ورود / ثبت نام
0
0

تقویت زبان انگلیسی با فعالیت های سرگرم کننده در 7 مرحله فوق العاده🤸🏽‍♂️😎

67 بازدید

تقویت زبان انگلیسی با فعالیت های سرگرم کننده

یادگیری یک زبان بسیار فراتر از به ­خاطر سپردن قوانین دستوری و واژگان اساسی آن است. شناختن خوب یک زبان به معنای درک یک فرهنگ کاملا جدید و دیدن مسائل از منظری کاملا متفاوت است.

همچنین یک کتاب درسی به تنهایی قادر به آموزش نحوه صحبت کردن افراد بومی نخواهد بود. برخی از عبارات اعم از کلمات عامیانه یا حرکات معنایی، مفاهیمی دارند که ممکن است از آنها بی ­اطلاع باشید، مگر اینکه به میزان زیادی در معرض آن زبان و فرهنگ قرار گرفته باشید. بنابراین اگر مشتاقانه می ­خواهید به بهبود انگلیسی خود بپردازید، کارهای بسیار ساده ­ای وجود دارند که می­ توانید آن ها را برای پیشرفت خودتان انجام دهید.در این مقاله، ما در مورد هفت مرحله ساده صحبت می ­کنیم که می­توانید برای افزایش سطح یادگیری زبان خود از آنها استفاده کنید.

چه مبتدی باشید و چه یک زبان­ آموز پیشرفته، مطمئنا این نکات را مفید می ­دانید و از آن ها برای ایجاد عادت­ های سالم در روند یادگیری زبان، استفاده می­کنید.

تقویت زبان انگلیسی با فعالیت های سرگرم کننده

تقویت زبان انگلیسی با فعالیت های سرگرم کننده

فعالیت های ذکر شده در این هفت مرحله، برای بهبود انگلیسی بوده و به معنای تکمیل کردن یک برنامه یادگیری است. اگر از قبل با اصول زبان آشنا باشید، این ها به شما کمک شایانی خواهند کرد. در قسمت زیر برخی از کارهایی که پیش از ورود به این هفت مرحله برای تقویت زبان انگلیسی با فعالیت های سرگرم کننده به شما پیشنهاد می ­شود، آورده شده است:

از قبل در یک برنامه آموزشی زبان ثبت ­نام کرده ­باشید

اگر از قبل در کلاس­ های آنلاین یا آفلاین ثبت ­نام کرده یا یک برنامه خودآموز برای خود فراهم کرده ­اید، مطمئنا به روند یادگیری شما کمک می­ کنند.

تا حدودی با چهار مهارت اصلی زبان آشنا باشید

شما نیازی به تسلط در صحبت کردن، گوش دادن، خواندن و نوشتن ندارید، اما اگر درباره اصول و پایه هر یک آگاهی داشته باشید، برایتان مفید خواهد بود.

درک اساسی از دستور زبان و گرامر داشته باشید

اگر به یک کتاب درسی گرامر دسترسی دارید که قوانین زبان را به روشی ساده توضیح می­ دهد، بسیار عالیست.

یک فرهنگ لغت یا اصطلاح‌­نامه برای خود تهیه کنید

تمامی این موارد مفید هستند زیرا همیشه شما نیازمند پیدا­ کردن معنای واژگان انگلیسی ناآشنایی هستید که با آن ها برخورد می­ کنید یا برای بیان منظور خود به دنبال کلمات مناسب­ تری می­ گردید.

نکته­ هایی را یادداشت کرده و تجربه آزمون ­های دوره­ ای را داشته باشید

یک دفترچه یادداشت برای نوشتن نکته­ ها و موارد مهم داشته و پیشرفت یادگیری خود را پیگیری کنید. همچنین مرتبا آن را به ­روز نمایید و تست بزنید تا بتوانید همه چیزهایی را که یاد می­ گیرید، بهتر به خاطر بسپارید. آیا قبلا کارهای فوق را انجام داده ­اید؟ پس وقت آن است که هفت گام موثر را برای تقویت زبان انگلیسی با فعالیت های سرگرم کننده سپری کنید.

