سبد خرید 0 021 26 70 99 17

پاسخگویی از 12:30 الی 19:00

 ورود / ثبت نام
0
0

بهترین پادکست های آموزشی زبان انگلیسی

7714 بازدید

بهترین پادکست های آموزشی زبان انگلیسی

 

زبان آموزان جدی و سخت کوش به کتاب ها و کلاس های زبان خود بسنده نمی کنند و دوست دارند که به منظور ارتقای هرچه بیشتر مهارت های زبانی خود، به بهترین منابع کمک آموزشی دسترسی داشته باشند. یکی از این منابع که اکثریت زبان آموزان کوشا با آن آشنا هستند و برای تقویت مهارت های Listening و Speaking از آن استفاده می کنند Podcast است.

پادکستها ویژگی هایی دارند که اهمیت استفاده از آنها را بیشتر روشن می کنند:

 • همه جا و همه وقت در دسترس هستند و محدودیت مکانی و زمانی در استفاده از آنها تقریبا وجود ندارد؛ در اتوبوس، در مسیر مدرسه، هنگام پیاده روی و…
 • موضوعات متنوعی را پوشش داده و سلایق متنوعی را راضی می کنند.
 • متن بیشتر پادکست ها قابل دسترس است. (خصوصا در سطوح پایین تر)

اهمیت پادکست ها سبب شده که اکثر اساتید به زبان آموزان توصیه کنند که گوش دادن به پادکست را در برنامه روزانه خود قرار دهند. از این رو تصمیم گرفتیم که در این مقاله بهترین پادکست های آموزشی زبان انگلیسی را معرفی کنیم تا با توجه به نیاز و سطح زبانی خود پادکست های مناسب خود را پیدا کنید.

 

بهترین پادکست های انگلیسی

 

 1. The English We Speak (Intermediate level)

این پادکست ها توسط BBC Learning English و با لهجه بریتیش تهیه شده اند.  موضوعات این پادکست ها بسیار متنوع و بیشتر مربوط به زندگی روزانه است. در حقیقت شما با گوش دادن به این پادکست ها با کلمات، عبارات، اصطلاحات و آداب گفنگوهای روزانه مردم بریتانیا آشنا می شوید. اگر برای تمرین این پادکست ها وقت بگذارید و تمرین کنید، پس از مدتی به راحتی میتوانید مثل یک Native روان و زیبا صحبت کنید.

زمان هر یک از پادکست های این مجموعه حدود چهار دقیقه است و هر هفته می توانید پادکست های جدید گوش کنید. همانطور که قبلا گفتیم، موضوعات این مجموعه بسیار متنوع و جذاب اند و طوری طراحی شده اند که حداکثر مطالب آموزشی را در حداقل زمان به صورت جذاب ارائه کنند تا زبان آموز خسته نشده و از زمانی که برای گوش دادن و تمرین می گذارد راضی باشد.

گویندگان این پادکست ها با سرعت پایین صحبت می کنند و واژه ها را طوری ادا می کنند که شنونده به راحتی متوجه شود. در بیشتر برنامه های این مجموعه بهترین پادکست های انگلیسی ، دو مجری با هم صحبت می کنند. البته برای جذابیت بیشتر برنامه ها از افکت های صوتی متنوعی نیز استفاده می شود تا مخاطب مکالمات را در فضاهای متفاوتی تجربه کند.

 

 1. Podcasts in English

یکی از ویژگی هایی که پادکست های خوب باید داشته باشند تا مخاطب بیشتری را جذب کنند، تنوع است. مجم,عه پادکست های Podcasts in English به خوبی این ویژگی را رعایت کرده و توانسته مجموعه ای متنوع، جذاب و در عین حال حرفه ای در بحث آموزش و تمرین مهارت های زبانی تهیه کند.

زبان آموزان سطوح Elementary, Pre-intermediate, Intermediate و Upper intermediate می توانند پادکست های مربوط به سطح خود را در این مجموعه به راحتی پیدا کنند. البته کسانی که به زبان انگلیسی کاربردی در تجارت و امور بازرگانی علاقه دارند نیز پادکست های جالبی را در این مجموعه خواهند یافت. پادکست ها به هیچ وجه خسته کننده نیستند و در زمان کوتاه بیشترین لذت را نصیب شنونده می کنند. سبک مکالمات به صورت نمایش است و بهترین پادکست های انگلیسی معمولا بین دو بازیگر اتفاق می افتند.

در این مجموعه از سینما و ورزش و انواع سرگرمی ها صحبت می شود تا محیط زیست و تکنولوژی و… . بنابراین با گوش دادن و تمرین پادکست های این مجموعه، دنیای واژگان شما در موضوعات مختلف وسیع تر خواهد شد.

