسید؟ به عنوان مثال ممکن است به جای استفاده افراطی از واژه use از واژه acquire، Obtain،do و perform استفاده کنید. به‌این‌ترتیب به‌تدریج دامنه لغات خود را بهبود می‌بخشید.

 

 کلام آخر درباره افزایش دامنه لغات انگلیسی 

افزایش دامنه لغات انگلیسی شما را به فردی توانمند تبدیل می‌کند. تنها در این حالت است که برای هر موقعیت و شرایطی که پیش می‌آید واژه مناسبی را می‌شناسید که به بهترین شکل منظور شما را انتقال می‌دهد.

 

درواقع تنها زمانی به زبان انگلیسی مسلط خواهید بود که واژگانی را برای ابراز اندیشه، احساس و ایده‌های خود در اختیار داشته باشید. در غیر این‌صورت در بهترین حالت شما یک شنونده خوب هستید که همه چیز را می‌فهمد اما زبانی برای انتقال منظور خود ندارد.

 

 ما در آکادمی اکسیر به اهمیت دامنه لغات زبان‌آموز و نقش آن در مهارت‌های چهارگانه او واقف هستیم. ما بهترین راهکارها را برای بهبود کیفیت یادگیری و افزایش دامنه لغات انگلیسی شما معرفی می‌کنیم.

 

  • آیا تا به حال از یکی از این ایده‌ها استفاده کرده‌اید؟
  • کدام یک برای شما سودمندتر بوده است؟
  • آیا از راهکاری استفاده کرده‌اید که از نگاه ما دور مانده باشد؟
  • شما چه راهی را پیشنهاد می‌دهید؟

 

تجربیات خود را با ما در اکسیر در میان بگذارید.

 

آموزش آیلتس | آموزشگاه زبان | خودآموز آیلتس | منابع آیلتس | آموزش انگلیسی

 

هدایای اکسیر

 

تعیین سطح زبان

 

کلاس زبان

 

کلاس آیلتس

 

5/5 - (5 امتیاز)
https://exiracademy.org/?p=28282
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد 9 راه برای افزایش دامنه لغات انگلیسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.