چگونه تقویت زبان انگلیسی با فعالیت های سرگرم کننده را طی هفت مرحله ساده عملی کنیم؟

یادگیری یک زبان دارای چندین قسمت است. مهم ترین آنها توانایی مکالمه، گوش دادن، درست خوانی و نوشتن است. بعضی از ما در بعضی از جنبه­ ها ضعیف و در بعضی قسمت­ ها قدرتمند هستیم. بنابراین شرکت در فعالیت­ هایی که همه این جنبه ­ها را پوشش می­ دهد برای تسلط به زبان انگلیسی بسیار مهم است. اکنون سوال این است، چگونه انگلیسی خود را با تقویت زبان انگلیسی با فعالیت های سرگرم کننده بهبود ببخشیم؟

یک روش برای تمرین تمامی این مهارت­ های مهم، دانلود یک اپلیکیشن یادگیری زبان مانند FluentU است. FluentU فیلم­ های دنیای واقعی، مانند موزیک ویدیوها، پیش پرده­ های فیلم، اخبار و گفتگوهای الهام­ بخش را در مجموعه خود دارد و آنها را به برنامه درسی شخصی­ سازی­ شده برای یادگیری انگلیسی تبدیل می­ کند. با دیدن فیلم­ ها نه تنها زبان انگلیسی خود را بهبود می­ بخشید بلکه به ویژگی ­های جالبی مانند زیرنویس ­های تعاملی، فلش ­کارت­ ها و آزمون­ ها نیز دسترسی خواهید داشت.

FluentU به شما امکان می­ دهد با ایجاد لیست­ های پخش، شناسایی کلماتی که از قبل می ­دانید و بررسی میزان تسلط شما بر واژگان، برنامه­ ای برای یادگیری زبان خود بi صورت ویژه داشته باشید. اپلیکیشن FluentU برای هر دو دستگاه iOS و Android در دسترس است.

اکنون بر­می­ گردیم به اصل مطلب، اگر بعضی یا تمام هفت فعالیت زیر را با پشتکار انجام دهید، مطمئنا یک دانش ­آموز سریع و موفق خواهید شد.

1. سخنرانان انگلیسی زبان را برای بهبود انگلیسی خود پیدا کرده و مهارت­ های ارتباطی را تقویت کنید

خواندن کتاب­ های درسی زبان و بررسی راهنماهای تلفظ بسیار مهم هستند، اما همیشه به شما کمک نمی­ کنند تا انگلیسی را شیوا صحبت کنید. یافتن یک معلم یا یک دوست که با شما در حال یادگیری زبان است یا حتی بهتر از آن، پیدا کردن یک فرد بومی که انگلیسی را سلیس صحبت می­ کند، برای تمرین انگلیسی شما بسیار حیاتی است.

اگر مبتدی هستید از وب­سایت ­هایی استفاده کنید که مدرسان انگلیسی را ارائه می­ دهند

وب­سایت­ ها و پلتفرم­ های مختلفی وجود دارند که مدرسان درخواستی را به کسانی که به آنها نیاز دارند، ارائه می ­دهند. به این ترتیب شما یک مربی شخصی خواهید داشت که کلاس­های منظمی را از طریق اسکایپ یا تماس ویدیویی برگزار می­ کند و به شما یاد می­ دهد چگونه انگلیسی صحبت کنید.

این امکان به ویژه برای مبتدیانی که به منابع آفلاین یا کلاس ­های محلی در همسایگی خود دسترسی ندارند، بسیار مفید است. اگر بخواهیم یک وب­سایت خوب که یک معلم آنلاین به شما ارائه می­ دهد پیشنهاد کنیم، آن وب­سایت Verbling است، جایی که می­توانید بر اساس برنامه و بودجه خود به دنبال معلمان باشید. Verbling یک بستر مجازی است که ارتباط بین زبان­ آموزان با معلمان حرفه­ ای را فراهم می ­کند.