البته اگر حق اشتراک بپردازید به متن پادکست ها و تمرین های متنوع به همراه جواب در قالب PDF نیز دسترسی خواهید داشت.

 

 1. Pod Bean

در این مجموعه پادکست ها با این هدف تهیه شده اند که اولا نیازهای زبانی همه سطوح را پوشش دهند و ثانیا بتوانند بدون ایجاد خستگی، تمرینات خوبی را در راستای ارتقای مهارت های زبانی مخاطبین رائه دهند. یکی از نکات جالب در این مجموعه این است که در انتهای هر نمایش، لغات و اصطلاحات جدید به همراه گرامری که در آن درس به کار رفته است تدریس می شود.

از آنجایی که سرعت مکالمات در این پادکست ها متوسط است، مخاطب (در صورت انتخاب پادکست مناسب با سطح خود) با متوجه شدن داستان و موضوع هر یک از آنها مشکل زیادی نخواهد داشت.

 

۴. British council podcasts

در این مجموعه که توسط شورای فرهنگی بریتانیا (British council) تهیه شده است با پادکست های معمولی سروکار ندارید. هر یک از پادکست های این مجموعه یک پکیج 25 دقیقه ای در اختیار شنونده قرار می دهد. در این مدت زمان 25 دقیقه ای برنامه های متنوعی را تدارک دیده اند که از طریق آنها مخاطب با کلمات و عبارات جدید آشنا می شود و در پایان هر برنامه نیز نکات گرامری هر درس به صورت مجزا و توسط یک مدرس حرفه ای زبان تدریس می شود.

درست است که مدت زمان هر پادکست 25 دقیقه است و ممکن است برای بعضی از مخاطبین کمی طولانی به نظر بیاید ولی چیدمان محتوای هر برنامه به صورتی است که می توانید قسمت هایی از هر پادکست را بعدا گوش کنید و الزامی در گوش کردن کل یک پادکست در یک زمان وجود ندارد.

برنامه های این مجموعه توسط دو مجری اجرا می شود. بدین ترتیب که در آغاز برنامه موضوعی را از طریق یک داستان مطرح می کنند و از طریق آن سایر مطالب را به مرور در طول برنامه مطرح می کنند. مجری ها بسیار پرانرژی هستند و با گوش دادن به آنها مخاطب نیز به وجد می آید. ضمن اینکه با سرعت بسیار مناسبی صحبت می کنند.

 

 1. Better at English

نکته بسیار جالب و جذاب پادکست های این مجموعه این است که حداقل یکی از بازیگران Native نیست و گفتگوها به صورت واقعی و مستند صورت می گیرد. سرعت گفتگوها عادی است و سطوح متوسط به بالا به راحتی محتوای پادکست ها را متوجه می شوند. تنوع موضوعات بسیار خوب است و برای همه سنین و سطوح جذاب است؛ چرا که هم موضوع های جدی را شامل می شود و هم به موضوعاتی می پردازد که بیشتر جنبه سرگرمی دارند. از آنجایی که مکالمات واقعی و مستند هستند مخاطب می تواند با لهجه های مختلف آشنا شود و سرعت های متنوعی را در بهترین پادکست های انگلیسی تجربه کند.

 

 1. Business English Pod

زبان در بسیاری از مشاغل، اصلی ترین ابزار است. این موضوع در تجارت و امورات بازرگانی اهمیت دو چندان دارد. چرا که سرنوشت یک قرارداد تجاری موفق بستگی مستقیم دارد به یک مذاکره موفق بین طرفین معامله. از این رو کارشناسان زبان تلاش می کنند که محتوای مناسبی را در این حوزه در اختیار داوطلبین یادگیری زبان انگلیسی قرار دهند.

پادکست های این مجموعه به صورت هدفمند و کارشناسی شده، همه موضوعاتی که در امور تجاری و بازرگانی مطرح هستند را پوشش می دهند؛ از برگزاری جلسات گرفته تا مکالمه ها ی تلفنی کاری. مخاطبین این مجموعه، زبان آموزان سطوح متوسط به بالا هستند ولی زبان آموزان سطوح پایین تر نیز می توانند برای به چالش کشیدن  مهارت های شنیداری خود از این پادکست ها استفاده کنند.

نحوه ادای کلام بسیار عالی و سرعت مکالمه ها در این پادکست ها کمی کمتر از حالت عادی است و به همین دلیل فهم آنها برای زبان آموزان سطوح متوسط بسیار راحت است.