شما با در اختیار داشتن مجموعه­ ای از معلمان در سراسر جهان، همیشه می­ توانید در هر زمانی شخصی را پیدا کنید که به شما تدریس خصوصی کند. برای این کار در پروفایل معلمان بگردید تا درباره خصوصیات و شرایط آن ها آگاهی پیدا کنید. این موقعیت به شما امکان می­ دهد تا معلمی را انتخاب کنید که سبک آموزشی او کاملا مناسب شماست.

برای زبان­ آموزان متوسط پیشنهاد می ­کنیم که از اپلیکیشن­ های اجتماعی برای بهبود انگلیسی استفاده کنند

اپلیکیشن­ های خاصی وجود دارند که برای کمک به افراد در یادگیری یا آموزش زبان طراحی شده ­اند. برخی از محبوب­ترین­ ها، HelloTalk و Tandem است. هر دوی این اپلیکیشن­ ها رایگان هستند. شما فقط نیاز به ایجاد یک حساب کاربری دارید و سپس در کمترین زمان ممکن به انگلیسی زبانان دیگر متصل خواهید شد. علاوه بر این، شما می­ توانید داوطلب شوید تا زبان مادری خود را به دیگران آموزش داده و این رویه را به یک تبادل عادلانه تبدیل کنید.

برای زبان­ آموزان پیشرفته پیشنهاد می ­کنیم تا سرورهای مرتبط در پلتفرم Discord را پیدا کنند

اگر از قبل به زبان انگلیسی تسلط کافی دارید، باز هم بهتر است افرادی را پیدا کنید که بتوانید با آنها در مورد موضوعات مورد ­علاقه خود مانند بازی­ های ویدیویی، فیلم­ ها، سیاست و موارد دیگر صحبت کنید و بهبود وضعیت زبان انگلیسی خود را افزایش دهید.

Discord پلتفرم کاملی است که در آن می­توانید به سرورها یا گروه ­های مختلف بپیوندید و با هر چند نفر که مایل باشید درباره موضوعات جالب گپ بزنید. می­ توانید وب­سایت­ هایی مانند Tumblr و Reddit را برای ارتباط به سرورهای مربوطه بررسی کرده و با افراد جدیدی ملاقات کنید.

2. در روند بهبود انگلیسی، با یادگیری کلمات دشوار خود را به چالش بکشید

هرچه تعداد کلمات و اصطلاحاتی که یاد گرفته ­اید بیشتر باشد، بهتر می ­توانید خود را بیان کنید. مهم نیست که در چه سطحی هستید، بهبود لیست واژگان شما امری ضروری است.

برای مبتدیان پیشنهاد می­کنیم که بازی Scrabble را با دوستان و همکلاسان خود بازی کنند

بازی ­های مربوط به واژگان بسیار سرگرم ­کننده ­تر از به خاطر سپردن ساده لیستی از کلمات جدید است. وقتی کار را شروع می­کنید نه تنها انجام این بازی­ها به شما در یادگیری لغات جدید کمک می­کنند بلکه دوستان جدیدی نیز خواهید یافت.

اگر یک گروه مطالعه آفلاین دارید، Scrabble را دانلود کرده و همگی چند ساعت را به بازی کردن اختصاص دهید. همچنین می­ توانید به دنبال گزینه ­های چند نفره آنلاین مانند Words With Friends باشید و با افراد انگلیسی زبان آنلاینی که آنها را نمی ­شناسید، بازی کنید.

برای زبان­ آموزان متوسط پیشنهاد می­ کنیم که بازی­ های ابتکاری مربوط به واژگان را مانند Catena امتحان کنند

اگر از بازی­ های کلمه ­ای سنتی مانند Scrabble خسته شده ­اید، وقت آن است که چیز جدیدی مانند Catena را بازی کنید. در این بازی، شما باید با استفاده از چند حرف آخر کلمه قبلی، ضمن رعایت قوانینی خاص، کلمات جدیدی را تشکیل دهید. به عنوان مثال، اگر کلمه permanent (به معنای دائمی) باشد، کلمه بعدی شما می­تواند entertaining (به معنای سرگرم­ کننده) باشد.

این بازی دارای سطوح دشوار مختلف و گزینه­ های متنوعی است که حتی می­ تواند به شما امکان دهد با افراد آنلاین بازی کرده و تقویت زبان انگلیسی با فعالیت های سرگرم کننده را بیشتر کنید.

برای زبان­ آموزان پیشرفته پیشنهاد می­ کنیم از لیست واژگانی که حاوی کلمات دشوار هستند، استفاده کنند

برای کسانی که علاقه جدی به بهبود واژگان خود دارند، یک راه سریع برای انجام این کار این است که در هر بار، چند کلمه انتخاب کرده و معانی آنها را درک کنید، سپس سعی کنید هر اندازه که می­توانید در مکالمات روزمره خود از آنها استفاده کنید.

3. برای تقویت زبان انگلیسی با فعالیت های سرگرم کننده به کتاب­ های صوتی انگلیسی و پادکست­ ها گوش دهید

یادگیری صحیح خواندن به زبانی جدید خیلی زمان­ بر نیست، اما گوش دادن به زبانی دیگر و درک آنچه که گوینده می­ گوید، ممکن است زمان زیادی بطلبد. این امر به ­ویژه در مواردی که افراد با لهجه ­ها، تلفظ و تعدیل صدای بخصوصی صحبت می­ کنند، مشکل بیشتری را به وجود می آورد. با این حال، راه ­حل­ های آسانی برای این مورد وجود دارد که به قرار زیر است:

برای مبتدیان پیشنهاد می­ کنیم که به داستان­ های کوتاه انگلیسی گوش دهند

هرچه بیشتر خود را در معرض زبان انگلیسی قرار دهید، وضعیت بهتری خواهید داشت. به عنوان یک مبتدی، ایده بسیار خوبی است که با گوش دادن به داستان­ های کوتاه به زبان انگلیسی مانند افسانه ­ها و داستان­ های کودکان، شروع کنید. شما نه تنها به چگونگی صحبت کردن مردم پی خواهید برد، بلکه در مورد ساختار و ارائه جمله نیز مطالب مهمی یاد خواهید گرفت.

هنگامی که شما خود را معرفی می­ کنید یا حکایتی را به اشتراک می­ گذارید و همچنین حادثه ­ای را برای دوستان و همکاران خود تعریف می­ کنید، این تجربه­ ها بسیار به درد شما می­ خورند. پیشنهاد ما به شما استفاده از Storynory و Agendaweb است که منابع بسیار خوبی برای شروع دارند.

برای زبان ­آموزان متوسط پیشنهاد می ­کنیم که برای بهبود انگلیسی، در حین مسی، پادکست­ های معروف را گوش کنند

پس از آشنایی با زبان انگلیسی، ممکن است بخواهید گوش دادن به آن را به عادت روزانه خود تبدیل کنید. با گوش دادن به پادکست­ ها به ­راحتی می­ توانید این کار را انجام دهید. در اینترنت هزاران پادکست وجود دارد و شما می­ توانید بر اساس علاقه خود در سایت ­های آنها عضو شوید. به ­علاوه، می­ توانید پادکست ­هایی را که فقط 15-20 دقیقه طول می­کشند را امتحان کنید و زمانی را که در حال رفتن به محل کار خود هستید، به گوش دادن به آنها اختصاص دهید.

برای مثال شما می­توانید از Lore استفاده کنید، جایی که راوی درباره جزئیات تاریخی مربوط به یک داستان عامیانه یا خرافات خاص، بحث می­کند. این امکان بسیار ترسناک، سرگرم ­کننده و البته آموزنده است و همچنین ابزاری مناسب برای جذاب کردن روند یادگیری نیز است.