اگر قصد دارید که در آینده در یک شرکت بین المللی مشغول به کار شوید و در جلسات شرکت، توانایی های زبانی خود را به رخ همکاران و حتی رئیستان بکشید، پادکست های این مجموعه را از دست ندهید!

 

 1. Culips ESL Podcast

شعار این مجموعه این است: ” پادکست های ما به شما یاد می دهند که چطو ر مثل یک فرد بومی به انگلیسی صحبت کنید.” محتوای این پادکست ها در سطوح مختلف مبتدی تا پیشرفته دسته بندی شده و در هر سطح سعی شده لغات، اصطلاحات، ضرب المثل ها و نکات گرامری همان سطح پوشش داده شود.

پادکستهای این مجموعه در شش گروه طبقه بندی شده اند:

Chatterbox, Catch Word, Simplified Speech, Real Talk, Speak Easy, English tips from the Culips hosts.

 • در گروه Chatterbox با افرادی که داستان ها یا خاطرات جالبی دارند مصاحبه می شود. سرعت این مکالمه ها طبیعی است.
 • در گروه Catch word با اصطلاحات انگلیسی، عبارات عامیانه (Slangs) ، واژگان جالب و انگلیسی کوچه و خیابان آشنا می شوید. اگر می خواهید وقتی حرف می زنید همه فکر کنند که زبان مادریتان انگلیسی است، پادکست های این گروه را دریابید!
 • در گروه Simplified Speech مکالمه های روزمره را با سرعت کم و با کلامی قابل فهم و ساده می شنوید.
 • گروه Real Talk پادکست های جالبی دارد. چرا که موضوعات و موقعیت هایی را شامل می شود که یک غیر انگلیسی زبان ممکن است در یک کشور انگلیسی زبان با آنها مواجه شود. مثل مکالمه هایی که در یک اداره گذرنامه انجام می شوند.
 • پادکست های Speak Easy به شما کمک می کنند تا روی تلفظ خود حسابی کار کنید.
 • English tips from the Culips hosts مکالمه هایی هستند که علاوه بر آموزش لغات کاربردی، شما را با نحوه یادگیری زبان نیز آشنا می کنند.

 

 1. ESL Pod

ESL Pod از محبوب ترین برندهای آموزش زبان انگلیسی دنیاست. دانلود بیش از 500 میلیون بار از این پادکست ها  در سطح جهان گواه این ادعاست. در این مجموعه با بیش از 1800 درس در قالب پادکست روبرو می شوید که به طور مرتب به تعداد آنها افزوده می شود. Dr. Jeff McQuillan که یکی از شناخته ترین کارشناسان آموزش زبان انگلیسی در دنیاست، مجری و تهیه کننده این پادکست هاست. در هر پادکست ابتدا به یک مکالمه گوش می دهید سپس لغات، گرامر و هر آنچه که باید از آن مکالمه یاد بگیرید، تدریس می شود.

 

 1. Luke’s ENGLISH Podcast

پادکست های این مجموعه توسط یک معلم زبان باتجربه اهل لندن به نام لوک تهیه شده است. او خود را یک کمدین نیز معرفی می کند. اگر به پادکستهایش گوش کنید بعید است که نخندید! یادگیری زبان اگر با شوخی و خنده همراه شود نتیجه اش می تواند در حد یک معجزه باشد. هستند زبان آموزانی که خیلی زود حوصله شان سر می رود و سریع از فرایند یادگیری خارج می شوند. ولی این معلم توانمند، توانسته با چاشنی خنده و اتکا به تجربه 20 ساله خود در تدریس سطوح مختلف زبان، پادکست های بسیار جذاب و مفیدی را برای داوطلبان یادگیری زبان انگلیسی تهیه کند.

 

بهترین پادکست های انگلیسی

 

هدایای اکسیر

 

تعیین سطح زبان

 

کلاس زبان

 

کلاس آیلتس

 

4.1/5 - (9 امتیاز)
https://exiracademy.org/?p=27618
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
برچسب ها:

نظرات

8 نظر در مورد بهترین پادکست های آموزشی زبان انگلیسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 1. هیچ چیزی مثل پادکست رو زبان من یکی تاثیر نداشته… بهترین منبع واسه تمرین زبان همین پادکسته

  22

  1. چقدر خوب که بهترین روش یادگیری خودتون رو پیدا کردین. اگر تجربه خاصی چیزی دارین با بقیه دوستان به اشتراک بذارین. 🙂

   21

 2. مقاله فوق العاده بود مرسی من دارم تکتکشون رو بررسی میکنم ممنون ازتون واسه پادکست های انگلیسی

  20

  1. اقا محمدامین عزیز چقدر خوب که استفاده کردین. اگر سوالی چیزی بود حتما بپرسین.

   23