برای زبان ­آموزان پیشرفته پیشنهاد می­ کنیم تا رمان­ هایی را به صورت کتاب صوتی امتحان کنند

هنگامی که اطمینان پیدا کردید مهارت شنیداری شما بسیار خوب است و واژگان بسیاری را آموخته ­اید، می­ توانید گوش دادن به کل رمان­ های انگلیسی را امتحان کنید. این کار به شما آموزش می­ دهد تا به روایت ­های طولانی مدت توجه کنید، شیوه تعامل شخصیت­ ها و داستان­ های مختلف را درک کنید و در مورد نحوه استفاده مردم از زبان انگلیسی، چیزهای زیادی یاد بگیرید. حتی یک رمان می­تواند خیلی بیشتر از کلاس زبان برای یک ترم به شما چیز یاد بدهد.

اگر به دنبال دانلود کتاب­های صوتی به صورت رایگان هستید، Open Culture یک سایت آموزشی است که دارای بیش از 1000 عنوان است.

4- بهبود انگلیسی به وسیله تماشای یک نمایش طولانی مدت، ترجیحا بدون زیرنویس

تماشای تلویزیون ابدا اتلاف وقت نیست. تلویزیون نه تنها باعث سرگرمی می­شود، بلکه شما می ­توانید انگلیسی یاد یگیرید و مواردی مانند زبان بدن، نشانه­های صورت، حالت و ژست بدن هنگام صحبت کردن و موارد دیگر را مورد توجه قرار دهید.

برای مبتدیان پیشنهاد می ­کنیم که فیلم­ های Doctor Who ،Good Omens یا Sherlock را تماشا کنند

چیزهای خوبی در تلویزیون دراماتیک انگلیس وجود دارد. می­توانید کار خود را با چیزی کوتاه مانند Good Omens که فقط شش قسمت دارد یا Sherlock که فقط چند فصل طول می­ کشد، شروع کنید. سعی کنید آنها را بدون زیرنویس تماشا کنید، اما اگر کارتان خیلی سخت شد و چیز زیادی دست­گیرتان نمی ­شد آنگاه زیرنویس را روشن کنید.

برای اینکه این روش را به یک عادت منظم تبدیل کنید، سعی کنید یک نمایش تلویزیونی طولانی مدت مانند Doctor Who را تماشا کنید. با تماشای فقط یک قسمت در روز، علاوه بر اینکه چیزی سرگرم­ کننده دارید، مشتاقانه منتظر یک درس جدید درباره زبان انگلیسی هم هستید.

برای زبان­ آموزان متوسط پیشنهاد می ­کنیم تا کانال­ های YouTube یا سریال ­های وب را تماشا کنند

اگر تلویزیون برای شما کافی نیست یا آن را دوست ندارید، می ­توانید کانال­ های آموزشی YouTube را ببینید مانند Crash Course، جایی که می ­توانید چیزهای زیادی در مورد یک موضوع خاص از جمله نجوم، روانشناسی یا بازی یاد بگیرید.

شما می­توانید The Nerdwriter را نیز امتحان کنید که تجزیه و تحلیل­ های مطالعاتی در مورد فرهنگ پاپ را ارائه می ­دهد و شما را مجبور به توسعه مهارت­های تفکر انتقادی خود می ­کند. حتی می­ توانید سریال­ های وب، مانند The Lizzie Bennet Diaries را که اقتباسی مدرن از رمان جین آستین، با نام غرور و تعصب است بررسی کنید.

برای زبان ­آموزان پیشرفته پیشنهاد می ­کنیم که فیلم بازی تاج و تخت یا خانه کارت را تماشا کنند

سرانجام شما می­توانید نمایش­ های تلویزیونی طولانی مدت با چندین شخصیت و چندین داستان پیچیده را که به مهارت درک انگلیسی شما کمک شایانی می­کنند، تماشا کنید.

اگر از تخیلات بالای قرون وسطایی لذت می­برید، بازی تاج و تخت را ببینید. اگر علاقه­ مند به سیاست معاصر هستید، House of Cards را تماشا کنید. به­عنوان یک چالش، تمام آنها را بدون زیرنویس ببینید.

5. برای بهبود انگلیسی، وب­سایت ­ها و مجلات خبری را بخوانید

اگر از قبل عادت به خواندن پیدا کرده­ اید، یادگیری زبان انگلیسی برای شما بسیار آسان می­ شود. با این حال، به­ عنوان یک زبان ­آموز، ممکن است همیشه وقت کافی برای به پایان رساندن کتاب ­های داستانی طولانی نداشته باشید، بنابراین در بخش زیر چند گزینه مفید وجود دارد.

برای مبتدیان پیشنهاد می­کنیم تا BBC را برای اخبار دنبال کنند

به­ روز بودن در امور جهانی بسیار مهم است و یک سایت خوب برای پیگیری اخبار، بی­ بی­ سی است. بی ­بی­ سی اخبار مختلف را پوشش می ­دهد، از جمله اخبار بین ­المللی، سیاسی، اقتصادی، ورزشی، فرهنگی و…

علاوه بر آن، هر روز خواندن گزارش ­های خبری کوتاه، به توسعه مهارت­ های نوشتاری شما کمک می­ کند و به شما می ­آموزد که چگونه اطلاعات مربوطه را به صورت مختصر ارائه دهید.

برای زبان ­آموزان متوسط پیشنهاد می­ کنیم تا مجله ­هایی مانند نیویورکر را بخوانند

مجله­ هایی مانند نیویورکر به دلیل سرمقاله­ ها و انتقادات فرهنگی مشهور هستند.

مقاله ها، تالیفات و کاریکاتورهای آنها شما را ترغیب می­ کنند که به موضوعات مهم به شیوه ­ای جدید بیندیشید و مواردی را که احتمالا از آنها بی­ اطلاع بوده­اید را به شما نشان می­ دهند. در همان حال، مهارت درک­ مطلب و نوشتن انگلیسی خود را ارتقا می دهید.

برای زبان ­آموزان پیشرفته پیشنهاد می­ کنیم که مجله­ هایی مانند The Paris Review را بخوانند

برای کسانی که همیشه از خواندن یا نوشتن داستان و شعر لذت برده­ اند، پیروی از یک مجله ادبی، مانند The Paris Review، برای پیشرفت بیشتر مهارت­های آنها و در کل بهبود انگلیسی، بسیار کارآمد است.

لذت شنیدن بهترین داستان ­ها و شعرهای معاصر را خواهید فهمید، مصاحبه­ های عمیق با نویسندگانی را که تحسین شان می­ کنید را می­خوانید و نویسندگان جدیدی را برای مطالعه و یادگیری پیدا می­ کنید.

علاوه بر این، شما یاد می­ گیرید که زبان انگلیسی را به طرز فوق­ العاده­ جدیدی تحسین کنید و به فردی خلاق ­تر تبدیل شوید.

6. برای تنظیم دقیق مهارت­ های خود به دنبال MOOC در زمینه­ های تخصصی باشید

دوره­ های آنلاین گسترده یا به اصطلاح MOOC، راهی عالی برای دسترسی به منابع آموزشی است که عمدتا به صورت رایگان توسط برخی از بهترین دانشگاه­های جهان ارائه می­ شوند. بهترین قسمت این است که شما می­توانید دوره­ هایی را برای زمینه ­هایی انتخاب کنید که در آنها ضعیف هستید و می­خواهید آنها را بهبود ببخشید.

برای مبتدیان پیشنهاد می­ کنیم تا مهارت ­های ارتباطی انگلیسی خود را در سایت Coursera بهبود ببخشند

توسعه مهارت­ های ارتباطی مناسب، هنگام یادگیری زبان بسیار مهم است  و اگر مبتدی هستید، این دوره در Coursera پاسخی یک مرحله ­ای برای تمام نیازهای شماست. این امکان به شما یاد می ­دهد که چگونه حرفه ­ای، چه از طریق تلفن و چه رودررو با شخص صحبت کرده و همچنین نوشتن ایمیل­ های رسمی به انگلیسی را آموزش می ­دهد.

تدریس این دوره توسط اساتید موسسه فناوری جورجیا انجام می­ شود و تقریبا پنج ماه طول می­ کشد. Coursera یک بستر آموزشی است که دوره­ ها و تخصص ­هایی را از دانشگاه­ های برتر سراسر جهان ارائه می­ دهد. شما می ­توانید دوره­ ها را به صورت رایگان بگذرانید یا در پایان دوره آموزشی خود، برای دریافت گواهینامه هزینه پرداخت کنید. دوره­ ها توسط متخصصان بسیار واجد شرایط تدریس می­ شوند و 100٪ آنلاین هستند، بنابراین می ­توانید آن ها را از هر جای دیگر نیز ادامه داده و بهبود انگلیسی خود را تضمین نمایید.

برای زبان­ آموزان متوسط پیشنهاد می­ کنیم تا سطح انگلیسی فوق متوسط را در edX امتحان کنند

اگر برای به دست آوردن شغل یا برقراری ارتباط موثر در محل کار انگلیسی یاد می­گیرید، این دوره در edX، یک بستر آموزش ضروری است و بسیاری از نکات کاربردی را در مورد چگونگی پیمایش در جهانی که به طور فزاینده­ای جهانی شده ارائه می­ دهد. از آمادگی برای مصاحبه تا نوشتن نامه­ های رسمی، این دوره گزینه بسیار خوبی است که نوید می­ دهد مهارت­ های زبانی شما را بهبود ببخشد.

علاوه بر این، این دوره شامل مطالب و پیشنهاداتی برای افرادی است که می­ خواهند اولین گواهینامه دانشگاه کمبریج در آزمون انگلیسی (FCE) را کسب کنند.

برای زبان­ آموزان پیشرفته پیشنهاد می­ کنیم تا گرامر و علائم پیشرفته را در Coursera امتحان کنند

دستور زبان انگلیسی می­تواند بسیار گیج­ کننده باشد. در واقع در انگلیسی، قوانین بسیار پیشرفته­ ای وجود دارد که دانش­ آموزان از آنها بی­ اطلاع هستند و فقط به تدریج آنها را می ­توانند یاد بگیرند. خوشبختانه یک دوره شگفت ­انگیز در Coursera برای افراد غیر بومی وجود دارد که بر روی موضوعات پیشرفته مانند بندهای شرطی و جمله، متمرکز است.

طی تقویت زبان انگلیسی با فعالیت های سرگرم کننده شما خواهید آموخت که چگونه جملات پیچیده و صحیح از نظر دستور زبان را بدون هیچ ترسی بیان کرده و در نتیجه اعتماد بیشتری به توانایی­ های انگلیسی خود پیدا می­ کنید.اگر فقط پنج ساعت در هفته به آن اختصاص دهید، دوره پیشرفته دستور زبان و علائم نگارشی را فقط در مدت پنج ماه به پایان خواهید رساند.

7. برای بهبود انگلیسی، یک دفتر خاطرات داشته باشید

از تجربه خودم می­ توانم به شما بگویم که چگونه نگه داشتن یک دفترچه خاطرات و نوشتن منظم در آن به من کمک کرده است که نویسنده بهتری باشم. اگر مشتاق بهبود مهارت نوشتن انگلیسی خود هستید، چرا دفترچه­ ای برای خود تهیه نمی ­کنید؟

برای مبتدیان پیشنهاد می­ کنیم که از دستورالعمل ­های نوشتاری استفاده کنند

اکثر مردم از ایده پر­کردن یک صفحه خالی می­ ترسند. آنها فکر می­ کنند که بلد نیستند چگونه بنویسند، در حالی که مشکل این است که آنها نمی ­دانند در مورد چه چیزی بنویسند. بهترین راه­ حل در چنین شرایطی انتخاب موضوع و شروع نوشتن است. بنابراین اگر به دنبال ایده هستید، شروع به نوشتن در مورد زندگی شخصی خود به انگلیسی کنید.

قبل از اینکه شروع به نوشتن کنید یک مسئله چالش برانگیزتر، سعی کنید یک یا دو پاراگراف در روز بنویسید.

برای زبان­ آموزان متوسط پیشنهاد می­ کنیم که با استفاده از Grammarly Premium خطاها را چک کنند

Grammarly یکی از بهترین اپلیکیشن­ های املایی رایگان موجود است، اما این برنامه همچنین دارای یک نسخه Premium با ویژگی ­های فوق ­العاده مفیدتر نیز است. اگر قبلا نوشتن را به صورت عادتی عادی در خود پرورش داده ­اید و مشتاق نوشتن به صورت شفاف، مختصر و فاقد خطاهای دستوری نیز هستید، باید به اپلیکیشن­ Grammarly’s Premium نگاهی بیندازید.

یک حساب کاربری Premium، ویژگی­ هایی مانند چک­ های نوشتاری و حتی پیشنهادهای تقویت واژگان دارد. اگر زندگی حرفه ­ای شما شامل نوشتن به زبان انگلیسی است، این یک ابزار ضروری است. چه از گزینه رایگان Grammarly استفاده می­ کنید یا هزینه طرح Premium را پرداخت می ­کنید، این اپلیکیشن اطمینان حاصل خواهد کرد که نوشتن شما بدون غلط املایی است و عالی به نظر می­ رسد.

برای زبان­ آموزان پیشرفته پیشنهاد می­ کنیم تا از ویرایشگر همینگوی استفاده کنند

ارنست همینگوی نویسنده مشهور آمریکایی به دلیل داستان­ های کوتاه، شفاف و بسیار قابل تأمل خود مشهور بود. یکی از مشهورترین سخنان وی به نویسندگان این بود: «در مستی بنویس، وقت هوشیاری ویرایش کن.”

اگر در نوشتن به زبان انگلیسی مصمم هستید، باید بدانید که ویرایش قسمت بزرگی از آن را تشکیل می ­دهد و از آنجا که استخدام ویراستاران حرفه ­ای بسیار گران است، می­ توانید از این اپلیکیشن درخشان به نام Hemingway Editor استفاده کنید. این اپلیکیشن با کدگذاری رنگی هنگام خواندن متن، پیشنهادهای مختلفی راجع به استفاده از قیدها، صدای منفعل، کلمات جایگزین و موارد دیگر را برای خوانایی بیشتر ارائه می ­دهد. این راه یکی از بهترین راهکار ها برای تقویت زبان انگلیسی با فعالیت های سرگرم کننده است.

حرف آخر برای تقویت زبان انگلیسی با فعالیت های سرگرم کننده

این هفت مرحله برای تقویت زبان انگلیسی با فعالیت های سرگرم کننده فقط یک نقطه شروع است. شما در صورت تمایل، می توانید شاخه­ های مختلف را امتحان کرده و چیزهای جدیدی یاد بگیرید. درس مهمی که باید به خاطر بسپارید این است که باید ایجاد تنوع در روال یادگیری را حفظ کنید. این امر باعث جذابیت و به چالش کشیدن کارها خواهد شد و هر چه علاقه شما بیشتر شود، تلاش بیشتری برای یادگیری انجام می­ دهید.  بنابراین وقت کافی را به یادگیری اختصاص دهید، سپس متوجه خواهید شد که در کمترین زمان ممکن به زبان انگلیسی تسلط پیدا کرده­ اید.

خوشحال می ­شویم در صورت مفید بودن این مقاله، نظرات خود را برای ما ارسال کنید.

محتوای این مطلب

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://exiracademy.org/?p=29595
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد تقویت زبان انگلیسی با فعالیت های سرگرم کننده در 7 مرحله فوق العاده🤸🏽‍♂️😎

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.